В магазин " Европа", продават мухлясала храна и са нагли!

  • 10 776
  • 80
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Доста съм бяса!
Тази вечер, с мъж и бебе, си купихме кашкавалено руле от там. Когато решихме да вечеряме, видяхме, че под фолиото, с което е увито има мухъл. Тръгна моя да го върне, като, много ясно, мислех, че няма да има проблем. Викам си, ще се извинят, ще си вземе паричките и ще вземе друго мезенце. Да, ама не. Отива той, а те почват да го убеждават, че тези синеещи плесени не са мухъл...Чак смешно ми става, като си представя гледката. Едната викала, че така им го карали, пък то се вижда, че на място правят разфасовките...Другата, уж управителка, го разопаковала и обяснявала, че си миришело добре. А то си смърдяло. Абе, жалка работа. И моя им го тръснал, заявявайки, че повече няма да стъпим там, и напуснал с гръм и трясък.
Действието се развива в магазина на пазарчето в кв. "Борово".

# 1
  • Мнения: 9 814
О друг техен магазин си купих лютеница с изтекъл срок на годност.
За тази верига това е нормално. Не зная доволни имали.
Едно време бяха прекрасни магазини, но от няколко години са просто в плачевен вид.

# 2
  • Мнения: 4 785
Не е от магазин Европа, но тия дни си купувах едни петифури, очевидно мухлясали, а 3 продавачки се опитаха да ме убедят, че сините точици са си така, а плесента на долната им страна не е плесен, а...шоколад. Не е като да не съм виждала шоколад, та да знам как изглежда. Но ми ги смениха с друго.

Та чудя се с такива очевадно развалени продукти, що не си затраят, а се пробват да се обясняват излишно  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък се чудя как изобщо хората пазаруват
в магазина като "Европа", "Хранс Комерс" или
"Т-Маркет"  ooooh!
Хиляди пъти бих предпочела дори малкия квартален магазин
пред тези долнопробни вериги  Sick

# 4
  • Мнения: 61
Присъединявам се към мнението за Т Маркет! Няколко пъти ми се е случвало да купувам стоки с изтекъл срок на годност. Вече не пазарувам там!

# 5
  • Мнения: 9 814
Аз пък от Т-Маркет съм много доволна.

Аз пък се чудя как изобщо хората пазаруват
в магазина като "Европа", "Хранс Комерс" или
"Т-Маркет"  ooooh!
Хиляди пъти бих предпочела дори малкия квартален магазин
пред тези долнопробни вериги  Sick

Ами ние в квартала нямаме малък магазин тип бакалия. Последният такъв фалира преди няколко години.
Ж.к-то в което обитавам има пълен набор от веригите за хранителни стоки- от евтиния Т-Маркет със стоката за среден и нисък клас клиенти до скъпия Пикадили с отбраната стока за по-платежоспособни клиенти.
Понеже парите ми не капят от джобовете като есенни листа, си правя сметка къде пазарувам. За целта предпочитам веригите, а с малко дете, тази най-близко до нас. И гледам- срок на годност, производител...бла-бла....

За справка от  бакалия в центъра купих мляко за 2 лв., същото от Т-Маркет го взех за 1,70 лв.

# 6
  • Мнения: 5 207
И в Бургас Европа е най-гнусният магазин, като във врата му диша веригата Сара.
Имам чувството, че във всички супермаркети топлите точки са местата, където се отървават от мухлясала, вкисната, стара храна. След няколко стомашни неразположения престанах да им купувам гозбите.

# 7
  • Мнения: 1 788
Странно, майка ми купува доста често някои неща от топлите витрини на Сара...
Не ми е споделяла такива впечатления, но ще трябва да я питам...

# 8
  • Мнения: 101
Аз пък от Т-Маркет нямам оплаквания, до този момент. Иначе съм до Билла. И не мога да изкажа кой знае какви хвалебствия по техен адрес. И Фантастико имаме, месото там е добро. Живея близо до въпросната Европа, но не съм пазарувала там. А така като гледам не се и очертава;)

# 9
  • Мнения: 301
Аз пък от Т-Маркет нямам оплаквания, до този момент. Иначе съм до Билла. И не мога да изкажа кой знае какви хвалебствия по техен адрес. И Фантастико имаме, месото там е добро. Живея близо до въпросната Европа, но не съм пазарувала там. А така като гледам не се и очертава;)

От доста достоверен източник (бивш служител на Фантастико) мога да ти кажа, че месото им е пълно с химия само. След като изгуби приятния си цвят минава допълнителна обработка - в някакъв химикал го киснели и той пак става "като нов". Изнасят го отново на витрина, докато не се продаде. А каймата прави се от месото, което не са успели да продадат - меси се старата и новата, за да се пооправи вида, а цветът отново се докарва с "почистващия препарат".  Peace
Няма да казвам за колко заведения знам, че се подменя срока на годност  ooooh! и се записва нов, когато изтече реалния... и така докато не се продаде стоката  #2gunfire
Пазарувам от различни места различни неща, но мисля, че от Пикадили и Елемаг съм най-доволна. В Пикадили единствено не харесвам плодовете и зеленчуците - винаги изглеждат добре като ги сложа в количката, а докато стигна до касата (аз ли нещо им правя по пътя  newsm78 ) винаги изглеждат като вече предъвкани...  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 15 466
   И аз харесвам Т-маркет, само зеленчуците им не  струват, но не винаги и не всички, общо взето нямам оплаквания от него.

# 11
  • Мнения: 1 788
За Т-маркет мога да кажа, че доста често цените от етикетите им не отговарят на цената, която плащаш на касата.
Няколко пъти проследих внимателно какви суми ми се маркират и връщах продуктите.
Сърдеха се, че уж цените били такива, но няколко пъти им доказах, че са в грешка като се върнахме заедно до щандовете.

А за месото във Фантастико, майка ми (химик е) преди доста време ми беше казала, че мисли, че се обработва с разни химикали, за да е все така свежо... А и по принцип от там не купувам мИсо...

# 12
  • Мнения: 9 814
Месото навсякъде се обработва с химикали.
Разминаване между цените на рафт и бар код има и в Европа и Калея.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
Г-жо Мафани, разбрали сте ме грешно  Wink
Аз също много рядко пазарувам в Пикадили,
защото не ми е на път, но нямам оплаквания
от "Кауфланд" и любимия ми "ХИТ".
Това също са вериги, но боклуците в тях са значително по-малко
и стоката не изглежда като 6-та употреба  Naughty

# 14
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Не е от магазин Европа, но тия дни си купувах едни петифури, очевидно мухлясали, а 3 продавачки се опитаха да ме убедят, че сините точици са си така, а плесента на долната им страна не е плесен, а...шоколад. Не е като да не съм виждала шоколад, та да знам как изглежда. Но ми ги смениха с друго.

Та чудя се с такива очевадно развалени продукти, що не си затраят, а се пробват да се обясняват излишно  Shocked
Да, точно това ме вбеси, най-много. Едва ли не, изкарали мъж ми луд, прост и кьорав едновременно. Егати отношението и чудото!
Аз пък си харесвам "Калея"-та. Верно, няма кой-знае, какво изобилие, но отношението е човешко. Ако тръгна да взимам нещо от топлата витрина и не е годно, продавачката ми подава "таен сигнал", да не го взимам.  WinkТака де, не им плащат за отровителство.

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 23:37 от kri6kami6ka

Общи условия

Активация на акаунт