"Образователни технологии" или частен учител?

  • 27 225
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Привет!
Имам следния казус. Дъщеря ми тази година ще е 6 клас. Искам от тази година да започнем подготовката за кандидатстване след 7 и немога да реша дали да я запиша в школа "Образователни технологии" или да наема частен учител да я подготвя по български език и математика. Става въпрос за Пловдив.
 Моля, ако някой има мнение и препоръка да се включи. По-конкретно ме интересува по колко деца са групите в школите и дали не е по-добре индивидуалната подготовка.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 8 809
По въпроса за частен учител или школа всеки ще даде различно мнение, според това кое е било по-удачно при тях. Мисля, че този въпрос трябва да си го решите лично вие, защото познавате най-добре детето си и знаете кое ще проработи при него,еднозначен отговор няма. Ръководете се от това как по-лесно разбира и запомня - между другите деца, или при лично обяснение към нея. По отношение на парите ще е приблизително еднакво. Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Дъщеря ми беше на курс в Образователни технологии, групата беше от 5 деца, по български й преподаваше Николова, а по математика Лазарова и от двете сме много доволни, изкара много добри резултати на изпита  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 329
С две ръце за "Образователни технологии". Много бяхме доволни  Peace
Даваха учебници - особено граматическият е много ценен и напред във времето. Дори и аз все си правя  справки от него  Laughing

Курсът ни беше по Бел и математика. Но сега май са допълнили и други предмети в тази миниматура, балът от  която ще е определящ при кандидатстването.

Е, попаднахме на много добри учители - дано и вие да имате късмет   newsm10

# 4
  • Мнения: 363
Ние не бяхме доволни от школата  Naughty
По-точно от математиката за 7 кл.Групите бяха по 10-12 деца,

# 5
  • Мнения: 25
при нас бяхме избрали частен учител по български, чудесен педагог и математиката курс в технологиите. На курса бяха 12 деца, в много малка таванска стая, едвам се побираха, но все пак става въпрос за София. По български се справихме по-добре, честно казано съжалявам, че не се спряхме на частни уроци и по математика.
Все пак си зависи от детето, и от преподавателя, ако е съвестно и си учи предполагам ще се справи навсякъде. Успех

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Аз бих се спряла на школа - повече деца, градивна конкуренция, повече актуална информация.

# 7
  • Мнения: 305
Благодаря ви!
Ще се свържа с школата. За мен също е важно броя на децата да не минава 7-8.
violenza като прочетох Николова по български език, асоциацията ми е нашата учителка по български език в училище.  С руса къса коса на около 50 год възраст. Много добър подход има към децата. Дъщеря ми учи в В.Петлешков. На дъщеричката ти през седмицата ли и бяха заниманията или уикенда?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Благодаря ви!
Ще се свържа с школата. За мен също е важно броя на децата да не минава 7-8.
violenza като прочетох Николова по български език, асоциацията ми е нашата учителка по български език в училище.  С руса къса коса на около 50 год възраст. Много добър подход има към децата. Дъщеря ми учи в В.Петлешков. На дъщеричката ти през седмицата ли и бяха заниманията или уикенда?

Имаше два варианта, през седмицата или събота и неделя по 3часа, ние избрахме втория Peace
Само да вметна, че на всичките ни приятели децата се изредиха в Технологиите и влезнаха в желаните училища, специално за тези учителки гарантирам, че са много добри! Николова, преди три години изглеждаше около 40г с кестенява коса и мисля, че тогава преподаваше в Д. Благоев, но не съм сигурна Rolling Eyes
Щом сте учили в Петлешков, моля те ако имаш впечатления за г-жа Хаджиева 1-4клас да споделиш, може и на лични  Hug

# 9
  • Мнения: 4
А защо въобще е наложително едно от 2те? Детето ви е спало в час?  Shocked

# 10
  • София
  • Мнения: 18 048
Armageddon,а вие сте проспали явно случващото се с образованието у нас през последните години Wink
И най-старателните деца, нямащи никакви проблеми с усвояването на материала в училище, се налага да се занимават допълнително в школи или при частен учител.Там надграждат наученото в клас, тъй като за съжаление последното само по себе си не е достатъчно за отлично справяне на изпитите след 7 клас.

# 11
  • Мнения: 4
already detective, всъщност го следя от близо.. аз самия завърших преди няколко години и поддържам връзки с доста деца в тези възрасти. около 7-ми и 12-ти клас и знам, че ако някой вкъщи се занимава с детето всичко се получава (това само при условие че то има проблеми с материала).
Отделно матурите са за да се провери нивото на наученото досега в училище, а не надграденото. Съответно няма нужда от надграждане заради нея. И последно, колкото повече родители плащат децата си на частно толкова повече учителите се демотивират да вършат това, за което са наети в училище и предпочитат да дават допълнотелни уроци (за надграждане) от което печелят.

# 12
  • Мнения: 4
А все пак да не решите всички, че просто си седя и се чудя с кого да се заям нека да се включа и с конструктивно мнение по въпроса.
Частните учители са по -добрия вариант. Стига да са наистина доказани с времето разбира се. Технологиите 1-во  -едва сега се развиват и още не са на нужното ниво и 2ро- при тях не е толкова изразено личното отношение и възможността да се помогне веднага и то по точно определен въпрос изникнал в момента на обучението.

# 13
  • Мнения: 425
Отделно матурите са за да се провери нивото на наученото досега в училище, а не надграденото. Съответно няма нужда от надграждане заради нея. И последно, колкото повече родители плащат децата си на частно толкова повече учителите се демотивират да вършат това, за което са наети в училище и предпочитат да дават допълнотелни уроци (за надграждане) от което печелят.

Armageddon, аз мисля абсолютно същото като already detective, освен това - матурите след 7-и клас въобще, ама въобще НЕ са за проверка на наученото в училище, а за кандидатстване! Погледни задачите по мат от втория модул на тазгодишните седмокласници и тогава изразявай мнение по повод надграждането.

# 14
  • Мнения: 8 809
Струва ми се, че има нужда от пояснение  Laughing
1. Технологиите е школа за подготовка с учители, които водят групи до 10 деца
2. Да, частен учител е по-удачно, защото той се занимава само с едно дете и обръща внимание само на него. Урокът трае обикновено 90 мин, докато в школата често материалът се взима за 3 часа, а след 2-я половината деца вече не чуват нищо, защото са уморени.
3. В школата се плаща предварително таксата и ако детето се разболее или се налага да отсъства по някаква причина си е за негова сметка. Само си наваксва пропуснатия материал, а парите не се връщат. При частния учител урока се отлага за по-късно и се наваксва. Нищо не се губи нито от материала, нито при заплащането.

Общи условия

Активация на акаунт