Събирам забравени жестове (леко носталгична) VI

  • 34 938
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 803
Елице-Хубавице, пускай темата!
Само не знам дали в клюкарника да остане. Модовете дали няма да я пратят в отчетни.
Вълкът да те консултира е добре - той си имаше ош-беш с тях Laughing

А Нотар нещо мъти, какъв ли спомен ни рисува?

# 751
  • Мнения: 592

това е останка от единствения останал гълъбарник, каквито имаше зад всеки блок на централния булевард. Аз там съм израснал - имаше много гълъби, вечер ги затваряха в къщичките им, които бяха цветни и дървени, а сутрин ги пускаха и децата им се радвахме.. а сега..склад за боклуците на БКС след почистването. Какво направихме с хубавите неща от детството ни... В петък вечерта по бТВ зададоха и един въпрос, който аз отдавна питам, но никой не го е еня - Къде изчезнаха гугутките? Мислех че е само в Д-град, но се оказа и в София а вероятно в повечето градове... Какво правим изобщо с природата ни?

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 16:25 от notar

# 752
  • Мнения: 4 585
Много странно, и някак изведнъж изчезнаха гугутките. Те не са местни жители на Европа, но все пак. Не бяха достатъчно борбени за храна в сравние с градските гълъби, чавките и посевните врани.
А тия гълъби в къщички, колкото и да е странно, ги помня от една екскурзия в София преди 40 години. не знаех, че вечер ги затварят.

# 753
  • Мнения: 375
Аз помня гугутките от дете.Сутрин рано като ставах чувах тях.Бях забравила песента им (гу-гу-гу).Преди няма и месец в Созопол се изненадах когато сутринта се сьбудих от една гугутка.Всяка сутрин пиех кафето си с кеф на балкона под една огромна липа с една гугутка.Искам да се вьрна отново там.

# 754
  • Мнения: 5 462
Започва по Канал 1 хубав бг филм .. поне така ми се струва. Peace

# 755
  • Мнения: 1 192
Добре, че влязох в темата, та да разбера за филма  Laughing
  bouquet

# 756
  • Мнения: 5 462
Добре, че влязох в темата, та да разбера за филма  Laughing
  bouquet
Скучен се оказа обаче... Crossing Arms

# 757
  • Мнения: 4 585
Да ви поканя в новата тема. Воала - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513411.msg15842506#msg15842506

# 758
# 759

Общи условия

Активация на акаунт