ЕПИЛЕПСИЯ-ТЕМА 13

  • 69 282
  • 746
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 272
СТАРИ ТЕМИ-ЕПИЛЕПСИЯ!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12





ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!

4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.

Информамация за други заболявания свързани с ТЕЛК

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Да ни е честита новата тема, без спорове и дразги само хубави и приятни неща да се споделят. Всички имаме нужда от подкрепа и рамо на което все някога да поплачем за да ни олеква. Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 1 035
запис в новата тема... за жалост с кофти пост. Rolling Eyes
имам въпрос... колко често мога да давам Нурофен? и една супена лъжица колко мл е?
вчера купих ново шише, но снощи го забравих в нашите, а майка е на работа и неможе да види какво пише на листовката... освен това и спринцовката е там, та се чудя дали една суп. лъжица беше 5мл, или греша? имам малко в старото шише, но нямам опаковка и спринцовка... ooooh!
сега преди 2часа Дебс вдигна 38Т, дадох 1с.лъжица Нурофен... Сложих "оцетени" чорапки и сега измерих 37.5Т... Но се чудя на колко часа мога да давам от Нурофена и по колко мл? Отдавна не сме имали Т ( пу пу пу) и Дебс качи кг, та предполагам трябва да се качи и дозата. Последно й давах по 5мл... но сега вече е 22кг... Thinking
Оф, мн съм объркана... дано сте ме разбрали.
Сама съм, мъжо е на село... и мн ме е страх да не се увеличи таз пуста температура! Confused

# 3
  • Мнения: 3 540
Честита нова темичка   bouquet

Тедка една супена лъжица е около 10мл. Чаената лъжичка е 5мл. Peace
А относно даването на противотемпературни медикаменти ,ако не се овладее Т ,е добре на 2 часа да се редуват 2 медикамента от различна група. Но ако започне да спада спокойно по 3-4ри пъти на ден е достатъчно.
По принцип Т се повишава в следобедните часове ,така ,че трябва да има добър контрол тогава! Peace

Вчера се видях с майчетата на почиващите тук дечица от асоциацията ,страхотна компания са. Дечковците са се сприятелили ,тичат на воля ,а й майчета са си готини  Flutter

Пожелавам темичката ни да бъде изпълнена с повече положителни новинки за нашите слънчеви дечица ,малки и Големи  Wink Hug Hug Hug Heart Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз да поправя през 4 часа се редуват, не през 2 много са на често така медикаментите и не е хубаво.
И ние отново сме болни Ирена вчера осъмна с 38.8 дадох моментално хексалгин и се паркираме пред кабинета на личната. Оказа се вирусна инфекция с херпан гина и налепи на афти из цялата й уста. И сега пак пием АБ.

# 5
  • Мнения: 474
Здравейте и от мен.И аз да се разпиша в новата темичка. atwork
Дано има по-малко спорове  и пишем само хубави неща в нея.
На болните дечица  пожелавам бързо оздравяване . football 1swing

# 6
  • Мнения: 729
Да ни е честита новата тема!
Сиянка,   bouquet

Температуропонижаващи от различни групи и аз редувам през 4 ч., напр. Нурофен с Панадол. Моята чаена л. е към 3мл.

Бързо оздравяване на болните деца!

# 7
  • Мнения: 238
И аз да се разпиша.Аз също редувам температуропонижаващите през 2 часа.Редувам нурофин с панадол.Рядко давам хексалгин,че е горчив и не ще да го пие детето.И ние сме болни.Дъщерята е хванала някъв вирус и беше с темп.Сега се тъпче с антибиотик и й поотмина.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Диневата аз хексалгин давам когато Ирена вдигне над 38.8 Т за да може по най бързия начин да я смъкне за да не вдигне по висока и да ми направи гърч. Горчи не горчи по добре така от колкото диазепами. Другите температуропонижаващи медикаменти при Т над 38.5 много бавно ни действат имала съм случай в които даже продължава да качва въпреки медикаментите.

# 9
  • Мнения: 87
Честита нова тема и от мен.
И аз за темп. редувам през 4 часа Нурофен и Ефералган.Малкия често ми прави ангини и то с много висока темп./до 40гр./Преди време четох някъде из нета че при висока т. се слага свещичка Ефералган плюс Нурофен през устата.Може и обратно св.Нурофен, а Ефералган през устата.Последно като бяхме болни го изпробвах и съм много доволна

# 10
  • Мнения: 511
Здравейте и от нас в новата тема
и ние снощи имахме температура,само че малката
аз също редувам през 2 часа,но снощи не се наложи даването на Нурофен,защото темп.беше 38,2 и успях с два приема на Тайлолхот да я сваля,слагах и студени компреси на челото
днес засега няма темп.,дано и да не вдигне повече,стори ми се гърлото и леко червено сутринта та пием вит.Ц и смуче ефизол
снощи се оплака ,че и е малко кофти на коремчето,та и дадох 20 капки Еспумизан
засега не мисля да я водя на лекар

# 11
  • Мнения: 1 035
Привет!
Ние снощи успяхме да смъкнем Т... ма то ко няма, след като 1с.л. =10мл... аз направо съм дала ударна доза. ooooh!
Всъщност не съм сигурна... Айде някой, който има листовка на Нурофен да каже за 22кг, колко мл трябва да давам? Thinking
Иначе и аз давам Хексалгин, но в краен случай... над 39Т.
А я кажете кое с кое може да се комбинира... т.е. кои са тез групи за които пишете?
Сега се чудя да й дам ли пак Нурофен? Няма Т, но май е добре да й дам профилактично... newsm78
Изписаха ни Аугментин, но няма да го давам засега... поне докато не вдигне пак Т. Rolling Eyes
Пръскам Тантум Верде, пие Ен Ти Тюс и смуче Хомеожен... давам и мед по 1-2с.л. на ден и слагам оцетени чорапки при Т.
Нещо да добавите дето ще помогне... Hug

# 12
  • Мнения: 729
tedka* , в листовката на Нурофен дозировката е дадена по години http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30000901

Сина ми е на 7г. и половина, 23 кг. и му давам по 10 мл. Супените лъжици мисля, че са по-малко от 10 мл., тъй че не си сбъркала, като си дала по този начин.

Нурофена съдържа ибупрофен, а панадола - парацетамол, това значи, че са от различни групи и може да се редуват... Както споменах, аз ги редувам при нужда през 4 ч.

Тази седмица и Ели приемаше Хомеожен, заради зачервено гърло....

# 13
  • Мнения: 511
tedka,мойта щерка е 21 кг и от Нурофена давам 7,5мл но при висока температура
иначе през деня давам парацетамол 3 на ден 1-2 дена ако няма тем.,в случай че има редувам

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз редувам нурофен и калпол през 4 часа, нурофен давам по 5 мл, а калпол давам меду 5.5-7 мл. Преди малко й дадох 6 мл. Голям рев с тия афти много я боли.
Хайде всички бързичко да се оправят  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт