Професионални серии за коса - 11

  • 125 160
  • 750
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 718
Lauren, нали има един комплект от 4 ампули с пулверизатор, който си е точно за продажба, а и наистина си мисля, че тези ампулки се продават свободно в салоните, поне досега не са ми отказвали никога в нито един салон и това ме учудва




Ампулите за ,които говориш сеш казват Аква- олеум и се продават за домашна употреба със съответния вапоризатор . Те не са толкова специфични както ампулите с вита цимент и се слагат на всяко коса , която е суха .   bouquet

# 196
  • Мнения: 718
dimi, Дано и в София има някой салон, който ги продава, ако някое от момичетата знае, ще се радвам да сподели.
Ще ме прощавате момичета, но това е ампула която е за употреба само във фризьорските салони които имат права да работят с Керастаз, никой уважаващ себе си специалист Керастаз, не би трябвало да ви продаде такава ампула, защото нанасянето е специфично, и така като виждам, вие сте си ги купили, но нямате представа за какво и как се нанасят.   bouquet


Lauren, ами аз се опитвам да я нанеса по същия начин, както и в салона, ходила съм на процедури, дадоха ми указания как мога да се справя най-добре вкъщи  newsm78  Но това беше отдавна. След това престанаха да продават и ходех само на място. Естествено, че пак така ще направя, ако не намеря откъде да си купя, то си е приятно и вид релакс, да се позанимава някой с моята косица  Grinning  Лошото е, че понякога просто не успявам да си направя добра организация и минава повечко време преди да  отида на поредната процедура, главно от тази гледна точка искам да си купя ампулки и да ги ползвам в домашни условия  Peace

Серята цимент имат ампули за домана употреба доста отдавна и аз не виждам смисъл в това да се продава професионална ампула  ЗА ДОМОШНА УПОТРЕБА  . Без да искам да ви плаша , но при прекаляване с професионалните ампули се получава обратен ефект . А да реагирам така остро на продажбата на професионални материали за домашна употреба е факта , че е твърде възможно да нещата да се объркат , когато не се прилагат от професионалист .  Heart Eyes

# 197
  • Мнения: 718
защото нанасянето е специфично, и така като виждам, вие сте си ги купили, но нямате представа за какво и как се нанасят.   bouquet

Аз наистина нямам представа как се ползва ампулата, но във форума има момичета които знаят доста повече
от фризьорите и затова питам точно тук.
Не виждам проблем, че съм си купила ампулата за да си я нанеса вкъщи,
за който е проблем да ходи в салона да му я нанасят !
Разбира се че няма проблем , но следващия път си купи от ампулите за домашна употреба защото на гърба им има подробно описание как се използват в случаѝ , че ПРОФЕСИОНАЛИСТА  , коѝто ти ги е продал не ти е обяснол как да ги прилагаш . Simple Smile

# 198
  • Мнения: 718
Моят скромен опит с косопада. Периодично, на няколко години косата сякаш се обменя, капе по-интензивно, после спира. Аз вярвам, че всички опити отвън трябва да са само допълнение към грижите отвътре за организма. Лично аз слагам за собствено успокоение, че правя нещо все пак , счукан на кашичка чесън. Да, смърди после при мокра коса поне 2 месеца  Grinning.
В късно лято и есен косата капе. Чела съм обяснение по въпроса с теорията, че в следствие на повишената ув радиация, във фоликула на косъма са натрупват токсини и той пада. После си изниква пак.
Специалиста , към който мисля, че трябва да се обръщаме при косопад над нашата си норма  е ендокринолог. Силно се надявам, че той няма да успее АЛЕНа да те откаже от кърменето, има много невежи медицински лица. Кърмих 2 год и 5 месеца и косата ми не пострада, нито зъбите, нито струва ми се и костите, това последното ще го проверявам скоро.
А, има ли някой ползвал нощна грижа за коса? Само това не съм опитала още в мъките си да послегна и поомазня тази моя свинска четина. Следващото , което остана е да обръщам взор към продукти за афро коси.
И още един въпрос. Понеже в Бургас Керастас се продава на само едно място и ми е много далече сега в тази жега да бия път до там, а и не мисля, че фризьр, който никога не е обработвал косата ми може добре да ме консултира само от един поглед или пипване на косата, искам сама да избера продукта си. Та в сайта на Керастас препоръчват за суха, плътна и непокорна коса шампоана  Олео Релакс и съответните към него грижи.  Някой има ли отзиви и преки впечатления?
Бих купила ползвани/неползвани и ненужни Шампоан Bain Satin 3 и Masqintense.
Странно ми е, че този шампоан не го препоръчват на нито един тип коса в английския сайт на марката, а във френския го дават за суха коса  newsm78. Англичанките верно имат масово едни тънки косици. И в този ред на мисли, смятате ли , че може да има разлика в продуктите продавани на различен пазар
Здравеѝ , за серията Олео-релакс има доста добри отзиви от притежателки на сухи коси . Обикновенно серяята Олео-релак се сменя със сатенена 3 . Но сега има много добра новина за теб - цялата серия ан Нутритив 3 излиза в нов и подобрен вариант , които се казва NUTRI-TERMIQUE подхранваща терапия с термо-активни съставки за интензивен и траен ефект . Wink Надявам се това да е твоята серия .

# 199
  • Мнения: 718
взех днес колетчето от лукфантастик

Извинявам се за офф-а, но за колко време ти пристигна поръчката?
Май никой не е споменавал за серията за боядисана коса на Керастаз, някой има ли впечатления?
Например маската chroma riche?  Simple Smile
Здравеѝ , от цялата серия за боядисвани коси има много добри отзиви , стига да са предложени правилните продукти , но от хрома рич има всенародно одобрание . Препоръчвам ти я с две ръце .

# 200
  • Мнения: 718

Здравейте,момичета искам да попитам някоя от вас ползвала ли е шампоана на Лореал проф. Волюм експанд супер обeм.Искам да попитам също така дали е задължително шампоана и маската да са от една серия(както е при Керастас) Blush
Здарвеѝ , Волюм експанд е от малкото шампоани на Експерт , които се доближава до Керастаз . Не е задължително да се използва с маската на Волюм експанд , но ако търсиш маска за обем няма нищо по-подходящо от нея . Може да се съчетае с маските на Форс вектор или Еидж денсифорс . В Керастаз също не езадължително да се използват Вана и маска от една серия , но има несъвместими продукти . Simple Smile

# 201
  • Мнения: 718
Някой ползвали е шампоана на Лореал Проф Age Densiforce?

Някакви отзиви? И за каква коса е подходящ според вашия опит  Laughing



Здравеѝ , тази серия е предназначена за коси изгубили младоста си , за уплътняване и възстановяване . Като казвам ИЗГУБИЛА МЛАДОСТА СИ нямам предвид старост , а просто поради различни причини косата изстънява , губи плътност и блясък . А маската на тази серия има уникални много ситни брокати , които продават страхотен , много фин блясък на косата . Wink

# 202
  • Мнения: 718
Точно защото съм с тънък косъм, се ориентирам към този шампоан и се надявам на плътност и обем  Laughing

От серията за обем на Лореал Проф не останах доволна, дано този шампоан да по-добър  Laughing


Опитаѝ серията за обем на Керастаз , доволна ще останеш  Laughing, особено млякото за обем е уникални , а ако си направиш в салон Керастаз ампулата Волюморфоз наистина ще повярваш че стават чудеса . Подобна е и серията Еѝдж Премиум , която има подобна ампула само че е сразширено деѝствие . Много жалко че не харесваш Волюм експанд , има много добри отзиви .

# 203
  • Мнения: 171
Серята цимент имат ампули за домана употреба доста отдавна и аз не виждам смисъл в това да се продава професионална ампула  ЗА ДОМОШНА УПОТРЕБА  . Без да искам да ви плаша , но при прекаляване с професионалните ампули се получава обратен ефект . А да реагирам така остро на продажбата на професионални материали за домашна употреба е факта , че е твърде възможно да нещата да се объркат , когато не се прилагат от професионалист .  Heart Eyes

Lauren, а удобно ли е да попитам нещо във връзка с ампулките? Предстои ми отново да ползвам серията с цимента, скоро ще си я закупя. Интересува ме мога ли въобще да пропусна ампули концентрат Vita ciment и да ползвам единствено Forcintense? Разбира се, плюс шампоана Bain de force и маската Ciment anti usure. Косата ми е силно изрусена, само с боя, но реално е в доста добро състояние. Серията с цимент съм ползвала няколко пъти, и когато косата ми е била много зле, и когато е била в общи линии добре, винаги съм оставала страшно доволна от продуктите. Мисля, че в момента няма нужда от някакво супер силно възстановяване, не се къса, не цъфти. Не, че не е увредена в някаква степен, все пак я изрусявам почти до бяло. Грешка ли ще бъде според теб при това положение да прескоча ампулата Vita ciment?

И още един въпрос - според теб, като човек, професионално запознат с Керастаз, кои серии по принцип могат да са подходящи за коса като моята? Освен изрусена, тя е и доста суха (и косъм, и скалп). Досега съм ползвала, освен цимента, сериите Oleo relax, сатенената (Bain satin 3 + Masquintense за тънък косъм) и слънцезащитната. От всички съм много доволна. Има ли някоя друга, която да е подходяща за мен или да си редувам и за в бъдеще само тези, които изброих?

# 204
# 205
  • Мнения: 636
Да, много са добри. Имат резултат веднага, аз ги ползвам постоянно.

Lauren, благодаря за отговора   bouquet

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Благодаря! Ще ги пробвам и аз. Отдавна им се каня.

