първи детски обувки- актуална информация???

  • 22 364
  • 125
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,

предстои ни купуване на първи детски обувки. Досега бяхме с буйки. Постарах се да прочета почти всичко, което сте обсъждали като марки и магазини, НО се оказа, че много от темите са стари и много от магазините вече са затворени или не предлагат този тип обувки.

Надявам се в тази тема да ми дадете ако можете актуална информация, а аз за улеснение ще ви напиша какво съм прочела досега (информацията е само според мнения във форума и не претендира за 100% достоверност).

1) Ciaobimbi- много добри отзиви (www.ciaobimbi-bg.com)

продават се само в Бургас или онлайн. Магазините на "Патриарх Евтимий" 10 в СФ и зад х-л "Черно море" във Варна са затворени.

2) PAQPA доста добри отзиви

"Junior's way" на Витошка и "Малечко" (магазините в СФ са закрити, очаква се откриването на Mall Malechkobaby на 01.05.2010г. на Околовръстното м/у Драгалевци и Симеоново).

4) Стилмен - добри отзиви

www.emika.eu

нямам информация дали адресите на магазините са актуални

5) PAFI - добри отзиви, НО нямам идея къде се продават

6) Мелания и Ciaobimbi някакъв комплекс "Friends" в кв. Борово (бул. "Т. Каблешков) - незнам още дали работи и дали има избор

7) PLANTA- магазини Foot Comfort- няма информация къде са newsm78

8 ) Капчица (има ги навсякъде)- не лоши отзиви

9) CHIPPO - също не лоши отзиви

10) К&К- противоречиви отзиви от много мами

След всичко написано се надявам на вашите съвети, мнения и актуална информация. Това ми е първо дете и доста пъти за покупки съм се доверявала на форума. Досега не сте ме подвели.

Благодаря предварително! Hug

П.С. допълвам и PRIMIGI (в магазини Стил 99)

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 13:22 от missence

# 1
  • Мнения: 75
аз съм фен на обувки paqpa. купувам ги от витошка. миналата пролет цената на бебешките им модели беше 60лв, детските над 21номер са 70+. в магазина можеш да видиш и обувки на капчица, паблоски ( испански ), минимен и др. не правят намаления
обувки на делфи прим (примиджи) има в пигис хаус

# 2
  • София
  • Мнения: 30 142
да допълня,

днес бях в комплекс "Friends" в кв. Борово- имат обувки Мелания и Ciaobimbi, НО малък избор за момченца специално, за момичета има повече модели.

Ходих до м-н Емика в "Младост"-2, НО раб. време е от 10-17ч и беше затворено.

В  магазини Стил 99 (ул. Монтевидео) имаше PRIMIGI, но само 3 модела.

Смятам тези дни да отида до "Junior's way" и се надявам от там да купя обувки за малкия.

# 3
  • Мнения: 300
PRIMIGI и Naturino има в аутлета и магазин на К и К в Младост до Била.
Ние купихме първи обувки на MINIMEN от "Junior's way", не мога още да дам отзиви, но от доста пробвани модели само тези паснаха на крачето заради висок свод.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 142
значи ще се ходи до Витошка, доста добри отзиви има от моделите в магазина.

# 5
  • Мнения: 75
в районa на junior's way ( няколко пресечки след него в посока ндк ) има магазин на колев и колев.
сетих се и за магазин най най някъде около френската гинмазия.

