Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 10

  • 51 664
  • 734
  •   1
Отговори
  • Гърция
  • Мнения: 1
Любов и наказание  /  Aşk ve Ceza
Всеки вторник по ATV от 20 часа

Продукция на TMC / 2010 /
Режисьор: Кудрет Сабанджъ
Сценаристи: Ethem Yekta, Murat Lütfü, Yıldız Tunç
Продуцент: Ерол Авчи
Музика: Туфан Кърач
Жанр:екшън , мелодрама, драма
Участват:
                                    
Murat Yıldırım      Nurgül Yeşilçay      Feride Çetin      Kerem Atabeyoğlu      Tomris İncer      Zeynep Beşerler      Emrah Elçiboğa      
     Саваш               Ясемин              Чичек                  Пала                Шахнур               Надя                    Ешреф

         
Caner Kurtaran       Cenk Ertan           Sennur Kaya        Gökçe Yanardağ      Oktay Gürsoy
                                      Мехмет                 Бора                 Лейля                     Назан                   Джем
и други.
Ясемин е 25-годишна млада жена, работи в рекламна агенция. Седмица преди сватбата си, която очаква с голямо вълнение и нетърпение, Ясемин заварва любимия си в прегръдките на най-добрата си приятелка Мюжде. Когато е била дете  на Ясемин по-голямата й сестра умира при аборт след нежелана бременност. В резултат на тази случка, която кара семейството й да преживее  мъката и унижението заедно, Ясемин обещава на баща си, че няма да допусне извънбрачна връзка/да спи с мъж преди брака.
Ясемин губи вяра в любовта и невинността след изневярата, която преживява, и търси бягство от действителност която я наранява,при майка си –тя е пенсионирана учителка, живее в Бодрум. Под властта на гнева и мъката си, Ясемин се отдава на първия срещнат мъж на име Саваш, след което изчезва като Пепеляшка, оставяйки след себе си само едно колие...
Ясемин приема /мисли,че Саваш е барман, е около 30-годишен млад мъж, завършил бизнес администрация в престижния университет Боазичи и защитил магистратура в чужбина. Син на известно и влиятелно семейство от Ван, Саваш още от гимназиалните си години се стреми да е далеч от семейните работи, тъй като не одобробява закостенелите традиции и обичаи. Разбрал за незаконните, черни семейни сделки, Саваш напълно се отдръпва и се стреми да гради живота си по съвременен и законен начин. Семейството му живее в Истанбул, но не е скъсало връзките си с Ван – място със закостенели, архаични нрави.
След катасрофата, при която баща му и по-големият му брат умират, Саваш е принуден да застане начело на семейството си. Опитвайки се да измъкне семейството си от черните сделки и да изгради семейната фирма по нов, модерен, съвременен и законен стил, Саваш ще бъде принуден да се бори с нечистите отношения и престъпни групи, които баща му му оставя в наследство.Изгубилата вяра в любовта, Ясемин се завръща в Истанбул, към работата си в рекламната агенция. Не й е останало нищо друго, освен израстване в кариерата/по добра кариера. Но животът й готви нови изненади.Водещият борба на два фронта/на две места, Саваш е изправен пред още един проблем, произтичащ от изостаналите обичаи – за да се предотвари кръвно отмъщение, той е принуден да се ожени за вдовицата на брат си-Чичек.
Пътищата на Саваш и Ясемин един ден непременно ще се пресекат.



" Всеки ден най-малко 100 пъти съм мечтал за този миг ...... "



Епизодите                                             Различни фен сайтове и форуми на сериала:    
   Официален сайт                                                           http://www.askveceza.com/
      Музикалната тема:                                                            http://www.askveceza.gen.tr/
         Рейтинг на сериала                                                            http://askveceza.net/
            Значение на имената:                                                            http://www.askvecezadizi.com/    
               Линк за он-лайн гледане:                                                            http://www.askvecezadizisi.net/  
                  Епизодите с английски субтитри                                                       http://www.ask-ve-ceza.com/      
                     Страница на сериала на сайта на ATV                                                    http://askveceza.org/index.php

"severek ayrılalım" - Да се разделим с любов
Ветрове на раздяла духат в голямата любов.
Звездата на сериалите на вторниците ЛиН,ще провокира зрителите си с любов,напрежение и сцени на изненади...
Ясемин изживява голяма паника заради  бившия си годеник Мехмет,който казва,че знае за детето и.Саваш е решен да следва любовта си,не издържайки на раздялата си с Ясемин.Назан,която ще посрещне сватовници за себе си, ще смрази кръвта на всички.Мислейки,че е загубил Назан,Бора ще се опита да си оправи отношенията със Севги.Севги е в суматоха за час по скорошно съдружие с Ясемин.За раздялата на Ясемин и Саваш ,позицията ,която заема ,хвйрля Джем в съмнения.Продължавайки с хулиганствата си и не ходещ на работа,Мустафа ще създаде проблеми на семейството си.Чичек излиза извън себе си от неприемливата намеса на майка си спрямо връзката и със Саваш.
Ще успее ли Саваш да убеди Ясемин отново да се съберат?Мехмет какво ще поиска от Ясемин?Какъв проблем ще създаде Мустафа?Коя ситуация(причина) ще подлуди Чичек?
           
 Сериите с превод може да намерите в:
vbox7 и nitrobg
превод shedi, foley, aleynam, boriana
от www.tr-seriali.com и www.asi-bg.com
vbox7 профил на Damla

Творби на нашите поетеси посветени на Любов и наказание
Клип на Planet:
OH  MY  LOVE
vbox7 и youtube



Тема 1  Тема 2  Тема 3  Тема 4  Тема 5  Тема 6  Тема 7  Тема 8  Тема 9

Sign Exclamation Bulb Sign ExclamationМаксимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела

 за повече информация тук
Начин за намаляване на снимки в мнение:  [img] се замества с : [img height=300 (или 200, 100, 150...)] и снимката се намалява до желаната височина.


Последна редакция: пт, 14 май 2010, 20:17 от Bayraktarova

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 1
Добре дошли Hug

# 2
  • Мнения: 8 717
Добре заварила, Bayraktarova! Май аз съм най-ранобудната и имам удоволствието да съм първа в новата ни тема и първа да те поздравя! Ти си невероятна! Направо си надминала себе си - добавила си хубавите снимки "Да се разделим с любов", анонса за новата серия, линка за гласуване, изобщо... Браво и голямо благодаря!




                                                  За всички


                                

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 07:27 от alex_b

# 3
  • Мнения: 7
Добро утро на всички.
Снощи се е разгоряла дискусия. Включвам се с моята гледна точка.
Копираният коментар от Фейсбук е на фен на друг сериал, и меко казано е пристрастен и като че ли с цел да зарадва фенките на Мурат Йълдъръм, които смятат, че едва ли не ги е предал, като не е до Туба в живота /особено щастливи ще са тези, които се идентифицират с нея/. Може да не съм права, но така усещам нещата.
Мурат Й. представя образа на героя си  много убедително, така както съм го виждала и преди, затова не съм съгласна , че играел вяло.
Според мен сериалите се гледат най-вече от жени /а ние харесваме романтичните филми/ и като цяло от хора, които имат свободно време и естествено те определят популярността им. Като се има в предвид, че в Турция повечето жени не работят и си стоят вкъщи /вероятно и пред телевизорите/, мисля, че не биха искали да гледат собствения си живот и на филм, още повече ако нямат сили и надежди да го променят или си го харесват. И в двата случая, повечето от тях, биха се чувствали обидени от посланията на сериала. Биха се вълнували повече от  приказката.
Филмите /сериалите/, показващи тежка социална проблематика, действителна за дадено общество, не стават популярни така както тези с приказен сюжет, като например как един преуспял, образован, красив и богат мъж лудо се влюбва в бедно, неграмотно, невъзпитано, с груби обноски  момиче. Лесно е да участваш в сериал-приказка, защото със сигурност  ще бъдеш популярен и ще си звезда.
Много повече увереност в собствените си възможности на актьор се иска, за да вземеш решение да участваш в сериал, който вероятно ще бъде гледан от по-малко хора. Спомням си, че Мурат Йълдъръм беше казал в интервю, че досега не е участвал в такъв проект /Аsk ve ceza/. Сега разбирам какво е имал в предвид. С това доказва, че не се интересува на първо място от популярността и парите, а че е съпричастен към усилията да се решат социални проблеми, осъзнаване на демокрацията и поставянето на хората в по-достойно положение в обществото.
 Благодаря му за смелостта, че го направи. Инвестира собствената си популярност в сериал, който най-малкото ще доведе до размисли и осъзнаване на проблемите от част от обществото и запознава такива като нас, чужди на тези проблеми.
На мен сериала ми е изключително интересен. И аз харесвам романтични филми-приказки, но ако трябва да гледам само един сериал, бих избрала „Любов и наказание”.

Изказвам голямата си благодарност на всички Вас, които правите възможно гледането на сериала със субтитри.

Байрактарова, благодаря ти  за хубавата тема.

За съжаление много не ми се отдава писането  /математиката ми е по-силната страна/, но пък с огромно удоволствие и интерес чета вашите коментари и анализи, дори ми се иска да са още по-вече и по-дълги.

# 4
  • Мнения: 640



Пожелавам Ви приятен ден, а на всички зрелостници - късмет на матурите!

# 5
# 6
  • Мнения: 459
Добро утро! Hug

Stefok, подкрепям те напълно!

А доколкото знам и Нургюл е имала договор за друг проект, но когато получила предложение  да се снима в Ask ve ceza, e приела и е развалила договора с риск да плати обезщетение....И това не е защото, както някой някъде беше казал, че иска да се възползва от популярността на Мурат...... Joy Joy Joy , тъй като тя е популярна, доста преди някой въобще да е чул за Мурат!
Явно е, че и двамата, а и всички останали от екипа, оценяват посланията, които този филм трябва да излъчи!
И още нещо, филмът си е много гледан - неизменно е лидер в деня на излъчването!

Желая на всички хубав и усмихнат ден!

# 7
  • Мнения: 640
Bayraktarova, благодаря за новата тема.
Възможно ли е ,обаче да погледнеш снимките и имената на първа страница, тъй като са доста разбъркани, а аз не помня имена и непрекъснато ползвам ,когато трябва да напиша нещо за някой.
Не знам дали е само при мен, но е много объркано. Ако е възможно да се намери снимка за една от най - положителните героини- съпругата на Пала.Не знам името й иначе и аз щях да поразровя.

За снощната дискусия. Аз изчезнах, дори не четох ,защото съм доста крайна и не исках да Ви забърквам в нов скандал. Вие сте доста търпеливи и толерантни.Аз не съм. Hug
Бих била толерантна към колежки с различно мнение за артистите,героите, но не и към израза " Филма вече спирам да го гледам,защото не ми харесва,но да Ви кажа какво е мнението на друг, който също не го харесва."
Чета доста теми, в които има разгорещени дискусии около герои и артисти, но сериалите се харесват и от едните и от другите.
Не мога да се съглася, като ни обвиняват в нетолерантност,защото ние сме единствената тема, в която се казва почти непрекъснато от някой - не харесвам филма, не съм гледала n серии ,но да ви кажа ,
какво не харесвам и ние отминаваме с мълчание... PeaceСлед това се казва,че ние не приемаме чуждо мнение.
Аз също съм казвала ,че отначало не харесвах Чичек ,но Вие аргументирано ми отговаряте ,защо я харесвате и няма разправия.
Сега ме дразни и Ясемин и майка й ,написах го ,но Вие не ме поляхте с катран,а спокойно дискутирахте ,защо я оправдавате.  bouquet
Не харесвам някои действия на един или друг герой в даден етап от филма ,но филма ме е завладял и свалям шапка на целия екип.
Поддържа интереса ми не само като една история на две семейства ,а и с активната си гражданска позиция.
Както казва една колежка, след филма се замислям, а не остава празнина в мен. Hug
Срашни са всичките Ви размисли от снощи. Радвам се,че Ви "познавам" и се гордея,че съм една от Вас. txtloves txtloves smile3525 smile3525 smile3525

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 11:11 от pavlinaio

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 6 219
Добро утро!!! (малко късно утро, но чак сега ви изчетох)  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

Искрено съжалявам, че вчера не съм била с вас, защото дискусията е много интересна и най - важното ИСТИНСКА без обиди и даваща възможност на всеки да се аргументира.

Ами според мен е малко пресилено, защото тези недостатъци, които са цитирани ги има във всеки сериал - все пак да не забравяме, че целта са повече серии. А колкото до нереалната любов - защо да е нереална. Хората се влюбват по доста странни начини. Колко от нас са били на бар и са си тръгвали от там с гадже... Да сцените се повтарят, но... къде те не се повтарят?????

Много неща мисля, но за съжаление нямам време да ги изкажа в момента...  Cry Cry Cry

Пожелавам ви един много еспешен и изпълнен с положителни емоции ден!!!


# 10
  • Мнения: 3
Bayraktarova,и аз благодаря за красивата тема.Светъл и усмихнат ден на всички.
От известно време не успявам да ви догоня,ама тази сутрин и аз да напиша нещичко.Мурат доказа че може да играе много добре и комични и драматични,че и малко трагични роли;доказа ,че за да изградиш добър образ на героя си  не трябва да си избираш роля според хонорара и евентуалния успех на проекта ,а поне да можеш чрез героя да пратиш послание към зрителите,да  можеш и да представиш своята човешка и гражданска позиция.Това видях аз в този сериал,такова видях и във филма му''Есенни страдания'',който не централно изразяваше събития от  близкото минало,като фон на личната драма на главните герои.
Лично на мен чуждите негативни мнения не ми влияят и никога не бих спряла да гледам филм или сериал,заради негативното  отношение  на някого,защото си имам глава,мога да разсъждавам и може аз пък да виждам нещо,което ми харесва,вълнува ме и ме влече.Затова сме различни,затова усещаме нещата по различен начин,защото сме хора,а не роботи от серийно производство;пък и тогава какво щяхме да пишем по тези форуми?!Да си призная-падам си много киноманка,но винаги нещо трябва да ме грабне изведнъж,иначе не се получава.Специално за ЛиН-нещото беше музиката от първия трейлър за серила,случайно попаднах  на него във Vbox7,започнах да ровя по сайтове и форуми,докато изгледам и изчета всичко налично.
Дългичко стана,с две думи- ще се гледа докрая,с превод, без превод,с рейтинг,без рейтинг-докато снимат и излъчват аз ще гледам,ако имам късмет на български,ако не ....както го има.Миналата и по-миналата година гледах 1001 нощ ц румънски субтитри и турско аудио,а не знам нито единия език.Сега отивам да поспя,че довечра пак съм на работа, ама  като стана ще проверя какво съм  изпуснала.ЧАО!

# 11
  • Мнения: 640
I.Ivanova, никога не съм си тръгвала! smile3521 newsm48 smile3534 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501

# 12
  • Мнения: 31
 Hug  bouquet темата е чудна  Heart Eyes

pavlinaio  по поношение на 'разместените' имена и преди е коментирано - зависи от големината и резолюцията на монитора, аз например на единия ги виждам разместени, на другия са ми ок  Peace в някоя от предните теми пусках снимки на Фидан, при желание мога да ги изровя


Stefok    bouquet с удоволствие видях 'слабата' ти страна - писането  Grinning, каква ли ще ти е математиката  Laughing Hug

Копираният коментар от Фейсбук е на фен на друг сериал, и меко казано е пристрастен и като че ли с цел да зарадва фенките на Мурат Йълдъръм, които смятат, че едва ли не ги е предал, като не е до Туба в живота /особено щастливи ще са тези, които се идентифицират с нея/.
Peace снощи умишлено не коментирах ексхибиционистките напъни на този 'фен', дето го простират из форумите като (не)прани гащи  Rolling Eyes, предпочетох да чета собствените мнения на хората тук   bouquet

не ми се мисли какво ли ще 'изходи' след тези думи на Мурат пред арабско списание:

murat's new interview with an arab magazine "sayedity"
asi "tuba" don't Attraction me
and she's never my dreams girl
and i heard about { elissa and amr diab } an arab singers
iam so happy because i became very famous in arab world
In addition, my mother is syrian too
i hope to visit all arab States
there's no new with tuba

на мода са чуждите езици  Wink Grinning 

а ето и малко снимки от самото списание

# 13
  • Мнения: 640
 пенда,    сега ми се получи и в работата и вкъщи, затова и попитах дали само при мен е така или при
всички. В нито една друга тема не ми се получава.
За артистката ,която изпълнява ролята на Фидан,нали е хубаво да я има, заедно с другите. Все пак  доста добри съвети е дала на жените .Хубаво е темата ни да е изпипана отвсякъде,както до сега. Hug Hug
   

http://tvrehberi.milliyet.com.tr/Yilin_en_iyi_dizisini_milliyet_ … m?ref=milliyetsag

Не забравяйте да гласувате,моля! Peace
   



 

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 12:03 от pavlinaio

# 14
  • Мнения: 0
Аз досега само ви четях и днес реших да се включа и ако ми позволите да си кажа скромното мнението относно част от снощната дискусия, наистина не разбирам къде е проблема, че Шеди е пуснала мнение на човек гледащ сериала и което и е харесало или поне част от него и това толкова много ви подразни всеки си има мнение и може да си го каже, не е задължително то да съвпада с мнението на всички, някой хора обръщат по-голямо внимание на търсенето на решения на проблемите, други наблягат на отношенията на Ясемин и Саваш, трети харесват филма по други причини това са нормални неща, на мен например доста от постъпките на Ясемин и Саваш не ми харесват и не мога да си затворя очите и да си кривя душата само защото като цяло сценария е оригинален и екипа на сериала е бил добър в предишният си сериал и се поставят важни въпроси,  например не виждам смисъл във влюбването на Надя в Саваш, малко ми е странна тази история, още от началото сценаристите ни показват прикритите и чувства към Саваш но въпреки това тя не спираше да го подкрепя дори когато той откри Ясемин и сега ни в клин ни в ръкав реши да се бори за него (поне аз това мисля, че тя ще направи) точно такива недообмислени неща според мен малко свалят нивото на филма и излишно отклоняват вниманието от важните проблеми. За мен лично и много положителния образ на Саваш почна да се пропуква, той има право да е щастлив и да е с жената която обича, но е отвратително това което направи да заведе Ясемин и да я представи на семейството си и с какъв акъл се сгоди докато е още женен – това беше много нагло и долно според мен. Не одобрявам и постъпката на Ясемин да го остави веднага при първото сериозно изпитание, като цяло не харесвам образа на Ясемин за разлика от вас въобще не я намирам за силна личност, тя с доста по-малки проблеми от Чичек орева орталъка както се казва, ако беше на мястото на Чичек досега да си е теглила куршума. И въпреки, че много неща не ми харесват в сериала и ми се виждат нелогични ще го гледам защото има и неща които ми харесват. Ще ми е интересно да дискутирам сериала с вас въпреки, че мненията ми може би няма да съвпадат винаги с вашите, дано не отнеса някой зарзават Mr. Green Crazy

Общи условия

Активация на акаунт