Снимай, покажи - light

  • 78 300
  • 520
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
Копирам си поста с предложението и малка редакция.

Понеже зимата наддадох 3-4 кг  Embarassed , сега се опитвам да се ограничавам и що годе да се храня здравословно, също и последното хранене да ми е до 17:00 часа. Не искам драстично да спра да ям и да гладувам, просто се храня по малко, не пържа, не ям сладко, тестено ( с изключение на 1-2 филийки черен хляб). Сигурна съм, че има и други като мен, затова искам да питам дали искате да си направим тема, подобна на "Какво сготви - снимай, покажи", но тук да пускаме снимки на по-диетична храна, подходяща за такива като мен? В "Какво сготви - снимай, покажи" откривам страхотни предожения, но тези сладкиши и тестени изделия не искам да ги виждам.

Аз тази вечер правих пилешки пържоли на скара и салата с домати и краставици, но от глад не се сетих да снимам  Blush, та затова като за начало ще пусна една стара снимка и много се надявам темата да се развие, защото ще е много полезна.
Това са телешки кюфтета на скара и салата от китайско зеле и моркови в кошничка от кашкавал:

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 21:04 от Marieta

# 1
  • Мнения: 284
Страхотна тема и много полезна.За сега само се записвам,но по натаък и аз ще публикувам някоя снимка.
Мариета   bouquet

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Мариетка - за да те подкрепя , ще публикувам неща от дюканския ми период миналата година...трябва да се отърся от депресията си и да се върна отново към режима...скоро Rolling Eyes

Печени тиквички пълнени с тел. кайма


Крехки пилешки пържолки - печени на тефл. тиган и овкусени с лимон, чер пипер и кис.краставички

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 20:03 от Токачка

# 3
  • Мнения: 1 352
Токачка, много ми е приятно да те видя и в тази тема и благодаря за твоите идеи  Simple Smile.

Искам само да подчертая, че темата не е строго диетична. Просто спестяваме сладкишите и прекалено калоричните неща.
Сещам се за мюсли тортата на Сладка Хапка - страхотна закуска, вкусна, здравословна и засищаща. Тези дни ще я направя, показвам ви стара снимка:


# 4
  • Мнения: 1 777
Мариета поздравления за хубавата тема. :hug:Aз също се стремя до колкото ми е възможно в къщи да хапваме здравословно.
Ето няколко предложения и от мен.

Киноа със зеленчуци



Булгур със зеленчуци



Елда/гречка със зеленчуци

# 5
  • Мнения: 6 713
Записвам се да чета темата! Peace  bouquet

Пети, аз готвих оня ден елда - доста странен вкус имаше меко казано. Confused Rolling Eyes Или да не би да ми е била стара елдата? newsm78

# 6
  • Мнения: 1 777
Да Лурдес има малко странен орехов вкус ,не всеки я харесва.

# 7
  • Мнения: 734
Елдата с повече зеленчуци - гъбки, морковчета, грах, става прилична за ядене.

# 8
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Поздрави за новата тема! Намирам, че е много навременна и полезна. Ще се включа с удоволствие с рецепти!
Започвам със
Запечени яйца със спанак и шунка


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=496534.msg15108471#msg15108471

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 21:42 от Гуинет

# 9
  • Мнения: 3 314
Marieta    bouquet  bouquet  bouquet  Поздрави за полезната тема !

# 10
  • Мнения: 1 117
записвам се и аз, с две ръце и с два крака  Joy, че оттатък от питки, погачи и торти, честно казано, само като ги гледам и дебелея  Joy
Мариета, адмирации имаш от мен за идеята!
ето от мен едно предложение - аспержи със грана падано

# 11
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Хайде и аз...! Много вкусна е другата тема ама... килата нагоре, нагоре...За сега само се записвам да ви следя, но обещавам скоро да кача някоя снимка. PeaceТортичката на Сладка Хапка в "Любими "ли да я търся? newsm78

# 12
  • Мнения: 125
Ще ви следя с голям интерес, защото и аз трябва да сваля 5-6 кг., но нещо не успявам  ooooh! Страшен глад ме гони  Cry  Въпроса е как де се удържа след 18h да не хапвам  newsm78  Точно тогава мъже ми и детето вечерят  #Cussing out .

Елда много обичам и често готвя, но предимно с месо  Mr. Green  Мъже ми така и не я хареса, миришела му  Rolling Eyes   ooooh!  Добре, че детето поне яде.
Много интересни предложения, момичета ! Страхотни сте!
При мен е по скоромничко  Simple Smile
Днес  започнах вечеря с зелева салатка, но като я ометох нападнах пържени тиквички и топъл хляб.   #2gunfire
Извинявам се за офф , но трябваше да споделя с някого  Mr. Green


Marieta моля ти, дай линк към тортата, че не ми се рови  Whistling

# 13
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Альонушка - малииии...каква е тази сладурска салатка...как я изяде...аз щях да си я пазя и да си я гледам  Laughing

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Мюсли тортата на Сладка Хапка Simple Smile

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,868.msg2290.html#msg2290

Общи условия

Активация на акаунт