Мама през ОКТОМВРИ ще роди - вече и през дрешките личи!

  • 29 071
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Ely-st и Milla Elaine и аз за първо не бих се навила да раждам в къщи, но вече като имаш други деца които не могат да стоят сами и няма кои да ги гледа е друго. Естествено че ако не е безопасно за бебето няма в къщи. Тук идват две акушерки да те израждат в къщи.

bob4enka дано не стане така че сама да раждаш  Praynig. Детето при кои ще го оставиш? При второто раждане съвсем бях изключила и говорех само на български и карах мъжа ми да превежда. Не че нещо смислено казвах освен че искам да избутвам бебето. При първото бях с епидурална и нямаше такива неща бях си с акъла Wink

веселина трудно е да си почиваш докато гледаш малко дете Crazy, какви съвети дават.. ooooh!. Ако наистина трябва да лежиш и имаш някои които да гледа детето по-добре там да отидеш

# 721
  • Мнения: 367
лошото е , че мама е мноооого далече, чак в САЩ , а татко нямам Sad починал е когато съм била на 2год и 9месеца, а майка ми бременна с брат ми в 6 месец. много трудно съм живяла докато не започнах при военните и срещнах Филип. сега стандарта ми на живот за мен е даже над средното. Филип сега го местят на нова длъжност (той е ръководител полети и същевременно и лети няколко пъти в годината) и постоянно дава 24 часови дежурства, излиза много рано или тръгва късно и се прибира късно Sad няма как да се приберем в Пловдив и да я пусна на частната градина, защото ми е далече, а с неговото работно време не може да я води и взима, та пак ще си ходя към Ямбол. аз мога да постъпя в Сливен на лечение, но там няма на кой да оставя детето. ох ще ми се пръсне главата да мисля. баба ми казва да я оставям при нея, но тя едвам ходи. няма никакъв хрущял на колената и е някакъв ужас как да и оставя 3 годишно дете. ще я занимава 2-3 часа и после? Филип говори вече помощница да си наемаме. той много се стресна и не ми дава да се натоварвам. сега наистина е много омекнал и се държи супер. то и така трябва да е.

# 722
  • София
  • Мнения: 5 721
Ехоо....като се прибера ще пусна новата тема!  Peace
Дано не ни заключат! Praynig Grinning

# 723
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Веселина  Hug трудно е като няма кой да помогне за 5 мин освен ти и мъжа ти. Моята майка почина когато бях бременна 6м с голямото ми дете-Филип, баща ми е в бг. На мъжа ми родителите са доста възрастни ,над 80г исъщо няма как да помагат...така че много добре те разбирам

Сега ти само спокойно го давай. Детето ти не е бебе, на 3г е и не е нужно чак 100% внимание. Също не е нужно да му готвиш 3-4 пъти дневно. По една топла манджа на ден/вечеря е напълно достатъчна. Имаш ли къща с градина? Ако да оставя я да си излиза в градината и да играе на въздух, а ти си лежи през това време. Аз обикновено ставам с моите юнаци към 7 часа и към 8.30 отиваме към градината и аз после на работа. Но миналата седмица не се чувствах добре и ги оставих сами да се оправят (големия ми е на 6г а малкия на 2г) сутринта. Бяха си направили закуска-тост и изровили 2 шоколада, които само обвивките се виждаха като слязох долу в 8.15. Бяха си облекли дрехите сами и доволни и готови за тръгване Heart Eyes. Сега полезно е, че са две и си играят много заедно и на двора. Дано да се почувстваш по-добре скоро

# 724
  • Мнения: 5
Весе, много сложно положение наистина, но където и да идеш ще ти трябва човек, който да гледа малката. Не зная кое решение ще е по-добро, но със сигурност не можеш да оставиш детето на възрастната ти баба и то за дълго време. И май наистина ще ти трябва детегледачка. Защото и на дом да я пуснеш (ако се намери място) трябва да има кой да я заведе и да я вземе. И после до лягане пак да се занимава с нея.  А ти трябва наистина да лежиш и да почиваш. Успех и много прегръдки.

Ах, а тук има такова слънце, чак жега ми стана. А се каним да шетаме (т.е. нашият тати да шета, а аз да помагам). Така и така нашата кака е на бабиндом.

 Hug Hug Hug и на всички вас и лек и безоблачен ден.

# 725
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здрасти  Grinning

Весе, ако може оставяй малката повечко сама да се занимава, или си играйте по- статични игрички, четете книжки. Незнам как е твоята душица, но с моята добре си почивам, като и пусна филмче. Гледай максимално да се щадиш. Така сме ние. Ето и з амен няма грам почивка, но няма как. Пази се  Hug

GI аз ще оставя Йована на баща и в Сърбия, сега като се приберем в България. От това най- ме е страх, че няма психически да издържа на раздялата и си правя едни сметки да си изпрося болнични и юли месец да си отида при тях там. Ама да не ми излязат само криви сметките. Няма как, в такъв период от живота си сме, че трябва да стиснем зъби и да издържим да отмине, просто няма на къде. Важното е, че знам, че накрая пак ще ни се усмихе слънцето  Peace

# 726
  • Мнения: 367
ванеса и в тоалетната ме следва Sad докато бяхме в Пловдив беше по самостоятелна. сега в Ямбол обаче не само, че не сме в отделни стай , а спим на едно легло. сутрин ако стана преди нея като се събуди почва да ме търси с рев в целия апартамент. филмчета гледа, но аз гледам да не прекалявам. има едно много хубаво кафене в нашия квартал с голям детски център който е заграден и няма къде да шава. всеки ден я водя там след градината и се прибираме след 20 часа за къпане и спане. даже навън си вечеря, но последната седмица времето беше лошо и след градината вкъщи и резултата е налице Sad надявам се да няма вече лошо време. много обича да се глези на градината се облича и съблича сама, обува се всичко, а на мен ми върти номера казва не мога и се отпуска като парцал в ръцете ми. аз се опитвам да обяснявам, но тя още повече почва да ми се глези. увисва ми на врата и почва да ме целува и аз се предавам. особено сутрин когато брат ми бърза за работа не мога да се занимавам с бавно обличане и номера. въпреки, че я хранят на домчето тя си търси млякото сутрин и то става цял ритуал: събуждане, мляко, обличане, миене, сресване и обуване. това ми отнема 30-40 мин. , защото е сънена ако аз го правя на себе си ще съм готова за 5мин.

# 727
  • София
  • Мнения: 483
Ех, момичета, мънички са ви дечицата, затова ви е трудно  Simple Smile При мен е друго - вчера като ме нападнаха контракциите, синът ми ми подаваше ръка да стана, за да не стягам корема  Simple Smile

Да не забравя да се похваля  Simple Smile Тествахме новото легло, и то бурно - не падна!  Joy

# 728
  • София
  • Мнения: 5 721
Прибрахем се Simple Smile
Направихме страхотна разходка  Party
Мирче,бурно а  Mr. Greenааааааа... моля те съжали ем аз секс не съм правила от началото на февруари Rolling Eyes Crazy Crazy Crazy Crazy
КАто знам,че и след секциото няма да има поен месец пък и време няма да остава та може догодина! hahaha

Отиваме да се мъчим да папкме/не аз де/ Mr. Green и да спинкаме!

# 729
  • Мнения: 0
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМЧИКА:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=498966.0

Общи условия

Активация на акаунт