Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 483
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 172
Лени  Hug Благодаря!

На всички желая най-прекрасната седмица!   bouquet

# 61
  • Мнения: 439
Лени,
Лени, първият пост става все по-дълъг и по-дълъг. И красиво и пригледно оформен. Благодарности за труда! Heart Eyes Hug
и аз това исках да напиша! Peace
Благодаря на всички за споделеното,не пропускам нито ред!
  bouquet

# 62
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
lenny_pld, БЛАГОДАРЯ!  newsm51 newsm51 newsm51

Ира, мъчно ми е, като чета как собствената ти майка унищожава бизнеса ти. За съжаление си допуснала огромната грешка да я назначиш - много хора преди теб са открили тази истина, че с роднини и приятели не може да се работи по ред причини (вече и ти си открила защо). Предлагам ти да я уволниш, за назидание на останалите, които мързелуват. А за пред родата да й даваш пари на ръка - едва ли ще ти излезе по-скъпо от това, което ти причинява с присъствието си във фирмата. Забрани й да стъпва там и да контактува с хората, ако иска да получава помощ от теб. В края на краищата много хора пращат пари на майките и бабите си, за да им помагат финансово. Това е по-нормалната ситуация. Ако иска осигуровки, плащай й ги ти, но като на самоосигуряваща се. Изобщо, изолирай я от бизнеса си, без да я изоставяш като майка. Помагай й в рамките на семейството, но не смесвай личния с обществения си живот. Според мен това е едно задоволително решение, предвид обстоятелствата... И на останалите ти роднини им запуши устата по най-бързия и безцеремонен начин - не им дължиш обяснения и отчети, твоя живот си е твой, бизнеса е твой, отговорността е твоя - в края на краищата не храниш само теб и твоето семейство, а и на всички, които работят там, да не говорим, че роднините ти няма да ти поемат дълговете към банките, нито ще отидат да обезщетят недоволните клиенти или служителите, които ще останат без работа, ако затвориш фирмата. Сложи всички на мястото им и озапти мераците на роднини да ти се бъркат. Движи си бизнеса с желязна ръка, към майка ти се отнеси с много любов, внимание и помощ в къщи. Навън - да си знае мястото и да не ти се бърка, иначе ще й покажеш и обратната ти страна.

На един от курсовете за работа в екип много ми хареса едно упражнение всеки от нас да записва различните роли, които играе в живота в отношенията си с другите, за всеки човек/група хора можеше да има повече от една роля. И така, всеки от нас записа, примерно:

в работата - колега/началник отдел,
за клиентите - бизнес партньор/консултант,
за Иван, Мария, Светла - приятел; съветник;
за Стефан - съпруга; враг (примерно ако се карат, примера е напълно измислен)
за Деница - майка; приятелка;
за учителките в училището - родител на техен възпитаник,
за родителите ми - дъщеря; помощник; емоционален отдушник и т.н.

По онова време бях разведена и по отношение на гаджето ми записах моята роля на "дразнител", защото считах, че не удовлетворявам очакванията му във връзката ни и го пренебрегвам (не че не ми харесваше, просто ме интересуваше повече бизнеса ми, отколкото връзката ни). Това ми помогна да се осъзная и да прекратя тази връзка (не че беше предвидено в курса на обучение, просто беше лична последица) - очевидно не й беше времето и мястото в моя живот, а и него освободих да си върви по пътя... Та и с твоето майче си изяснете отношенията - очевидно не може едновременно да е майка (покровителстваща те) и  служител (покровителствана от теб), нито на теб ти се отдава да бъдеш дъщеря и началник едновременно  (не може да смесваш личните отношения със служебните) . Предвид че отношението майка/дъщеря е по-първично и по-силно от шеф/служител, съкрати втората роля от списъка на двете ви и й го изясни, за да не породиш негативни чувства в нея. Препоръчвам ти да не я нападаш с конкретни примери какво ти е причинила в работата, а просто да й заявиш, че си взела някои решения, които считаш за правилни, нека сама си потърси причините защо. Кажи й, че много я обичаш, и за да не навредиш на това си отношение, прекратяваш унищожителното въздействие на другото неестествено за вас отношение. Пожелавам ти много късмет и дано се справиш по най-безболезнения и благоприятен за всички ви начин!  Hug

