Черен списък - гр.София

  • 1 010 935
  • 3 061
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 148
Аз добавям в списъка д-р Дица Цачева от 7-ма поликлиника,защото е груба,алчна и незаинтересована.И поради тези й качества получих усложнения. #Cussing out

# 1 141
  • Мнения: 9 973
Ангел Илиев-Шейново.Гледа само да ти измъкне парите

# 1 142
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ангел Илиев-Шейново.Гледа само да ти измъкне парите

А, точно. Мислех, че само аз не съм на ред да мисля така. Явно в него е проблема все пак. Заради него ме шиха с пълна упойка, че се бях разцепила здраво. Отделно, че жената до мен му беше платила, а не видях някакво различно отношение. Все тая му беше, от следващия ден трябваше да е отпуска, няма да се занимава с някакви си родилки
.

# 1 143
  • Мнения: 24
Максим Клисурски от Майчин Дом
Ходих при него на ж.к. и се отнесе абсолютно непрофесионално,никакви съвети не ми даваше,а ако го питам нещо с половин уста ми отговаряше. Работи,колкото да отбие номера. ТАка че бягайте на далече от него. Абсолютен некадърник!!!   #2gunfire

Предишната ми бременност я следи Максим Клисурски от поликлиниката на Майчин дом. Завърши с мъртвороденото ми дете 13 дни преди термин на 02.10.2007. Бях с отоци през цялата бременност по краката и ръцете, висок албумин, бебето вървеше точно за седмиците си до 2-3 седмици преди да загине - тогава трябваше да съм в 36 г.с. а на ултразвука при него на 5 снимки се виждаше че размерите му отговарят на 33 г.с. (според него нищо тревожно).
След последното УЗИ в 24 г.с. аз настоях за УЗИ в 36 г.с, което трябваше да си платя понеже по здравна каса ми бяха изчерпани 2-та ултразвука (при все отоците и албумина ми). Правех запис на тонове при него всеки понеделник, докато в един понеделник просто тоновете ги нямаше. Макар да родих в Майчин дом, не се качи (той или акушерката му) да ме видят за 2 минути.
Исках сега тази бременност да се запиша пак при него, ей така, да му е като обеца на ухото и да внимава повече, но в края на септември, когато отидох, не можеше да ми пусне изследвания на кръв/урина, защото са им били изчерпани лимитите за месеца, а следващ преглед можех да си запиша най-рано за след 30 дни (според правилата на НЗОК) но никак не можеше да ми се гарантира, че тогава ще са останали свободни направления.

# 1 144
  • Мнения: 3 157
Исках сега тази бременност да се запиша пак при него, ей така, да му е като обеца на ухото и да внимава повече
rea1,какви са тези експерименти-ти акъл имаш ли????Как ще знаеш,че е недакърник и че е виновен за смъртта на детето ти и ПАК ще идеш при него?Моля те-опомни се

# 1 145
  • Мнения: 1 409
rea 1,честно казано не те разбирам. ooooh! Намери си кадърен лекар и не си прави експерименти със себе си и бебето си

# 1 146
  • Мнения: 24
Спокойно, момичета, не съм при него. Аз бях решила предварително освен наблюдаващия ми по здравна каса да ходя още при двама лекари. Едната е доктор Алексиева от МД, която ме изражда тогава. Запознах се нея в родилна зала и без да съм и никаква, тя се качваше да ме види, да ме пита как съм, спря ли ми кърмата, отговори на всичките ми въпроси как и дали е възможно да вземем трупчето на бебето за погребение. Втория лекар е „сборен” – това са светилата, при които ходя на ФМ (Мазнейкова, Марков, Томова). По здравна каса ме следи д-р Анатолий Кръстев от частната Св.София, за когото нямам отзиви, но засега е много детайлен на прегледите. То голям проблем беше да се запиша по здравна каса – всички отказваха, че имали повече от позволения брой пациентки.
А и честно да ви кажа Клисурски не е пряко виновен за смъртта на моето бебе. Имало е толкова фактори при мен, които са попречили на бебчето ми в последните месеци. Но той не му даде шанс да оцелее с лошото наблюдение на бремеността ми. Пациента има два пътя – или да се довери на лекаря си или да стане половин специалист. Е, сега знам малко повечко за проблемите, които съпътстваха предишната ми бременност, но това ли трябва да е целта ни. Само се плаша още повече с настоящата си бременност.

# 1 147
  • Мнения: 222
Искам да включа в този списък д-р Катя Сапаревска педиатър в 23 п-ка София. Нямаше да го направя ако  не бях видяла мнение което я препоръчва з-то прегледа при нея траел 20 мин. За мен това е много опасна препоръка.
Ще ползвам част от отговора си в другата тема,  защото целта ми не е да създавам уникални текстове, а  да изразя мнение.

Доктор Сапаревска беше лекар на децата ми в течение на 6 години. Тя е мила и внимателна и преглежда дъъъъъъъълго. Но това са всичките й предимства.

Ако имате здраво дете (Дай Боже всекиму!)можете да прекарате години при нея без проблем, ако не броим нуждата да чакаш минимум 3 часа пред кабинета. И точно си мислиш че редът ти е дошъл и почват да идват майките които имат "лична уговорка" и да влизат пред теб. А твоето дете също е болно нали? Освен това нямаше нито един случай в който тя да е направила домащно посещение освен при изписването. В ного тежко състояние сме си водили децата. Но това са бели кахъри.

И така да  не забравяме, че избираме лекар за децата си , който да им помага при заболявания и колкото са по-тежки, толкова по-важно е лекарят да си върши работата професионално.  А Сапаревска преглежда като в 18 век. Искам да кажа, че изцяло е отхвърлила възможността да ползва лаборатория или специалист по дадени болести. Тя е педиатърът -пенкилер, който разбира от всичко и прави ненужни специалистите лекари. Преглежда дори ушите на децата ви като им светва с малка лампичка. Поставя диагноза за трети антибиотик без кръвна картина или гърлен секрет. След три месечно разстройство назначава антибиотик без изследване на анален секрет.

Да не говорим, че беше единствения педиатър в 23 п-ка който доскоро събираше такса за преглед на дете. Една майка с често боледуващи близнаци беше изчислила че за един месец й е дала повече пари отколкото за плодове за децата си.

 Може да ти говори 20 мин мило усмихната , но няма да ти даде направление освен ако не й направиш скандал.

Казваха  , че има три деца - което  е похвално, но съм убедена , че на нейните деца се правят лабораторни изследвания поне веднъж на две години при нужда.

Да наистина е много симпатична на външен вид, но мъжа ми твърди че вече си е избрал жената на живота и би предпочел някой грозен пъпчив педиатър, който да ръмжи нечленоразделно , но да ползва постиженията на съвременната медицина.

Много дълго отлагахме , но откакто я сменихме не преставам да благодаря на мъжа ми всеки път, когато имаме нужда от лекар за децата си.

# 1 148
  • София
  • Мнения: 2 430
s+chris   Shocked
Явно доста ти се е насъбрало.Но поне си доста изчерпателна в обясненията.
Призовавам всички,които включват лекар в Черният списък,поне да се аргументират защо!

# 1 149
  • Мнения: 222
s+chris   Shocked
Явно доста ти се е насъбрало.Но поне си доста изчерпателна в обясненията.
Призовавам всички,които включват лекар в Черният списък,поне да се аргументират защо!

О, много наистина! Но аз съм си инертна по принцип.  А и д-р Сапаревска наистина някак те омайва с любезността си, милата си усмивка и дъъъъъъъъъъъдългите прегледи.

Прави ми впечатление и по други теми вкл. за гинколозите или лекарите при които сме раждали, че често се казва . "Той/тя бяха много любезни и мили". 
А трябва да е за предпочитане лекар с професионализъм и грижа за пациента си , способен понякога  да каже - не, това трябва да го види  специалист. Аз ли съм им виновна , че са записали хиляди  пациенти, просто защото им се плаща на брой пациенти или за потребителската такса,( която никак не е малък доход при това необлагаем  з-то кой джи пи издава касова бележка) които не са в състояние да обслужват качествено и дават направления само ако умираш или се скараш с тях?
Пък били любезни - Боже, колко сме лесни за манипулиране....

# 1 150
  • Мнения: 3 506
Не е мястото тук да се спори, но не разбирам защо трябва да се противопоставят двете (професионализма и любезността имам предвид). За мене любезността с пациента е задължителна част от професионализма на един доктор. Колкото и титли да има... ако ще ме ругае и ще е груб с мене, не, благодаря  Sick

# 1 151
  • Мнения: 222
Не е мястото тук да се спори, но не разбирам защо трябва да се противопоставят двете (професионализма и любезността имам предвид). За мене любезността с пациента е задължителна част от професионализма на един доктор. Колкото и титли да има... ако ще ме ругае и ще е груб с мене, не, благодаря  Sick
Съгласна съм. Това е идеалния вариант.
Въпросът е, че само любезността не е достатъчна.

 Ако имаш сериозен проблем и ти препоръчат страхотен лекар с лоши обноски ще го ползваш ли или ще отидеш да поприказваш мило с невежа и безхаберен? Но да не спамя темата.

Въпреки, че като се замисля май точно тук му е мястото. Защо  поставяме даден лекар в черния или бял списък? Защото е внимателен или защото е добър лекар.

# 1 152
  • Мнения: 3 506
Отново търсиш противопоставяне "Защото е внимателен ИЛИ защото е добър лекар". Да е внимателен е част от това да е добър лекар. И не, ако е за мене, не бих отишла при лекар с лоши обноски, дори да ми е препоръчан. Може би в мнооооого краен случай, не съм сигурна. Едните грешат от неграмотност и безхаберие, другите грешат от прекомерно самочуствие и безхаберие. За пациента резултатът е един и същ.

# 1 153
  • Мнения: 319
Д-Р ЦВЕТКОВ И Д-Р ЩЪРБАНОВА ОТ АГ ОТДЕЛЕНИЕТО НА ВТОРА МБАЛ - СОФИЯ Моите мъки започнаха на 20.11.2008г. Тогава бях на преглед при наблюдаващата бременността ми гинеколожка. В 39г.с. бебето тежеше 3.530кг а околоплодните води бяха малко като количество. Лекарката препоръча да се предприеме възможно най-скоро раждане. Още на другия ден постъпих във Втора МБАЛ - София (Втора градска). Д-р Цветков ме прие обяви, че  лекарката ми нищо не разбира, водите на бебето си били добре, само били малко мътни. Все пак ме приеха в отделението по патологична бременност. Една седмица лежах в болницата "за всеки случай" - както се изразиха те. Наблюдаваше ме д-р Щърбанва, според която всичко ми беше наред. "Не се притеснявай, всичко е наред ако нещо стане ние ще реагираме навреме." - това бяха думите,които ще помня цял живот. На 26.11.2008г започнаха първите контракции. Съответно казах на Щърбанова, но вместо да ме включат на монитор, който записва тоновете на бебето и честотата на контракциите, тя и акушерката, която беше на смяна ми казаха да засичам контракциите на телефона си. Рших че така и така съм тръгнала да раждам и няма смисъл да се карам с тях - беше неделя вечер и посто не им се работеше. На другия ден 27.11.2008г в 9.00ч сутринта контракциите ми бяха през 10 минути и бебето се движеше. Мина визитацията с шефа на отделението и се оказа,че дори в картона ми не е отразено, че имам контракции. В 9.15ч най-после ме включиха на монитор, но моето бебе вече си беше отишло. НЯМА ДУМИ ,КОИТО ДА ОПИШАТ БОЛКАТА И МЪКАТА ОТ ЗАГУБАТА. Първо дете очаквано смного надежди и мечти, и просто в един момент го няма, защото Цветков си е повярвал, че е много голям специалист , Щърбанова и една акушерка ги мързи да гледат. Кошмарът, който последва беше неописуем - оказа се ,че трябва да родя мъртвото си дете по нормален път. Конракциите ми бяха спряли и се наложи да ме включат на системи. Раждах в продължение на 40 часа без никаква упойка и понеже не можах да достигна нужното разкритие смазаха главата на детето ми, пробиха я, закачиха тежести и го издърпаха. През цялото време бях в пълно съзнание и чувах как пукат и хрущят костите на детето ми докато ги натрошават. Когато водите ми изтекоха бяха изключително оскъдно количество и жълто-зелени на цвят. Така на 28.11.2008г родих моето момченце, което се беше задушило. Дори не ми позволиха да видя детето си, нямах право да му дам име и да си го взема и да го погреба. Моето дете беше изхвърлено в контейнер с биологични отпадъци. МЪРТВОРОДЕНОТО ДЕТЕ СЕ ВОДИ БИОЛОГИЧЕН ОТПАДЪК. Никой никога не може да ме накара да стъпя отново във Втора градска болница и никой никога не може да ме накара да родя нормално.

# 1 154
  • София
  • Мнения: 15 219
Тъжна мама, не мога да опиша какво почувствах, когато прочетох поста ти.
Нямам думи.... Ужасно съжалявам.
Пожелавам ти сили.

Общи условия

Активация на акаунт