За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 32

  • 36 259
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 714
Аз остатъка го слагам в микровълновата  Mr. Green без карамел
Пилешко, виж,  newsm44 стана, но само една чашка пробно!Даже е по-гладък и без шупли от печения!Накрая пуснах и реотана да се запече и коричката!

http://media.snimka.bg/7199/020653768.jpg

Би ли описала подробно приготвянето, че не ми се занимава с нормалния.Твоят изглежда невероятно.Благодаря предварително!  bouquet

# 661
  • Мнения: 4 569
Аз остатъка го слагам в микровълновата  Mr. Green без карамел
Пилешко, виж,  newsm44 стана, но само една чашка пробно!Даже е по-гладък и без шупли от печения!Накрая пуснах и реотана да се запече и коричката!

http://media.snimka.bg/7199/020653768.jpg

Би ли описала подробно приготвянето, че не ми се занимава с нормалния.Твоят изглежда невероятно.Благодаря предварително!  bouquet
Praynig и аз на опашката за рецепта.Много вкусна картинка.

# 662
  • Мнения: 1 351
Когато правя малки кексчета, слагам бакпулвер - 1 пакетче, но не бухват, защо така? Бъркам на ръка, не с миксер. Бакпулвера го слагам при брашното.

# 663
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да не би проблемът да е в бакпулвера?

# 664
  • София
  • Мнения: 15 491
   За карамела и печенето му:
   Първо стопявам карамел и насипвам по чашките, порцеланови, без злато по тях Naughty! После си затоплям леко млякото, разтварям захарта,захар по ваш вкус, и наливам яйцата на тънка струя, бъркайки, за да не се пресекат!По яйце на чаша се пада! После наливам в чашките и пека една по една на мощност една степен преди max! Първо включвам на 2 минути и наблюдавам, защото се надига, като изтекат отварям и проверявам с леко разтърсване , дали се е стегнало. Ако не е, пускам за още минута, ако е нужно за още една. Накрая, понеже имам горен реотан, включих само него за 3-4 минути, за се запече коричката!Успех!

 П.С.Имайте предвид,че карамела си се тресе леко и като е изпечен, не печете повече от 4 минути, и то само ако е нужно!

Последна редакция: нд, 19 сеп 2010, 14:36 от Тайна

# 665
  • Мнения: 11 607
Моля, корпуса за бързо реагиране....В случая може и бавно реагиране, защото се отнася за другата седмица......

Ще имам гости другата седмица в края - по-точно в събота. Искам да зарадвам с десерта една от гостенките ми. Тя ще е за първи път у нас, дъщеря е на наши добри приятели, учи в друг град и рядко се прибира тук.....

Та тя много обичала еклери...На мен обаче са ми слабото място.....Работила съм 1-2 пъти с парено тесто.......

Та искам да питам - колко по-рано ако направя еклерите няма да е проблем. Напр. ако ги направя в сряда - четвъртък. Т.е. в сряда да направя еклерите, а в четвъртък крема. Петък ми е натоварен ден и искам да си помогна предварително(поне с десерта). Та...ако са готови в четвъртък - дали ще са хубави в събота на обяд? Това първо....

Второ - хубава и сполучлива рецепта за еклери ако може(аз имам една, ама да видя и други)...И как се правят шоколадови еклери?

И трето - а еклерова торта?

# 666
  • София
  • Мнения: 15 491
Когато правя малки кексчета, слагам бакпулвер - 1 пакетче, но не бухват, защо така? Бъркам на ръка, не с миксер. Бакпулвера го слагам при брашното.
Да не ти е много силна фурната и да ги стяга, преди да бухнат?

# 667
  • Мнения: 243
Как да сготвя вкусен боб с наденица  newsm78

# 668
  • Мнения: 9 776
Как да сготвя вкусен боб с наденица  newsm78

Вчера правих в гювеч. Джоджен, олио, сол, доматен сок малко, боба и наденицата на парченца. Очаквам да видя идеи от другите.

# 669
  • Мнения: 484
Маме,аз често правя еклери по тази рецепта:

150 гр брашно
1 и 1/2 ч.ч. вода
щипка сол
2 цели яйца
2 жълтъка
Водата и маслото се загряват в тенджера на котлона,като се стопи маслото прибавям брашното и щипка сол и с телчица разбивам хубаво.Кото почне тестото да се отделя от стените на тенджерата го махам и оставям да изстине.След това едно по едно се слагат яйцата,като след всяко разбивам хубаво с миксера.След това слагам сместа в пош за сметана и с накрайник за розичка шприцовам върху хартия за печене.Пека ги в предварително загрята фурна на 200 градуса,около 5 мин и след това до порозовяване само на горед реотан.Но тавата не я слагам най-отдолу на фурната,а на долна решетка.
Крема обикновено е 2 пак.крем "Оле"+ разбита сладкарска сметана на око.
 Но ако е за гости най-добре да е двойна доза от еклерите.За шоколадови-май се слага какао,не съм правила такива
Но за стоенето-незнам,най-добре е да ги напълниш с крема в петък сутринта,или най-добре вечерта
Ето и една рецепта за торта,на Йоли е тук

# 670
  • Мнения: 1 541
Маме, ако не са те зарили с отговори малко по- късно ще ти пусна моята рецепта. Пареното тесто, ако си имаш твоя рецепта, с която си работила и си уверена с нея- бих те посъветвала да си се придържаш към твоята основа. А за крема- аз лично винаги си приготвям крем Патисери за еклерите- най- истински са ми някак с него.
Иначе мисля, че няма причина да не можеш да ги направиш в сряда- четвъртък черупките и само да пълниш с крем после- да кажем четвъртък вечер или петък сутрин.

# 671
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Смятам да пека картофи с броколи и сметана...но купих и пуешка шунка...в началото ли да я сложа или да я добавя към края на печенето... Thinking

# 672
  • София
  • Мнения: 5 074
В края на печенето  Peace

# 673
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Хули, благодаря   bouquet

# 674
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Как да сготвя вкусен боб с наденица  newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447977.msg14667501#msg14667501

Общи условия

Активация на акаунт