2880 лв. накуп за майки студентки - 4

  • 46 545
  • 753
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 438
Тема 1
Тема 2
Тема 3


Еднократна помощ за отглеждане на дете до една година от майка студентка, учеща в редовна форма на обучение:
Молба-декларация за получаване на еднократни парични помощи за отглеждане на деца по чл. 6а, 8в от Закона за семейни помощи за деца се подава в Дирекция Социално подпомагане по постоянен адрес.

 Към молба-декларацията се прилагат следните документи:

1. копие от удостоверение за раждане на децата, за които се иска помощта;

2. копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 ЗСПД;

3. уверение от висшето училище за лицата по чл. 8в, ал. 1 и 4 ЗСПД, че са записани като редовни студенти към датата на подаване на молба-декларацията;

4. лична карта (за справка).

Еднократните помощи могат да бъдат поискани в срок до навършване на една година на децата.

Няма значение дали сте работили, дали сте осигурени, дали детето е родено преди да сте се записали да учите- единствено в момента на подаването на молбата трябва да сте редовна студентка и детето ви да е под 1 година или ако вече сте завършили, че сте била студентка, когато сте родили. Също така тази помощ е различна от майчинството от НОИ и от майчинството и детските от соц. осигуряване, както и от еднократната сума за раждане-250лв.  и не е свързана с тях-  не се гледа взимате ли нещо от изреденото или не.


Социално подпомагане-въпроси и отговори

Регистър на действащи и прекъснали студенти и докторанти

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 21:36 от AnMary

# 1
  • Мнения: 219
Ако детето се роди април 2011 г, а ме приемат редовна магистратура септември 2011 г. какъв ще бъде размера на помощта, пълен или ще се приспаднат месеците от април до септември?

# 2
  • Мнения: 52
Би трябвало да е в пълният и размер!!!

# 3
  • Мнения: 9 438
Ако детето се роди април 2011 г, а ме приемат редовна магистратура септември 2011 г. какъв ще бъде размера на помощта, пълен или ще се приспаднат месеците от април до септември?

Полага ти се цялата сума 2880 лева.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Има разлика между платено и държавна поръчка, Тарталета. При държавната поръчка пак плащаш някаква сума, но тя е част от издръжката ти като студент. А останалото го поема държавата. При платеното сам си плащаш цялата сума. Разликата в цифрите е значителна - в ПУ в икономическия факултет например бакалаврите държавна поръчка плащат 144 лв. на семестър, а магистратурите, които са платени 800 лв. на семестър.
Доколкото знам при нас в ПУ стипендиите са само за студентите редовно обучение държавна поръчка, а на мен като редовно обучение платено не ми се полага.
За ШУ не знам как е


Аз да се върна на тази подтема в темата  Laughing Моят семестър струва 225 лв, никъде не пише друга сума, която да разграничава платено от държавна поръчка. За магистратурите е ясно, там съм съгласна. Но за бакалавър  newsm78

# 5
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Записвам се да следя .Още си чакам парите.
лека ве4ер и много парички  на вси4ки студентки.

# 6
  • Мнения: 9 438
Записвам се да следя .Още си чакам парите.
лека ве4ер и много парички  на вси4ки студентки.

Кога си подала документи?
Ако е през октомври ще ги получиш с детските през ноември.Ако е септември,ще ги получиш с детските този месец Peace

# 7
  • Мнения: 41
Здравейте. Може би е задаван вече този въпрос, но ще ме извините ако го повтарям. Та аз съм с термин януари месец и сега са записах редовна магистратура. Но съм назначена и на трудов договор и дочух нещо, че не ти се полага тази помощ ако работиш-вярно ли е това или единственото условие е да си редовен студент независимо дали работиш или не?

# 8
  • Мнения: 550
независимо дали работиш или не, помощта ти се полага - единственото условие е да си редовен студент  Peace

# 9
  • Мнения: 1 243

здравейте! Simple Smile

аз подадох документите за помощта на 6-ти октомври... чудя се с майчинските за ноември ли да чакам паричките (т.е. в края на ноември!)?  newsm78

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
jennie.to , мисля че Ноември ще ти ги преведат.  Peace

# 11
  • Мнения: 550

здравейте! Simple Smile

аз подадох документите за помощта на 6-ти октомври... чудя се с майчинските за ноември ли да чакам паричките (т.е. в края на ноември!)?  newsm78
Чакай ги края на ноември  Peace

# 12
  • Мнения: 41
Мерси teddy.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Записче и от мен, да следя темата Simple Smile

Аз да се върна на тази подтема в темата  Laughing Моят семестър струва 225 лв, никъде не пише друга сума, която да разграничава платено от държавна поръчка. За магистратурите е ясно, там съм съгласна. Но за бакалавър  newsm78
Тарталета, предполагам, че всеки университет си има различни правила. Не знам при теб как е. Най-вероятно си държавна поръчка, сумата е малка, пък и сигурно си държала кандидатстудентски изпити. При платеното е доста по-облекчен редът.
Ако ти се занимава, може да попрегледаш правилника или другите нормативни актове на университета. Би трябвало някъде да го пише.
Или просто звънни в учебен отдел, инспекторките ще са запознати.

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 14:42 от Commelina

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте! Включвам се специално заради тази тема! Искам да се обърна към всички бъдещи майки,които ще раждат през 2011г. Аз съм студентка редовна форма,ходих до социални грижи да се поинтересувам за тези пари! От там ми отвърнаха,че тази помощ ще се изплаща на майки,които са подали документи до декември 2010г. защото от януари 2011 нямало да се изплаща повече?! Тъй като терминът ми е за 27-9 декември ги попитах ако родя декември няма ли да ми ги отпуснат,но те казаха,че трябва да си подам документите декември иначе няма да ги взема! Искам да Ви попитам дали някои е ходил да пита дали наистина е така или просто са ме излъгали за да не ми ги отпуснат?
А относно дали се осигуряваме или дали получаваме майчински няма значение важното е да сме студентки редовно обучение. Искат документ за доходите 6 или 12 месеца назад на семейството (мъжа и жената) но и това нямало значение дали е висок или нисък дохода.

Общи условия

Активация на акаунт