"Образователни технологии" или частен учител?

  • 27 263
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
Струва ми се, че има нужда от пояснение  Laughing
1. Технологиите е школа за подготовка с учители, които водят групи до 10 деца
2. Да, частен учител е по-удачно, защото той се занимава само с едно дете и обръща внимание само на него. Урокът трае обикновено 90 мин, докато в школата често материалът се взима за 3 часа, а след 2-я половината деца вече не чуват нищо, защото са уморени.
3. В школата се плаща предварително таксата и ако детето се разболее или се налага да отсъства по някаква причина си е за негова сметка. Само си наваксва пропуснатия материал, а парите не се връщат. При частния учител урока се отлага за по-късно и се наваксва. Нищо не се губи нито от материала, нито при заплащането.


Аз също смятам, че подготовката с частен учител е по-удачна. Има обаче деца с по-състезателен тип характер и за тях школата осигурява точно това - хъс да докажат, че са по-добри от другите, така че за такива деца школата е по-добрият вариант.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 181
Армагедон, никой не е казал, че системата не е порочна в този си вид. Peace
Но болната истина  е точно тази, нужно е надграждане на наученото в училище.За справка - намери  изпита по математика за 2009 в нета. Mr. Green В него присъсътват редица логически задачи и много геометрични със сериозни допълнителни построения.Първият тип задачи въобще не се изучават по програма, освен в математическите гимназии.За втория тип са отделени час или два по учебната програма, което е крайно недостатъчно.
Тази година дъщеря ми беше 7 клас.В училище не е имала никакви трудности с усвояването на учебния материал.Но ходенето на школа  й предостави възможността да упражни и надгради наученото, да си свери часовника  в условия на  конкуренция, да си изгради тактика за работа за време - все неща, които за жалост в училище не се получават, дори и при желание от страна на преподавателя, както заради ограниченото време, така и заради това ,че в клас учителят е длъжен да се съобразава с нивото на всички ученици, което по правило е доста шарено.Докато в школите децата са  разпределени именно на база нивото си в началото на 7 клас и се предполага, че възможностите им са относително близки.
И един въпрос.Считаш, че школите и уроците като цяло са ненужни.ОК.Това предполага, че ти не си прибягвал/а до услугите им.Тогава на каква база изказваш впечатления и отзиви за въпросната школа?

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 22:58 от already detective

# 17
  • София
  • Мнения: 18 181
От заплатената в школата сума нищо не се губи при отсъствие.Детето наваксва пропуска си, посещавайки заниманието на друга група в школата.

# 18
  • Мнения: 425
От заплатената в школата сума нищо не се губи при отсъствие.Детето наваксва пропуска си, посещавайки заниманието на друга група в школата.

От близка знам, че не винаги е точно така - в някои школи наистина се губи таксата при отсъствие.

# 19
  • Мнения: 305
Да, едно дете може да се готви вкъщи, само и единствено при условие, че има огромно, ама огромно желание. За съжаление таки деца са рядкост и моето не е от тях. Ще кажете, тогава я остави. Еми няма да я оставя. Ще бутам и ако се наложи ще дърпам, за да я образовам. Да си дам всичко от себе си като родител. От друга страна, при възникнал въпрос, няма от кой да получи отговор. Доста се отклони темата. Идеята беше да чуя мнения за въпросната школа,  а не по принцип. Принципите са ясни на всички. Бих желала да се вкючват хора с точно мнение, както се казва преминали през това.
За матурите за 2009г. всички знаем и трябва да ви кажа, че мое близко дете, което ходи в точно тази школа, отделно амбизиозна майка математичка никак не изкара хубав успех. Да, приеха го в ГХП в П-в, но не там беше целта. Така, че и школите и уроците не са гаранция за успеха на детето, но пък да стоим и да чакаме децата да се самообазоват също е глупаво. Аз за себе си взех решение  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 18 181
Перископ,може и така да е, но не трябва да обобщаваме. PeaceАз говоря за школата, която посещаваше дъщеря ми.Нейни приятелки от Веди, Регалия и Милениум, са споделяали същото, а именно, че не са загубили занимание поради боледуване или отсъствие по друг повод.

# 21
  • Мнения: 4
Отбелязах, че познавам деца на тези години и съответно доста от тях вземат уроци. Имам също така познати учители, който дават такива.
Не съм противник на школите, но ако те са за даровити деца или наистина желаещи да се занимават с тази наука. Ако от това дали можеш да пратиш детето си на уроци или не зависи неговото бъдеще (матура) то това не е ли нарушаване на правото на детето за равен старт?
А ако родителите не подпомогнат оздравяването на процеса кои? Учителите които имат полза да е такава? Едва ли. newsm78

# 22
  • Мнения: 425
Перископ,може и така да е, но не трябва да обобщаваме. PeaceАз говоря за школата, която посещаваше дъщеря ми.Нейни приятелки от Веди, Регалия и Милениум, са споделяали същото, а именно, че не са загубили занимание поради боледуване или отсъствие по друг повод.

На моята близка дъщерята беше точно в Милениум тази година - вариант за занимание с друга група не им е бил предлаган. Може би защото там децата в групите не се подреждат според начални тестове, а се записват кой при която учителка иска и вероятно всички групи следват еднаква програма. Освен това там таксата за изминалата учебна година е била толкова колкото предишната - при положение, че заради изтеглените по-напред мини-матури, децата са имали поне с пет-шест занятия по-малко. Върхът е бил, че преди теста по математика са предложили бърз преговор (в събота и неделя!!! - точно преди теста в понеделник - не е ли безумно) срещу още 50 лв.

# 23
  • Мнения: 1 568
За чатния учител съм с две ръце! Peace
Не може на едно дете да се обърне специално внимание, когато е в група.
Частните занятия ще наблегнат там където детето не разбира, ще се занимаят с един урок, който не може да се усвои бързо повече време, а в група материала си пердаши напред и никой не се интересува от отделното дете, особено ако е срамежливо, отиде че се невиди.  Hug

# 24
  • Мнения: 425
Отбелязах, че познавам деца на тези години и съответно доста от тях вземат уроци. Имам също така познати учители, който дават такива.
Не съм противник на школите, но ако те са за даровити деца или наистина желаещи да се занимават с тази наука. Ако от това дали можеш да пратиш детето си на уроци или не зависи неговото бъдеще (матура) то това не е ли нарушаване на правото на детето за равен старт?
А ако родителите не подпомогнат оздравяването на процеса кои? Учителите които имат полза да е такава? Едва ли. newsm78

Идеята за равен старт е твърде хубава, но нима на 14 години може да се говори за старт - то за детските градини не е приложима, пък камо ли за гимназиите! Освен това - не съществува ПРАВО за равен старт - раждаме се в различни сезони, едни деца с месеци не виждат слънцето, а други се греят на слънце почти веднага след раждането си. Раждаме се в различни семейства, при различни материални условия - за какъв равен старт си се размечтал. А пък за това как родителите да подпомагат оздравяване на процеса - въобще не ми се говори! Какъв процес, какво оздравяване! Аман от клишета!

# 25
  • Мнения: 1 675
Решението дали да подготвяш детето си с частен учител или на курс зависи, според мен, изцяло от характера на детето. Имам опит с моя син, за когото бях убедена, че единствения начин да затвърди и надгради знанията си успешно е ходенето на частни уроци. Той е способно дете, но не обича работата в екип, разсейва се и би се спотайвал в група зад чуждото незнание. Затова твърдо избрах да ходи на частни уроци и по математика и по БЕЛ.
Препоръчвам ти, преди да избереш, да анализираш поведението му в училище, способността му за котцентрация и пропуските, евентуално, по отделните предмети. Peace

# 26
  • Мнения: 363
Много е важно кой води курса или урока!
За дъщеря ми по БЕЛ бях избрала успешен и качествен учител,паснаха си,постигнаха отличен успех!
По МАТ нещата се усложника от това,че учителя и детето не си паснаха,та по средата на учебната година ми се наложи да я запиша в Образователните.Там обаче не случихме на качество(по моя преценка),но беше късно да я местя.

# 27
  • Мнения: 45
За моето дете реших, че ще е по-добре в школа. Днес се записахме в Регалия. Peace

# 28
  • Мнения: 3 374
Синът ми изкара пълни шестици на изпитите след 7 клас без да е стъпвал в школа или частни уроци. Единственото, на което ходеше беше СИП или ЗИП, забравих.

# 29
  • Мнения: 1 525
Може ли да ми кажете как става записването в "Образователни технологии"?
Къде се провеждат заниманията?

Общи условия

Активация на акаунт