Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 3

  • 61 840
  • 748
  •   1
Отговори
# 180
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 656
закуска     - бисквити с мляко
обяд         - телешко с ориз/чушка и морков/
следобед  - череши
вечеря      - каша
АМ

# 181
  • Мнения: 185
Трицветни макарони с масло и сирене; круша
Риба по градинарски, краставица
Череши и кисело мляко, може и някоя бисквита
Яхния от зелен боб, хляб, доматки, пъпеш

# 182
  • Мнения: 2 132
Ябълка, Юфка с масло и овче сирене
Леща, домат, пълнозърнест хляб
Пъпеш + каквито други плодове донесе Тати Simple Smile
Зеленчукова супа

# 183
  • Мнения: 9 363
закуска-мляко от овесени ядки,мед и праскова
домашно корни
обяд-салата домати+краставици+кълнове елда,просо със зелени подправки,зехтин и филирани бадеми
плодово смути/банан със замразени ягоди/
вечеря-кисело мляко и хляб

# 184
  • Мнения: 185
Елда с ябълка
Броколи с картофи и сирене; краставица
Кремче от авокадо, банан и кисело мляко
Зеленчукова супа с киноа, доматки, сливи

# 185
  • Мнения: 3 063
Dnes:
Уитабикс с прясно мляко и кайсия
печена кокошка;пилешка дроб-сърма;кисело зеле с домати(гарнитури);варена царевица;диня
зелен гасул с картофи яхния с филия ръжено хлебче;пъпеш
АМ

# 186
  • Мнения: 6 833
Днес и аз ще пиша, че мойто не иска да ходи на ясла. Laughing
Мляко с био-бисквитка
диня, ябълка, кисело мляко
супа топчета, доматче, пак диня
следобедна - още се чудя ... newsm78
за вечеря - мусака ще готвя, плод за десерт

# 187
  • Мнения: 289
Днес за закуска био корнфлейкс с мед и кокосови стърготини
О-крем супа от броколи,картоф,лук,чушка,морков
Сл.З-нектарини ще да е
В-Май пак ще е от същата супа.

# 188
  • Мнения: 782
закуска - кисело мляко с пшен. зародиш и мед; череши; малко банан
обяд - моя измишльотина от бели домати, чушки, моркови, лук и чесън, магданоз + сирене; бял хляб
сл. закуска - череши, пълнозърнести сладки
вечеря - запеканка с тиквички

Ето и рецептата за обяда ни. Наистина не знам как да я кръстя  Crazy

Опекох 2 чушки и 2 Бели домата/като сините са, но по сладки на вкус/. Обелих и нарязах на парчета. Сложих ги в тенджерка с малко вода и зехтин, колкото да ги покрие. Задуших за няколко минути и добавих 2-3 рендосани моркова и нарязани на  ситно зелен чесън и глава кромид лук. Отново задуших за няколко минутки до омекване. Махнах от котлона и добавих връзка магданоз, кориандър и сирене . На нас с Бобо много ни хареса  Grinning

# 189
  • Мнения: 1 154
Shada, сефте чувам за бели домати, ще се огледам по пазара:)
Я да питам как правит огретен, че най-накрая и ние стигнахме до манджите с яйца, но днешното ми творчество беше по-близо до омлет (не че не се хареса, де Wink).

# 190
  • Мнения: 427
Закуска-каша от пшенични,овесени и ечемични ядки с масло и сиренце.
Нектарина
Обяд-грах яхния
Следобяд-кисело мляко с мюсли
Вечеря-картофи с пиле
Мляко
Шада, звучи вкусно.Предполагам че,това са патладжани от белите.Не са горчиви и са много вкусни.
Огретен правя като картофите ги варя без белки с малко сол.Отпенвам няколко пъти.Като е готово пюрето го омесвам с яйце,и кашкавал.Редя в подмазана тавичка ред пюре,ред сирене,ред пюре, накрая завършвам със няколко разбити със кашкавал яйца.Почти не соля допълнително ,а за подправка ползвам балканска чубрика,риган и мащерка.

# 191
  • Мнения: 3 063
Наколко рецепти за огретен от нета:
Огретен с тиквички
3 бр тиквички
половин глава резене
зелен лук
3-4 големи гъби
червена или жълта чушка
1 морков
200 мл сметана
2 яйца
2 с л брашно с бакпулвер
1 1/2 с л пилешки бульон
черен пипер

Отгоре
4 с л настърган кашкавал
. Всички продукти се нарязват, омесват се със сметаната и яйцата, брашното и подправките
и се поставят в намазнена огнеупорна форма (~26 см)
. Отгоре се поръсва с кашкавала
. В предварително нагрята фурна 180 С около 40 мин( до златиста коричка)

Огретен с броколи и моркови
500г броколи
100 г настъргано на ситно моркови
2 с л сметана
100 мл готварска сметана
150 г настърган кашкавал (Чедър )
1 яйце
щипка сол
сол
ч пипер
Сито нарязан копър, магданоз
Галета
Масло

.Бланшираме отделно морковите и броколи и ги пускаме в ледена вода.
.Смесваме сметаната, готварската сметана, яйцето,подправките и половината кашкавал.
.Намазваме тавичката за печене с масло и поръсваме с галета.
.Броколите и морковите се разпределят в тавичка.
.Поливат се със млечната смес.Поръсва се с останалия кашкавал.
.В предварително загрята фурна 180 С около 30 мин

# 192
  • Мнения: 3 063
Днес:
домашен кейк с ябълки и кисело мляко за напитка;кайсия
салата от кратсавица,сирене, домати босилек;варено яйце ;пълнозърнеста малка питка с хумус;диня
картофена крем-супа с моркови;банан и ягоди
АМ

# 193
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 656
закуска -           кус-кус
обяд -               телешко ворено със един сухар
следобед -        пюре с ябълка и морков
вечеря -            бисквити с АМ
АМ

# 194
  • Мнения: 185
Просо с кайсии
Телешко с чушки на фурна, краставица и доматчета
Диня, кислео мляко и овесена бисквита със стафиди
Булгур със зеленчуци и сирене на фурна; малко черешки и слива

Общи условия

Активация на акаунт