Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри!

  • 1 080 951
  • 2 407
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 320
http://game.dechica.com/ сектор игри има някои подходящи
http://www.az-deteto.com/index.php?page=download

# 16
  • Мнения: 179
Спомняте ли си филма "Синьо лято"?
http://rack8.free.evro.net/NikiBG3/Verano.Azul.BG /
Само 5 епизода сапреведени на български.

# 17
  • Мнения: 254
Здравейте мами,
много хубава темичка и мноого полезна...обаче аз търся тука една песничка или текст на песничката и никъде нищо откривам Shocked
знам само първия куплет и част от втория ако някой я знае моля да я напише....благодаря ви предварително  Wink
ето го и началото:
Жаба, жаборана
сто мушици хвана..
бързо на брега ги пусна
сготви вкусна супа (май така беше)

Викна после всички
попови лъжички
яжте яжте ?? още мили
храната дава сили...
 
и после вече не знам

# 18
  • Мнения: 772
Здравейте мами,
много хубава темичка и мноого полезна...обаче аз търся тука една песничка или текст на песничката и никъде нищо откривам Shocked
знам само първия куплет и част от втория ако някой я знае моля да я напише....благодаря ви предварително  Wink
ето го и началото:
Жаба, жаборана
сто мушици хвана..
бързо на брега ги пусна
сготви вкусна супа (май така беше)

Викна после всички
попови лъжички
яжте яжте ?? още мили
храната дава сили...
 
и после вече не знам

Жаба – жабурана
Жаба, жаба, жабурана
сто мушици хвана,
на брега ги струпа
па наготви супа,
после викна всички
попови лъжички,
“Яжте, яжте рожби мили,
съберете сили,
па хванете щърка,
който тук дохвърка,
трябва вий крилете
да му оскубете.
Та пера за шапките
да си имат жабките!

# 19
  • Мнения: 712
Вярно, че имаше такова филмче.
Аз пък се утрепах да търся една книжка за момченцето Панко. Брат ми я рецитираше като малък. За съжаление не си спомням заглавието и автора, но помня началото:

"Панко пакост пак направи
не търпи играчки здрави -
кончето му - пак без крак.
Що го счупи, бре, юнак?
Панко рече и отсече:
"Няма вече! Няма вече!"

Тия думи щом издума
хвърли батковата гума,
от балкона метна слона,
стъпка мекото си мече.
"Няма вече! Няма вече!"

и т.н.

Някой случайно да има следи или спомени?  newsm17 smile3518 newsm17

# 20
  • Мнения: 3 810
Продължение:

Взе на татко си перото,
влак надраска по бюрото,
но на пода, забеля
той мастилото разля.
- Стига пакости, човече!
- Няма вече, няма вече!

- Няма вече? Е, добре!
Но сега къде се вре?
Вре се из бюфета дето
сипа ситна сол в кафето.
Затова го мъмри мама.
- Няма вече, вече няма!

Панкови си имат котка,
котка шарена и кротка.
Ето че веднъж юнашката
той я дръпна за опашката.
Тя настъхна, измяука,
пак се случи несполука-
зарад нежната му ласка
по лицето го одраска,
скъса синьото елече
и юнака пак заплака:
- Няма вече, няма вече!

Гледайте какво дете е!
Круша в двора им жълтее.
Качва се на тънко клонче,
друса се като на конче,
ала клончето се счупва,
Панко на земята тупва.
- Няма да се качвам пак!-
плаче нашия юнак.

Не търпи душа юнашка!
Завъртя момчето прашка,
ала камъчето малко,
тюх да се не види, жалко,
вместо в тихата градина-
пра-а-с!- в отсрешната витрина!
Панко хукна надалече:
- Няма вече, няма вече!

Бе на двора, вижте хора,
идва черен като кос,
с кален груб, с ожулен нос.
- А бре, Панко, де си зяпал,
де така си се изцапал?
Панко пак това разправя:
- Няма вече тъй да правя!

Мама на пазар отиде,
къщата остави в ред.
Върна се- какво да види:
всичко пръснато навред!
Вкупом чушки и ботушки,
кифли сладки и тетрадки.
Каната е на парчета
и в парчетата- гащета!
Чайника е на кревата,
ана масата- метлата.
Столът му е станал кон,
куфарът е камион.
- Ой какъв тюрлюгювеч е!
- Няма вече, няма вече!

