Заместваща или /сурогатна/ майка -има ли вече приет закон

  • 8 595
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 787
Важното е какво ще направи-още едно дете на Земята,още едни грейнали родители.

И световен мир  Peace

# 16
  • Мнения: 4 138
абе, казах си аз, че няма да се занимавам, ама пусто шило в торба не седи.
ок, кат раздават бебетата, запазете ми 3 кила моля, ама ако може някое по-зряло да е и не много мазно.
хайде останете си със здраве...

# 17
  • Мнения: 4 794
абе, казах си аз, че няма да се занимавам, ама пусто шило в торба не седи.
ок, кат раздават бебетата, запазете ми 3 кила моля, ама ако може някое по-зряло да е и не много мазно.
хайде останете си със здраве...


Не правиш услуга на противниците на СМ с тоя тон, честно. И не знам кой ти е казал, че имаш чуство за хумор.

# 18
  • Мнения: 4 138
отивам да си разплета чорапите по този случай.

# 19
  • Мнения: 1 249
Ако намирате изказването на Мата за грубо, то реалността, в която напират да клъцнат с остро ножче едно неродено дете на две-три места и после да си го гледат " с много любов", би ти се видяла грозна  до извратеност.

Понеже имаме кандидат-майка, която не може да бъде бременна и да има раждане, а в някои случаи има проблем или несъвместимост и на яйцеклетка и сперматозоид, затпова дайте да си поръчам човек, ама предварително да ми го осакатите, не ми пука колко струва и дали ги боли, ама така че на мен да ми дойде по мярка -
и той да не е заченат от жена, която го иска,
да не е плод в корем, който му внушава стабилност и сигрност ( "ще се разделим завинаги" не е нито сртабилност, нито елементарна сигурност)
 и да е подложен на раждане, в което доминира страх и ужас от раздяла, освен нормалния стрес за плода при раждане.

Само не ми казвайте, че и в обикновения случай бебетата се разделяли с родилката понеже излизали от нея.
И не ми давайте приемри с майки, починали при раждане.
Защото е цинично ако го правите.

И на това викате да имала дете.
Ами пак няма дете.
Поръчала си е да осакатят едно.
Намерете малко време и притчата на Соломон за двете майки прочетете. Кратка е.
Та тук и двете не са никакви майки.
Величаят ги само лекари и обслужващи ги адвокати, посредници и пр.  нещастните им роднини, които и да имат съмнения не смеят да ги споделят.

# 20
  • Мнения: 911
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното. Чичо е брат на починалия ми татко и до известна степен го замести в грижите към мен и най-вече към брат ми /бивш хероиновозависим/. Хайде, радетелки на забраняването и криминализирането на суроготното майнчинство, обяснете ми как да му откажа.
P.S. Предварително ви моля - без лични нападки.

# 21
  • Мнения: 1 249
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното. Чичо е брат на починалия ми татко и до известна степен го замести в грижите към мен и най-вече към брат ми /бивш хероиновозависим/. Хайде, радетелки на забраняването и криминализирането на суроготното майнчинство, обяснете ми как да му откажа.
P.S. Предварително ви моля - без лични нападки.

Няма как да му откажеш.
Не си пред свободен избор.
Помощ за хероинозависим не е шега работа.

Дано Господ се смили и имат друг избор.
Уважавам хората, които са начисто със себе си  и заявяват ясно и категорично, че  не желаят да осиновят, а не говорят какви ли не глупости от страх и несигурност.
За мен като юрист е много важно дали имаш съпруг и деца.
Ако безумието стигне до отмяна на забраната на СМ, моят съвет е  - първо  подсигури мъжа и децата юридически  и тогава ставай СМ.

# 22
  • Мнения: 2 746
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното. Чичо е брат на починалия ми татко и до известна степен го замести в грижите към мен и най-вече към брат ми /бивш хероиновозависим/. Хайде, радетелки на забраняването и криминализирането на суроготното майнчинство, обяснете ми как да му откажа.
P.S. Предварително ви моля - без лични нападки.


Е, добре, но ако ТИ не искаш? Ако сурогацията те опустоши душевно, как ТИ ще гледаш после собствените си деца, за мъжа ти изобщо не ща да споменавам. Много е важно каква е твоята нагласа. Щото на някои не им мигва окото като видят парички.

А, и освен това, в твоя случай се получава кръвосмешение - племенница носи бебето на чичо си, макар и заченато без полов акт.

# 23
  • Мнения: 1 843
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното. Чичо е брат на починалия ми татко и до известна степен го замести в грижите към мен и най-вече към брат ми /бивш хероиновозависим/. Хайде, радетелки на забраняването и криминализирането на суроготното майнчинство, обяснете ми как да му откажа.
P.S. Предварително ви моля - без лични нападки.

Ами, повечето радетелки сме точно такива жени като леля ти...
Просто помисли за себе си и за  това дете, което ще носиш под сърцето си 9 месеца... за вашите чувства и емоции.

Ще бъда жестока, но пък съм пряма. Не искат да осиновят дете, защото още не са готови да станат родители. Може би няма да ме разбереш, но приеми, че всяко нещо си има причина. Може пък изпитанието за тази готовност при някои хора, да е именно такова.
Би ли дала тази топлинка, която ще расте в теб, на хора които не са готови да обичат безусловно едно дете?

Решението е твое, но това е много сериозно решение. Обмисли го хубаво.

# 24
  • Мнения: 1 843
И кое по-точно в подобно решение е жестоко и безотговорно?

Незачитането на емоциите на това хипотетично детенце. Не виждам никъде, никой да говори и да се вълнува от това.

# 25
  • София
  • Мнения: 787
Чичо ми и леля ми са на по 43 г. Материално задоволени, изключително ерудирани и интелигентни, но... нямат деца /въпреки огромното им желание и многобройните им опити/. Имат си някаква причина да не искат да осиновят дете. Надеждата им е аз да износя тяхното. Чичо е брат на починалия ми татко и до известна степен го замести в грижите към мен и най-вече към брат ми /бивш хероиновозависим/. Хайде, радетелки на забраняването и криминализирането на суроготното майнчинство, обяснете ми как да му откажа.
P.S. Предварително ви моля - без лични нападки.

Още една причина СМ да не бъде узаконено. Заради този вид роднинско емоционално изнудване. Чичо ти и леля ти нямат право да искат това от теб.
Защото им дължиш нещо? Помощта която са ти дали не е била от любов, а трябва да бъде "заплатена". Трябва да си върнеш усгугата? И вероятно трябва да се чувстваш като чудовище ако откажеш.
На твое място бих преосмислила взаимоотношенията си с тези хора.

# 26
  • Мнения: 5 370
Имам един въпрос.
Остана ли подфорум БЕЗ тема за сурогатно майчинство??

Извинете , ама сериозно вече си мисля, че някой нарочно вихри пропаганда по форумите. Tired

Или ще кажете пак, че затова са форуми?

П.С. Мата Космата е крайна, но БЕЗкрайно права.

# 27
  • Мнения: 1 249
Имам един въпрос.
Остана ли подфорум БЕЗ тема за сурогатно майчинство??

Извинете , ама сериозно вече си мисля, че някой нарочно вихри пропаганда по форумите. Tired

Или ще кажете пак, че затова са форуми?

П.С. Мата Космата е крайна, но БЕЗкрайно права.

Е надали остана съмнение за това.
Темата над 200 стр. се държи жива, форумът е проект на търговско дружество, какво друго ако не поръчка за изследване, моделиране, манипулиране на настроенията или за нещо друго, което не мога да формулирам точно.

Освен това, доста улеснихме тези, които по професия следва да дават становище.
А и само да се изчисти от сополите и сълзите и да навлезе в разумен разговор темата и веднага идват три неразбрали (редуват се Sunglasses, та задават поредния въпрос, който и седмокласник не би задал, за да се завърти отново колелото, но задължително на профанско ниво.  Само така се правят внушенията.

Имахме едно време един преподавател по език. Та от него научих нещо много важно (благодаря му) - средната маса няма да се зачете аналитично, но фонът ще и влезе в главата и ще я мотивира, независимо кой го формира и какви идеи носи.

# 28
  • София
  • Мнения: 787

Извинете , ама сериозно вече си мисля, че някой нарочно вихри пропаганда по форумите. Tired

П.С. Мата Космата е крайна, но БЕЗкрайно права.

Разбира се, че е пропаганда! Както и облъчването със сълзливи послания от телевизиите и радиата, от типа "Всеки има право на щастие"
Все пак повечето от нас са расли и в едни други времена, когато пропагандата си беше държавна политика. Можем да я различим, зад опита да се обвие в романтика едно престъпление.

# 29
  • Мнения: 13 224
Можем да я различим, зад опита да се обвие в романтика едно престъпление.
Кое точно е престъпление?

Общи условия

Активация на акаунт