БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-8

  • 24 342
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 15 379
gitadam, просто предлагай твърда вечеря - манджа някаква, а не супа.
Млякото преди лягане да си остане.

# 736
  • Мнения: 184
Имам въпрос-бебето ми след 4 дни навършва 7 месеца,яла е кашите на Лактана-оризова,с ванилия,с банан,каши на Хумана-бананова,праскова и маракуя,искам да питам мога ли да дам Млечна каша с банан на Хип.В смисъл трябва ли да захранвам с нея,или мога да дам по-голямо количество ако я хареса

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бебето вече  е захранено с бананова каша.Може да дадеш колкото му се хапва.

# 738
  • Мнения: 133
Дъщеря ми е от близо месец захранена с оризова каша.От 2 седмици вече съм въвела морков и картоф /благодаря на тези от вас,които ми дадоха съвет да смеся картофа с морков при вевеждането,че беше голяма трагедия/
Но от два  дни отказва да си хапва пюрето.Плюе го,мръщи се ,мрънка..... ConfusedПриготвям си ги аз,с домашни зелунчуци.Възможно ли е никненето на зъби да оказва влияние и върху апетита й към пюретата.Нямаме за сега зъб,но много я сърбят венците.....или може да има друга причина?? newsm78

# 739
  • Мнения: 1 759
да питам и аз нещичко- от кога мога да давам пшеничен грис,кисел и други пшеничени неща?ние сме на 8м!
а и в някои каши пише че съдържат пешничено брашно.имам предвид че попданах в друга тема,в която точно това някои беше коментирал!

# 740
  • Мнения: 550
mamita_desita, често се случва децата да отказват твърда храна при никненето на зъбки. Вие сте в началото и не е никакъв проблем да остане ден-два само на мляко, може пък лъжичката да й дразни венците  newsm78 Но не насилвай нещата, предлагай, щом не иска спираш...

sparkling eyes, въвела ли си глутен? Ако не си мисля, че възрастта ви е много подходяща да започнеш - последователността е овес - ръж - ечемик - пшеница  Peace

# 741
  • Мнения: 3 241
да питам и аз нещичко- от кога мога да давам пшеничен грис,кисел и други пшеничени неща?ние сме на 8м!
а и в някои каши пише че съдържат пешничено брашно.имам предвид че попданах в друга тема,в която точно това някои беше коментирал!

какви зърнени храни си давала?
Ако не си давала глутенови още, можеш да почнеш да въвеждаш вече  Peace

# 742
  • Мнения: 4 615
Но започни с овес, не директно с пшеница.

# 743
  • Мнения: 1 759

sparkling eyes, въвела ли си глутен? Ако не си мисля, че възрастта ви е много подходяща да започнеш - последователността е овес - ръж - ечемик - пшеница  Peace

ами да! някои от кашите,пюретат имат глутен!но такава последователност не съм спазвала,това проблем ли е?

веднъж се оптах да и дам царевиче грис-то каква погнуса беше не е истина!

# 744
  • Мнения: 4 615
Вече си го въвела глутена. Ако е било проблем да се е разбрало до сега. Реда е от храни с по-ниско съдържание на глуенда се преминава към такива с по-високо. Целта е да се проследи реакцията и да се избегне по-голямото зло. Важно е също веднъж въведен глутена да се дава редовно.

# 745
  • Мнения: 158
Здравейте момичета Simple Smile

имам един въпрос за вечерното мляко - от две седмици насам почнах да давам вечеря към 18:30 малко повече от половин порция от ДК с малко хлебче, въпроса е следния след колко време мога да дам млякото?Пак ли трябва да е поне 3,30мин след вечерята?защото на малчо му се доспива към 21часа обаче не заспива без мляко, а ми се струва малко рано пак да му давам ядене?
Благодаря Peace

# 746
  • Мнения: 15 379
Когато включих вечеря, гледах да е около час и половина - два преди млякото.
Твоето дете само ще ти покаже. И все пак е добре да има около час между вечерята и млякото.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт