Епилепсия ТЕМА 12

  • 60 286
  • 725
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 272
СТАРИ ТЕМИ-ЕПИЛЕПСИЯ!
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1













ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!

4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.
[
Информамация за други заболявания свързани с ТЕЛК

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 14:01 от siqna.muk

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Хайде да ни е честита нова тема и само хубави работи да споделяме тук, дано вече да няма притеснения, децата ни да са живи и здрави и все така да напредват. Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 544
Сияна,благодарим за новата тема! Hug
И при нас всичко е по старому.Дай боже и ние скоро да се похвалим със спиране на лекарствата!Дано по-често има такива новини! Praynig
Весело и здраво лято на всички ни! Hug

# 3
  • Мнения: 729
Тъкмо се бях засилила да се разпиша за последно в старата тема и видях, че е пусната нова  Simple Smile

Сиянка,   bouquet, страхотно си я оформила.
Присъединявам се към пожеланието новата тема да е изпълнена само с хубави новини  Hug.

При нас няма кой знае какво ново, освен , че миналата събота правихме кръщенка на Ели, та ни е вече християнче  Simple Smile

# 4
  • Перник
  • Мнения: 117
Честита нова тема!Благодаря на мамите за топлото посрещане и за подкрепата!Ще се включвам и аз за да ви разказвам за развитието при моята дъщеричка.Засега постепенно увеличаваме дозата на Конвулекса на 3х3мл,все още има малки припадъци по време на сън.Надявам се скоро да уточним нещата и да започнем правилното лечение,дано да е това с Конвулекса.Успех на всички!Приятен уикенд!

# 5
  • Мнения: 1 040
Сиянке браво за темичката много е хубава особено ми хареса д-р Хаус Joy Joy Joy малко си приличат с Литвиненко нашия е малко по дебел Laughing!  bouquet

# 6
  • Мнения: 127
Сиянке браво за темичката много е хубава особено ми хареса д-р Хаус Joy Joy Joy малко си приличат с Литвиненко нашия е малко по дебел Laughing!  bouquet

Това за приликата направо ме застреля... особено след като вчера и онзи ден се виждахме с него. С Литвиненко имам предвид - не д-р Хаус  Joy  Joy  Joy

# 7
  • Мнения: 3 540
Страхотно оформление ,Сиянка!  bouquet
Майчета ,лято е и трябва да пазите децата от силното слънце! Без шапка на никъде ,добре е също и да бъдат със слънчеви очила. Sunglasses
Надявам се в тази тема да се включват и големи пациенти с добри новини  Peace

Радвам се за хубавия край на старата тема и нека и тук да продължат окуражаващите новини! Hug Flutter

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Понеже днес е адска жега   Nature Sunny  и моя мъж не иска да ни заведе на плаж, аз спретнах импровизиран такъв на терасата, Joy напълних единия басейн с вода   grinning039 и чакам децата като се събудят да ги разхладя че и аз по край тях да се забавлявам. Павчо ще има да пляска и да пръска на всякъде  пък Иренка ще се възмущава sun и ще иска да се гушка. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 040
Редор това за Хаус и Литвиненко беше в кръга на шегата. Laughing Laughing LaughingХаус ми е идол за лекар,а Литвиненко според мен е един от най-добрите лекари в България.Лек ден на всички! Hug

# 10
  • Мнения: 87
Честита нова тема и от мен!Скоро и аз не съм писала но компа ми беше извън строя.Пожелавам на всички едно весело лято без пристъпи.  bouquet

# 11
  • Мнения: 127
Редор това за Хаус и Литвиненко беше в кръга на шегата. Laughing Laughing LaughingХаус ми е идол за лекар,а Литвиненко според мен е един от най-добрите лекари в България.Лек ден на всички! Hug

Разбира се, че е в кръга на шегата... Д-р Хаус само съм го виждал и чувал, но за Литвиненко съм напълно съгласен с теб  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 474
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка Сиянче много добре си я оформила поздравления.
Дано само с хубави неща да се хвалим и пишем тук ние днес с малкия сме вдигнали къщата на гор с краката такова лудо чистене и пране сме захванали че изобщо краят му не се вижда.

# 13
  • Мнения: 511
Честита нова темичка и от нас
  bouquet за сиянка,която толкова много се е постарала за това чудесно оформление
нонче и ние това правихме досега,бяхме разтурили навсякъде и понеже днес е много жежко не е за навън ,та да свършим нещо полезно и в къщи

# 14
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Samo se zapiswam da wi sledq.Nadqwam se skoro da si oprawim kompa i da moga da pi6a po-4esto,4e da ne wi ma4a s taq maymunica  Blush

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт