В магазин " Европа", продават мухлясала храна и са нагли!

  • 10 783
  • 80
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Доста съм бяса!
Тази вечер, с мъж и бебе, си купихме кашкавалено руле от там. Когато решихме да вечеряме, видяхме, че под фолиото, с което е увито има мухъл. Тръгна моя да го върне, като, много ясно, мислех, че няма да има проблем. Викам си, ще се извинят, ще си вземе паричките и ще вземе друго мезенце. Да, ама не. Отива той, а те почват да го убеждават, че тези синеещи плесени не са мухъл...Чак смешно ми става, като си представя гледката. Едната викала, че така им го карали, пък то се вижда, че на място правят разфасовките...Другата, уж управителка, го разопаковала и обяснявала, че си миришело добре. А то си смърдяло. Абе, жалка работа. И моя им го тръснал, заявявайки, че повече няма да стъпим там, и напуснал с гръм и трясък.
Действието се развива в магазина на пазарчето в кв. "Борово".

# 1
  • Мнения: 9 814
О друг техен магазин си купих лютеница с изтекъл срок на годност.
За тази верига това е нормално. Не зная доволни имали.
Едно време бяха прекрасни магазини, но от няколко години са просто в плачевен вид.

# 2
  • Мнения: 4 785
Не е от магазин Европа, но тия дни си купувах едни петифури, очевидно мухлясали, а 3 продавачки се опитаха да ме убедят, че сините точици са си така, а плесента на долната им страна не е плесен, а...шоколад. Не е като да не съм виждала шоколад, та да знам как изглежда. Но ми ги смениха с друго.

Та чудя се с такива очевадно развалени продукти, що не си затраят, а се пробват да се обясняват излишно  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз пък се чудя как изобщо хората пазаруват
в магазина като "Европа", "Хранс Комерс" или
"Т-Маркет"  ooooh!
Хиляди пъти бих предпочела дори малкия квартален магазин
пред тези долнопробни вериги  Sick

# 4
  • Мнения: 61
Присъединявам се към мнението за Т Маркет! Няколко пъти ми се е случвало да купувам стоки с изтекъл срок на годност. Вече не пазарувам там!

# 5
  • Мнения: 9 814
Аз пък от Т-Маркет съм много доволна.

Аз пък се чудя как изобщо хората пазаруват
в магазина като "Европа", "Хранс Комерс" или
"Т-Маркет"  ooooh!
Хиляди пъти бих предпочела дори малкия квартален магазин
пред тези долнопробни вериги  Sick

Ами ние в квартала нямаме малък магазин тип бакалия. Последният такъв фалира преди няколко години.
Ж.к-то в което обитавам има пълен набор от веригите за хранителни стоки- от евтиния Т-Маркет със стоката за среден и нисък клас клиенти до скъпия Пикадили с отбраната стока за по-платежоспособни клиенти.
Понеже парите ми не капят от джобовете като есенни листа, си правя сметка къде пазарувам. За целта предпочитам веригите, а с малко дете, тази най-близко до нас. И гледам- срок на годност, производител...бла-бла....

За справка от  бакалия в центъра купих мляко за 2 лв., същото от Т-Маркет го взех за 1,70 лв.

# 6
  • Мнения: 5 209
И в Бургас Европа е най-гнусният магазин, като във врата му диша веригата Сара.
Имам чувството, че във всички супермаркети топлите точки са местата, където се отървават от мухлясала, вкисната, стара храна. След няколко стомашни неразположения престанах да им купувам гозбите.

# 7
  • Мнения: 1 788
Странно, майка ми купува доста често някои неща от топлите витрини на Сара...
Не ми е споделяла такива впечатления, но ще трябва да я питам...

# 8
  • Мнения: 101
Аз пък от Т-Маркет нямам оплаквания, до този момент. Иначе съм до Билла. И не мога да изкажа кой знае какви хвалебствия по техен адрес. И Фантастико имаме, месото там е добро. Живея близо до въпросната Европа, но не съм пазарувала там. А така като гледам не се и очертава;)

# 9
  • Мнения: 301
Аз пък от Т-Маркет нямам оплаквания, до този момент. Иначе съм до Билла. И не мога да изкажа кой знае какви хвалебствия по техен адрес. И Фантастико имаме, месото там е добро. Живея близо до въпросната Европа, но не съм пазарувала там. А така като гледам не се и очертава;)

От доста достоверен източник (бивш служител на Фантастико) мога да ти кажа, че месото им е пълно с химия само. След като изгуби приятния си цвят минава допълнителна обработка - в някакъв химикал го киснели и той пак става "като нов". Изнасят го отново на витрина, докато не се продаде. А каймата прави се от месото, което не са успели да продадат - меси се старата и новата, за да се пооправи вида, а цветът отново се докарва с "почистващия препарат".  Peace
Няма да казвам за колко заведения знам, че се подменя срока на годност  ooooh! и се записва нов, когато изтече реалния... и така докато не се продаде стоката  #2gunfire
Пазарувам от различни места различни неща, но мисля, че от Пикадили и Елемаг съм най-доволна. В Пикадили единствено не харесвам плодовете и зеленчуците - винаги изглеждат добре като ги сложа в количката, а докато стигна до касата (аз ли нещо им правя по пътя  newsm78 ) винаги изглеждат като вече предъвкани...  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 15 485
   И аз харесвам Т-маркет, само зеленчуците им не  струват, но не винаги и не всички, общо взето нямам оплаквания от него.

# 11
  • Мнения: 1 788
За Т-маркет мога да кажа, че доста често цените от етикетите им не отговарят на цената, която плащаш на касата.
Няколко пъти проследих внимателно какви суми ми се маркират и връщах продуктите.
Сърдеха се, че уж цените били такива, но няколко пъти им доказах, че са в грешка като се върнахме заедно до щандовете.

А за месото във Фантастико, майка ми (химик е) преди доста време ми беше казала, че мисли, че се обработва с разни химикали, за да е все така свежо... А и по принцип от там не купувам мИсо...

# 12
  • Мнения: 9 814
Месото навсякъде се обработва с химикали.
Разминаване между цените на рафт и бар код има и в Европа и Калея.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623
Г-жо Мафани, разбрали сте ме грешно  Wink
Аз също много рядко пазарувам в Пикадили,
защото не ми е на път, но нямам оплаквания
от "Кауфланд" и любимия ми "ХИТ".
Това също са вериги, но боклуците в тях са значително по-малко
и стоката не изглежда като 6-та употреба  Naughty

# 14
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Не е от магазин Европа, но тия дни си купувах едни петифури, очевидно мухлясали, а 3 продавачки се опитаха да ме убедят, че сините точици са си така, а плесента на долната им страна не е плесен, а...шоколад. Не е като да не съм виждала шоколад, та да знам как изглежда. Но ми ги смениха с друго.

Та чудя се с такива очевадно развалени продукти, що не си затраят, а се пробват да се обясняват излишно  Shocked
Да, точно това ме вбеси, най-много. Едва ли не, изкарали мъж ми луд, прост и кьорав едновременно. Егати отношението и чудото!
Аз пък си харесвам "Калея"-та. Верно, няма кой-знае, какво изобилие, но отношението е човешко. Ако тръгна да взимам нещо от топлата витрина и не е годно, продавачката ми подава "таен сигнал", да не го взимам.  WinkТака де, не им плащат за отровителство.

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 23:37 от kri6kami6ka

# 15
  • Мнения: 46 562
И на мен ми се е случвало, но ни върнаха парите.
Европа ми е буквално пред блока, но рядко влизаме по тази причина + че е ужасно тясно и работят 2 каси, което значи висене по километрични опашки.

...
Разминаване между цените на рафт и бар код има и в Европа и Калея.

И в Кауфланд, и в ХИТ, и в Била, и в Метро ... даже не се сещам за магазин, в който да не ми се е случвало  Laughing мъжът ми вече къса етикетите, защото обикновено обещават, че ще сложат нови, на следващия ден си стоят "сгрешените".

# 16
  • Мнения: 28
Имам наблюдения от бургаския магазин Европа. Това което мен най-много ме дразни е факта че в 5-6 часа когато е възможно най-пълно с хора, работят 2 каси.  Стават някакви страхотни опашки вътре, и се налага да чакаш за 1 хляб по 30 мин.
Освен това само който е виждал месарите в магазина може да ме разбере защо никога не бих купила месо от този магазин.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Магазините Европа са пълни мизерници, но са ми точно зад блока и понякога пазарувам от там, нооо ... винаги с много повишено внимание Simple Smile Пълно е с боклучава стока и трябва да се внимава. Иначе напоследък пазарувам от Карфур или Кауфланд, нямам оплаквания, както и от Фантастико. Вече не пазарувам от ХИТ, въпреки че ми е близо, много са вдигнали цените.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 076
БИЛЛА в Левски Г. Или карат всичко непродадено по другите магазини или просто са решили да извършат геноцид под формата на хранителни натравяния върху местното население.

# 19
  • Мнения: 5 370
Абе къде ги тези магазини, до мене има само едно Фантастико, Билла ми е на 3 спирки, та ми остава само Пикадили. От последното пазарувам, откакто е отворено. Веднъж имах случай с паста на Маркрит с мухъл, донесох, готова за скандал, на момента я взеха и смениха.
П.С Пръв път ги чувам тия Хран какво беше, тях къде ги има?

# 20
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Не е от магазин Европа, но тия дни си купувах едни петифури, очевидно мухлясали, а 3 продавачки се опитаха да ме убедят, че сините точици са си така, а плесента на долната им страна не е плесен, а...шоколад. Не е като да не съм виждала шоколад, та да знам как изглежда. Но ми ги смениха с друго.

Та чудя се с такива очевадно развалени продукти, що не си затраят, а се пробват да се обясняват излишно  Shocked
Преди време и на мен така се опитваха да ми обясняват, че очевидно развалени кренвирши били прекрасни, но след като им предложих да ги изядат пред мен, моментално ми върнаха парите. Става въпрос за една квартална бакалия, която в последствие фалира.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 430
Абе къде ги тези магазини, до мене има само едно Фантастико, Билла ми е на 3 спирки, та ми остава само Пикадили. От последното пазарувам, откакто е отворено. Веднъж имах случай с паста на Маркрит с мухъл, донесох, готова за скандал, на момента я взеха и смениха.
П.С Пръв път ги чувам тия Хран какво беше, тях къде ги има?
Най-вероятно пишат живущите в Младост Mr. Green
И аз ,като такава в действителност съм заобиколена от хипермаркети:Фантастико до нас.Карфур срещу нас,Кауфланд на 2 спирки,Метро също ми е много близо 2 спирки със селските автобуси,а иначе предвижването  ми е с кола и ми е още по-удобно.
Относно качеството,за мен фаворит е Студентски.град.Е няма такова нещо,една вечер пазарувахме с мъжът ми и ударихме джакпота.
Салатата "Снежанка" се беше вкиснала,бозата също,а шунката която си бяхме купили буквално експлодира,като тръгнахме да я режем ooooh!
Обяснявам си го,че това ми се случи пролетта,и ,като са докарали стоката,са се успокоявали,че не е толкова топло ,зарязали са най-вероятно стоката хей така в  склада и тя се е развалила.

# 22
  • Мнения: 9 865
...
П.С Пръв път ги чувам тия Хран какво беше, тях къде ги има?
В Надежда има доста магазини от тяхната верига, пълен ужас са, пъъълен. Спомням си, че съм пазарувала там цифром и словом 2 пъти, ужасно евтини са, защото продават само бокулуци, но аз станах свидетел на една отвратителна сцена и прецених, че (а тогава действително имаше необходимост да спестявам от всичко) ще пазарувам малко по-скъпо, но с шанс да си купя нормална стока.

# 23
  • Мнения: 5 370
Разбрах. Явно нищо не съм загубила от липсата на последните.

# 24
  • Мнения: X
Пазарувала съм от "Европа" два пъти-стига ми за цял живот! ooooh!
Първият път купих пакетирани пилешки бутчета,
много пресни-според тях, решавайки да ги сготвя и махайки фолиото,
ха изненада-такава смрад ме фрасна, че дори и на кучето не посмяхме да ги дадем! Sick
На етикет, разбира се, бяха в срок... Close Хвърлихме ги, не сме се разправяли. Rolling Eyes
Вторият път се наложи да се редим на опашка около 30 мин., много са им бързи касиерките! Outta Joint Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 577
В Русе са доста любезни по по-големите вериги. Аз поне така мисля.

Наскоро гледам в Билла пише - '2 и повече плодови млека ягода, по 0.79 лв', а ако купя едно по 0.99 лв.
И естествено вземам 2, но ми ги таксуват по 0.99 и реших, че не съм разбрала  промоцията, и попитах.

Мале управителката като взе да се кара на момчето, което не е сменило етикета, чак ми стана жал, казах и, че си отивам, тя 'не, не мърдайте от тук, клиента ни е много важен'. Накара се на момчето хубаво и ми подари трето мляко, което отказа да платя, макар, че аз толкова се притесних, че почнах да мънкам и да вадя пари.

След седмица разбрах, че момчето е уволнено, едва ли само заради моите млека де.

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Европа ми е най-близкия магазин от веригите....и най-отвратителния!  Sick

Такава гнус няма- виждала съм хлебарка да се разхожда в щанда със сирената. Много, много мръсен магазин.
Месо съм купувала веднъж от там, повече няма да се повтори никога!  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 15 485
    И аз само веднъж съм влизала в Европа, купих чинийка пилешки филенца и чинийка дробчета за 17 лева .Не отидох втори път!Много ми е скъп на мен този магазин.И нескафето, което пия GOLD, беше с два лева по-скъпо от кварталното магазинче.

# 28
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Eвропата в Мусагеница е отврат  Sick
Едно че стоките са гадни, друго че ако случайно ти се наложи в понеделник да пазаруваш от там - рафтовете са празни, понеже събота и неделя никой не се хаби да зарежда.
А да не говорим за охранителите, които са повече от клиентите и те дебнат като империалист на всяка крачка...
Много съм доволна, че отвориха Фантастико на Симеоновско, гледам да пазарувам от там.

# 29
  • Мнения: 2 950
И на мен Европа (в Лозенец) ми е най-близо, но там влизам само в краен случай и купувам само пакетирани неща с предварителен щателен оглед на етикети и т.н. (не че има полза, като прочетох по-горните мнения  Sick). Продавачите са ужасно мръсни - ВИДИМО и всичко е разхвърляно, накъсано и съм виждала кал по щандовете за месо и кисело мляко.  #2gunfire Да добавя, че ядките им са изсипани в едни щайги всеки сам да си слага и какво ровене съм виждала  Sick #Crazy Обикновено пазаруваме в Кауфланд, Билла. В първия съм срещала развалено детско плодово мляко и една супер гнусна кайма, купена от щанда на килограм - 1,5 кг полетяха към коша директно, а във втория мухлясало нескафе. Подменят, но не махат останалата стока от партидата  #2gunfire Във Фантастико съм попадала на развалени кренвирши....а бе навсякъде е еднаааа  ooooh!

А по темата за месото вече все по-рядко купуваме месо - разредихме до веднъж седмично, а последните два пъти купихме само риба (то и тя не се знае каква е, ама поне да си успокоя съвестта, че не се храним с химикали, оцветители, соя, кожи, крака, клюнове и антибиотични пилета  Sick)

Общо взето се хвърлям като невиждала на крайселски щайги с плодове и зеленчуци и ако намеря от приятели домашни яйца, месо и т.н.  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: X
Абе за всяка верига може да се каже нещо нелицеприятно. Все пак са в България. Тук нищо не е съвсем наред, дори и това, което уж е наред е просто почти наред.
За мен почти наред са Кауфланд - най-бързите касиерки, оборотните храни не успяват да застоят, поради голямото търсене, най-близо ми е. Ама мога със същия успех и да ги оплюя.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 106
Европа - Розенец ми е най-близкия магазин. Лошото впечатление от стоки, продавачки, касиерки и охранители са го писали. Да не се повтарям.
Искам да напиша нещо, което вчера наблюдавах - да внимавате.
Касиерките са много загубени. Една клиентка на опашката пред мене им направи забележка за повторена 2 пъти стока. Докато сторнират стоката едно пуберче охранител се доближи до касиерката и  и  подшушна нещо. След като жената си плати охранителя поиска касовата бележка и поиска да сравни покупките. Оказа се, че някакво степче не е маркирано. Насъбраха се около жената, развикаха се и я накараха да плати стоката в 5торен размер.
След като тя си тръгна нарочно се забавих около персонала и ги чух как се смееха, че и направили номер  и така щели да правят на всички, които имат забележки към обслужването.
Така че, внимавайте да не ви направят постановка и да платите нещо 5 пъти.

# 32
  • Мнения: 1
Наколко пъти си копувам от Билата до колхозния пазар риба скумрия (замразена)и винаги я хвърлям . Вината е в мен, че ме си пазя касовия бон. Когато я размразя смрат. Спрях да пазаря от там. Казвам си ще си купя риба от Карфурт незнам дали правилно съм го написал , но става ясно за къде ( гранд мола) скумрията и там смарди , зпазих си касовия бон и я върнах. ЧИДЯ СЕ В ТАЗИ  ДЪРЖАВА НЯМА ЛИ КОЙ ДА СПРЕ ТОВА БЕЗОБРАЗИЕ ДА СЕ ПРОДАВА РАЗВАЛЕНА РИБА И ИЛИ ДРУГА ХРАНА, КОГАТО И ПОСЕТИТЕ МАГАЗИНА  ЩЕ ВИДИТЕ , ЧЕ СКУМРИЯТА Е РАЗВАЛЕНА. ГАРАНТИРАМ ВИ ГО.

# 33
  • Мнения: 1
Наколко пъти си копувам от Билата до колхозния пазар риба скумрия (замразена)и винаги я хвърлям . Вината е в мен, че ме си пазя касовия бон. Когато я размразя смрат. Спрях да пазаря от там. Казвам си ще си купя риба от Карфурт незнам дали правилно съм го написал , но става ясно за къде ( гранд мола) скумрията и там смарди , зпазих си касовия бон и я върнах. ЧИДЯ СЕ В ТАЗИ  ДЪРЖАВА НЯМА ЛИ КОЙ ДА СПРЕ ТОВА БЕЗОБРАЗИЕ ДА СЕ ПРОДАВА РАЗВАЛЕНА РИБА И ИЛИ ДРУГА ХРАНА, КОГАТО И ПОСЕТИТЕ МАГАЗИНА  ЩЕ ВИДИТЕ , ЧЕ СКУМРИЯТА Е РАЗВАЛЕНА. ГАРАНТИРАМ ВИ ГО.

# 34
  • Мнения: 1 949
Наскоро купих вмирисано на мърша месо от този магазин. Усетих аромата точно след касата (след като вече бях платила и пълнех торбата с покупките). Казах на касиерката, тя вдигна рамене. ПОисках да ми върне парите за месото, ама "греда", не можело. Оставих й го на касата и тръгнах да излизам. Платила, неплатила, не ми се носеше тая смрад вкъщи. Тя се развика след мен, че съм й го оставила под носа, на нея да й мирише. Каква наглост, какво чудо. Тя имаше късмет, че бързах и нямах време да се разправям.  #Cussing out

# 35
  • София
  • Мнения: 35 208
Хахахаха....За магазините Европа,мога роман да напиша Grinning Имам си един под носа,пред блока е.Няма да коментирам,колко боклуци съм си взимала от там,какви са продавачките,касиерките,управителката.... Crazy Само ще споделя,че в задния двор на въпросния обект,Бога ми ,какво изхвърлят не знам,но половината квартал е смърдящ на мърша Sick И ХЕИ им викаха и кой ле не,и все си е тая!

# 36
  • София
  • Мнения: 5 499
Много недоволна съм от супермаркети Европа,изключително незареден,етикетите над продуктите не отговарят на цената,която излиза на касата (естествено винаги ти излиза по-висока),по рафтовете е неподредено,докато намериш етикета на продуктита,който искаш да вземеш свят ти се завива,държат си продуктите до последния ден и ги избутват най-напред,а касиерките са без коментар ... груби и мудни,много често ми се случва да не им работят лентите на касата и да си побутвам продуктите с ръка.
Хигиената на щанда със сирена и д.р млечни,месни продукти и салати е под всякаква критика,ужасена съм!

# 37
  • Мнения: 3 154
О, доста "случки" имам с тях. Там винаги трябва с повишено внимание да се влиза и излиза. Пазарувам понякога, защото ми е на път от този на пазарчето на Д. Петков. Купувам веднъж червено вино. Отваряме го в къщи - то ужасна мътилка и оцет.  Sick Слагам му тапата, взимам си една пластмасова чашка и касовата бележка и се връщам. Обяснявам в магазина на касата, ама те, както се очаква не можели нищо да направят и чакаме управителката. Пристига въпросната и започна да ги реди: как така виното било развалено, не можело да бъде, нищо му нямало и пр., но аз допусках такова развитие на нещата и затова си взех чашката Mr. Green, та много любезно и предложих да и сипя малко и да си пийне...  е, отказа и ми върнаха парите.Simple Smile Проверявайте също и пилетата от грила -  в повечето случаи са добри, но веднъж ми пробутаха напълно развалено и вмирисано пиле - като ти го увият набързо във фолио и пъхнат в найлонов плик, не можеш да го усетиш, докато не се прибереш. Писах го в загубите и го хвърлихме, разбира се, но не знам дали си дават сметка, че с такова месо могат да отровят доста хора.  Confused
Една касиерка веднъж ми иска някакви 40-50 ст., за да закръгли сметката и аз и давам. Тя почна нещо да рови в чекмеджето, но междувременно пристигна някаква колежка та си поговориха, а аз си чакам, после пак почна рови - гледа - смята, и накрая ми върна ресто без да приспадне парите, които и бях дала. Доста време ми отне да я върна малко назад във времето и да я убедя, че част от парите, които ми връща всъщност са си мои. Много впечатляваща им е и "охранителната" система: Има там един младеж, с вид на селски идиот, който цял ден се подпира на стълбите към горния етаж (те водят към друг магазин), Та въпросният го "играе" нещо като мобилна камера за наблюдение т.е. върти се наляво-надясно и най-често, ако си влязъл в магазина и случайно нищо не си купил (не си намерил нужното), той тутакси решава, че точно ти явно нещо си откраднал и се втурва да те гони до вратата и да ти проверява багажа.. е аз не му позволих, както не позволявам в кой да е друг магазин. Обяснявам, че трябва първо да ме арестуват и после може да ми ровят в чантата разни мунчовци или да ми покажат видеозапис, от който се вижда, че крада нещо. бтв. никога и през  ум не ми e минавало, да си "напазарувам" нещо без да платя.
Писала съм за тези и на други места, та белким повече хора ги знаят и да внимават.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 499
Проверявайте също и пилетата от грила -  в повечето случаи са добри, но веднъж ми пробутаха напълно развалено и вмирисано пиле - като ти го увият набързо във фолио и пъхнат в найлонов плик, не можеш да го усетиш, докато не се прибереш. Писах го в загубите и го хвърлихме, разбира се, но не знам дали си дават сметка, че с такова месо могат да отровят доста хора.  Confused

Пилетата вече минали срока на годност слагат главата мога да си заложа,като съм ги гледала как се въртят са едни жълти,жълти гаднииии

# 39
  • Мнения: 1 949
Проверявайте също и пилетата от грила -  в повечето случаи са добри, но веднъж ми пробутаха напълно развалено и вмирисано пиле - като ти го увият набързо във фолио и пъхнат в найлонов плик, не можеш да го усетиш, докато не се прибереш. Писах го в загубите и го хвърлихме, разбира се, но не знам дали си дават сметка, че с такова месо могат да отровят доста хора.  Confused

Пилетата вече минали срока на годност слагат главата мога да си заложа,като съм ги гледала как се въртят са едни жълти,жълти гаднииии


Аз по тази причина пилета на грил не купувам. Не само в "Европа", а навсякъде така се оползотворяват пилетата, чийто срок на годност е минал  Sick

# 40
  • Мнения: 349
БИЛЛА в Левски Г. Или карат всичко непродадено по другите магазини или просто са решили да извършат геноцид под формата на хранителни натравяния върху местното население.
Конкретно имам наблюдения в няколко "Билли" Simple Smile-пазарувам доста често в различни,но тази в кв.Левски е № 1 по некачествени и пооооостарели продукти,некомпетентни и незаинтересовани управители -поне 2-ма от отговорните са "зелени" та "зелени" в лошия смисъл.Кофти топла витрина със стари-лепнещи колбаси,лошо обслужване и мързелив персонал. Често цените не отговарят на маркировката, а най-често цената на ПРОМОЦИЯ няма нищо общо с цената маркирана на касовият бон #Cussing out.
Сто пъти съм се разправяла,обяснявала,снимала...във въпросния магазин и на другият ден-СЪЩОТО.
Вече не пазарувам в Билла Левски /за сведение да не си помисли някой ,че просто оплювам Била/.Магазините им в Младост и Лагера са в пъти.................................по-добри  и проблеми там не съм имала. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 35 208
В магазин "Европа" ,Младост 4 от половин година нямат сухари(е,сега заредиха де Mr. Green),Доместос,други препарати...яйца редовно няма,масло качествено-също.Обаче сега заредиха сувенири и украса за празниците Mr. Green То ,там с трън да влачиш ,няма какво да закачиш,пък те изтипосали такива неща.....
Приятелка си купи сос за спагети......с червейчета вътре Sick

# 42
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Ъ, с прискърбие съобщавам, че "любимата" верига, узурпира бившият супер "Сливен" в "Борово"...Разположили са обичайните си 5 долнопробни артикула, на много по- голяма площ...Бррр.
А, естествено сухари няма, а също и други, не чак толкова необичайни и луксозни стоки, като мас, примерно...

# 43
  • София
  • Мнения: 15 485
    Само един път влязох в Европа, с надеждата да си купя по-евтино нес-кафето, което пия!Ами беше с почти два лева по-скъпо от кварталния магазин или Т-маркета! Не знам защо твърдят,че е най-евтиния магазин!

  Извинявам се, вече съм писала това, но като не чета, сега се повторих!

   Весели празници и успешни покупки, но не от Европа-та  Peace!

# 44
  • софия
  • Мнения: 386
Новият им супер маркет в Борово е с доста по-прилична визия от другите Европи.Вече няколко пъти пазарувам от там и досега не съм забелязала гафове;Все пак ще имам едно наум след темата.