# 207
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Точно защото съм с тънък косъм, се ориентирам към този шампоан и се надявам на плътност и обем  Laughing

От серията за обем на Лореал Проф не останах доволна, дано този шампоан да по-добър  Laughing


Опитаѝ серията за обем на Керастаз , доволна ще останеш  Laughing, особено млякото за обем е уникални , а ако си направиш в салон Керастаз ампулата Волюморфоз наистина ще повярваш че стават чудеса . Подобна е и серията Еѝдж Премиум , която има подобна ампула само че е сразширено деѝствие . Много жалко че не харесваш Волюм експанд , има много добри отзиви .

Ползвала съм серията за обем на Керастас и нямаше особен ефект за съжаление. Ампулата Волюморфоз наистина е добра, слагали са ми я. Но искам нещо за домашна употреба. Така или иначе си купих Age Densiforce, като имам отзиви, ще споделя  Grinning

# 208
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Точно защото съм с тънък косъм, се ориентирам към този шампоан и се надявам на плътност и обем  Laughing

От серията за обем на Лореал Проф не останах доволна, дано този шампоан да по-добър  Laughing


Опитаѝ серията за обем на Керастаз , доволна ще останеш  Laughing, особено млякото за обем е уникални , а ако си направиш в салон Керастаз ампулата Волюморфоз наистина ще повярваш че стават чудеса . Подобна е и серията Еѝдж Премиум , която има подобна ампула само че е сразширено деѝствие . Много жалко че не харесваш Волюм експанд , има много добри отзиви .


Lauren,

радвам се, че отново си тук   bouquet

Относно обема и прилагането на VOLUMORPHOSE - колко дълго се поддържа "набъбналия" ефект на косъма?
Предполагам, че зависи ка сетретира косата - но "умира ли" до другто измиване или има фект за по-дълго?

Има ли шанс след прилагане на ампулата VOLUMORPHOSE в салон, при поддръжка в домашни условия със серията VOLUMACTIVE ефектът да се задържи максимално дълго?

# 209
  • Мнения: 718
Серята цимент имат ампули за домана употреба доста отдавна и аз не виждам смисъл в това да се продава професионална ампула  ЗА ДОМОШНА УПОТРЕБА  . Без да искам да ви плаша , но при прекаляване с професионалните ампули се получава обратен ефект . А да реагирам така остро на продажбата на професионални материали за домашна употреба е факта , че е твърде възможно да нещата да се объркат , когато не се прилагат от професионалист .  Heart Eyes

Lauren, а удобно ли е да попитам нещо във връзка с ампулките? Предстои ми отново да ползвам серията с цимента, скоро ще си я закупя. Интересува ме мога ли въобще да пропусна ампули концентрат Vita ciment и да ползвам единствено Forcintense? Разбира се, плюс шампоана Bain de force и маската Ciment anti usure. Косата ми е силно изрусена, само с боя, но реално е в доста добро състояние. Серията с цимент съм ползвала няколко пъти, и когато косата ми е била много зле, и когато е била в общи линии добре, винаги съм оставала страшно доволна от продуктите. Мисля, че в момента няма нужда от някакво супер силно възстановяване, не се къса, не цъфти. Не, че не е увредена в някаква степен, все пак я изрусявам почти до бяло. Грешка ли ще бъде според теб при това положение да прескоча ампулата Vita ciment?

И още един въпрос - според теб, като човек, професионално запознат с Керастаз, кои серии по принцип могат да са подходящи за коса като моята? Освен изрусена, тя е и доста суха (и косъм, и скалп). Досега съм ползвала, освен цимента, сериите Oleo relax, сатенената (Bain satin 3 + Masquintense за тънък косъм) и слънцезащитната. От всички съм много доволна. Има ли някоя друга, която да е подходяща за мен или да си редувам и за в бъдеще само тези, които изброих?

Здравеѝ , идеята на серията вита цимент на Керастаз е да даде рашение от наѝ-сариозноя проблем до не чак толкова изтощена коса . За това продуктите от серията са с различна концентрация на вита цимент - наѝ-концентрирана е ампулата за професионална употреба 30000 ППМ , следват ампулите за домашна употреба 5 000 ППМ , грижата 2700 ППМ , стилизиращата грижа без изплакване 700 ППМ и ваната 500 ППМ . Това което искам да ти кажа е че щом косата ти е в добро състояние може да използваш вана и грижа . Другите продукти , които са с вита цимент и също можеш да използваш са от сериите Едж ричардж и Волюмактив . Горещо ти препоръчвам и Едж премиум . Но това са серии за финни до нормални коси , а ако твоята е по-плътна и суха и не се къса мога да ти препоръчам наѝ-новата серия на Керастаз от Нутрити , която се казва Нутри -термик и идва на мястото на сатенена вана 3 и маскентанз 3 . Съответно тотално нова технология в грижата за много суха коса за ходартиране в дълбочина и наѝ-интересното - филм за задържане на хидратацията в косъма . Толкова е нова , че пари , пари . Laughing

Общи условия

Активация на акаунт