Заместваща или /сурогатна/ майка -има ли вече приет закон

  • 8 589
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
   Здравейте момичета, интересува ме дали някой знае приет ли е закон уреждащ това?Знам ,че вече сте писали по въпроса за сурогатните майки ,но аз съм нова и ако иска някой нека поговорим.Самата аз съм решила да стана такава.

# 1
  • Мнения: 817
Закон приет няма, но тема в Клюкарника има. Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486993.0

# 2
  • Мнения: 1 844
На този етап такъв закон няма.
Честно казано,се съмнявам да го приемат в близко бъдеще.. ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 746
   Здравейте момичета, интересува ме дали някой знае приет ли е закон уреждащ това?Знам ,че вече сте писали по въпроса за сурогатните майки ,но аз съм нова и ако иска някой нека поговорим.Самата аз съм решила да стана такава.


Любопитна съм, какви са мотивите ти да станеш сурогатна майка?

# 4
  • Мнения: 3
    Определено финансовата затруднения който имам оказват влияние на решението ми а и бих с удоволствие износила още едно бебе още повече ,че ще зарадвам някой който дълго е мечтал и чакал този момент.И дори след това бих временно давала кърмата си на въпросното семейство без пари.Аз раждах два пъти нормално и двата пъти имах пълноценна кърма и ги кърмих дълго.

# 5
  • Мнения: 4 138
по колко ги давате бебетата. аз искам да си купя едно. чернокосо, към 2 кила и 500. ако дойде малко повече, не е фатално, ще му кръцнем я ръка, я ухо, да влезе в желания грамаж hahaha
кърма не ща, обаче след като е безплатна, може. ще си я квася, да я ядем.

# 6
  • София
  • Мнения: 309
по колко ги давате бебетата. аз искам да си купя едно. чернокосо, към 2 кила и 500. ако дойде малко повече, не е фатално, ще му кръцнем я ръка, я ухо, да влезе в желания грамаж hahaha
кърма не ща, обаче след като е безплатна, може. ще си я квася, да я ядем.
Това беше грубо!
Но като цяло и аз мисля,че темата е пързалка и е направена да разбуни духовете....за пореден път...

# 7
  • Мнения: 4 138
че що да е грубо...като ида да си купя кило свинско и искам 2 кила, не купувам 3...режат ми колкото трябва. купуването си е купуване. сделка, така да се каже...

# 8
  • София
  • Мнения: 787
че що да е грубо...като ида да си купя кило свинско и искам 2 кила, не купувам 3...режат ми колкото трябва. купуването си е купуване. сделка, така да се каже...

Мата, как можеш да принизиш така акта на купуване на свинско. Представи си гладното семейство наредено около трапезата, аромата на печено, който гали малките нослета и стопля душите (освен стаята). Свещенодействието при сервиране и музиката за ушите от дрънчащи прибори.

Всеки има право на щастие  Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 1 844
Не мисля,че има нужда да плюем и иронизираме такива теми. Naughty
Наистина звучи грозно да кажеш,че би родила бебе,за да го дадеш за еди-каква си сума.
НО,честно казано,колкото и грозно да ми звучи,колкото и консервативни да сме на някои теми-В ТАКИВА СЛУЧАИ НЕ МИ ПУКА!
Важното е,че наистина едно семейство,мечтаещо за бебе,ще намери своето щастие,чрез тази жена-сурогатната майка.
Каквито и да са подбути й-много важно!Важното е какво ще направи-още едно дете на Земята,още едни грейнали родители.

# 11
  • Мнения: 2 746
А всъщност как трябва да се нарича бебето, родено от СМ? Ин-витро сурогатно бебе?

    Определено финансовата затруднения който имам оказват влияние на решението ми а и бих с удоволствие износила още едно бебе още повече ,че ще зарадвам някой който дълго е мечтал и чакал този момент.И дори след това бих временно давала кърмата си на въпросното семейство без пари.Аз раждах два пъти нормално и двата пъти имах пълноценна кърма и ги кърмих дълго.


Сурогатното майчинство не трябва да бъде начин за забогатяване.

# 12
  • Мнения: 1 668
че що да е грубо...като ида да си купя кило свинско и искам 2 кила, не купувам 3...режат ми колкото трябва. купуването си е купуване. сделка, така да се каже...
Безумно грубо... дано никога не изпаднат твои близки в положение да търсят сурогатна майка, че тогава надали ще си толкова арогантна.

# 13
  • Мнения: 4 138
че що да е грубо...като ида да си купя кило свинско и искам 2 кила, не купувам 3...режат ми колкото трябва. купуването си е купуване. сделка, така да се каже...
Безумно грубо... дано никога не изпаднат твои близки в положение да търсят сурогатна майка, че тогава надали ще си толкова арогантна.
да не става дума мои близки да изпаднат в положение да не могат да имат деца, а.
тцтцтцтц. няма как да се случи, аз произхождам от божествен род, при нас ялови няма Mr. Green

и за да не ескалирам възмУтата, ще добавя. клик на ника ми, клик на форуми в които пиша и там се вижда къде съм най-активна. а това е във подфорума на осиновителите. защо ли...

23 години и 1 месец чаках да стана майка. осинових детето си на 43. това, през което съм минала, детето ми и неговата душа и душите на всички деца, родени от една жена, а гледани и обичани от друга ме направиха с времето непримирим и войнстващ враг на купуването на деца.

ако седна да изреждам доводите си, ще преливам само от пусто в празно. никой няма да ме чете. по тази причина и предпочитам черния хумор, от друго не виждам смисъл. само осиновител или приемен родител може да разбере отношението ми.
най-голямата гадост на света е сурогатната майка. толкова от мен по въпроса. и аз съм минала през това, да искам друга жена да роди детето ми, след като години наред съм ридала при идването на всеки мой цикъл и  нощите ми са били тъжни и празни, а дните безсмислени без рожба.
нищо не оправдава подобно дело - вимането на подобно решение, да станеш сурогатна майка, или да приемеш детето ти да бъде износено от нея. нищо. то е неморално, жестоко и безотговорно.

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 21:40 от matakosmata

# 14
  • Мнения: 22 437
Въпреки, че съм до известна степен против сурогатното майчинство, то и сега е факт, независимо че е забранено и нерегулирано от закона.

matakosmata, и изказването ти е изключително грозно. Ти си взела решение за себе си, остави и другите да вземат такова за тях си. Дали ще осиновят дете, ще намерят сурогатна майка на теб не ти влиза в работата, за да коментираш по този начин.
И кое по-точно в подобно решение е жестоко и безотговорно?

Общи условия

Активация на акаунт