# 45
  • Мнения: 19
Гледам,че от доста време не е писано,та не е зле да пообновим малко.
Като бивш служител на замиращата веригица Европа такива неща мога да ви кажа,та свят да ви се завие! За 6 месеца се нагледах на такива гнусотии,простотии и какво ли още не,насочени естествено срещу клиента!
Горещо ви моля-НЕ пазарувайте от Европа,от нито една!!!
Случаите,които ще изложа са от магазини Европа в кварталите Дружба,Младост 1,Младост 4 и Хаджи Димитър.
1. Навсякъде техниката на така наречената "топла точка" е една и съща: готви се с изтекли,смарангясани продукти,в ястията с кайма няма кайма,а смлени непродадени кебапчета и кюфтета. Картофите с топено сирене са с изтекло и мухлясало сирене, ако мислите,че си купувате пържени тиквички,не се лъжете,това са пържени краставици от щанд Зеленчук,които не стават за нищо. Въпросните кебапчета и кюфтета ги карат завити в амбалажна хартия в едни мръсни продупчени кашони от...Сеславци,така че не се очудвайте ако докато ги хапвате да се разджафкат. Не купувайте и от каймата на щанд "каре",отгоре е лустросана с нова,но надолу е старата,непродадена,на 2 месеца,която лепне и вуни ужасно. Всякакви меса в сурово състояние с разни сосчета,подправки и тем подобни са изтекли. Замразените агнешки комплекти също. Коледните пуйки се залежават около година-две. Опакованата галета в прозрачни пликчета се приготвя по следния начин: взема се съсухреният мухлясал хляб, пече се, стрива се,стои в една мръсна кофа и се пуска за галета. Вакуумираните колбасчета с етикетчета от везна на хладилната стена са изтекли,същото е и с кашкавала и ролето. Ако видите сладки на щанд "каре"-те също са изтекли,извадени са от кутиите и се пускат така. Насипни маслини също не вземайте,защото преди това са стояли в някоя от запушените мивки. В картофите на "топла точка" най-редовно живеят разни хлебарки,измежду пилетата и бутчетата също. Плодовете и зеленчуците се карат от най-западналата борса в София-тази в Дружба 1,защото ги вземат най-евтино. Нито един алкохол не е марков, тези Джонита,Тичърси и др. на ниски цени са възможно най-ментеливите и токсични напитки.
2. Обикновено продуктите се купуват доста евтино на едро,слага им се огромна надценка,с цел избиване десетократно на дадената сума. Например,едно десертче от Румъния,което е спряно от производство там поради неясен произход се кара изтекло,взема се на цена 5 ст. за брой,а се пуска съответно на 30 или 50 ст. Можете да си представите с по-скъпите стоки как е.
3. Управителите не стават за нищо. Те нямат представа как се управлява персонал,как се подбира,слагат непроверени кадри,със съдебни производства,без здравни книжки,с нечисто съдебно минало,с психични отклонения,които могат да бъдат опасни за околните. Самите управители по цял ден седят в офиса,пият кафе,пушат цигари,слушат чалга,излизат където им скимне в работно време,оставяйки персонала на самотек. Себични са,харесва им да се гаврят с подчинените,режат ги с около 100-200 лв. на заплата,естествено парите отиват в собствения им джоб. Ревизиите редовно НЕ излизат,има липси на стока и на пари от касата. След приключване на работния ден настоящия управител на магазина в Младост 1 се връща с колата си и изнася от мазето каквото е успял да свали през деня,понеже там алармената система не работи. Единия охранител от същия магазин е някакъв недорасъл пубер,който преписва кражби на клиенти,позволява си да ги обижда и да ги удря,позволява си да тормози персонала,издевателства над психиката на служителите чрез просташкото си избиване на комплекси,понеже номерата му в семейна среда не минават. Магазина е бъкан с хлебарки и мишки,които лазят храната непрестанно и нищо не се прави за обезпаразитяване. Служителите на РИОКОЗ биват подкупвани най-редовно,за да не правят проблеми. Има голямо текучество на служители и огромен недостиг на персонал.
Това са само малка част от помиите на тази мизерна веригица. Отново горещо приканвам-НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ТАМ,НЕ ПЪЛНЕТЕ ГУШИТЕ НА КРЕДИТНИЯ МИЛИОНЕР КОВАЧКИ И ПОДЧИНЕНИТЕ МУ С ГРЕШНИТЕ ВИ ПАРИ,ИЗКАРАНИ С МНОГО ТРУД И УСИЛИЯ ОТ ВАША СТРАНА!!!

# 46
  • Мнения: 14 695
Не пазарувам от тази верига,но съм склонна да вярвам на всичко написано.Защо все пак не изпратиш в някои инстанции гореизложеното?Въпроса не е само да не им пълнят гушите потребителите,а и да си плащат глоби или по-добре направо да ги затворят.

# 47
  • Мнения: 19
Мислиш ли,че не сме-аз и няколко колеги?Идвали са от РИОКОЗ,без резултат,бяха привикани в офиса,бутнаха им по 100 лв и толкова. Идвали са и от Инспекция по труда,защото договорите са фалшиви,вписано е,че работим 5 или 6 дни с 1 или 2 почивка по 8 часа на ден, а всъщност работим 2 дни по 14 часа на ден,а на карето са по 16,нямаме регламентирани почивки,едва сядаме за по 10 мин на обяд и това е. Та по повод втората проверка,предварително се знаеше,че ще има такава,бяхме привикани в офиса и ни бе обяснено какво да кажем,ако проверяващите ни попитат. И бяхме заплашени,че ако не дадем точната информация няма да ни дадат заплата или ще ни уволнят!

# 48
  • Мнения: 5 209
Ами като сте страхливци, така е. Шефовете ви ще продължават да ви правят на маймуни. А пък тези от РЗИ трябва да бъдат обесени на първия стълб за това, че продават здравето на хората за 100 лв.

Аз не знам в тези магазини дали нещо изобщо става консумация от живо същество, различно от мухъл, плесен, бактерия и червей. Мляко в срок на годност стана на извара. Добре, че го сварѝх, иначе щяхме да се разстроим здраво. Ориз и брашно - с гъгрици. Месото - е с един особен цвят, като че ли горкото животно, от което е добито, е било бъснато на пътя и е лежало няколко дни там на силно слънце. Персоналът е под всякаква критика. Спомням си едно момче с вид на наркоман в абстиненция, който редеше мляко и не престана не прастана да кашля и да подсмърча през цялото време. Но ги разбирам хората. Да работиш в такива условия и за такива пари сигурно пречупва нещо в теб. Тия впечатления са ми от доста време. Ако не беше темата, изобщо нямаше да се сетя, че такъв магазин съществува в Бургас. Laughing А при самото откриване и в началото не беше така този магазин. Страшно много западнаха.

Чух слух, че бургаската Европа е фалирала и на нейно място ще правят Лидл и се зарадвах много, обаче тоя гнил магазин все още се държи.

# 49
  • Мнения: 19
Те са пред фалит,няма клиенти,едва си плащат доставките и едва събират,за да платят на персонала. Има и в централата големи съкращения. Въпрос на време е.

# 50
  • Мнения: 443
Ами да фалират най-накраа. Това заслужават след като тровят хората най-брутално. Изроди! Дано повече хора прочетат това и да не пазаруват от тях.

# 51
  • Мнения: 46 562
И аз вече мисля, че са пред фалит, поне този в Люлин 9, на шанд има по по 1 продукт, като се изчерпа нещо не зареждат, даже най-елементарни неща като дъвки  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 16 106
В Лозенец - същата работа с по 1 продукт на щанд. Но 2 години ги крепяха работниците от строежа на метрото. Нали трябва да си хапнат нещо през деня, а там беше най-евтино.  Дано сега, като приключат строежа и изчезнат Европата да загине окончателно. Крайно време е в квартала да има чист, читав магазин.
А за дебилните им охранители роман мога да напиша. Сигурно ги избират с конкурс за глупост. Много често безпричинно тормозят невинните си клиенти старци. Защо не се репчат на яките строители е ясно.

# 53
  • Мнения: 19 523
Eвропата в Мусагеница е отврат  Sick
Едно че стоките са гадни, друго че ако случайно ти се наложи в понеделник да пазаруваш от там - рафтовете са празни, понеже събота и неделя никой не се хаби да зарежда.
А да не говорим за охранителите, които са повече от клиентите и те дебнат като империалист на всяка крачка...
Много съм доволна, че отвориха Фантастико на Симеоновско, гледам да пазарувам от там.
E точно пък от Фантастико на Симеоновско хич не съм доволна. Стоките им са о к, обаче обслужването.....не се сдържах и направих забележка на касиерката - след маркиране на стоката така я захвърля, че аз трябва да я гоня, за да я сложа в торбичката. След като почти ме уцели с буркан лютеница, търпението ми свърши. Все пак като съм клиент очаквам елементарно добро отношение. За сравнение - въпреки ужасно неудобния паркинг в супера на Фантастико в Драгалевци внимателно ми подрежда маркираните продукти самата касиерка. Което идва да покаже, че мениджмънта точно на магазина на Симеоновско ужасно куца.

# 54
  • София
  • Мнения: 35 208
В Европата в Младост 4 не бях влизала от зимата. Скоро влязох за минерална вода и студен чай- нямаше. И там се веят последни бройки по рафтовете. Rolling Eyes

# 55
  • sofia
  • Мнения: 3 706
И в "Европите" в Борово е същото положението. Явно идва края на тази въз гнусна верига! Дано!!!
 Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 14:31 от Кришкамишка

# 56
  • Мнения: 19
В Младост 4 я закриват октомври

# 57
  • Мнения: 5 209
Бургаският магазин за моя радост вчера хлопна кепенци и го опразниха за нула време (не, че имаше кой знае колко много стока за пренасяне).

# 58
  • Мнения: 46 562
Сега се връщам от този в Люлин 9.
Тук пък заредиха, вече всичко е пълно, само 2 редици залепиха една за друга, т.е. част от нещата вече не се предлагат.

И пак техните номера - Вениш Oxi Action с изтекъл срок на годност, в промоция на 1.98 лв. Купих миналия месец пак от тази промоция, но си беше в срок, сега гледам пак го има, викам си, чакай да се позаредя, че си заслужава, добре че погледнах датата. Уведомих касиерката, но се съмнявам да го махнат  Tired

# 59
  • Мнения: 3 675
Аз също съм доволна от Т-маркета, а що се отнася до срока на годност си отварям очите на 4 и не пазарувам от готовата витрина, с изключение когато има промо на кюфтета, а знам, че те бързо се изчерпват и не застояват.
В Пловдив не ми е известно да има такава верига, но съм чела от форума, че доста потребители се оплакват от тази Европа.

# 60
  • София
  • Мнения: 35 208
Събират стоката от затворените магазини и я разпределят към все още работещите. Peace

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 807
Записвам се и аз да ви следя,че много съм им набрала и аз  #Cussing out

# 62
  • Мнения: 19
И отново са си преименували фирмицата-вече не са Интеркомерс Груп Плюс ЕООД,а Европа маркет ООД,явно с цел да избегнат някои плащания Grinning А в Дружба 1 на пазара маркетчето е аадски празно и тъй като ни закриха Фантастико Sad се надявам да открият едно хубаво и голямо Heart Eyes Но пък ще си имаме мини Карфур Laughing

# 63
  • Мнения: 2 154
Отдавна не пазарувам там,но преди дни влязох за вестник - пустош ..........
Работеше само една каса,на хладилната витрина имаше две тави сирене и около 5 вида салам,
а месото не го и погледнах.Зад витрините имаше само  една жена,а преди бяха по 4 !!!!!
В огромното помещение /Х.Димитър/ бяхме общо 3 човека + едно бебе!
Жалко! Малката "Европа" е затворена ,а голямата кога ??????

