Спешно - сайт за изписване на БГ имена в паспортите

  • 2 401
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Може ли  някой да ми каже кой беше сайта, по който може да се сверят по какъв начин се изписват Бг имена сега в паспортите, мисля че преди  някой беше казал че преди се пишели по "Френския" начин а сега както биха се произнесли на Английски.
Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 473
Не съм чувала за такъв сайт.
Имената ми са изписани на латиница, така както аз съм посочила във формуляра, при подаване за лични документи, че искам да ми се изписват.

# 2
  • Мнения: 1 058
Приложението към  ПРАВИЛНИК ЗА ИЗДАВАНЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ
Виж най-долу в линка:

http://www.econ.bg/law86417/enactments/article175618/pravilnik_z … _lichni_dokumenti


Имаш право да поискаш изрично и друг  начин на изписване на името ти.

# 3
  • Мнения: 8

Не съм чувала за такъв сайт.
Имената ми са изписани на латиница, така както аз съм посочила във формуляра, при подаване за лични документи, че искам да ми се изписват.

[/quote]

Да, не се сетих за това пък хич,
Благодаря че ми напомни,
Някой ми каза че например Ivailo вече се изписвал Ivaylo, но всъщност май това няма значение, щом може да им кажеш как да го напишат.
Благодаря!

   

# 4
  • Мнения: 8
dimana12 благодaря за отговора !

PS цитат- Забележка. Съчетанието от буквите "ия" в края на собствените имена на граждани и на наименованията на населени места се предава чрез "ia".
Какво означава "се предава" - се изписва или се произнася така?

# 5
  • Мнения: 3 153
dimana12 благодaря за отговора !

PS цитат- Забележка. Съчетанието от буквите "ия" в края на собствените имена на граждани и на наименованията на населени места се предава чрез "ia".
Какво означава "се предава" - се изписва или се произнася така?

Изписва.

# 6
  • Мнения: 686
   И аз понеже проучвах този въпрос скоро да потвърдя, че имаш право на избор при изписването, както го напишеш ти, така трябва да е. Но все пак наблегни на това при подаването на документите, че да не стане фал, че в БГ във всяка община са със собствено мнение  Crazy

# 7
  • Мнения: 945
Мен никой не ме е питал как да бъдат изписани имената ни Crossing Arms Ако знаех, че има такава опция, щях да я излозвам.
А сега името на големият ми син е написано Aleks, което за мен е тъпо, при положение, че се пише Alex. Rolling Eyes
Явно при смяната на паспортите, ще трябва да кажа какво искам Grinning

# 8
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Мен никой не ме е питал как да бъдат изписани имената ни Crossing Arms Ако знаех, че има такава опция, щях да я излозвам.
А сега името на големият ми син е написано Aleks, което за мен е тъпо, при положение, че се пише Alex. Rolling Eyes
Явно при смяната на паспортите, ще трябва да кажа какво искам Grinning


Сега при попълването на документите можеш да промениш изписването на латиница, аз на синковеца смених от Maryan на Marian

# 9
  • Мнения: 6 713
Тука има също такава информация:
http://www.ccit.government.bg/trans.php

# 10
  • Мнения: 258
и аз имам подобен проблем,март когато правихме паспорта на синът ни ,името му е Анджело ,му го изписаха andzhelo,по необясними причини , и  сега децата и дори учителите му викат Андзело.Сигурни ли сте ,че при смяна на паспорта може да искаме да го изпишат нормално името му?

# 11
  • Italia
  • Мнения: 1 059
и аз имам подобен проблем,март когато правихме паспорта на синът ни ,името му е Анджело ,му го изписаха andzhelo,по необясними причини , и  сега децата и дори учителите му викат Андзело.Сигурни ли сте ,че при смяна на паспорта може да искаме да го изпишат нормално името му?

Да, когато попълнят формуляра можеш да нанесеш корекции.

# 12
  • Мнения: 781
Аз като подавах за първия паспорт на детето ме питаха имам ли претенции при изписването на името на латиница, казах им не- както е по пасавана, но ме накараха да го напиша най- отдолу в графата забележки за всики случай да не би някой служител да реши друго  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт