"Образователни технологии" или частен учител?

  • 27 240
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ще се въздържа от коментари относно това що чинят децата ни в училище, та се налагат допълнителни занимания, както и дистанционна оценка на степента им на ментално развитие и ще пиша само по конкретно поставения въпрос.

Моята дъщеря също ще бъде сега в 6-ти клас и аз също прецених, че е уместно с подготовката й за следващата образователна степен да започна още тази година. Но определено считам, че за частен учител в момента е рано. Тази година ще посещава групови занимания в школа, а догодина вече смятам да се пренасочи към индивидуални занимания с частен учител. Аз избрах Академия 21 век. Другата седмица са й входните нива, ще видим как ще се представи на тях.

Иначе, принципно, твърдото ми убеждение е, че индивидуалните занимания са много по-ефективни и пълноценни от груповите такива, имат редица предимства и дават несравнимо по-добри резултати. Това го твърдя като човек водещ и двете форми на обучение. Е, аз работя с възрастни хора, не с деца, но това само затвърждава горното ми убеждение. Относно дъщеря ми сега се спрях на школа, защото частен учител две години предварително е излишно демонстриране на мускули според мен.

# 31
  • Мнения: 8 827
Синът ми изкара пълни шестици на изпитите след 7 клас без да е стъпвал в школа или частни уроци. Единственото, на което ходеше беше СИП или ЗИП, забравих.

Ще си позволя да изразя съмнение относно това твърдение.От 19 години преподавам БЕЛ и твърдя категорично, че 6 на изпита без целенасочена, задълбочена подготовка не може да се изкара. Програмата в училище не е ориентирана към такава подготовка. Трябва  решаване на много тестове, писане на преразкази, а за това в час не остава време. За съжаление извънкласните занимания не запълват тази празнина, най-малкото защото рядко се събира група ученици след часовете. От друга страна изпитите изобщо не са за подценяване, тази година в Пловдив имаше само едно момиче с две шестици . Правете си изводите....

# 32
  • Мнения: 1 674
.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 09:49 от paleto

# 33
  • Мнения: 3 204
Синът ми изкара пълни шестици на изпитите след 7 клас без да е стъпвал в школа или частни уроци. Единственото, на което ходеше беше СИП или ЗИП, забравих.

Ще си позволя да изразя съмнение относно това твърдение.От 19 години преподавам БЕЛ и твърдя категорично, че 6 на изпита без целенасочена, задълбочена подготовка не може да се изкара. ...

Тъй като взе да се говори "по принцип"... от къде правиш извод, че нейното дете не е имало задълбочена подготовка?

Друг е въпроса, че коментарът й не се вписва в темата, заради променения формат на изпита.

Колкото до "Образователни технологии" или частен учител?, аз го перефразирам на "Школа или учител" и пак ще кажа - зависи от детето. Ако има знания и те се нуждаят от надграждане - школа. Ако положението е зле - учител.

Последна редакция: ср, 01 сеп 2010, 20:59 от cool_witch

# 34
  • Мнения: 8 827
Синът ми изкара пълни шестици на изпитите след 7 клас без да е стъпвал в школа или частни уроци. Единственото, на което ходеше беше СИП или ЗИП, забравих.

Ще си позволя да изразя съмнение относно това твърдение.От 19 години преподавам БЕЛ и твърдя категорично, че 6 на изпита без целенасочена, задълбочена подготовка не може да се изкара. ...

Тъй като взе да се говори "по принцип"... от къде правиш извод, че нейното дете не е имало задълбочена подготовка?



Защото няма къде да я получи, само училищните занимания не стигат. Никое дете не може да се подготви само за 6 и по двата предмета, няма такъв вариант, опитът ми е достатъчно голям, за да съм сигурна.

# 35
  • Мнения: 305
Записах ме се в образователните, на 8 септември са им входните нива. Детето ми избра този вариант. За сега се е оформила група от 5 деца. Ще видя как вървят нещата и ако не съм доволна от резултатите ще преминем на индивидуално обучение. Желая успех на всички деца. Всички са прекрасни и уникални, дори повече или по-малко ученолюбиви.
П.П: Браво на детето с пълни шестици на изпитите.  Hug

# 36
  • Мнения: X
Аз не мога да разбера какъв е смисълът да се ходи на допълнителни уроци, след като всички го правят. По този начин се получава инфлацията на знанията. Не че има шанс всички масово да се осъзнаят и да спрат да го правят.

Право ви казва хлапето, но кой да чуе.

# 37
  • Мнения: 8 827
Инфлация в най-общ смисъл значи покачване на нещо. Е, има ли нещо лошо в покачването на знанията? Laughing За елитните училища това е особено полезно, заради високите изисквания най-напред.  Grinning

# 38
  • Мнения: X
В най-общия случай инфлация е обезценяване на средствата. Покачване на цената срещу получаване на същото количество/качество.
Няма значение, де. Не е по темата. Просто се замислих.

# 39
  • Мнения: 6 785
След като всички ходят на допълнителни уроци, разпределението е същото, което би било и без тях.

# 40
  • Мнения: X
След като всички ходят на допълнителни уроци, разпределението е същото, което би било и без тях.


Точно. Отделно и това:

И последно, колкото повече родители плащат децата си на частно толкова повече учителите се демотивират да вършат това, за което са наети в училище и предпочитат да дават допълнотелни уроци (за надграждане) от което печелят.

# 41
  • Мнения: 205
Направи ми впечатление, че повечето мнения са от родители на шестокласници. Аз също съм в подобна дилема с моята шестокласничка, даже съм си усложнила  дилемата, тъй като се колебая дали да продължи куса по английски, който посещава от втори клас.  Дали има нужда от допълнително обучение по БЕЛ и математика за мен няма спор. Още от времето когато аз бях в 7 клас и до днес едно дете може да си се учи прекрасно и самостоятелно, но стане ли въпрос за кандидатстване едва ли ще се справи с конкуренцията ако не е подготвено с частни уроци/школа. Като майка хич не мисля да си правя експерименти дали има шанс за успех в елитно училище без допълнителни заниятия, защото ако не успее вината ще е предимно в родителите, но все пак оставям всеки сам да прецени и не искам да споря. Та в моя случай, разбирам от близки, че шести клас се далеч по-лесен от 5 клас, затова си мисля, че наред с уриците, малко частни уроци по математика и БЕЛ, би могло да се вмести и един курс по английски, защото смятам, че когато детето е натоврено ще има по-малко време за безмисленото чатене в нета, телевизия или висене по моловете. Освен това се надавям така да развие способностите си и в седни клас да не в шок. Разбира се има и друг поглед на нещата: има ли смисъл от напъна за курс по език, като детето иска да учи в първа английска гимназия и това което сега ще учи след година ще повтори и разшири. Моля ако има по-опитни мами да споделят мнението си, ще сън благодарна на всички.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята дъщеря ходи на частни уроци по АЕ и изобщо не възнамерявам да ги прекрати заради школата. Такава дилема никога не е стояла пред мен. Уроците си остават, просто добавяме още един ангажимент.

Ние също се насочваме към английската или испанската гимназия. Все още се колебая между двете, но имам време да реша. Каквото и да решим, обаче, уроците по АЕ остават при всяко положение. Идеята ми е да ги докараме до два езика в крайна сметка, но то ще си покаже.

# 43
  • Мнения: 8 827
silvi, ще ти дам съвет и като родител, и като учител. В шести клас не виждам причина да я спирате от курса по езика, школата ще е достатъчна, ако сте доволни от нея. Шести клас не е по-лесен от пети. По БЕЛ взимат много интензивно важен за изпитите материал и в 7-ми остават видовете сложни изречения, наклонението и вида на глагола. По математика се иска внимание към степенуването.  За седми клас ще помислите вече по  варианта за съсредоточаване на усилията към изпитите. Вярно, че в английската ще учи тези неща пак, но да не забравяме, че много деца завършват АЕГ,но не всички са на едно ниво по езика. Добрата предварителна подготовка не е излишна, за да  дръпне напред и на изхода да покрие сертификатите, които сметнете, че ща са нужни.
dara, виждам, че сте от Пловдив, в английската гимназия вторият език задължително е немски, в испанската - руски. Сигурно го знаете това. Предполагам този факт ще повлияе на решението ви. Моят син завърши английската тази година. За немския се наложи да ходи допълнително на курс, за да вземе сертификат. Същото сподели и моя ученичка, която завърши испанската, ходила беше на курс по руски Confused.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Много неща ми се въртят в главата за гимназиите като става дума. Тя АЕ няма начин да не научи, това е неизбежно. Испанският също ми се струва задължително. Тези два езика като знаеш, навсякъде ще се справиш, където и да те отвее животът. Та то половината свят говори АЕ, другата половина ИЕ. Руският е чудесна екстра. Аз се бях насочила към испанската, но гледах скоро резултатите от зрелостните изпити тази година и ЕГ Пловдив водеше. Една идея по-добре се бяха справили общо взето. Та пак се разколебах. Но както казах, имам време. А и все пак от резултатите на изпитите зависи дали изобщо ще имам мегдан за колебания.  Mr. Green Тя може и да не достигне необходимия бал.

Общи условия

Активация на акаунт