Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 753
  • 786
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 713
Имам три кутии овесени трици с добавен зародиш - на люспи е, но никой не ги яде и така си стои. Чудя се какво да ги правя, а са био и не ми се хвърлят. Моля за  идеи  Thinking
Слагай ги към хляба, ако си правиш вкъщи.

# 106
  • Мнения: 3 869
Страхотни предложения има Йонна с патладжан! Браво на нея, макар аз да нямам нерви за рататуй, а така добре изглежда...
  bouquet че ги споделихте тук Simple Smile

Трици и зародиш стават и към бисквитки и солетки разни...

# 107
  • Мнения: 782
Добавям към всичко тестено у дома, е , често и забравям за тях. Искаше ми се да се отърва на куп  Rolling Eyes Мислех си, да заместя брашното в нещо тестено с тях, но ми се струва твърде агресивно за стомаха. Явно ще си ги мъкна още доста време  Laughing

Благодаря ви, все пак  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 2 132
Shada

Мъфини с ябълки и стафиди

300мл мляко                                                     50гр пълнозърнесто брашно
100гр овесени трици                                       100гр бяло брашно
2 яйца от свободна кокошка                            2 ч.л. бакпулвер
60гр масло, разтопено                                     1 ябълка, обелена, почистена и нарязана
40гр сурова тръстикова захар                        2 с.л. стафиди, накиснати в портокалов сок за няколко часа
1/2 ч.л. ванилия

Поставете млякото и триците в купа. Разбийте заедно яйцата, маслото, захарта и ванилията. Изсипето сместа в млякото+триците.
Разбъркайте брашната и бакпулвера заедно и изсипете ябълките. Комбинирайте двете смеси, добавете стафидите(без сока) и разбъркайте добре. Намажете 12 формички с мазнина. Изсипете във всяка от сместта и печетев загрята на 190 С фурна за 23-30мин, или докато станат златисти и бухнали.

# 109
  • Мнения: 782
Жени, благодаря! Днес  това ще ни е следобедната закуска  Simple Smile

# 110
# 111
  • Мнения: 2 805

Чудесни предложения   bouquet

И доста се посмях на крем надрусана смокиня  hahaha

# 112
  • Мнения: 2
страхотни линкове, сега съм се заела да ги чета подробно, мерси много

# 113
  • Мнения: 2 642
Сори за спама, но не знам кой друг да попитам - освен боб, леща и зеле знаете ли кои други зърнени се водят коликообразуващи? Няма как да питам консултантката си за амарант, киноа, просо при положение че не ги е чувала...

Вие спазвахте ли неяденето на по тежки бобови до като бебчетата бяха малки и ги кърмехте?

# 114
  • Мнения: 5 713
Газообразуващи - по принцип карфиол и броколи, грах.
Аз лично не внимавах какво ям в това отношение.

# 115
  • Мнения: 2 132


Вие спазвахте ли неяденето на по тежки бобови до като бебчетата бяха малки и ги кърмехте?
Не. Доста леща и боб изядох, и не сме имали колики. Peace

# 116
  • Мнения: 782
Вие спазвахте ли неяденето на по тежки бобови до като бебчетата бяха малки и ги кърмехте?

Нищо не съм спазвала и аз, но моето юначе нямаше колики. Само ако хапнех диня, почваха зверски колики  Thinking Чувала съм, че някой кърмачки хапват поетапно храните в началото, за да видят дали някои влияят зле на кърмачето  Simple Smile

# 117
  • Мнения: 9 100
Просо, киноа, амарант, елда - нито едно от тези не е газообразуващо, можеш да ги предлагаш спокойно, съответно да ги консумираш и ти Simple Smile

При моето детето проблеми създаваха грах, броколи, карфиол. Видимо имаше колики, а от граха получаваше и обрив по дупето...

# 118
  • Мнения: 1 849
От Брюксел отричали напълно употребата на пластмасови шишета! Най-накрая!

# 119
  • Мнения: 2 642
Благодаря ви момичета. Hug

Общи условия

Активация на акаунт