# 6
  • София
  • Мнения: 56
Всичко зависи от цената, която можеш да си позволиш като общо взето наистина се получава, че по-качествените обувки струват повече Sad
В Западна Европа уважавани марки (и срещани тук) са ECCO, PRIMIGI, GEOX,  френските MOD8..
(при нас обаче ботуши GEOX мокреха единия крак през подметката и ги върнахме още в гаранция - без каквито и да е разправии). PAQPA са красиви обувки, но повечко разнообразие имат само малките модели (не знам как се движат на Запад - не съм ги срещала)
К&К са относително добро решение, но мисля, че за класа си са с малко височки цени. (купувала съм и нямахме проблем, но за за тия пари предпочитам горните марки в намаление)
Капчица - доста по-добре от китайски и най-доброто с цена до 40 лв, но според мен не са достатъчно изпипани и съм срещала доста мнения за разлепващи стелки (веднъж сме имали такива, но после не повторихме).
Ако трябва да кажа какви ползваме най-вече, то това са от Добричкия завод (най-вече защото ходим лятото там на гости и им купувам накуп и есенни обувки и ботуши).  Цените са на половина от тия в аутлетите, защото шият на ишляме и обувките на са се "разходили" до Италия и Франция. Именно техни са PRIMIGI и МОД8 (понякога и Bama), които си видяла в Стил99. Имат доста повече модели в магазин на Бадемова гора (до Южен парк, на ъгъла с ул. Нишава), както и по някой друг чифт в квартални детски магазинчета, пазара Иван Вазов, магазина на Драганов до Френската гимназия).

# 7
  • София
  • Мнения: 44 120
PAFI  има в Джуниърс уей Wink

Pavle http://www.kids-shoe-park.com/ лично много ми харесаха, нищо, че само 1 чифт съм ползвала.

ECCO - много, много, много добри Simple Smile

Minimen къде ги Simple Smile също много добри обущета Simple Smile пак в Джуниърс, има ги и на пазара красно село...вероятно и на други места.

А защо няма никави спорти марки горе - найк, адидас, пума, куксилвър, конвърс и т.н. ?
От аутлета до Билла в младост съм взимала и FALCOTTO също чудесни обувчици бяха Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 12:11 от Angel_Dust

# 8
  • София
  • Мнения: 30 142
Момичета,

днес бях в "Junior's way" и купихме на малкия страхотни пролетни обувки на PAFI за 65 лв. Имаше много голям избор на PAFI, PAQPA, MINIMEN. Пробвахме много модели, но този на PAFI най-добре ни "легна" на крачето, а е и много хубав  Peace Цените са напълно нормални, имайки предвид, че К&К са 50-55лв., а няма база за сравнение.

Ето, че и този път ме ориентирахте правилно и не сгреших като ви се доверих.
БЛАГОДАРЯ   bouquet

Ако ви трябва друга информация, питайте, обиколих за 2 дена повечето магазини Mr. Green

# 9
  • Мнения: 15 379
7) PLANTA- магазини Foot Comfort- няма информация къде са newsm78
В София - ул. Фритьоф Нансен, ъгъла с ул. Петър Берон.
Обувчиците им за прохождане са невероятни Peace.

# 10
  • София
  • Мнения: 30 142
7) PLANTA- магазини Foot Comfort- няма информация къде са newsm78
В София - ул. Фритьоф Нансен, ъгъла с ул. Петър Берон.
Обувчиците им за прохождане са невероятни Peace.

да, и на 5-те кьошета имат, днес ги видях  Peace

# 11
  • Мнения: 411
Бебешките и детски обувки на Vincent. са също много добри. Това е адреса на ел. им магазин http://www.vincentshoestore.de/

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
Бебешките и детски обувки на Vincent. са също много добри. Това е адреса на ел. им магазин http://www.vincentshoestore.de/

изглеждат супер, проблемът е, че се продават само онлайн, а ние нямаме още установен номер и не ходим стабилно.
Онзи ден в "Junior's way" пробвахме различни марки. Всички бяха супер като изработка и модел, НО не всичко ни "легна" на крачето. Затова не смея да купувам така. Като поодрасне сигурно ще опитам. А и аз съм привърженик на немските стоки  Peace

# 13
  • Мнения: 544
Аз да попитам от кой месец трябва да се купуват бебешки буйки-за прохождане.За сега имаме само 1 по-стабилни-на фокс, но не знам дали са специално за прохождане,имаме и други, които са евтини, но не върви с тях , а е само в количката.Слагам я в паяка и там прекарва доста време, трябва ли вече да си взема специални-за прохождане  Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз бих ти препоръчала  - никога... Simple Smile
Най-добре е детето да прохожда в къщи босо, а навън с хубави, удобни, качествени, добре подбрани според крачето обувки.

Общи условия

Активация на акаунт