Декември,чакаме те от сега да се сбъдне нашата мечта 2

  • 26 250
  • 669
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Добри дошли в новата тема на Декемврийките !!! Много хубави новини и позитивни емоции   bouquet   bouquet  Hug  Hug


                                

                             Ето ги нашите Коледни подаръци
 
                            

                          Май ни е нужна и малко полезна информация ето я и нея
  

                      http://www.moetodete.bg/bremennost/p2_565_3.html?1=1

Последна редакция: нд, 25 апр 2010, 00:09 от Jojolinka

# 1
  • Мнения: 951
Браво , ЖОЖИ! Тъкмо се питах кой ще пусне новата темичка, а ти хоп- вече си го сторила!  bouquet

# 2
  • Мнения: 86
Исках да сложа и картинка ама не ми се получи нещо  Confused Embarassed

# 3
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
 Hug Jojolinka мерси за новата тема, дано се напълни с бременни коремчета.

# 4
  • Мнения: 1 070
Благодаря,че използвахте моето предложение,дано си имаме още чакащи бебчета занапред

# 5
  • Мнения: 19
Здравейте, аз също се надявам да бъда декемврийска мама, но съм доста притеснена все още.
По мои изчисления терминът ми трябва да е около 24.12., тъй като съм забременяла на 01.04.
Не предполагах, че съм бременна, тъй като съм с поликистоза и нередовен цикъл. Бях на лекар на 21.04, защото вече ми беше 42 ден, ужасно ме боляха гърдите, коремът и кръстът и отидох да ме прегледат и да ми кажат дали сам ще ми дойде или ще предизвикаме МЦ с хапчета.
Е, най- приятната изненада бе, когато доки ми каза- честито, бременна сте!
Видя плодно сакче, но не ми каза в коя седмица съм. Каза ми да отида след две седмици- 05.05, но аз сега гледам на снимката, която ми даде, че пише за размери само 5,5 мм.
Сега пия Дуфастон, Но- Шпа, Бусколизин и Витарал, защото коремът и кръстът продължават да ме болят, но гърдите вече мога да кажа, че са само чувствителни. Нямам апетит и дори съм свалила кг.
Искам да ви помоля, ако някой е имал подобни болки като при цикъл и е пил тези хапчета, да ми каже кога се е почувствала по- добре, защото аз съм много притеснена.
Ще съм ви много благодарна.
Ще ви посещавам често, но само вечерно време, тъй като на работата нямам достъп.

# 6
  • Мнения: 16
ха честита ви нова тема и повече бременни коремчета  Hug

# 7
  • Мнения: 1 262
Запис и от мен в новата темичка Hug
Ако някой може да слага линкчета с полезно инфо и картинки ще е супер, темичката ще стане още по-хубава Hug
Заглавието също е много сладурско, когато бях бременна с малката почти винаги  давах предложенията за заглавия, но музата нещо ми се изпари Grinning

# 8
  • Мнения: 276
Благодаря за новата темичка!   bouquet

pencheva, честито! Hug Относно болките, аз също имам такива наподобяващи ПМС. Усещам някаква тежест в корема, отвреме на време придърпнавия и тъпи болки. Мисля че за началните седмици е съвсем нормално. Пия Но-шпа, но не често, само когато ме заболи по-силничко. С първата си бременност също имах такива усещания. Всичките тези хапчета лекар ли ти ги изписа? Аз си пия само Фолиевата киселина, дори витамини още не съм си взела.

На всички бъдещи майчета видели  EFP желая лека и безпроблемна бременност! Hug

# 9
  • Мнения: 961
Здравейте! И аз чакам с нетърпение декември, тогава трябва да се появи нашето дългоочаквано човече. По мои сметки термина ми е около 27.12, трансфера ми на замразени ембриончета  беше на 09.04. Повече неща ще знам в четвъртък, когато ми е първия преглед.
В момента усещам болки в яйчниците и ме болят гърдите. Не ми се гади, апетита ми е нормален, два дена ми се гади леко сутрин.

# 10
  • Мнения: 660
здравейте,и аз да се запиша в новата тема,миналата седмица бях на преглед,в 5 седмица съм, досега не съм имала проблем с кървене,но вчера получих еднократно светло кафяво течение,обадих се докторката,каза д апия но шпа и да лежа,на вас случвало ли ви се е това, лекарката ме попита дали съм се напъвала нещо и така си беше- работата ми е свързана понякога с малко повече усилие,кажете ми ,че е нормално.

# 11
  • Мнения: 84
Благодаря момичета ами понеделник бях на лекар да се уверя че всичко е ок  Hug и е така  Simple Smile слава богу.Бъдещия батко е почти на 4 Grinning Grinning Добре заварили момичета лека и успешна бременност  bouquet

# 12
  • Мнения: 7
⅞ ...and Happily Ever After
Исках да ти кажа, че може и в ранна седмица да се определи с коремен ехограф....изобщо не съм отричала вагиналния или т.н
Конкретно писах заради това
"Този доктор,който си ходил при него според мен нищо не разбира,защото с коремен ехограф няма как да ги установи тези неща,върви при лекар,който ще ти направи преглед с вагинален."
 Кое неможе да установи, бременност? Седмици? Термин? Какво неможе да установи. Всички посочени може и с коремен може и с вагинален, зависи в коя седмица си. Може док да няма вагинален трансдюсер...и за това да я гледа на коремен, при първия док дето ходих нямаше...нищо не губи, ще отиде другата седмица и ще се види. Може би наистина е имала много късна ову и за това да е така...
Но за терминът съм съгласна с теб, не изчислен правилно, но ако е според изчисленията на ехографа е напълно възможно да покаже такава дата, щом има само сакче още напълно е възможно.  Peace

# 13
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Добре дошли на новите мами.
Момичета аз се поразрових малко в интернет и доста почетох. Оказа се , че при този размер на плодния сак 12 мм отговаря на 5-6 г.с, в която съм си и аз. Малко се успокоих. Доктора ми отчете резултата от ехографа, нищо не е изчислявал  newsm78, нямаше вагинален в кабинета.

# 14
  • Мнения: 7
Добре дошли на новите мами.
Момичета аз се поразрових малко в интернет и доста почетох. Оказа се , че при този размер на плодния сак 12 мм отговаря на 5-6 г.с, в която съм си и аз. Малко се успокоих. Доктора ми отчете резултата от ехографа, нищо не е изчислявал  newsm78, нямаше вагинален в кабинета.

Мила според изчисленията на ехографа и мен ме изкарва 1 седмица назад, но това беше преди да се види бебето), сега вече като се видя ехографа показа 7г.с а аз съм 6. Така че всичко ще е наред не се тревожи  Hug

Общи условия

Активация на акаунт