# 63
  • Мнения: 620
за Ира , споделям част от хороскопа ми

Плутон във 2-ри дом - Властни икономически връзки
Аз се нуждая от натиск в моя стил на живот и моите финанси, за да мога да се огранича и да се осигуря финансово! Понякога оставям змията да се навие около врата ми - ако и докато това си струва за мен! Освен това, който влезе в отношения с мен знае: „Внимание, не преминавай границата, риска е изцяло  твой“!
Ако понякога си мислите, че чрез потискане на собствената Ви стойност ще бъдете по-високо ценен и ще можете по-добре да печелите, то значи сте усукали най-ценната змия около врата си. За да можете да понесете това ценно притежание, понякога компенсирате чрез упражняване на финансова власт в общите планове. Вашето самочувствие често зависи от банковата Ви сметка и от мнението на другите за Вас, и това ще продължи до тогава, докато разработите свой собствен финансов план как да се осигурите и да не плащате повече за мнението на другите в наслажденията в живота си. Когато стоите под финансов натиск или Вашите притежания са в опасност, успявате да се осигурявате най-добре и ускорявате процеса на промяна. Чак когато „погребете” финансовата система на родителите си, ще се отвори място за нова, собствена система на финансиране, а именно -- как да продавате своите ценни способности и да вървите собствения си път на наслаждаване в живота, без да усуквате змията на терапията около врата си. Освен това, който е в отношения с Вас знае: „Внимание, не преминавай границата, риска е изцяло  твой“!

# 64
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
humanis, този цитат от хороскопа ти много ми харесва.   Heart Eyes

Пак във връзка с Ира, се сетих и за още нещо - даването на препоръки за някого да работи при друг човек. Рисковано е не само да наемеш твой близък, но и да го препоръчаш на твои бизнес партньори. Това, че го познаваш като роднина или приятел изобщо не го прави подходящ за дадена работа. Когато някой сподели, че търси сулжител и аз реша да го запозная с мой близък, който си търси работа, и пред двамата правя уточнението, че не препоръчвам на никого нищо - да се видят и преценят един друг и на своя отговорност да преценят дали искат да работят заедно и дали са подходящи за това. Например, преди години, когато сестра ми си търсеше за първи път работа и я запознах с мой познат бизнесмен, той прецени, че не е подходяща за неговия бизнес, но й даде ценни съвети и съвсем скоро тя попадна наистина на подходящата за нея фирма и длъжност, а той самият откри правилния човек за бизнеса си. Така всички бяха щастливи и нямаше разочаровани. И аз реагирам негативно в първия момент, когато някой ми каже, че не дава препоръки на никого за работа и не се ангажира с дурги хора, но като го премисля, то си е най-правилното отношение - никога не познаваш достатъчно даден човек, че да гарантираш напълно за поведението и възможностите му. Нито пък познаваш достатъчно добре работодателя и предлаганата от него длъжност, че да си позволиш да интерпретираш от негово име нуждите му. Неутралното запознаване на двете страни, без никакъв по-нататъчен ангажимент според мен е най-правилно и напълно достатъчно. Нещо като подаването на трамплин, без да подканяш да го използват (tonimar  Hug )

В редките случаи, когато съм препоръчвала някого за работа на място, където мнението ми се уважава, винаги съм съжалявала. Човекът след това се дъни, защото ползвайки се с привилегията на моето влияние в организацията, си позволява да се държи по неадекватен на позицията му и задължненията му начин. Но примерно, когато препоръчах моя роднина на място, в което и аз работех, началничката я назначи с условието никой да не разбира, че сме роднини. Така всяка от нас си имаше своите контакти и отношения и нямаше преливане от едната към другата. И до ден днешен не съм казала на никого, че сме роднини, въпреки че отдавна не работя там. Запазила съм си добрите отношения с всички, с които работех. Както и тя си изгради свои добри/лоши отношения с различните хора (наложи ми се впоследствие да се извинявам на началничката, защото и тази ми роднина си позволи да си превиши правата, но това е друга тема). Считам, че това е правилният начин да се работи с роднини - като връзката не се афишира и всеки сам се доказва на работното си място и подлежи на санкции или поощрения като всички останали служители. Всичко останало влече негативи. Така че, Ира, действай решително по отношение на майка ти и защити мнението си пред нея и останалите роднини. Ти си предприемач, което означава преди всичко отговорност и грижа за бизнеса и хората, замесени в него. Бизнес решенията ти подлежат на критика и санкции само от държавните органи и от останалите замесени в бизнеса физически/юридически лица. Това по никакъв начин няма връзка с личния ти живот и роднинските ти връзки.

Още веднъж, успех и кураж!  Hug

# 65
  • Мнения: 131
Лени, огромно  БЛАГОДАРЯ  и от мен Hug
Златна си! Благодарение на теб темата ни става все по-позитивна , много съдържателна и полезна.

 family  Nature Sunny

# 66
  • Мнения: 3 929
Здравейте, момичета! Бях във ваканция доста време, а като се върнах, трябваше да ви чета, за да наваксам пропуснатото и не се включвах. Е, изчетох всичко. Прекрасни сте!
Лени,   bouquet за хубавите теми, които оформяш!

Това е време от годината, през което наличните енергии могат да ни помогнат за :
1.   Пречистване и преобразуване на низшето.
2.   Преодоляване на пречки.
3.   Отваряне на вътрешните храмове на осъзнаване.
4.   Пречистване на основните жизнени сили на сакралния център.
5.   Изчистване и пречистване на сърдечната чакра, мястото на натрупана карма.
6.   Хармонизирането ни с ангелското царство.
7.   Определяне на това, какво все още трябва да бъде променено, за да се постигне най- голямо израстване през следващата година.
8.   По- лесно насочване на вниманието ни от външния към вътрешния свят.
9.   Развиване на хармония между законите на любовта и кармата.
10.   Нова проверка на душата, необходима за по- висше просветление.
11.   Уравновесяване на плътта и духа.
12.   Поставяне на началото на претегляне, оценяване, определяне на ценностите и вземане на решения за физическия и духовния ни живот.
13.   Подлагане на проверка на оценката.
14.   Поява на възможности за жътва на засятото в миналото и засяване на семена за бъдещето.
15.   Проявяване на борбата между низшето и висшето, десен и ляв път на развитие.
Интересно... LUCARA, а тези изброени неща просто се случват или ние трябва да правим нещо конкретно, за да се възползваме от предоставената ни възможност?

# 67
  • Мнения: 9
Лени   Искрени благодарности и от мен   Hug  bouquet

# 68
  • Варна
  • Мнения: 336
Когато ви чета ме обхваща голямо въодушевление  Hug засега съм само дотам, на практика още нищо не съм направила  Mr. Green дори няколко дена забравих да си изгоря листчетата  Confused явно желанието ми не е било "належащо", като си помисля - това, за което се отнася действително доста съм го поизоставила

Абиес  Hug Hug

Лени   newsm51големи благодарности за любовта и търпението, с които оформяш темите
И въпрос - записа с утвържденията на руски - ще има ли ефект, ако езика не се знае?

# 69
  • Мнения: 3 576
Привет и от мен момичета  Hug

Този уикенд имах доста неприятна случка - много ме обидиха близки приятели, които решиха, че явно чуството ми за самоирония е безгранично. Толкова засегната се чуствам, че дори обмислям да си прекратя отношенията с тях окончателно, а от друга страна би било много егоистично, т.к са семейни приятели и децата ни играят заедно, на почивките ме заедно....
Не знам какво да правя, но не съм готова да простя, да не говорим, че те може би дори не предполагат, че този път чашата е преляла.

Повтарям си да не приемам нещата лично и се опитвам да съм положителна, но не мога да преглътна всичко и да забравя...

# 70
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте в новата тема Simple Smile

Ира, и аз си мисля, че имаш уроци за утвърждаване пред други.
Смело отстоявай твоята истина!!! Не си длъжна да живееш очакванията и желанията на другите - те съобразяват ли се с твоите?
Успех ти желая и много вяра в себе си!!!  Peace

"Има само една причина за човешкия провал. И това е липсата нa
вяра в себе си."

Уилям Джеймс

# 71
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Nadia79,

.....те може би дори не предполагат, че този път чашата е преляла......

просто поговори с тях, преди да предприемаш крайни мерки. Понякога хората наистина не знаят, как точно са възприети думите или поведението им. Повечето конфликти в човешката история възникват като недоразумения, които после прерастват във войни, вместо всичко да се пресече още в началото със спокойно обсъждане и изслушване.... Странно е, че сме по-склонни да обърнем гръб на хората завинаги, вместо да се осмелим да им кажем в очите какво считаме, че не е наред. Знам, че е трудно, но намери начин (ако ти е по-лесно, на четири очи с всеки от тях, ако предпочиташ - пред всички заедно, за да е по-неутрално...), но по-добре си кажи какво ти тежи и ще ти олекне, а и те ще се въздържат в бъдеще от подобни неуместни шеги. В края на краищата, ако те е страх какво ще си помислят след това за теб, то едва ли ще е по-лошо от това, което ще си помислят за теб, ако си тръгнеш, без да кажеш нито дума... Успех  Hug


Ашли,   Hug

Bili-sanHeart Eyes

# 72
  • Мнения: 554
Nadia79, отговорът е в поста ти.

много ме обидиха близки приятели, които решиха, че явно чуството ми за самоирония е безгранично.

