Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 727
  • 786
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 132
От Брюксел отричали напълно употребата на пластмасови шишета! Най-накрая!
Не само отричат, но забраняват от следващата година производството и вноса на шишета и т.н. с бисфенол А.

# 121
# 122
  • Мнения: 2 641
А цвеклото как се отразява на коликите през кърмата имате ли идея?

Зная че е офф, за което се извинявам но мисля че ще получа разумни съвети сред пишещите тук - Баткото ни много ревнува от бебето. Ама точно както го пише в книгите. Embarassed 9 месеца сме говорили, водили сме го с нас при лекаря, идваше в болницата да ни види, точно както пише в неговите книжки за Франклин. Но уви...

Как се справихте с адаптацията на по голямото детенце при появата на бебко?

# 123
  • Мнения: 782
Нивеа, всяка дете е различно. Пробвай с малки количества и ще разбереш, дали му понася на твоето бебче.

Може ли да ми дадете идеи за алабаш, че салатите ни омръзнаха  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 9 093
Nivea, ако искаш пусни тема в подфорум Консултация с психолог, психоложката там дава много добри (според мен) съвети.
Относно цвеклото, не мога да помогна...

И на мен ми трябват рецепти с алабаш, купила съм, а не знам какво да го правя Laughing

# 125
  • Мнения: 3 044
здравейте, на ДК е моят юнак, ннямам мн. време да готвя... Но ще я сменям - "Мама Люси" напоследък не ми харесва. Към
"Ян бибиян"  се насочвам, дано не греша...

# 126
  • Мнения: 782
Да споделя как спретнах алабаша. Задуших моркови, алабаш и броколи за 10-на минути. Направих сос бешамел - масло, брашно и прясно мляко. Залях зеленчуците, сложих чесън и копър...повряха задно 5 минутки и махнах от котлона. Мноооого вкусно се получи  Simple Smile

# 127
  • Мнения: 2 805
Да споделя как спретнах алабаша. Задуших моркови, алабаш и броколи за 10-на минути. Направих сос бешамел - масло, брашно и прясно мляко. Залях зеленчуците, сложих чесън и копър...повряха задно 5 минутки и махнах от котлона. Мноооого вкусно се получи  Simple Smile

Еее, супер идея ми даде за броколите и морковите, които имам как да ги направя   bouquet

Не остават ли обаче много твърди морковите с 10 мин. задушаване?
И как точно го правиш бешамела  Blush, че на мен много - много не ми се получава, май прекалявам с брашното...

# 128
  • Мнения: 782
Морковите са леко мекички, режа ги на кубчета.  Аз задушавам за кратко зеленчуците, за да останат повече витамини в тях, но ако не искаш да са хрупкави, ги оставяш за повече на котлона  Simple Smile
Оф, как да ти обясня за бешамела, като всичко правя на око. Слагам маслото да се разтопи, после добавям брашно, да стане на гъста кашичка и сипвам вряло прясно мляко. Освен да си приготвиш повечко мляко, щом като прекаляваш с брашното  Rolling Eyes

# 129
  • Мнения: 1 732
Никак ме няма в готвенето, но за неделя искам да направя нещо като торта или сладкиш, суров. Продуктите, които съм си набелязала са: фурми, райска ябълка, орехи, нар,  ябълки, тиква, краставици, имам какао на прах и кокосово масло. Не искам да се получи нещо много сладко, а пò скоро - хранително. Само да допълня, че нямам пасатор и не знам как ще ги направя на хомогенна смес, освен с бъркалка...Да ми препоръчате някоя рецепта Peace
късно ти отговарям, но може и да ти даде ориентация ако все още нямаш пасатор Wink Simple Smile

накисваш, после счукваш в дървен или порцеланов/керамичен хаван.
Всичко бъркаш, счуквайки.
тиква, краставици и подобни, рендосваш и счукваш....


Пастата на Хипократ
Известна от древни времена е пастата на Хипократ. Тя съдържа сушени кайсии, смокини, сини сливи, орехи и мед, който е в количество една трета от плодовете – ако те са 300 г, медът е 100 г. По времето на Хипократ плодовете се счуквали в дървен хаван, а днес се пасират, след което се прибавят счуканите орехи и медът и получената паста се разбърква.
от тук.

# 130
  • Мнения: 2 641
Реалист благодаря че сподели пастата на Хипократ. А как се яде тя?

И броколи с мляко нали не става? Вие винаги ли ги делите? Никак не ми е вкусно спанак или броколи без сирене или кашкавал....

# 131
  • Мнения: 3 869
И броколи с мляко нали не става? Вие винаги ли ги делите? Никак не ми е вкусно спанак или броколи без сирене или кашкавал....

Броколите си ги правя със сос от ядки и подправки (най-често смляно кашу с добавени разни зеле и малко вода, за да стане сос)
Спанакът го правя с киноа основно; може и на супа с други зеленчуци (всичко пасирано) или на баница (с гъби и кокосово масло).

# 132
  • Мнения: 718
Момичета възхищавам ви се на усърдието и компетенциите по въпроса за храненето на децата ( и нашето разбира се).

Много ще съм ви благодарна ако можете да ме посъветвате по следния проблем. Моят син има проблеми със зъбите, започна когато беше на 1г.6м.
Тогава от моя страна се започна голямото проучване - как се решава този проблем алтернативно, защото ние от раждането сме си  "алтернативни" откъм медицина, откъм ваксини и т.н. Четох за Уестън Прайс, темите на Людмил, даже и ферма си взех, е до успешни кълнове не се стигна признавам си. Въпреки това полагах усилия и оттогава и до днес полагам усилия да се храни здравословно, да избягваме рафинираните храни, от 9 м. му давам и омега 3 и др. хранителни добавки,които би трябвало да помагат в това напрвление, даже за известно време спрях да го кърмя преди запсивани и почиствахме зъбите много старателно. Подозирах че проблема не е в кърменето (както ме убеди зъболекарката), не съм ползвала флуорна паста (което според зъболекарката е най доброто и едно перманентно решение на проблема  #Crazy Shocked). Естествено проблемът беше отнесен и към хомеопата, започнах да му давам едно от шуслеровите соли. Миналата седмица пък бяхме на холистичен стоматолог , който пък каза , че тази шуслерова сол не се усвоява добре и да наблегна на храната. Та така, какво ли не пробвах вече, все различни препоръки. Та така,не мога да разбера какво не му достига на моето детенце- калций ли, минерали ли, някой друг микроелемент ли.
Как мога да включа повече сусам и бадеми, защото в твърда форма не изяжда кой знае колко, може би някакви ядкови млека?
Понеже знам че доста от вас са веганки подозиррам какво ви е мнението за млечните,но не ми се иска да ги изключвам от менюто засега, поне докато не включа повече растителни източници. В момента проучвамот млечните кое е най-удачно да предлагам на моето дете - козе мляко, биволско мляко, ако имате някакви идеи в тази насока също ше съм ви благодарна.  bouquet





# 133
  • Мнения: 2 641
Мег, благодаря ти Simple Smile

Кажете за шуслеровите соли, моля.

# 134
  • Мнения: 1 849
Lauren, ядките и сусама можеш да смилаш и добавяш към храни - или разбъркани вътре, или поръсени отгоре, също и ядково мляко. Също и сусамов тахан можеш да даваш.
Когато даваш калций, да знаеш, че е добре да се приема и цинк (подпомага ензимното усвояване) и вит. Д (от слънцето), също и много плодове и зеленчуци - вит. С. Добре е да има и добро движение, навън основно.
Богати на калций са също и водораслите, бобови, сушени плодове, портокали и др. плодове, меласа, соя и тофу (био), тиква и зелеви - зеле, карфиол и броколи. Нужно е храносмилателната система да е в добро състояние също.
Също така за усвояване на калций трябва да има и фосфор 2:1.
Можеш да пуснеш едни изследвания (и от педиатъра) за минерали - калций, фосфор, цинк и др. и да видиш как е нивото.

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 22:39 от M_Nik

Общи условия

Активация на акаунт