Повреди си колелото,
купиха му самолет.
Метна го- проби стъклото
самолетът му проклет.
- Ще повториш ли това?
- Няма!- сведе той глава.

Сяда Панко на закуска,
оле- чашката изпуска!
Беше го налегнал глад,
взе да лапа мармалад.
С него до ушите чак
си изписа чер мустак!
Ризата му- ето на-
я нашариха петна.
Към чешмата се завтече:
- Няма вече, няма вече!

Де сега се дяна там?
Влезе Панко в банята.
Пусна крана, пълни вана,
млад моряк летецът стана.
Десет параходи води-
през морето ще върви,
риби- моливи лови,
но уви, но уви,
цял е мокър мушморока!
Майка му го преоблече.
Пак ще каже:
- Няма вече!

- Няма вече?
Е, добре.
Но кога ли,
 но кога ли
тия пакости ще спре?

Асен Босев

Липсва едно стихче, но книжката е от 1987г. и е минала през 3 деца засега...

# 21
  • Мнения: 1 320
Момичета, някой може ли да ми помогне с текста на песента "Мила кукла Барби" на Росица Кирилова?
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/409/57/ 40.
40. Кукла Барби (Росица Кирилова)

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 712
И аз търся нещичко...
Имаше едно време едно детско филмче за Защотко.
Песничката му започваше така:

Татенце, защо водата корабчето носи
и защо са татенце патетата боси?

Някой има ли такива далечни спомени или да е срещал нещо подобно?

Не беше ли:
Татенце, защо водата корабчето носи
и защо е Прасчо розов, патетата боси?

# 25
  • Мнения: 2 035
И аз търся нещичко...
Имаше едно време едно детско филмче за Защотко.
Песничката му започваше така:

Татенце, защо водата корабчето носи
и защо са татенце патетата боси?

Някой има ли такива далечни спомени или да е срещал нещо подобно?

Не беше ли:
Татенце, защо водата корабчето носи
и защо е Прасчо розов, патетата боси?

Точно така е  Peace
След това май беше:

Питат децата - Какво?
Искат да знаят - Кой? Къде и защо?
Има ли слънцето, татко и мама, отговор искат и то веднага Simple Smile

Не мога да я намеря на MP3 обаче.

# 26
  • Мнения: 3 743
Не знам за филмчета, но виж в сайта им може да има нещо интересно Simple Smile
http://www.sesameworkshop.org/

# 27
  • Мнения: 197
Здравейте мили мами,
Искам да попитам дали някой може да ми каже откъде да си сваля или ми даде да си презапиша филмчета за Смърфовете? Спомням си, че бяха много готини, но никъде ги няма преведени. Всъщност не съм ги виждала даже и непреведени newsm78. Много ще съм ви благодарна ако можете да ми помогнете. Grinning. Мисля, че на синът ми - 3г. ще са му много интересни.
Благодаря предварително!  bouquet
И на мен ми се иска да ги намеря тия Смърфове. Аз също бих ги гледала с голям интерес. За съжаление съм ги виждала само непреведени. Ако ти представлява интерес тук има няколко серии.
http://store1.data.bg/mila/smurfs/

# 28
Бих се радвала да чуя от вас мнение за приказките си.
 Simple Smile И от децата ви също.

Това е последната ми приказка.


Едно нежно таралежче

Имало едно такова таралежче.

Било необичайно, забележително различно таралежче ви казвам - защото било бяло. Ще попитате сега - като има бели врани и лястовици и бели таралежи ли трябва да има - не знам, но такoва се появило на белия свят - бяло като сняг. Te всички таралежчета се появяват светлички и безбодли, но с времето потъмняват и иглици им поникват. А това - не. Останало си чисто бяло и обличко, като една топчица с кръгли очета и източена муцунка, с копче на върха.
Различавало се, не само че било бяло, а и бодлите му били меки - какви ти бодли, направо безброй нежни израстъчета, и те бели. И не му стигало това, ами и светело. Да, наистина. Майка му първа открила това нетаралежо свойство една вечер и почти припаднала от ужас. Но по-късно практичният и таралежи ум я подсетил, че може да се превърне в предимство този недостатък на таралежчето и тя го използвала - като нощна лампа - на меката светлина, струяща от него гладела и кърпела ризите на баща му, а повярвайте, те много често се нуждаели от зашиване. Когато заспивало таралежчето то не спирало да свети, а започвали да се променят и преливат цветовете на светлинките, и по стените на малката къщичка заигравали всякакви цветни петънца, красива гледка. Омагьосваща! Близките му обаче не били във възторг от тази нощна, тиха илюминация и го карали да се завива през глава, дори и през лятото. Горкият безбодливко! Дошло време да тръгва на училище - излишно е да ви казвам, че не му се ходело. Толкова се отличавал от съучениците си, набивал им се в очи, и в бодли. Безнадеждна и беззащитна работа! Съвсем самичък се замъквал сутрин към училище, сега е мястото да добавя, че освен, че бил бял, безбодлив и светел нощем като странна, голяма светулка, той се оказал и прекалено възпитан и добричък. Много нежен таралеж. Ама ужасно...Непоносимо просто. Става сутрин, след като цяла нощ е спал завит през глава и почва -
"Добро утро, майче! Добро утро, татко!Добро утро, братче! Добро утро, сестриче!Добро утро, ден! Добро утро, калинке на пътечката ми!..." и така до безкрай, затова и много често закъснявал за училище с което си навличал неприятности с учителя и си спечелвал подигравки от съучениците си.
И така до деня, в който задържали всички таралежчета в училище, защото изобщо не слушали учителя, боцкали се, бягали тромавичко из стаята и дори били внесли няколко шишарки, които си позволили да ритат.В класната стая! Безобразие и таралежовщина! Нашето бяло, нежно таралежче с нищо не било допринесло за шума и безпорядъка в стаята, но учителите имат този вреден навик да наказват всички, за назидание (да те накажат за назидание означава, че ще си го отнесеш, дори да не си участвал в някакво безобразие, с цел никога да не ти мине през ум да участваш в такива веселия и занапред. Старите таралежи му казват - "За да си натискаш бодлите и в бъдеще." ). Това се случило в късна есен, таралежчетата стояли мирно, като наказани - каквито и били - по чиновете и много се уморили, всички искали с нетърпение да се приберат по домовете си. Да вечерят гъби или ябълки, и за десерт да получат от много модерните нови храни от резенчета сушени плодове, с добавени стърготини от лешникови и бадемови ядки. Освободили таралежчетата на смрачаване и те се запътили бавничко към къщи. Бодливковците могат и да бягат, но дори като бягат, не се движат особено бързо. А тези били и много уморени и станало така, че замръкнали по пътя. Замръкнали и се объркали. Объркали се и се разхленчили. Разхленчили се и някои даже се разхлипали с глас. Толкова било страшно в гората нощем, а те - само едни малки бодливи топчици, сам-самички. Тогава, досещате се вече, нежното таралежче било започнало да струи тихичко, светлинката, която извирала от него ставала все по-силна, все по-ясно почнали да се различават дърветата и храстите наоколо, и скупчените, разплакани ежковци. Показала се и пътеката, която така подло ги изоставила и се скрила в тъмнината. Не и се излизало много от скришното тъмно, но нямало къде да бяга. Лошава била пътеката дето изгубила таралежчетата, но нямало мърдане. "Здравей, пътечке, не пропуснало да я поздрави таралежчето, добре, че се показа, сега бъди така добричка и ни заведи по домовете!". И тръгнали ежчетата по пътечката, и се прибрали по живо, по здраво и никое не пострадало, защото най-напред вървяло нашето светещо ежче като един клатушкащ се фенер и показвало всяка трапчинка и камъче по дългото тясно, тяло на намръщената пътечка. Като се намръщи една пътечка и цялата става в разни гънки, трапчета и други неравности, но таралежчетата преодолели всички тези препънки леко и дори, преди да се приберат по домовете, успели да изпеят песничката на таралежчетата - ей, така, не за кураж:

"Тарльовци сме много смели,
таралежи без предели
и бодлите ни безброй,
пазят ни в студ и зной,
ако искаш да си свеж,
трябва да си... таралеж."

Такава една песничка имали, а нашето беличко отпред припявало последните редове така:

- "...ако искаш да си свеж,
трябва да си нежен еж."

Дора Господинова  (Марта)

Ще се радвам да ми пишете - на бележки или тук. Особено важно ми е - дали децата се заслушват и харесват приказката.

# 29
  • Мнения: 1 531
на моя син много му хареса една песничка, в която се пее:

пате, пате, пате , патенце
жълтоклюно патенце
царевичка златничка в шепа ще ти дам,
ела насам....


моля, дайте линк за целия текст или ми го напишете.
благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт