Еркан Петеккайа в Öyle Bir Geçer Zaman ki # 4

  • 21 019
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 793
Öyle Bir Geçer Zaman ki

Всеки вторник по Kanal D от 20.00 часа


Продукция: Kanal D , 2010
Режисьор: Zeynep Günay Tan
Сценарист: Coşkun Irmak
Музика: Nail Yurtsever
Жанр: Драма


Участват:


                    
  Erkan Petekkaya   Ayça Bingöl        Emir Zincidi       Yıldız Atiksoy     Tolga Gülec   
   Али              Джемиле             Осман                Беррин            Ахмет
 
                    
   Aras İynemli     Yeliz Kuvancı      Farah Abdullah   Mete Horozoğlu      Wilma Elles 
       Мете              Инджи                 Айлин                Сонер              Каролин   
   
                    
Meral Çetinkaya   Mehmet Gürhan  Zeyno Okdemir  Nilperi Şahinkaya  Orhan Alkaya 
Хасефе              Кемал               Нериман            Месуде            Балъкджи

                    
Dila Akbaş         Salih Bademci      Sercan Bodur      Ahmet Varlı       Ferit Kaya   
Айтен               Хакан               Неджати            Илхан              Кюршат





Öyle Bir Geçer Zaman ki – soundtrack - .mp3:



Трейлър Епизод 7









  Епизод 6;


Гласувайте за Еркан Петеккайа –



Назад към:   Тема 1;   Тема 2;   Тема 3;

Добавяне на снимка
ББ: height – височина на снимката
width – ширина на снимката

[img height=100 (200, 300,..600)]http://……..[/ img]

или

[img width=100 (200, 300,..600)]http://……..[/ img]

или

[img height=?? width=??]http://……..[/ img]

# 1
  • Мнения: 4 381

 
  За новата ни тема, BELL !!! Неотразима си и неповторима, отново!!! Благодарности! smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 newsm51 newsm51 smile3505  love001 txtloves

# 2
  • Мнения: 4 381


Епизод 6       серия 2      цялата


Разговора на Хакан и Али; Ахмет, на гости у Берин, пият чай; Неочакваната поява на Али, у дома: Очакването на срещата Ахмет и Али- притеснението на всички;Обвиняването на Ахмет от Али и изгонването му; Берин, обидена и нещата, които говори на баща си, после; Агонията на Али, спомняйки си ...всичко, до момента; Джемиле, споделя с Хатидже ходжа за проблемите си:
 

Али, тръгва към масата на Хакан:
Али: Здравейте, търся някого, може би ще помогнете, така поне казаха......учи, тук....заедно, сте учили!
Хакан: Здравейте, да ......тук, уча и аз......кого, казахте, че търсите?
Али: Берин!
Хакан: Берин ли? Берин Акарсу ли?
Али: Да, същата!
Хакан: Вие, вие ....какъв сте на Берин?
Али: Баща, аз съм баща й ....на Берин!
Хакан: ......../изправя се, развълнуван, усмихва се/.....аз, съм съученик на Берин!
Али: Радвам се, поздравявам ви!
Хакан: Ще седнете ли, седнете! Сигурно сте чули новината, веднага сте дошли, разбира се....!
Али: Каква новина!
Хакан: Но, не се притеснявайте, няма й нищо.......добре е, няма страшно!
Али: Как..... й няма нищо, за какво говорите?
Хакан: Не знаете ли, наистина........за бомбата!
Али: За бомбата ли, как.........каква, бомба?
Хакан: Значи, не знаете? Вижте, аз съм Хакан, както казах.......учим, заедно с Берин, в един курс сме на обучение!
Али: Е, и..?
Хакан: Днес, сутринта се е случило! В една адвокатска кантора.....е избухнала бомбата, Берин се намирала там, по това време и така....е станало!
Али: Е, и? Има ли й........Берин, как е тя?
Хакан: Не, не се притеснявайте......Берин е добре, даже много добре.....състоянието й е отлично, няма страшно....вече я видях, след инцидента......съвсем здрава е, спокойно!
Али: И къде  е, сега?
Хакан: Е, не е във Факултета, прегледаха ги и вероятно си е вкъщи.....предполагам, но незнам........сигурно, е там!
Али: ....../става от масата/.
Хакан: Но, така или иначе сте тук, дошли сте......и без това, понеже се запознахме и добре, че се срещнахме.........имам, да ви казвам и друго, ще е от полза, предполагам........да го научите, ще е полезно.........надявам се! Може ли, да поостанете, още малко.....седнете, моля!
Али: Добре, давай.... казвай......каквото, имаш да казваш........да чуя!
Пристигат, с майката на Ахмет.............. до дома на Берин, слизат:
Ахмет: Хайде, може после да се видим!
Берин: Как, така.......тръгвате ли?
Ахмет: Почини си, сигурно си уморена, нали?
Майка му: Да, моите пожелания, за бързо оздравяване........!
Берин: Не, не.....моля ви, вие също сте изморени, влезте за малко, да пиете по нещо, поне...и после, ще тръгнете!
Майка му: Аз, не мога....благодаря, но имам работа......притеснено ми е, нямам време.........ще вървя, ти........остани, синко!
Ахмет: Добре, довиждане....тогава!
Берин: Довиждане, хайде...ела!
Хасефе: Добре дошла, дъще......!
Берин: Здравей, бабо..мерси, но имаме гостенин!
Хасефе: Така ли, добре дошъл!
Ахмет: Добре ...заварил!
Хасефе: Заповядай...влезте а, това какво е........каква е тази рана, на крака ти!
Берин: Вътре, бабо.... вътре, ще ти кажа!
Университета, Хакан и Али...говорят, отново!
Али: Значи, такава е тази работа, така стоят работите, а?
Хакан: Да, така е!
Али: Този Ахмет, виждал съм го.......беше с Берин, сутринта в полицейското, заради  майката на Берин, при задържането й.....от онези е, така ли...с такова, се занимава!
Хакан: Да, сигурно е.....така е, занимава се!
Али: Има ли нещо, като.........например, Берин да го харесва, да е влюбена в него или друго, знаете ли ...повече !
Хакан: Да, има.......но, такова.... вижте....разбрах, но Берин е .....едно чисто и невинно, малко наивно момиче, мисли че всички хора са като нея, предполагам...не подозира, какво може да си навлече...и то сериозни неприятности!
Али: Ох, само това липсваше, сега.........ти, явно си.... добро и възпитано момче, личи си....благодаря, остани си със здраве!
Хакан: Но, моля ви........радвам се, че споделих ....че, успях да ви го кажа!
Али: Ще ставам, тръгвам!
Хакан: Разбира се, както искате......но, искам да ви помоля, нека, разговорът ни си остане,между нас.....Берин, да не разбира, за него......ако, може..не искам наприятности, после!
Али: Добре, не се притеснявай за това, но ти .......нали, направи го, за доброто на Берин, нали така......затова, го направи!
Хакан: Разбира се, нямах друго впредвид.........моля ви, всъщност......... намеренията ми са тези, наистина!
Али: Добре, тръгвам...довиждане, благодаря!
Хасефе ханъм и другите говорят, разказват й........... преживяното:
Хасефе: Не вярам, какво чувам.......какво, говорите ......какъв е този късмет, врагове ли имате, какви неща ви споходили, случили....гръмнала бомба....ах, красивото ми момиче, все на теб ли......?!!И на тебе, разминало ви се е, Ахмет......моите поздравления, синко!
Ахмет: Благодаря, лельо Хасефе!
Осман: Самолета, самолета идва, бабо.........пази се......лети, лети......летим!
Хасефе: Откъде сега появи, този самолет...... ето, наведох се......пазя се, да не ме удари!
Осман: Недей, бе бабо той този няма да ти направи нищо........нарочно ти казвам!
Хасефе: Така ли? Ела, на баба пилотчето......дето ме плаши, така той!
Берин: Няма ли да поздравиш, гостенина!
Осман: Добре дошъл!
Ахмет: Добре ...заварил!
Осман: Аз, обаче те познавам, ти си.......приятел на кака!
Ахмет: Да, така е.........приятел съм, на кака ти Берин!
Хасефе: Дай, още един....да ти сипя!
Ахмет: Не, ще тръгвам.....вече!
Хасефе: Не може, поне още един ...изпий, тогава!
Ахмет: Добре, тогава!
Осман, обикаля масата със самолета и ги наблюдава, радва се.......става му забавно, досеща се .......и си тананика..........чим,чим,чим......че кака му и този приятел, май има нещо........много, са радостни и те!
Бабата, се връща с чая и сипва:
Хасефе: Ето, дойдох ...дай, заповядай....сипвам ти!
Забързан, почти стига до дома си...........Али, идваше! Звъни, нервно и продължително!
Хасефе: Кой ли е по това време, чакай...отивам, ти стой!......../на Берин/.
Добре, де добре...разбрах, ето идвам.........кой си, звъниш ....така настайчиво, ето ме!
Хасефе: Али, ти ли си......защо си тук, защо....... звъниш така, продължително и настоятелно!
Али: Здравей, майко......защо, идвам си у дома, не другаде......!
Берин: Кой е, бабо?
Хасефе: Баща ти, е...! Той, бил!
Осман: Баща ми, бил!
Монолога на Осман: " Баща ми, един ден ми говори веднъж, за барометъра......за измерване на времето, било...един уред! Служи за измерване и подготвя, предупреждава моряците за идването на бурите в морето........затова, се използвало! Ако, стрелката показвала.......посока, надолу......значи, идвала.......бурята! Моят барометър, вътрешният ми барометър...........сега, преупреждаваше! Притеснението ми, учестеното пулсиране на сърцето ми, усещанията ми.....предчувствията ми,като онази......стрелка, сочеше ми, че бурята...........наближаваше, тук..............и сега!".
Всички, се притесниха! Али, оглежда обувките и чуждото яке, закачено на закачалката..........Хасефе, майка му......притеснено, обикаляше около сина си! Горе, Берин.........също! Качва се, горе при тях!
Али: Добре ли си, дъще?  Добре ли е кракът ти?
Берин: Ти откъде, знаеш?
Хасефе: Заповядай, мини и седни...тук..ето,тук!
Ахмет, сяда........Али, наблюдава го......застава, отпред...скръстил ръце назад, дели ги масата.........Ахмет, разбира...този поглед, на Али....... решава, да го погледне и... той!  

