Любители на кучета-13

  • 88 227
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 983
По-скоро, бих я хванала отзад за врата и раздрусала здраво, бих я обърнала по гръб и ще я дърца така докато се успокои. Дори и да скимти - повярвай ми - не е от болка, а по-скоро от инат и безсилие. По този начин й показваш кой е шефа. Опитай някой път!
Аз точно това направих, хванах я отзад и я съборих на страни. Бях я натиснала, но тя продължаваше да ръмжи, да голи зъби и да ме хапе. Бях я приклещила за неопределно време. После я пуснах и я затворих в коридора. Сега ни гледа едно виновно.
Днес се опитахме да я заведем на училище, но нямаше никой. Tired Та направихме разходката из нашия квартал. Поигра с един бигъл 5-10 мин, но на повод, без да я пускам. Изпишка се 2 пъти навън, а сега се изака на леглото си! Crazy Лежи на памперса, а върши нещата на леглото. Та сега го пера в пералнята, и няма да го види, докато не се научи.

# 661
  • Мнения: 2 617
Снарки, ще се научи кучето. Малко е още. Трябва търпение, методичност и спокойствие, колкото и да е трудно. Във всеки случай, с инат не става - имам предвид това:
Та сега го пера в пералнята, и няма да го види, докато не се научи.

Не знам как мислиш, че ще направи връзката между двете неща. Впрочем, сега през лятото може изобщо да няма нужда от легло (нашето диване сред зима самО  си махаше одеялцето, което му постилахме, и аз все се притеснявах, че ще настине Crazy).

Къде ще я водите на училище?

# 662
  • Мнения: 1 983
Снарки, ще се научи кучето. Малко е още. Трябва търпение, методичност и спокойствие, колкото и да е трудно. Във всеки случай, с инат не става - имам предвид това:
Та сега го пера в пералнята, и няма да го види, докато не се научи.

Не знам как мислиш, че ще направи връзката между двете неща. Впрочем, сега през лятото може изобщо да няма нужда от легло (нашето диване сред зима самО  си махаше одеялцето, което му постилахме, и аз все се притеснявах, че ще настине Crazy).

Къде ще я водите на училище?


На училище ще ходи в БГРК (бълг. голдън ретривър клуб). А леглото й сега седи там където беше памперса в началото, и може би затова се обърква. Пък и вместо да лежи на него, го напикава и нааква, та по-добре без него, да не се разсейва къде е памперса. Tired hahaha Така мисля аз.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 789
Snarky Chimpfanny, на прав път сте! Ето какво изрових от чуждоезичните сайтове. Дано помогне

Когато малкото куче иска да играе със стопанина си, то отива при него и започва лекичко да го хапе. В отговор стопанинът или отблъсква кучето, което се възприема като продължение на играта и започва да хапе още по-силно, или човекът поощрява подобно поведение, започвайки да си играе с кучето или уговаряйки го да не хапе. На кучето това му харесва все повече и то хапе по-силно, причинявайки болка на стопанина си.

За да се реши този проблем, трябва да се направи следното:

Старайте се да избягвате всички игри, в които кучето се опитва да ви ухапе. Ако по време на общуването кучето ви хапе, вместо да му се карате и да го биете, реагирайте на ухапването както би направила неговата майка или друго куче – “изквичете” силно и неприятно. След това се отдалечете, кучето ще разбере, че ви е причинило болка и затова играта е приключила. Скоро ще забележите, че кучето хапе вече не толкова силно и значително по-рядко. Този метод се препоръчва за кученца до 4,5 месеца. По-късно, когато се появяват постоянните зъби и кучето хапе стопанина си, това е признак за проблема на доминирането (кучето смята, че е главно в семейството). Можете да се справите с това, като понижите йерархическия ранг на животното.

Кучето трябва да знае, че вие сте водачът на стадото. Затова:

Ако кучето ръмжи или хапе, хванете го за холката, притиснете муцуната в земята, строго го погледнете в очите и кажете “Не!”, след това се отдалечете и го игнорирайте 15-20 минути.

Никога не викайте по кучето и не го бийте, подобни действия могат само да го раздразнят и то ще хапе все по-силно.

Винаги влизайте и излизайте първи през вратата, т.е. преди да влезете или да излезете трябва да спрете, да минете пръв и чак след това да позволите на кучето да ви последва. Водачът на стадото винаги влиза и излиза пръв.

Винаги пръв се изкачвайте и слизайте по стълбите. Кучето винаги трябва да върви до вас или малко зад вас, а не да тича преди вас, тъй като отпред винаги върви водачът.

Никога не прекрачвайте кучето, ако ви е препречило пътя, накарайте го да стане и да ви направи път.

Напълно игнорирайте кучето, ако моли за храна, когато се храните. Започнете да храните кучето след като цялото семейство се е нахранило. Преди да нахраните кучето, вземете паничката му в едната си ръка и му я покажете, в другата ръка вземете някакво човешко лакомство (вафла, бисквита, бонбон), изяжте го пред очите на кучето и чак тогава му дайте паничката. Водачът винаги яде пръв.

Винаги игнорирайте кучето, когато ви досажда, за да си поиграете с него или да го погалите, когато си почивате. Т.е., ако седите и си почивате, а кучето ви досажда, кажете със строг глас “Не!” и напълно игнорирайте животното. Когато кучето се отдалечи от вас, изчакайте 1-2 минути, приближете се до него, похвалете го и си поиграйте с него. Инициатор на всяко действие винаги е водачът.

Забранете на кучето да спи върху леглото и креслата. Върху “възвишението” винаги спи водачът.

И от още един сайт:

Ако по време на игра кучето ви хапе, използвайте “кучешкия” подход за решаване на проблема. Как се държи майката на кучето? Когато веселото дете с остри зъбки се впива в ухото й, тя недоволно квичи. Кутрето за секунда замира, озадачено от майчиния вик, но след това отново напада. Майката квичи още по-силно и бута кутрето с нос. При следващото нападение тя изръмжава, хваща кутрето за холката и го тръска. Като правило, този урок е достатъчен. Ние също можем да говорим с кучето на ясен за него език. Когато следващия път кучето ви ухапе, викайте силно, дори изобщо да не ви боли. Отблъснете кучето и се отдалечете от него. Няколко минути не му обръщайте внимание, а след това вземете играчка и му предложете да си поиграете. Ако този урок не подейства, хванете го за холката, леко го повдигнете и тръснете, говорейки през зъби с възможно най-ниския глас (ръмжащ от гледна точка на кучето). Тръскайте го докато не престане да се съпротивлява. Ако след няколко такива урока кучето продължава да хапе, просто силно го ухапете за ухото или холката. Захапете и задръжте няколко секунди.

За по-големи на възраст кученца тръскането няма да помогне. Тях трябва да сложите на земята по гръб, да фиксирате главата и гледайки ги в очите “заплашително да изръмжите” всичко, което мислите за него, докато кучето не престане да се съпротивлява.

eldi, красавица!  Hug

Последна редакция: нд, 25 юли 2010, 16:40 от desi_ivanova

# 664
  • Мнения: 1 983
desi_ivanova, много благодаря за инфото, ще си го сейвна и ще го препрочитам постоянно. Hug
Благодаря и на останалите за куража. Елди, Карри, Витаминка.  bouquet
Бяхме навън сега, много е смешна. Ходи и души навсякъде. Закача всеки човек и куче. Поигра сега с един мопс. Blush Даже я пуснах за малко, защото иначе щеше да се удуши, и после като я викнах, дойде веднага, похвалих, наградих я. Понечих да си тръгнем и нашата се запъна като магаре. Още искаше да играе. Този път си свърши всичките работи навън, много съм доволна. Сега лежи и релаксира, че бая се измори. По-късно пак ще я изведа, да свиква, че навън се вършат нуждите. Wink

# 665
  • София
  • Мнения: 3 789
desi_ivanova, много благодаря за инфото, ще си го сейвна и ще го препрочитам постоянно. Hug
Благодаря и на останалите за куража. Елди, Карри, Витаминка.  bouquet
Бяхме навън сега, много е смешна. Ходи и души навсякъде. Закача всеки човек и куче. Поигра сега с един мопс. Blush Даже я пуснах за малко, защото иначе щеше да се удуши, и после като я викнах, дойде веднага, похвалих, наградих я. Понечих да си тръгнем и нашата се запъна като магаре. Още искаше да играе. Този път си свърши всичките работи навън, много съм доволна. Сега лежи и релаксира, че бая се измори. По-късно пак ще я изведа, да свиква, че навън се вършат нуждите. Wink

Няма защо  Hug Ние горе-долу се придържаме към тези принципи, вкъщи аз съм "водачът" Mr. Green И забелязах, че Джеси несъзнателно прави някои от нещата - примерно, никога не влиза преди мен. Дори съм си правила експеримента - стигна до вратата на терасата или кухнята и внезапно спирам. И тя спира и чака да прекрача, а не тича първа, много е смешно  Grinning

По време на нашите редки разходки Джеси се плаши от всичко и лае по колите Mr. Green, а кучетата изобщо ги игнорира. Ходя като пъдар - на нея й повтарям по 100 пъти "Не!" когато се опитва да събере боклуци от земята, на хората, които срещаме - "Не я викайте!", за да не свиква да ходи при чужди хора, направо ме заболява устата.  Sad

# 666
  • София
  • Мнения: 1 677
Леле, нямам думи да разкажа какво се случи преди малко, още не мога да проумея как това дяволче може да направи такова нещо  Joy
Бяхме на дълга разходка с майка ми и Рая и на връщане започна да лудува нашата. И имаше локви по пътя - мънички, тя тръгна към една от тях. Започнах да я викам строго, защото знаех, че често пие вода от тях и наджапва. Обаче естествено - никаква реакция, мина през локвата като пич  Laughing Дойде още една локва, тя веднага се запъти към нея и докато тичам да я спра да не влиза, беше по средата вече и се канеше да седне  Laughing Laughing Laughing
Издърпах я и тамън се канех да и сложа каишката и майка ми започна да се шегува, че отпред се задава още по дълбока локва ииии.... това куче като се втурна натам, като скочи в локвата и като почна да беснее вътре, да хапе водата, да се въргаля, да рови... въртеше се като луда, скачаше... лелее, аз нямах думи, защото се превивах от смях, майка ми и тя. Някакви хора започнаха да се събират и да гледат сеир, а тя не се спираше 10 минути бесня в тая локва.  ooooh! Joy
Накрая почна да тича около нас и хората започнаха да бягат, беше чисто мокра и кална, скочи ми на панталона... абе... направо  ooooh! не и се и накарах, още не мога да проумея. Изкъпах я сега и мих банята половин час от тая кал...
Май ви бих по точки за беля
Laughing

# 667
  • София
  • Мнения: 1 508
Това не е беля, а голям кеф Simple Smile

На полето между Младост и Горубляне се образуват огромни дълбоки локви, Чарли много обичаше така да играе в тях, докато още го пусках да тича свободно. Втурваше се, заораваше с носа напред като подводница, подскачаше, преобръщаше се във въздуха и се пльокваше със замах по гръб. Голяма забава беше, но за съжаление се оказа, че е адски непослушно куче, и не само че никога не идва, когато го повикам, ами и хуква да бяга към квартала и да плаши хората, затова бях принудена даже на полето да не го пускам. И двамата губим от това  Sad

Странното е, че иначе Чарли никак не обича обикновените локви и винаги ги заобикаля.

# 668
  • Мнения: 1 983
Хехехех, голдъните са известни със своята безгранична любов към локвите и калта, освен водата. Та днес нашата 'убавица, от дългата разходка из поляните в квартала, и при наличието на само 1! малка локва, тя баш в нея легна и се овъргаля хуууубаво. После се овъргаля и в тревата , та ме улесни, не я къпах цялата, само я бърсах с хавлията. Та прибрахме се в 17.20 часа, към 18.30 ние излязохме и се прибрахме към 22 и малко, и о! чудо! Нямаше никакви пакости (пикане и акане), естествено беше носила памперса и докопала някакви хартии, но това е ок. И от как сме се прибрали, 2 пъти се изпика и изака в коридора. Tired Отделно, че като я шляпам с вестника, когато хапе малката, и тогава се опитва да се налага, и сега е наказана в коридора. Вече започвам да си мисля, че има някаква ревност от нейна страна към мен относно детето. Tired Дали е възможно?

# 669
  • Плевен
  • Мнения: 97
Здравейте,моля ви за услуга Кученцето ми милото вчера имаше доста разстройство и сега не и се яде...Вчера я прилъгах с варени яйца в гранулите ...но тази сутрин и тях не иска.Кажете ми как да се справя със ситуацията,защото много се притеснявам.Бяхме на палатки та сигурно,нещо оттам да е гризнала някоя тревичка... Praynig Благодаря ви предварително.

# 670
  • Мнения: 50
 Snarky Chimpfanny, може да има мъъъничко ревност, но основното е, че кученцето е още малко...имайте търпение.Моя Рафаело също докъм 4 месец правеше много поразии, да кажем даже до 5....и пишкаше и акаше където свари и хапеше от радост и памперси разнасяше...после, изведнъж спря все едно проумя нещата..без допълнителни мерки от моя страна.Е и сега понякога прекалява, но хората с които разхождаме кучетата си казват, че са имали проблеми до година и половина. И не ми се сърди, но не го ли пошляпвате твърде често?  Дали не ви прави напук, или просто вече не разбира че боя е възпитателна мярка, а го приема като нещо обичайно. Витаминка....като си се отворила на лудории...да кажа и аз една....като беше на 2 месеца изяде част от клавиатурата на лаптопа на дъщерята....няколко буквички...какво толкова....само 250 лв.Но ние се скарахме на нея, че не си подрежда стаята и лаптопа не е прибран, при условие, че има бебе-куче в къщи.А сега да му го тикаш в устата, няма да го погледне лаптопа.

# 671
  • Мнения: 224
Здравейте,моля ви за услуга Кученцето ми милото вчера имаше доста разстройство и сега не и се яде...Вчера я прилъгах с варени яйца в гранулите ...но тази сутрин и тях не иска.Кажете ми как да се справя със ситуацията,защото много се притеснявам.Бяхме на палатки та сигурно,нещо оттам да е гризнала някоя тревичка... Praynig Благодаря ви предварително.
Ако пие вода не я насилвай с храна, защото явно и е кофти на стомахчето. Като се почувста по добре ще посика да яде самичко. Направи и варен ориз с мн малко месо и с това я храни, когато започне да яде. Ако отказва да пие вода идете при чичо доктор ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, защото ще се обезводни и става мн лошо

# 672
  • Плевен
  • Мнения: 97
Благодаря ти.Тя пие вода .Това поне ми е успокоението,и аз предположих ,че може да и е кофти на стомахчето и затова да не яде.Ще направя ориз със месце ,а има ли значение какво месо ? А пастет кучешки може ли ?
Стискайте палци  Hug

# 673
  • Мнения: 224
Пилешко месо. Купи 1 пликче фенери свари ги добре обезкости ги и накрая сложи ориз да ври във булиона върни пак обезкостеното месо и давай по- малко но начесто. Първо една лъжица след 30 мин о6те 1-2 лъжички.

# 674
  • Плевен
  • Мнения: 97
Цък...а вариант като съм на работа да и сложа в купичката.Довечера ще пробвам номера с лъжиците....ама за утре незнам.Така само.

Общи условия

Активация на акаунт