Пояснение за милилитрите на АМ!!!

  • 8 803
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
Предварително се извинявам за тъпата тема  Crazy , но не ми става ясно като казвате прим. 150 мл.; 180 мл.; 210 мл. АМ, какво точно имате предвид - дали общото количество на разтвореното мляко или само преварената вода, която слагате?

Прим. 150 мл. вода + 5 л. АМ = 180 мл. мляко

Във всяка една тема се дискутират количествата АМ и все не ми става ясно детето по колко точно изпива...  newsm78 Или аз все още не съм в час.  Crazy
Надявам се да ме разбрахте и ако може, някой да поясни.  Grinning Hug

# 1
  • Мнения: 322
Ами аз слагам толкова вода,то като се разтвори млякото не си увеличава количеството.

# 2
  • Мнения: 314
Ами аз слагам толкова вода,то като се разтвори млякото не си увеличава количеството.

 Grinning и аз така си мислех, ама не.... затова питам  Crazy , защото при повече л. АМ, количеството се вдига с повече, а разлика от 40-50-60 мл. си е от голямо значение  #Crazy

# 3
  • Мнения: 27 524
то като се разтвори млякото не си увеличава количеството.

Не е вярно, увеличава се  Peace

Колко е изяло детето - гледаш готовата смес, след като си разтворила млякото. 180мл са точно 150 вода + сухото вещество, това прави 180 готова смес, мляко, както си го написала.

Разбира се, като се дава 30мл мляко, една м.л. не увеличава с още 30мл, но при по-големите количества увеличава осезаемо  Peace

# 4
  • Мнения: 15 379
Вода 150мл. + 5 мерителни лъжички АМ = 180 мл. готово мляко
Вода 180мл. + 6 мерителни лъжички АМ = 210мл. готово мляко
Вода 210мл. + 7 мерителни лъжички АМ = 240мл. готово мляко

# 5
  • Мнения: 314
Педи вика: "щом е гладна, прави по 150 мл, пък колкото изяде" - и аз правя 150 мл. вода + 5 л. АМ и то става 180 мл., което ми се струва множко.... а тук чета по разни теми за бебета на по 7-8 мес. как изпиват по 180 мл.  newsm78, което ми се струва малко за тях....

Дано се включат повече мами да кажат дали имат предвид общото разтворено количество АМ.  Hug

# 6
  • Мнения: 15 379
Съвет - води се по твоето дете, а не по другите.
Давай й да изпива, колкото иска. Правилото е да остава малко мляко на дъното на шишето, това означава, че млякото му е стигнало.

# 7
  • София
  • Мнения: 371
 Моето на 4 месецаму правех 120вода и 4 лъжички = 150мл общо мляко. На 7 месеца някой път изпиваше 140- 150, някой път 150- 170, но по- вече от 170 не е пил, наддаваше добре, така че колкото си иска толкова да пие, то си знае

# 8
  • Мнения: 27 524
Моят на 7-8м пиеше между 200 и 250мл  Wink

# 9
  • Мнения: 314
Благодаря за отговорите.   bouquet

Значи имате предвид готовата смес.

Мен като ме питат, казвам, че правя 150, а значи е било 180 мл.  Crazy

# 10
  • Мнения: 31 197
На готова смес.

# 11
  • Мнения: 27 524
Мен като ме питат, казвам, че правя 150, а значи е било 180 мл.  Crazy

Да  Simple Smile

П.С. Преди 5г в дира и аз пусках същата тема  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 39 765
Предварително се извинявам за тъпата тема  Crazy , но не ми става ясно като казвате прим. 150 мл.; 180 мл.; 210 мл. АМ, какво точно имате предвид - дали общото количество на разтвореното мляко или само преварената вода, която слагате?
Общото количество, т.е. вода + АМ.
След разтваряне се увеличава количеството, по мои сметки с около 20 мл.

# 13
  • Мнения: 19
разбира се че на готовата смес.........ние сме на 4 месеца и изпиваме по 180 мл готова смес, но понякога остават 20 мл горе долу. това е 150 вода и 5 лъжички смес

# 14
  • Мнения: 3 241
Аз пък не казвам готовата смес.
Не ми се струва правилно.  Naughty Изобщо не излиза сметката на Sourcherry, как така 5 - 6 - 7 мерителни лъжици винаги са 30 мл?  Simple Smile

Моника пие сутрин 240 мл вода+ 8 лъжички АМ - не знам дори колко става като количество, но съм питала педиатърката и тя каза, че се казва водата, а не готовата смес - точно поради причината - че в зависимост от количеството лъжички мляко, става различно увеличението на сместа.
Ако напишат някъде давайте по 120 мляко как ще го сметнете? 90 вода и допълваме с колкото трябва мляко ли?


Това за спора Simple Smile - но така или иначе важно е колко иска детето!

Общи условия

Активация на акаунт