Хасефе ханъм успокоява Берин, самата тя притеснена, не смееше да се обади! Али, продължаваше да наблюдава Ахмет, накрая решава да мине директно, на въпроса:
Али: Ти, се опитваш да навлечеш неприятности на дъщеря ми, ли?
Берин: Татко?
Али: Кой, ти позволи да дойдеш тук?
Ахмет: Аз.....!
Али: Какво, ти.....сус!
Берин: Татко?
Али: Шт, шт...ти.... се опитваш, значи да промиеш мозъка на дъщеря ми, опитваш се да й мътиш и пълниш главата, да и повлияеш и да я вкараш в беля, така ли? Като себе си, анархист ли се опитваш........да я направиш, враг на народа ли ще превръщаш моята дъщеря....така ли? Ще я въвличаш в твоите.....!
Ахмет: Не се чувате, какви ги говорите!
Али: Какво говоря, ли? Какво говоря, ти ли ще ми казваш в собствения ми дом, как и какво да говоря, ще ми сложиш бомба и тук, в дома ми.....така ли? Ще ме заплашваш и опреш на главата ми....какво, какво ще направиш, аз от такива като теб ........не се страхувам, момче....не се плаша, лесно..............не ме познаваш! Махай се, вън от дома ми........махай се, излез...............махай се!
Ахмет: Не се чувате, какво говорите, не сте прав.....нищо не знаете, не е така.........наистина!
Али: Махай се, веднага......изчезвай!
Берин: Ахмет, чакай.....Ахмет.......не си тръгвай, почакай ме! Спри за малко, какво би станало...ако, спреш....моля те....извинявам се, толкова ме е срам, почакай! Ахмет, чуй ме...моля те, ще спреш ли?
Ахмет: Моля те, не плачи!
Берин: Направо незнам какво да кажа, съжелявам........прости ми!
Ахмет: Не се измъчвай, ти нямаш никаква вина!
Берин: Ахмет......искам....да...
Ахмет: Ще тръгвам.....наистина!
Берин се ядосва на баща си и тръгва решително вътре, пита:
Берин: Къде е той?
Хасефе: Момичето ми, Берин.....мола те!
Берин: Къде е..той, бабо?
Хасефе: Гори, в спалнята си! Внимавай......! Ние с теб, да излезем в градината, баба.....да видим!
Берин: Отвори, отвори тази врата.....имам, искам да ти кажа, някои неща....отвори я, отвори.... проклетата врата! Пак, дойде и развали всичко, стояхме си кротко и си говорехме, защо....винаги си такъв, проваляш и разрушаваш света ни, очерни дните ни, оскверни дома ни.....отвори, искам да ти ги кажа в лицето, искам.......отвори вратата! Не ти ли беше достатъчно случилото се.... и днес защо дойде, отново провали всичко, обиди човека......господ да те накаже, провали .........всички ни! Отвори, отвори.....бъди проклет, да не видиш нищо хубаво и ти....в живота си, отвори.....отвори вратата!
Хасефе: Дай, слушай....ето, виж този пръст е....мене, гледай!
Осман: Какво става, бабо?
Хасефе: Нищо, нищо .....не става, баба.......едничкият ми!
Берин: Всичко, което се случи......ти си виновен, ти го провали....все ти си, разбра ли ме, отвори.........вратата, отвори...угаси светлината на дните ни, на дома ни, развали........всичко! Проклет да си, ще си го получиш и ти......ще видиш, излез.......излез, да те видя излез.....отвори!
Хасефе: О, звъни се, вратата....звъни! Идвам, идвам!
Мете: Дано, да е за добро, бабо...защо си такава, гледаш...някак....?
Осман: Татко, дойде.....в къщи, изгони приятелят на кака Берин, скараха се с кака, после тя се разплака..........!
Хасефе: Разбра ли, сега........защо?
Мете: Къде са, сега...бабо?
Айлин: Мете, вай...чакай!
Мете:.......Како, ще погледнеш ли, виж......кака!?
Айлин: Како.....!
Хасефе: Какво е станало, припаднала ли е?
Айлин: Хайде, како...стани.......отвори очи, хайде!
Осман: Какво й се е случило, на кака Берин?
Хасефе: Нищо, баба.......Османджъм иди да си поиграеш в градината, чедо......хайде, поиграй там, малко!
Мете: Како, како.....татко, направи това......бабо, нали той сигурно е набил кака, нали? Защо е превързан крака й, той го направи, нали...той, беше?
Хасефе: Не, момче.......баща ти не е направил, нищо...повярвай, синко!
Мете: Бабооо, знам той е бил......нали! Къде у татко?  АААА, в спалнята, значи!.........Отвори, вратата............отвори я, ти казвам......отвори, проклетата врата!
Хасефе: Остави, Мете..помогни ни......свести се, хайде заведете я в стаята й....хайде, синко!
Айлин: Како, кано.....добре си, отвори ги, отвори вече очи...хайде!
Мете: С тебе ще се разправям, после.............../към вратата на спалнята/.
Вътре Али, чуваше........гледаше снимките! Снимките, като малки....на същите тези деца, сега оттатък....дето, блъскаха и говореха.....той, чу.......всичко! Плачеше.....и си спомняше, плача на Мете....първите думи на Айлин, голямата Берин.....красивата, му малка дъщеря! После, дойде ред ...на Каролин, кога му казва "Обичам те"...и бягат, в дъжда......Мете, кога му каза: "Дано, да ни обичаше .......татко!", после...Джемиле, разговора им.......на брега, когато го помоли, да се върне......следваше, идването на Каролин.....целува го.........раняването й! Накрая, Джемиле.....когато го, пита: "Коя е Каролин?"- .......обижда я, той я удря, в отговор.....шамара! Осман, виковете му......и бягаше,след колата.... когато отвеждат .....майка му.......в затвора, не издържа! Плаче........с глас, прегърнал...възглавницата! Спомени......действителност, случайности......размиваше се.......всичко, пред очите му! Вероятно, се питаше.......дали, наистина това се случва ....на мен!
Джемиле, говорят с Хатидже ходжа:
Хатидже: Е, и сега...какво ще правиш?
Джемиле: Не знам!
Хатидже: Има да лежиш в затвора, иначе.....Джемиле! Помисли, имаш деца...за тях, помисли!
Джемиле: За децата, мисля......да, много мисля, за тях!
Хатидже: Много добре, помисли........забрави гордостта, годините в затвора и без това, ще ти я отнемат........няма да остане, нищо от нея....Джемиле! Само, ще се увеличи съжалението ти, много .......после ще съжеляваш, много....... ще съжеляваш !!!  



Приятно.........четене!!!


А, това е за всички гости................. и фенове на филма !!!    Naughty Naughty Naughty

# 3
# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 4 381
Монолога на Осман: " Баща ми, един ден ми говори веднъж, за барометъра......за измерване на времето, било...един уред! Служи за измерване и подготвя, предупреждава моряците за идването на бурите в морето........затова, се използвало! Ако, стрелката показвала.......посока, надолу......значи, идвала.......бурята! Моят барометър, вътрешният ми барометър...........сега, преупреждаваше! Притеснението ми, учестеното пулсиране на сърцето ми, усещанията ми.....предчувствията ми,като онази......стрелка, сочеше ми, че бурята...........наближаваше, тук..............и сега!".

Много съм впечатлена от монолога на Осман. Първо с това, че от баща си знае за барометъра и за бурите в морето разбирам, че Али не е безразличен към децата. Предполагам, че и на Мете е разказвал някои неща за професията си, но незнайно защо Мете няма спомени за професията на баща си, за това колко рискове крие морето...вече се изразих за светосхващането на младежа. Монолога на Осман потвърждава моята правота. Втория момент - преживяванията на едно шест годишно дете. "Притеснението, учестеното пулсиране...." - отношенията баща деца са стигнали върховата точко на гнева и яростта. И както вече няколко пъти се казва - това се случва в Турция, където може би и днес има повече от нужното уважение на децата към родители или по възрастни роднини. Объркана съм. Не зная какво да мисля......
Права си, аз също съм впечатлена....на мен, това ми говори че Али е намерил време, занимавал се е с малкия Осман! Преди........вероятно, го е правел и с Мете, навремето! Осман ще се окаже, че едно както, казваш че се интересува от работата на баща си, второ може да го влече.......морето! Виждаме, намекват за интереса му към водата, играе си със лодки, все е около вода..........в двора, любимото му място е до шадраванчето! Изумителното е, че той е бил на 5 годинки, най-много....когато баща му, сигурно му е говорил за......барометъра! Запомнил и каква връзка прави между нещата и събитията......преживява ги! По интересното е ...че, толкова малък....вече разчита, признаците на учестеното си сърцебиене и връзката с уреда барометър, който прави....! Очаква се да е вцепенен от страх, при това на което става...свидетел, а той си разсъждава.........в най-неочакваните моменти! Няколко такива монолога има, дотук.........Османчо! Значи толкова добре го е разбрал, че прави връзката със собствените си ..........реакции, наричайки ги "моят вътрешен барометър"! Умно дете, за разлика от големия брат......Мете, наистина....долавя се, едно такова пренебрежение........по отношение, на професията......на бащата! Моето объркване не е толкова голямо, но и аз като теб......се замислям, чувствителността на това дете.......както и той, разказва........ще му дойде в повече, ще остави следи......непоправими, при него!!! ooooh! ooooh! ooooh!

# 7
# 8
  • Мнения: 4 381



За тези, които вече са уморени от мен !!!
 

# 9
  • Мнения: 4 381
                Добро утро, зравейте! smile3531 55  food010 Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Four Leaf Clover  Nature Partly Sunny Coffee  jumpuu  remybussi

Малко мрачно утрото, мъгливо.......но е приятно, не е студено! bowuu

Хубав понеделник и приятна и спорна седмица, ви пожелавам! newsm10 smile3521 smile3525

Много настроение и емоции, да не ви напускат........цялата седмица! newsm47  love001 newsm51

До, после! Joy Joy Joy Joy Joy Joy

 



 

# 10
  • Мнения: 793
Добро утро и от мен сладурки!  Hug Hug Hug Hug


Кралице благодаря ти ,

Желая ви хубава седмица, сладурки!  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 11
  • Мнения: 4 381
Добро утро и от мен сладурки!  Hug Hug Hug Hug
Кралице благодаря ти ,
Желая ви хубава седмица, сладурки!  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
Привет, Белл.........хубава и на теб,мила !!! Hug Hug Hug

# 12
# 13
  • Мнения: 4 381
http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=7965      fragmani   7 .........утре/ епизода

# 14
  • Мнения: 4 381

 
   
   
   
 

 
 

Общи условия

Активация на акаунт