Заместваща или /сурогатна/ майка -има ли вече приет закон

  • 8 591
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 955
ясно, че е пропаганда, обаче предложените тук казуси са направо велики!
всеки момент очаквам да се появи пораснало дете, прибрано от някое сметище, кьдето го е захвьрлила любящата му майка, отгледано с люобов от други хора, чиято бьлдьза по майчина линия е с Нобелова награда, женена за испански благородник и не може да роди, та детето не вярва на пьрвични рани и тям подобни глупости, а просто благородно ще и помогне.
В другата тема писах още, когато страниците бяха двуцифрени: турските сериали ряпа да ядат.
Много тьжно.  Cry


яяя, докато пишех, гледам и papi6 се преместил(а). Престьпление е да се тьргува с човеци. Родени и неродени.

# 31
  • Мнения: 4 841
Основно правило на пропагандата е, сценарият да е направен интелигентно, да отговаря на интелектуалното и емоционално равнище на целевата група, за която е предназначена, да не създава впечатление за кампанийност, а да гради мнение бавно, "капка по капка".
Едно време какви пропагандни кампании имаше  Joy

Това, което се прави от активистите в момента е плоско, дразнещо, категорично несъобразено с нивото на аудиторията и прекалено еднопластово, с бързо търсен ефект.
Съжалявам, момичета (и момчета), но така не се прави  Naughty Тоест, прави се (както е видно от попълзновенията в последно време), но ... няма ефект. Язък за тоя, който ви плаща  bowuu

# 32
  • София
  • Мнения: 9 517
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното. Чичо е брат на починалия ми татко и до известна степен го замести в грижите към мен и най-вече към брат ми /бивш хероиновозависим/. Хайде, радетелки на забраняването и криминализирането на суроготното майнчинство, обяснете ми как да му откажа.
P.S. Предварително ви моля - без лични нападки.
Дори и само това изказване ми е достатъчно да викам с пълен глас - в никакъв случай не трябва да се разрешава СМ - това ако не е изнудване, аз не знам какво е!
Отговори ми те с ръце на сърцето - твоите майка и баща биха ли ти поставили такова условие? А майка ти какво мисли по въпроса?

# 33
  • Мнения: 911
Какво мисли майка ми? Явно не съм се изразила правилно. Аз съм на 26 г., омъжена, с едно дете. Никой не ме изнудва, т.е. не поставя никакви условия - брат ти срещу нашето бебе или нещо подобно. До сега съм го дискутирала единствено със съпруга ми, който няма нищо против, единственото му "условие" е: интервенцията да се случи след раждането на нашето второ дете - все още сме на етап опити. Но мен ме е страх - не зная дали ще мога да го "предам" след износването на биологичните родители. Явно самата процедура е за хора с по-малко морални скрупули. Tired

# 34
  • София
  • Мнения: 9 517
Не, мила, добри са си твоите морални скрупули, виж за тези на чичо ти и леля ти съжалявам, но не мога да мисля същото. Sad

А поставянето на условието го има в самото отправяне на искането - как може човек да поиска такова нещо от племенницата си, нямам си идея

# 35
  • Мнения: 4 841
Чичо ми и леля ми са на по 43 г.
единственото му "условие" е: интервенцията да се случи след раждането на нашето второ дете - все още сме на етап опити.


Да предположим, че това е реален казус.
 Проста аритметика:
опити + бременност + раждане (на вашето второ дете) = 1 година
малко релакс на организма ти = минимум 6 месеца
подготовка на твоят организъм за ин-витро и процедура по изваждане на яйцеклетка на леля ти, оплождане и т.н.  = 6 месеца
бременност + раждане (на братовчедчето ти) = 9 месеца

До тук имаме почти три години, и то при максимално сгъстена програма и оптимални срокове, които по принцип е... доста условно да се случат точно така. Като майка на едно дете (тоест - с реална представа какво представляват грижите по едно новородено) как ти изглежда вероятността едно новородено да се отглежда от 46 (или дори 50) годишни родители? За теоретична подготовка - ясно, че ще я имат. Но ще имат ли онези необясними сетива, които карат майката да се събужда уж без причина, когато детето е с температура? Как ще им се отразят нощните хранения, отпускът "по майчинство", коренното пренареждане на приоритетите...
Ако си реален човек в реален казус, прочети  и другите няколко теми в клюкарника, и се абстрахирай от чувството си за дълг към тези хора, защото да се "отблагодариш с бебе" е ... (самоцензурирам се), която никой нормален човек не би нито поискал, нито приел  Peace

# 36
  • Мнения: 955
интервенцията да се случи след раждането на нашето второ дете

интервенция  ooooh!
и така си говорите с твоя благоверен?
 Shocked

# 37
  • София
  • Мнения: 787
Никой не ме изнудва, т.е. не поставя никакви условия - брат ти срещу нашето бебе или нещо подобно.

Не е необходимо, да има поставено условие. Достатъчно е пред човек с чувство за дълг и лоялност (какъвто ти си вероятно) да бъде поставен въпросът, да бъде изразено желанието.

Проблемът е, че за теб, вероятно драмата няма да приключи само с раздялата с бебето след раждане. Вероятно докато расте, всеки път когато то е болно, тъжно, несправедливо наказано или наранено от нещо, теб ще те боли, така както те боли, когато тези неща се случват на твоите деца. Само че в случая ще си безсилна да повлияеш в полза на това дете, защото няма да имаш "законови" права да го направиш.

# 38
  • Мнения: 955
Но мен ме е страх - не зная дали ще мога да го "предам" след износването на биологичните родители.

А може и направо да им го отгледаш.

# 39
  • Мнения: 702
А замисляш ли се, че след интервенцията и произвеждането на стоката, съответно пускането й н апазара, ако тя даде някакъв дефект, няма как да бъде върната, а по-скоро ще бъде мачкана, натоварвана психически и ще й бъде вменявана вина затова, че не е перфектното дете?!А естествено за това ще е виновен производителят, т.е. ти!И в крайна сметка единственият потърпевш ще е детето, което даже няма да разбира защо му се случва всичко това. Ами болните амбиции н ародителите, техните проекции за бъдещето, ако те не съвпаднат с това, което ще бъде всъщност, какво ще стане тогава?!И защо трябва едно нищо неподозиращо човешко същество да бъде създавано по този начин..Аз съм против сурогатното майчинство!Аз самата има проблеми със забременяването, но не мога даже да допусна мисълта, че ще гледам как някоя друга жена ще дебелее с моето дете и тя ще го усеща и тя ще го гали, докато е в коремчето й!И ей такива простички неща, че и за цялото удоволствие ще иска и пари!Не мисля, че съм готова и за осиновяване, макар че аз самата съм осиновена. Знам чудесно какво е чувството в едно осиновено дете.
Може да съм консерва, но СМ не би могло да ми се побере в моралните норми!

# 40
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното.

Дори и в най-скоро време да се приеме такъв закон, чичо ти и леля ти няма да могат да се възползуват, защото леля ти е вече на 43г и след тази възраст нейна яйцеклетка не може по закон (в България) да бъде ползувана. Ако много искат общо дете и както пишеш, са материално добре, най-добрият вариант е незабавно да започнат процедура със сурогатна майка в държава, в която вече е позволено като Грузия, Индия, Казахстан или Украйна. Фертилността на леля ти намалява експонентно с всеки час и трябва да се побърза. Дали са ти линк към другата тема. Там юрист е обяснил, че в момента няма правна пречка дете, родено в чужбина от СМ и записано като дете на поръчващата двойка там да бъде доведено в България и регистрирано без проблем. Тъкмо ще си ги отглеждате заедно с твоето второ а и ще има да разказват за екзотични курорти.

ясно, че е пропаганда, обаче предложените тук казуси са направо велики!
всеки момент очаквам да се появи пораснало дете, прибрано от някое сметище, кьдето го е захвьрлила любящата му майка, отгледано с люобов от други хора, чиято бьлдьза по майчина линия е с Нобелова награда, женена за испански благородник и не може да роди, та детето не вярва на пьрвични рани и тям подобни глупости, а просто благородно ще и помогне.
В другата тема писах още, когато страниците бяха двуцифрени: турските сериали ряпа да ядат.
Много тьжно.  Cry


яяя, докато пишех, гледам и papi6 се преместил(а). Престьпление е да се тьргува с човеци. Родени и неродени.

Да, страхотни вълнуващи човешки истории. Аз се чудя лицето, пуснало темата на Луната ли живее, че да не знае, че този важен закон все още не е приет. Няма медия в която да не говорят за него. Даже аз, която живея в чужбина, неколкократно слушах и гледах предавания на тази тема. Вече не смея да пусна българска радио и особено телевизионна програма. А двете дами, които обикалят по медиите вече ги и сънувам. Сутрин не смея да отворя гардероба от страх да не видя някоя от тях. Плоско е, да. Две различни жени, регистрирани в един и същ ден само за да пишат за каузата и нищо друго. Ама, ей го на! Хванахме се с тебе, че им и пишем hahaha

# 41
  • Мнения: 60
г-жа Людмила Филипова си е направила акаунт-че и ни провокира,
предполагам, че пише нова серия на булевардните си романи ....

# 42
  • Мнения: 889

Извинете , ама сериозно вече си мисля, че някой нарочно вихри пропаганда по форумите. Tired

П.С. Мата Космата е крайна, но БЕЗкрайно права.

Разбира се, че е пропаганда! Както и облъчването със сълзливи послания от телевизиите и радиата, от типа "Всеки има право на щастие"
Все пак повечето от нас са расли и в едни други времена, когато пропагандата си беше държавна политика. Можем да я различим, зад опита да се обвие в романтика едно престъпление.

 Peace

# 43
  • Мнения: 2 172
Абе, то една кърмачка(сурогатна Wink) да е имало детето, че връзката за цял живот остава, камо ли да го родиш и забравиш.
Как се наричаха децатаи връзката им, кърмени от една жена- едното е нейното, а другото само кърмено, защото майката не може да го направи по някакви причини?

# 44
  • Мнения: 5 370
Абе, то една кърмачка(сурогатна Wink) да е имало детето, че връзката за цял живот остава, камо ли да го родиш и забравиш.
Как се наричаха децатаи връзката им, кърмени от една жена- едното е нейното, а другото само кърмено, защото майката не може да го направи по някакви причини?
не са ли млечни братя/сестри? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт