Отговори
  • Мнения: 150
Честито на всички деца и родители достойно представили се тази година на изпитите на математика и БЕЛ. Дано всички ваши желания да са се сбъднали и дeцата да са успели да влезнат в желаното от тях училище.
А сега отправям искрена молба към всички вас, минали вече по трънливия път на успеха -
МОЛЯ, препоръчайте ми добра школа за подготовка на седмокласници по математика и БЕЛ. Ако е възможно опишете в по-големи подробности: името на школата, начина на подготовка в тези школи, имена на учители. Интересуваме най-вече кандидатстването в езиковите гимназии.(Немска, Испанска,Английска, Втора немска). Ако пък децата ви не са се подготвяли в школи, то при частни учители ли са ходили, за да успеят да постигнат наистина отлични резултати?
Предварително благодаря на всички вас за ценните съвети които ще ми дадете.
Наистина чакам хиляди мнения от всички вас.
Още веднъж честито на отлично представилите се ученици, на техните родители и на добър час!

Последна редакция: нд, 20 юни 2010, 12:48 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 89
Здравей Анита..
Майка съм на седмокласничка (вече на осмокласничка) и минахме по този път..Най-важното е да не се притесняваш,защото твоето притеснение "минава" и при детето ти (Ако мога така да се изразя)..
Лично аз не съм я записвала на школи..Но имам познати от София,които се записаха в школата "Веди"..Повечето бяха доволни - друга информация не мога да дам,тъй като не знам всичко в подробности..
Аз я записах на уроци по Математика при позната учителка..Подготви я много добре..Като се има в предвид,че моята принцеска изобщо не разбираше геометрията - след уроците започна да ги разбира.. Crazy ..Може сега - лятната ваканция да се подготви по Математика..Има някакви справочници по предмета,предназначен за ученици от 5 до 7 клас..Ние я имаме от 5,де..Сега ще си купим за 8 клас,но това е друга тема..Както и да е,ако те интересува нещо - ПИТАЙ..Готова съм да помогна

# 2
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Anita71, сигурно си видяла, че има специална седмокласна тема  newsm53. Та в нея една мама обеща, че ще направи обобщаваща статистика - кое дете, с какъв бал, къде е прието, на кое класиране, ходило ли е на уроци и къде. Но всичко това след класирането, разбира се. Просто следи темата и ............. малко търпение  smile3521.
Иначе, в аванс бих ти препоръчала РЕГАЛИЯ6, въпреки че моето дете ходи само на пробни изпити там.

# 3
  • Мнения: 1 674
При нас успешната формула беше частни уроци. Познавам добре характера на детето си и знаех, че школите не са за него. Исках индивидуален урок, където вниманието ще е насочено към неговите грешки, неговите пропуски и ще може да задама въпроси, когато има неясноти.
Предполагам, че всички ще ти кажат това, защото това е истината - няма най-добра школа или най-добър частен учител.  Всичко зависи от желанието и мотивацията на детето ти. Плюс разбира се задълбочена подготовка.

Резултатите от изпитите подвърдиха моето мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 64
Нашите момичета миналата година бяха приети в Испанската гимназия. Мога горещо да препоръчам учителката ни по български език Анелия Бабалева. Освен добър преподавател е и много обаятелна като човек и успя да овладее дори нашите твърде непокорни тинейджърки. При нея ходиха на уроци цяла година, защото спортуват активно и нямаше възможност да посещават школи. Реултатите им на изпита по български бяха много високи и успяха да се преборят за Испанската гимназия. Оставям телефон - 0887693531. Школата се намира в Младост 2.

# 5
  • Мнения: 331
Образователни технологии! Много съм доволна от тях, преди 4 години синът ми се подготвя там и изкара 5.75 по мат и 5.675 по БЕЛ., на есен ще го записвам там на кандидат-студентски курсове по биология и химия.

# 6
  • Мнения: 150
Образователни технологии! Много съм доволна от тях, преди 4 години синът ми се подготвя там и изкара 5.75 по мат и 5.675 по БЕЛ., на есен ще го записвам там на кандидат-студентски курсове по биология и химия.
Образователни технологии! Много съм доволна от тях, преди 4 години синът ми се подготвя там и изкара 5.75 по мат и 5.675 по БЕЛ., на есен ще го записвам там на кандидат-студентски курсове по биология и химия.
Аз също съм чувала много добри отзиви за тази школа.
Били могла да ми препоръчаш накой от преподаватели и да ми обясниш  в по-големи подробности начина на подготовка.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
С две ръце съм за ЛИВЕРА , на ул.Граф Игнатиев - сравнително `млада` школа с дългогодишни преподаватели. Там преподава моят и на дъщеря ми идеал за учител.

# 8
  • Мнения: 150
С две ръце съм за ЛИВЕРА , на ул.Граф Игнатиев - сравнително `млада` школа с дългогодишни преподаватели. Там преподава моят и на дъщеря ми идеал за учител.
Как се казва този учител и по какво преподава - по БЕЛ или математика?
Какви оценки изкарахте тази година на приемните изпити и балът достатъчен ли е за да влезнете в желаното от вас училище?

# 9
  • Мнения: 31
И аз съм ЗА за Образователни технологии. Изключително добра подготовка - детето изкара 5,70 по български на изпита за кандидатстване след 7-ми клас.
А и за математика ми казаха, че са много добри.
Успех!

# 10
  • Мнения: 331

[/quote]
Аз също съм чувала много добри отзиви за тази школа.
Били могла да ми препоръчаш накой от преподаватели и да ми обясниш  в по-големи подробности начина на подготовка.

[/quote]

Не зная дали все още преподават въпросните госпожи, тази по български се казваше Мария Божанова.

# 11
  • Мнения: 939
В тези школи възможно ли е записване само за подготовка по БЕЛ и дали е практика децата да се записват предварително през лятото?

# 12
  • Мнения: 331
В тези школи възможно ли е записване само за подготовка по БЕЛ и дали е практика децата да се записват предварително през лятото?

Да възможно е да е само по БЕЛ примерно, в ОТ може да се обадите още сега да се запишете, аз поне записах сина ми за кандидат-студентски курс преди доста време за есента.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
С две ръце съм за ЛИВЕРА , на ул.Граф Игнатиев - сравнително `млада` школа с дългогодишни преподаватели. Там преподава моят и на дъщеря ми идеал за учител.
Как се казва този учител и по какво преподава - по БЕЛ или математика?
Какви оценки изкарахте тази година на приемните изпити и балът достатъчен ли е за да влезнете в желаното от вас училище?
По БЕЛ, г-жа Ревунова. Да, МИНАЛАТА година балът ни стигаше за навсякъде.

# 14
  • Мнения: 475
Здравейте,
ето и моето мнение относно школите за подготовка.
Моят син миналата година беше кандидат гимназист и се подготвяше цяла година в школа "Милениум", намира се в кв."Г. Делчев" в сградата на 104 у-ще. Голяма част от преподавателите са от 91 НЕГ.
Изкара на изпитите 5.46 по БЕЛ и 4.63 по МАТ.
Обучението се състои от 4 модула и в края на всеки модул има изпит, във формата какъвто ще е накрая.

Също както и на детето на noshtna_ptica и на нас бала ни стигаше абсолютно за всяко у-ще.
От голямо значение все пак е и къде живеете, за да е удобно на детето, а не да си губи времето си в път.

Аз съм твърдо "за" подготовка в школите, а не при частен учител, т.к. все пак атмосферата, при която се подготвят е близка до тази на изпита- деца наоколо, шум/колкото и да е го има/, научават се да се съобразяват и да си разпределят времето, а това е от особено голямо значение.

Общи условия

Активация на акаунт