Правило е, че както ти се отнасяш към себе си, така ще се отнасят и другите към теб. Щом те са прекалили, това е знак, че вътрешно и ти си прекалила със самокритиката. Помисли и се приеми такава, каквато си, без да се самоиронизираш. Обичай повече себе си и всичко ще бъде наред. На приятелите ти им кажи, че за всяко нещо си има граница, която не трябва да се прескача и за друг път да го имат предвид. Това в случай, че желаеш да запазиш отношенията си с тях. Не се насилвай сега да простиш. Изживей си обидата. Останалото ще дойде самО.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 3 953
lenny_pld  Hug
Вместо запис :
Колелото на съдбата и как
да го накарате да се завърти за вас

Състоянието на съзнанието се индуцира от информацията, постъпваща чрез сетивата ни. Зрителната и слуховата картина на ограничено количество пари е основната сетивна информация, но съществуват още и допирът, вкусът и мирисът на ограничените пари, допирът на изтъркани килими, вкусът на кренвирши и боб, мирисът на мухлясало дърво.

Зрението е най-същественият източник на входяща информация. Около 80 процента от данните ни за околната среда са зрителни. Затова фантазирането е толкова важно.

Колелото на съдбата, което се открива в много култури, символизира колелото на живота. Дори да намерите негово изображение в някоя книга, най-добре е сами да си го нарисувате, знаейки, че с всяка спица, която начертавате, отваряте творческите канали за притока на богатството (вж. фиг. 2).


В центъра на колелото е изрисуван знак, изобразяващ ОМ. Вие сте оста на колелото, центърът на вашата Вселена. Можете да напишете думата “аз”. Но знакът на ОМ е по-мощен символ, който да сложите в центъра на вашето Колело на съдбата. Наречете спиците с качествата, които искате да постигнете в живота, например смелост, великодушие, състрадание, сила и така нататък.

Около ръба на колелото изпишете вашето лично изречение на изобилието. Ето няколко примера:

Духовно твърдение:

Силата на Създателя в мен задоволява щедро
всичките ми нужди.

Научно твърдение:

Колкото повече енергия излъчвам,
толкова повече получавам и събирам богатство
от всякакъв вид.

Философско твърдение:

Природата се изразява чрез изобилие.
Аз съм израз на природата.
Аз изразявам изобилието.

Твърдението трябва да е не мое, а ваше. Вземете изказа, който най-много ви подхожда. Духовният е най-силният. После...

Сложете завършената рисунка на вашето Колело на съдбата на някое видно място в дома ви, където да го виждате често, дори само като хвърляте бегъл поглед. Но преди това го активирайте по следния метафизически начин:  
Упражнение за активиране
на Колелото на съдбата
1. Дръжте листа хартия с Колелото на съдбата в ръка, докато релаксирате.

2. Сложете Колелото на съдбата на около 15 сантиметра от очите си, докато фантазирате.

3. Вижте как спиците се удължават и навлизат във всеки аспект от живота ви, събирайки реколта от изобилие и богатство, което извира от вас, докато продължавате сеанса.

4. Отворете очи, напълно будни, и сложете Колелото на съдбата на място, където често минавате.

Сега това е вашето Колело на съдбата. Няма нужда да мислите за него, за да действа. Ако стои на вратата на хладилника, всеки път, когато минавате покрай хладилника, вие получавате нови сили от него. Авторът не е чувал за случай, когато Колелото на съдбата да не е донесло финансови блага на своя собственик. Дори резултатите да не са така драматични, като например получаване на купчина чекове или наследяване на петролен кладенец. Но по принцип всичко се нарежда по-добре за вас, тъй като потребностите ви са задоволени и финансовите ограничения се стопяват.  [/color][/i]

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 13:55 от Free Will

# 74
  • Мнения: 105
Nadia79, Аз пък съм на мнение,че щом ти си на мнение,че са прекалили,това е вариант да осмислиш до колко са важни за теб.Това,че техните децата играят с твойто не е аргумент.Приятелство се подразбира в подкрепа,а не в нараняване.И още нещо-верно,всеки съди по себе си.Но ако те  съдят по себе си,че могат да те нараняват и ти ли трябва да ги обиждаш ??Та ако си преценила в първия момент,че не искаш повече да ги виждаш,значи така е най-добре за теб.Аз винаги се ръководя от първото си впечатление  и обикновено вътрешното ми чувства е най-правилния лакмус в подобни ситуации. Peace
Успех и повече   сила на духа ти желая! Hug

Общи условия

Активация на акаунт