Аркутино ризорт- thumbs down!

  • 46 832
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
 Не съм от твърде претенциозните туристи, даже често махвам с ръка и се усмихвам, да не говорим, че всяка година стоически ходим на нашето си море , та толеранса на критериите ни е доста разтеглен.

Аркутино ризорт е едно много приятно, на пръв поглед място. За първи сезон работи, следователно вътре всичко мирише на ново и вероятно ние бяхме първите посетители на апартамента ,който бяхме наели. Просторно , хубаво и мирише на ново- само когато не духа вятър , защото тогава , от канала на тоалетната се разнася аромат на канал от тоалетната.
Доста неприятно е, че въпреки надутото им държание по телефона и обясненията колко са заети, всъщност се оказа, че 90% от сградите не са в "обръщение" все още, защото не са довършени, и майстори ти се мотат по цял ден. Бор машини, къртачи, едно,друго...чува се през деня някоя и друга строителна машинка.
Ставаш сутрин за закуска, която регламентирано е до 10 ч. Отиваш в 9:00 и се оказва, че няма какво да ядеш , защото 3 от шестте неща,да кажем сирене , кашкавал, са свършили и нямат намерение да донесат още . Като поискаш ти носят по 2-3 парченца в чинийка. Чудно.
Ресторанта е добър, но нещо са се объркали с цените. Въпреки това, е единственото място в комплекса, което е без забележка.
Басейна е много чист, студеничък (то за 5 човека посетители кой да го грее). Когато пристигнахме (на 1ви септември) , започваха да прибират чадърите около басейна , а на следващия ден свиха и пуул-бара. С една дума,  теглиха по една майна на тепърва пристигащите ,които примерно биха искали да ползват услугите му- т.е. във върховния ризорт няма откъде едно кафе да си вземеш. В сайта пишеше , че имало детско клубче , но уви- и то беше още в строеж. Асансьори няма(не са предвидени изобщо), влачиш тежките куфари като бесен, няма и кой да ти помогне.

Гореизброените неща са дребни. Капака беше това, че една от нощите тече купон с мощно надута циганска и сръбска музика, от която не можахме да спим до 3 часа. Преглътнахме го , защото помислихме, че са семинаристите , с които толкова се фукаха още като си плащахме в София. Но не! На следващата нощ кошмара се повтори със страшна сила- музиката, която дори уплътненията на дограмата не можаха да заглушат продължи до 9 часа сутринта! Навярно почти всички майки тук биха побеснели , ако детето има цяла нощ плаче за сън , защото не може да заспи.

Много е жалко , че хотел с такива дадености , каквито са плажа и въобще целия резерват Аркутино, така си пикае (без извинение) на репутацията. Само мъничко ако си дадат зор, няма да се отърват от туристи , ама на! Българския псевдо-хотелиер за пореден път падна в моите ( и не само) очи.

Видях,че има тема за това място ,но се почувствах длъжна да споделя в отделна такава.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 09:39 от Тинтири-Минтири

# 1
  • Мнения: 798
Много жалко. А иначе мястото наистина изглежда добре. Ето затова ще ходим в Гърция и Турция на почивка...

# 2
  • София
  • Мнения: 928
Наистина жалко. Пусни си мнението и в темата за въпросното място, за да не се излъжат още хора Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 947
Я да подхвана пак темата за Аркутино. Тази година хотелът видях, че ще работи на All inclusive.
Силно се надявам това с нощните сръбски музики да е било инцидентно, защото мястото ми се вижда супер.
В сайтовете пише, че плажът е на 300м. Наистина ли е така и пътят до там какъв е?
Надявам се тази година да постоплят басейна и да избягват циганските музики, защото ми се ходи точно на такова място с девствен плаж и сравнително луксозен хотел с апартаменти, за да можем да се съберем без да си ходим по главите.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 884
И аз се интересувам от още инфо  Flutter
На там сме се насочили за сега Sunglasses

# 5
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Не съм влизала вътре, но комплексът е до самото шосе, до парка с лилиите.
Доколкото съм чела базата е ок, но отношението и персоналът доста са куцали.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 884
Не съм влизала вътре, но комплексът е до самото шосе, до парка с лилиите.
Доколкото съм чела базата е ок, но отношението и персоналът доста са куцали.

Никога не съм минавала от там. Може ли да ми кажете....на кое шосе? Главното, което е за всички курорти ли? И това далече ли е от плажа newsm78

Дайте мнение, непрактично ли е за деца , ако е на шосето newsm78

Благодаря   bouquet

# 7
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Ами това си е пътя от Бургас - Черноморец - Созопол - надолу Царево, главният път реално. Хотелът е разположен на нещо като хълм, странично към морето, на самият плаж Аркутино - преди пясъчните дюни. Точно срещу него е входът на резервата, от другата страна на пътя. Около него обаче няма нищо, в смисъл хотелът е по-скоро изолиран комплекс и не е много голям. Смятам, че ще е хубаво, ако идеята ви е да сте по цял ден на плаж, на спокойствие, друго за правене няма. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 884
Някой да има нова информация?

# 9
  • Мнения: 472
Запис да следя, че си харесах тяхната оферта като цена, пък и изглежда доста добре, ама....

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 224
този плаж ми е любим и винаги, когато имам възможност ходя там. В събота и неделя е доста претъпкано, защото бургазлии си го ценят. Охраняемата част на плажната ивица е доста тесничка, но пък е чисто и морето е много плитко, водата бистра - много подходящо за малки деца. Плажът е наистина близо до хотела - има дървена пътека, не се гази в пясъците. Има много приятен бар на плажа, където можете и да се нахраните на съвсем прилични цени. Има волейболно игрище сред пясъчните дюни, душове, съблекални. Също така малко по-встрани до пристана има сърф училище, водни колела и други водни атракции, но са така организирани, че не пречат на плажуващите. Но за ол-инклузив не бих го предпочела. Малко е и ако не сте от хората, които по цял ден се излежават по плажа, просто няма какво да ви предложат там. А наблизо са Ропотамо, Св. Тома, Дюни, маалко по-далеч в двете противоположни посоки Приморско и Созопол.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 884
Някой вече не го ли посети това местенце с майските оферти  newsm08
Кажете как се справят с Олинклузива ? Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 884
Не можах да разбера...има ли безплатни чадъри и шезлонги за хотела на плажа или се плащат?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 884
Хайде де, май месец мина, никой ли не беше на Аркутино  Sunglasses Дайте отзиви Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 947
В Аркутино резорт сезонът започва на 26.05.11, тъй че едва ли ще са много тези, които са го посетили вече през тази година.

Общи условия

Активация на акаунт