Как взехте решение да емигрирате?

  • 60 211
  • 429
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Това ми е въпроса - как стигнахте до това решение? Дълго ли се чудихте? Тежко ли ви беше да се решите...?

# 1
  • загубено
  • Мнения: 6 509
Лесно го взехме решението.
Бяхме притиснати да направим избор.
Но и нямахме деца,бяхме млади и така...
Ако питаш за себе си,като гледам лентичките ти,
с деца е доста по сложно.Трябва предварителна
информация и проучване.Дет.градини,училища,
документи за легално пребиваване.Става по трудно.

Виждам,че малкото ти детенце има днес празник,
да ти е живо и здраво.

# 2
  • Мнения: 2 786
Не толкова лесно, защото съвпадна с труден момент в личен план. Но не съжалявам нито за миг за направения избор в онзи момент.

# 3
  • Мнения: 57
И мен ме вълнува темата.

Също искам да попитам според вас и опита ви в чужбина в коя страна се живее най-спокойно? Имам предвид ниска престъпност, подредена соц.система и т.н. 
Също така в кои страни най-лесно се взема гражданство?

# 4
  • Мнения: 945
Абе, честно казано не му мислихме много, изпълнението после беше много трудно. Доста работи жертваш, докато получиш крайният резултат.
Сега съм доволна и не съжалявам, че съм тръгнала. Даже трябваше много по-рано да заминем зад граница.
Затова, ако имаш такива намерения - не се двуоми, колкото сте по-млади, толкова по-добре Grinning

# 5
  • Мнения: 3 034
А, не съм емигрирала - по любов се понесох. Типично за мен - емоционално пътувам.  Laughing Носейки последствията, разбира се.

sunny0203 , за мен нещата опират до хубав квартал, а не до страна. От личен опит - във всеки град има места, където не бих живяла и не бих се разхождала. И обратното.  Peace

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
След мноого дълго и внимателно претегляне на всички "за" и "против" ...
Съжалявам, че това не стана много по-рано. Ама ум патки пасе ...

# 7
  • Мнения: 2 563
На мен още от гимназията ми внушиха нашите, че в България за мен място няма и трябва да се изнасям в Америка. Ако можех, сега бих избрала някоя скандинавска държава с хубава социална система, а не Америка, където плащам луди пари за здравна застраховка, ще имам 3 месеца неплатено майчинство и ще плащам луди пари за детегледачки и детски градини.

# 8
  • Мнения: 7 914
Наложи ми се. Crazy

# 9
  • Мнения: 3 932
Ние пьк mалко на mайтап еmигрирахmе - mъжът mи видял по телевизията някакъв репортаж по повод на това как Канада иmала нужда от mного иmигранти и как едва ли не разmитала за нас  Mr. Green И така се впуснахmе в процедури и докато се усетиm се бяхmе набутали процедурно с няколко хилядарки, та трябваШе да еmигрираmе, един вид, за да си оправдаеm парите  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 541
При нас се отлага много сериозния разговор.... както се вижда имаме 2 деца, ( не съм сменила лентичката на малката, така че нямаме РД, но благодаря Simple Smile)), де факто се върнахме тук преди около 7 години с идеята да имаме бизнес. Е, имаме го, но не сме май не сме щастливи тук. Затова решенеито ни е много трудно - децата, родителите ни, 7 години, в които все пак нещо постигнахме... Май колкото по-късно, толкова по-трудно става, а времето си тече...

# 11
  • Мнения: 2 786
simplyaven, по любов също си е емиграция строго погледнато Wink

sunny0203, ще ти пиша бележка.

# 12
  • загубено
  • Мнения: 6 509
Решението за напускане на страната може да си го вземете само вие.
С децата е по сложно,но варианти  винаги се намират .
Седнете говорете си,и като решите действате.

# 13
  • Мнения: 341
И аз нямах баш голям избор, любимото каза, че България била чудесна за почивка и екскурзия, ама за живот и деца, нъц. Пък като има така хубави очи... Blush
sunny0203, присъединявам се към мнението, че във всяка държава има хубави и спокойни градчета и големи, мръсни и опасни градове. Словения е добро място (май доста българи са го открили напоследък), езика е близък, мястото е близко, уредено е, социално не е най-добре, но е по-добре от бг., майчинството е една година (пък аз протестирах, че е малко), в провинцията е много спокойно и сигурно, мъничка и всичко е на един хвърлей място. Любляна е голяма колкото Люлин с всичките микрорайони  hahaha. Не се изисква никакво специално разрешително за работа, проблема е само, че работа се намира само във фабриките или пък за специалисти - лекари, лаборанти, мед. сестри, логопед, дефектолог и зъболекари, тези са много кът и веднага си намираш работа като такъв.

# 14
  • Мнения: 5 710

Срещнах се с Милото, завъртя ми се главата, и в състояние на любовна несвяст стегнах куфарите и дойдох.
Тъй да се каже се хвърлих от моста без дори да го обмислям.

Общи условия

Активация на акаунт