# 64
  • София
  • Мнения: 632
Мале чак сега я виждам тая тема, защо ли не и съмнявам в тия думи. hahaha
Тук в магазина им в Банишора също е пълна мизерия, отдавна спрях да купувам от там каквото и да е било!
Казвам на продавачката да ми даде месо, щях да готвя нещо , не знаех, че са такива мизерници, тя ми го подава в ръцете, а то вони буквално на ЛЕШ! Sick
И така няколко пъти, в магазина им никой не пазарува: "Познайте защо" Joy
Има една ромка дето винаги пробутва на хората вмирисано месо и  казва на клиентите: "Ще тсане страхотна манджа." Тая същата ме разпитваше всеки път къде живея, как се казвам, колко тежало детето, здраво ли било, тръпки ме побиват. Shocked
Просто си излезнах без даже да я погледна и не стъпих повече там!
Не пазарувайте от там, това е пълна мизерия!

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Днес влязох в магазина им в Младост4  и определено мисля, че го затварят - зад стъклените витрини няма абсолютно нищо, всичко е извадено, рафтовете са полупразни, обявили са 5% намаление на всички стоки, като че ли разпродават и всичко прилича на ликвидация.
Но пък бяха пуснали в пощите листовки с промоции. На какво промоции, като вътре няма нищо, чудя се. Дали пък цялата верига не е фалирала?

# 66
  • София
  • Мнения: 632
Много ще се зарадвам  да ги затворят тия и да отворят нещо друго на тяхно място, пак ще е по-добре отколкото Европата! Миналия ден ми казаха, че и в Банишора няма пукнат човек вътре.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 3 706
За голямата "Европа" до 20-та поликлиника в Борово чух слух, че ще става "Лидл". Ха дано!

# 68
  • София
  • Мнения: 15 485
  За който харесва Лидл, бившият Рамстор май ще го правят на Лидл.Европите мислех,че не съществуват вече.

# 69
  • София !
  • Мнения: 1 240
Аз преди време си взех една кайма от Европата и докато чаках на каста се загледах в срока на годност на който пишеше че е произведена да речем на 01.11.2012 , а аз взимам каймата на 30.10.2012г. което означава че тя след ''2 дни ще се произведе''  Joy #Crazy ( ох , малко объркано надявам се да сте ме разбрали ) . Питам аз жената на касата как е възможно кайма която ''реално'' все още не е произведена да е пусната в наличност . А тя ме гледа като теле в прани гащи  Crazy , загуби си граматиката .  От тогава не съм стъпила в този магазин . И така като гледам не съм и единствената  Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 16 106
За голямата "Европа" до 20-та поликлиника в Борово чух слух, че ще става "Лидл". Ха дано!
и за Европа в Лозенец се носят подобни слухове. Някои баби от квартала се надяват да дойде Кауфланд, но ми се вижда тясно за него. Каквото и да е ще е по-чисто и по-подредено.

# 71
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
Значи, да разбирам, че са фалирали.
На мен лично ще ми е супер, ако на тяхно място сложат Лидл, ама едва ли.

# 72
  • Мнения: 164
В Бургас Европа е под всякаква критика.Преди беше добре зареден,но започнаха да намалят стоките и вече има само по едно от всичко.Предполагам,че са го затворили.

# 73
  • Berlin
  • Мнения: 11 283
Тая Европа не знам за какво още съществува. Пари ли перат, какъв им е случаят....
На магазина в Мусагеница миналото лято даже му правиха цялостен ремонт. Много се зарадвах, когато го затвориха и започнаха ремонта, обаче като видях пак логото им, щях да умра от смях. Че даже и някакви деца пееха на откриването ...
Не зареждат, нямат никакъв избор, стари продукти ....

# 74
  • Мнения: 19
И този в Младост го ремонтираха,но не го затвориха,а хората работеха през нощта Sick

# 75
  • Мнения: 13
Събират стоката от затворените магазини и я разпределят към все още работещите. Peace


Ох дано да я махат тая Европа, че ми става гадно само като мина покрай тях  Sick  Praynig
Да направим една подписка за затварянето им  Joy

# 76
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Събират стоката от затворените магазини и я разпределят към все още работещите. Peace


Ох дано да я махат тая Европа, че ми става гадно само като мина покрай тях  Sick  Praynig
Да направим една подписка за затварянето им  Joy
Май няма нужда от подписка! Те сами са се постарали да прогонят клиентите си. Сега трябва търпеливо да изчакаме да изчезнат! Sunglasses

# 77
  • София
  • Мнения: 16 106
За съжаление Европата в Лозенец се държи. Влизат разни заблудени старци и майки с колички и правят минимален оборот. Но, явно им стига да се крепят.

 
Тая Европа не знам за какво още съществува. Пари ли перат, какъв им е случаят....

Подозирам ги в това действие, но ....

# 78
  • Berlin
  • Мнения: 11 283
Хаха, честно казано и аз ходих там, защото забележете - единствено там от околните магазини (още 2-3) можеше да достъпя с количката. Хляб и мляко и аз взимах, след обстойно преглеждане на срока на годност.

# 79
  • Мнения: 13
Хаха, честно казано и аз ходих там, защото забележете - единствено там от околните магазини (още 2-3) можеше да достъпя с количката. Хляб и мляко и аз взимах, след обстойно преглеждане на срока на годност.

То не е гаранция, защото купих шоколадово мляко от Кауфланд с близо 3-4 месеца срок на годност, което беше прокиснало. Мляко - само от там, където се знае, че е прясно докарано  Laughing От Европа, Т-маркет, Хранс Комерс и подобни - не!

# 80
  • София
  • Мнения: 632
Като казахте Хранс Комерс и те  са в челната класация на "пресните продукти".  Mr. Green
А бе никой не въвежда ред в тая държава, продават леш и развалени неща масово.
Мляко купувам вече само от Била там поне е прясно.

Общи условия

Активация на акаунт