Боя за коса - blond 17, разкошни руси коси!

  • 61 588
  • 721
  •   1
Отговори
# 555
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
ааааааааааа  Peace не е въпроса във вманиачаването -аз също се уча  Peace тъкмо ще видим за какво става въпрос

иначе лосионите преди боядисване уж изглаждат косъма и така действат по друг начин  Hug айде отивам да разглеждам  Peace

# 556
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
На Лореал мисля ,че е този
http://www.hairsupermarket.com/p/2397
Ще потърся и на другите марки

а този продукт - не е ли за преди къдрене? или поне така е обяснено в представянето   newsm78  къде пише, че е за преди боядисване и ка действа?  newsm78

# 557
  • Мнения: 7
Този е за къдрене и не мога да намеря другия ,не помня шампоан ли се водеше или нещо друго ?! Помня  изречението ,че премахва металните йони от косата които пречат на боядисването...и т.н.
Ще търся и като намеря ще ти пиша .

# 558
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
ами аз знам за този http://www.hairsupermarket.com/p/2400/?r=9

но той е за СЛЕД  боядисване - виж това ли е?

# 559
  • Мнения: 12
Здравейте момичета имам сериозен въпрос към вас.  Simple Smile До сега се боядисвах само с боя, споменавала съм по назад в тази тема с боята на Севънтин Beauty color №9,1. Обаче от няколко дни живея с мисълта, че трябва да ми е по светла косата, затова се запитах дали ще може да ми се получи добре само с боя без обезцветител. Ето снимка Тук не съм се боядисвала от 3 седмици и още умувам какво да направя?

Моля за вашите съвети!  Hug

# 560
  • Мнения: 7
Здравейте на всички блондинки , искам и аз да се присъединя към вас Simple Smile това е моя цвят .
http://uploadpic.org/view-pic.php?img=108292
Здравей, как постигаш този цвят? Платине?

здрасти, ами изсветлявам си  корените с платина на чифели и после с шампоан които неутрализира жълтото.

 

# 561
  • Мнения: 3 727
Трябва ми крем/спрей, който да предпазва косата от изсушаване при изполване на сешоара (откриха ми синузит и вече не мога да си лягам с мокра коса  Confused). Ето за този питах.
И аз го взех за преса, но не ми хареса ефекта. Много слепва косата. Реших да го пробвам за сешоар. Резултата е добър и няма нужда после от преса. Не ми изглежда мръсна косата. Добре се получава.

# 562
  • Мнения: 121
Здравейте на всички блондинки , искам и аз да се присъединя към вас Simple Smile това е моя цвят .
http://uploadpic.org/view-pic.php?img=108292
Здравей, как постигаш този цвят? Платине?

здрасти, ами изсветлявам си  корените с платина на чифели и после с шампоан които неутрализира жълтото.

 

Малко инфо за шампоана, ако може.    Praynig

# 563
  • Мнения: 0
Gerinela, според мен, опитай с номер 10. , 11. или 12. на някоя професионална боя. Щом досега си се правила с номер 9. , а с нея косата ти е доста светла, предполагам, че с тези по-високи номера и по-силен окислител 40% би трябвало да стане по-светло. Ако резултатът с 12. и 40% ок. не те задоволява, т.е. ти е тъмно, няма как, ще трябва блондор, с който да стане бяло,ако целиш този цвят.

Поздрави.

# 564
  • Мнения: 75
Gerinela,по принцип съм съгласна с Very*Gery , но косата ти е дълга и може да се получи неравномерен цвят .
Ако се боядисаш навсякъде с един % окислител , дължините могат да останат по-тъмни,защото не могат да се затоплят както корените.
По напред бях писала при такъв вид боядисване ,се препоръчва в корените например с 9%,а дължините 12%.
От друга страна ,косата ти е третирана и този висок % оксидант може да не се отрази добре на дължините.
Въпроса ми е досега с какъв % окислител си се боядисвала?И какъв по-точно цвят целиш?
Цвета в момента ти е доста светъл и ако искаш може да промениш нюанса.
Бяло русо е много трудно за поддържане , а и не на всеки отива. Simple Smile
 

# 565
  • Мнения: 794
Момичета, вижте, каквонамерих в темата за съставките на козметичните продукти. Отговорите се дават от козметични химици:
Въпросът:
Кое е нещото, с което маската на Orzene, превъзхожда маската на Kerastase

Orzene с бира (цена - окло 6лв)
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Isopropyl lsostearate, Behentrimonium Chloride, Phenyl Trimethicone, Glycerin, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride,Trideceth-12,Silocon Quaternium-16, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Parfum, Beer, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Panthenol, Triticum Vulgare Gluten, DMDM Hydantoin, lodopropynyl Butylcarbamete, Citric Azid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Alpha-Isomethyl lonone.

Kerastase Masque Oleo Relax (цена - около 80лв.)
Aqua (Water), Behentrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Amodimethicone, Potato Starch Modified, Cetyl Esters, Isopropyl Alcohol, Elaeis Guineensis / Elaeis Guineensis Oil, Shorea Robusta / Shorea Robusta Seed Butter, Methylparaben, Trideceth 12, Citric Acid, Chlorhexidine Dihydrochloride, Cetrimonium Chloride, CI 47005 (Yellow 10), CI 14700 (Red 4), Parfum/Fragrance

И отговорът:
Няколко пъти CI и аз сме казвали, че само по състав от етикет не може със сигурност да се прецени доколко е добър продукта. Аз когато не съм сигурна винаги го казвам.
Така или иначе обаче, в болшинството от случаите един специалист винаги може да разбере що за стока има пред себе си.

Първо, никога не съм чувала за регулации където и да било по света, според които можеш да скриеш използваните съставки. Можеш да имаш патент върху някоя формула, съставка или комбинация от съставки, но те все пак са изписани на етикета. И когато друга фирма поиска да те копира просто установява, че тази съставка се произвежда единствено за теб.
Пример за комбинация: В момента Лореал с всичките й подфирми държи патент върху комбинация от 2 UV филтъра, които по отделно всеки може да ползва, но във въпросната патентована комбинация ефектът е много по-добър. Производителите на UV филтрите още когато ги презентират ни осведомяват как можем да ги ползваме и как да не навлизаме в чужди води.

Второ, количествата не са написани, но всяка една суровина си има дадени граници, в които се използва. Специалистът затова е такъв, за да ги знае или ако не ги знае може да ги провери и да си направи извод за приблизителните проценти.
В първите теми е обяснявано, че съставките се подреждат в низходящ ред според вложения процент и на базата на тази информация с малко математика може да се направи доста точно предсказание за реалния състав.
(Ще отворя една скоба, че това отнема време и аз лично го правя само на работа за конкретен проект, и то не винаги, а само ако трябва много точно да се копира даден образец. Няма начин да правя тези изчисления на състави от нашата тема, за тях просто предполагам на базата на опит).

Разбирам разочарованието, че маска от 80 лв. е оценена по-ниско от такава за 6 лв.
Вярно е, че само крайната апликация има значение за потребителя.
Влагането на 2 масла повече (цитираните по-долу) ще оскъпи маската с по-малко от лев. Погледнах пак сега и двете - в Керастаз на второ място е Behentrimonium Chloride, което е всъщност кондициониращата съставка. Явно е в по-голям процент и затова ефекта е по-забележим, особено върху по-изтощена коса. Здрава небоядисвана коса може и да не намери разлика.
И тьй като няма никаква принципна разлика по отношение на иновация, ноу-хау и др. подобни, които да оправдаят високата цена, мнението ми е, че разликата в цените на двете маски е неоправдана.

Аз самата съм много доволна от маската на Орзен за дехидратирана и суха коса! Върху моята коса прави чудеса!

# 566
  • Мнения: 1 670
Здравете, изключително полезна тема сте направили и е една от любимите ми.
Имам нужда от съвет. Вчера се боядисах, исках малко да потъмня русото, защото беше доста светло за тена на лицето ми, но стана прекалено тъмно....класика просто ooooh!. С какво мога да отмия по-бързо този неприятен пепеляв оттенък? Нямам снимки сега, получи се тъмно русо...дори кестеняво, а на местата където имах кичури ми е тъмно кафяво с много пепел  Rolling Eyes На слънце си личи, че е русо, на сянка си е кестеняво.
Всеки ден маски с масла ще помогнат ли, или да търся римуувър (такова нещо не съм ползвала до сега)...или да се боядисам след седмица пак с нещо светло?
Основата ми е светла и винаги съм постигала много светло русо само с боя, никога блондор, освен за кичури. Целта ми е естествено рус цвят, по-скоро бежов, не пепелен и в никакъв случай бяло-русо.
  предварително благодаря.    bouquet

# 567
  • Мнения: 22 443
JLo, ако не ти е толкова спешно да се направиш отново руса просто поизчакай 2седмици и се боядисай отново. ) А след няколко дни ще свикнеш с новият цвят. )

Gerinela, пробвай с 10-12ка, или 001 (Лореал Преферънс имат такава).

# 568
  • София
  • Мнения: 6 259
  Mr. Green Ами то зависи от черната боя и най-вече нюанса през който минава,за да стане черна.

Едни минават през червено,друго през сиво.Тези вторите са по-добрите.
Конкретно на Рубела минава през червено и така нюанса на русото след обливка става по-розово някакси,по-топло.А с хубава черна боя ,минаваща през сиво си става сивкав мата или просто убива жълтото.
Досега май -най-доволна съм от Арома и Лонда колор.В момента съм с Лонда Колор вкъщи и си става точно сива,даже леко синя.Идеята е,че няма нищо червено като в Рубелата  Sick
Елфичка, (или друг, които има опит с матирането с обливка), дайте идея за боя, с която да си направя обливка и да не посивява или да се матира косата, а само да даде виолетово-розов оттенък.
Снощи си взех Lady in color розово русо (отвратително мирише тази боя  Sick; просто не се сетих и не намерих друга от масовите марки с такова розово) и си направих обливка, но освен блясък на косата друг ефект няма. Много се чудих слагаше ли се окислител, или не, и не сложих; а може би трябваше и повечко боя, тъй като е светла. newsm78 Замислям се да си купя виолетова или патладжанена боя и с нея да направя обливка.

asja, аз също съм много доволна от маската на Орзен с мед за суха коса. Взех я, защото беше доста хвалена в другата тема, но надмина очакванията ми! Simple Smile На Лореал не съм ползвала маската, преди време имах тестер на Олео Релакса на Kerastase, също беше супер, но беше и отдавна и не мога да направя сравнение. Но определено Орзен за 6те си лв. е страхотна!

# 569
  • Мнения: 2 172
Кога ще боядисат Гала?

Общи условия

Активация на акаунт