Отговори
# 645
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Според мен, ако лекарите не пришпорват нещата, бебето може да се намести в правилната позиция... Това относно случая с ani_d...
Ето това не ми дава мира и на мен, още не мога да си простя , че се съгласих толкова бързо на това секцио, от друга страна, пък ако наистина е имало риск за бебока  newsm78 Благодарна съм взе пак, че над 30часа продължиха опитите за нормално раждане. От друга страна пък може би му е трябвало още малко време на бебчо и не е бил готов!

Това, което ме притеснява сега е че не стига , че още е много рано, ами едва ли не те пак са сигурни , че бебето ще е голямо и от там, че опасността от руптура на матката се увеличава. Имам чувството, че искат едва ли не да ме убедят сама да взема решението. Ама не са познали.  Crossing Arms

Има ли зависимост между големината на бебето и руптурата на матката? И как ще определят, че бебето е голямо, като и при двете ми деца не познаха. Айде при първото преди 11г нямаше  3Д и дори и пола не знаехме, ама с второто как пък не го разбраха, че е голямо?

# 646
  • Мнения: 4 753
Всъщност, имах предвид, че не е трябвало да бързат с хапчетата и окситоцина, освен ако не са ти изтекли водите и е имало опасност бебето да остане на сухо (ако да кажем са изчакали още 2-3 дни)... Иначе смятам руптурата няма общо с големината на бебето, а със съвсем различни неща, но нека другите да кажат, защото са по-навътре с информацията... Иначе съм чела за руптура и при жени, които не са имали секцио, както и се знае, че пришпорването на раждането също може да доведе до руптура... Стената и разтегливостта на матката също мисля има значение...

# 647
  • Мнения: 83
ani_d  ето още една майка, която наскоро роди нормално 4 килограмово бебе. При нея бяха минали точно 2 г. след секциото. 
....няколко напъна се роди моят син - 4 кг, 54 см.

Нощни очи, стискам палци спокойно и уверено да посрещнеш малкото човече вкъщи  Hug

# 648
  • Мнения: 1 262
Нощни, с теб сме всички Hug

# 649
  • Мнения: 180
Нощни,УСПЕХ!!!..Така се развълнувах!
За моето раждане:
Събота с/у неделя след полунощ,към 2ч започнах да усещам болки,но бяха не по-различни от преди,дори по-леки и напълно поносими.Разликата беше в това,че ги усещах на 10 мин.точно....Ии така до 5ч,когато болките станаха на 5-6мин.+ 3 пъти ходене до ВЦ по голяма нужда.На поредното посешение до ВЦ-то забелязах,че леко съм прокървила и вече решиха да събудя мъжа ми.към 5.30 тръгнахме за болницата.По пътя болките(стягане ниско долу)зачестиха на 3 мин.Но все така поносими..може би с една степен по болезнени...
Като влязох в родилното,още от входа,без преглед,без нищо започнаха да ми правят изследвания за секцио.Смяната нещо не ми допадна и се обадих на моя лекар.той се отзова възможно най-бързо-до 40 мин бе при мен.Болките ми бяха все така на 3-4 мин и все така поносими,а като се разхождах из коридорите зачестяваха,но пък не бяха болезнени.Кръвотечението също се засили,док каза,че не е притеснително,а че е знак за започване на раждане.Чухме тонове-ОК са.После видеозон...Док отцече "тоз гигант няма да се ражда нормално"Аз запънах малко,но той бе категоричен.После ме провери за разкритие(без да имам идея защо)и нищо не каза,но бях сигурна че имам доста,защото усетих че му е "лабаво"на 2 пръста ,а и самата проверка този път изобщо не боля.Усещах бебето доста ниско,доста. Rolling Eyes
Човека излезе вън при мъжо и му обясни,че ще прави секцио,защото е рисковано,бебето е едро и е все още високо,не било слязло в таза-грънци Crossing ArmsЗатова се роди с продълговата глава.
Нищо.здраве да е!Доволна съм много от операцията.Няма нищо общо с предната.Възтанових се много бързо,дори по-бързо от раждалите нормално.Като се замисля,може би док е взел правилно решение.
Никога няма да разбера истината за това дали можеше или не,дали щеше да е лесно,или трудно.
Но честно казано,не ми се мисли върху това.
Вики се роди 3.900, 51см.Вече е на 6 дни,кърмим се успешно.Аз се чувствам много добре и щастлива.
Днес дори излязох малко по магазините Laughing

# 650
  • Мнения: 1 262
elenia , и при мен беше така!Не знам защо но се възтанових светкавично след второто секцио, станах сама и започнах да ходя без никаква болка, бях изумена направо, а първия път така ме болеше.
Аз се примирих с факта , че и двата пъти нямах никакъв шанс дори да се опитам да родя нормално. Sad Поне си помечтах за моето нормално раждане.

# 651
  • Мнения: 180
Е,аз не съм казала,че не е боляло.Болеше си.Първия ден -доста,втория-по малко и така,както и преди.При раздвижването също ми бе много трудно.Аз съм тежка и ми бе трудно,при все,че сама трябваше да се радвижа без ничия помощ.Говорех за самата операция,че е по-успешна.Нямам шевове като преди а само 2 скрити + пластика някаква.Док казал на мъжо,че е изрязал всичко от старата операция,махнал е конците на матката и е сложил други по-добри,разграждащи.А външно каза,че белег фактически няма да има.
.....Ааааа и разбира се една  класика в жанра:
"Секциото беше наложително,матката бе изтъняла като лист хартия,а при евентуални по-силни контракции изтънява още повече и руптурата е била в кърпа вързана"
....Това да сте го чували някога Mr. Green
...................................
По пътя към болницата бях спокойна и сигурна в силите и успеха си.Някак усещах,че е момента и че мога да се справя.Но не случих на екип,стресираха ме.Никой не ме успокои или поущтри.Затова се и обадих на моя док и след като и той се произнесе....
А 9 месеца се настройвахме с него за ВРСЦ...

# 652
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
ani_d  ето още една майка, която наскоро роди нормално 4 килограмово бебе. При нея бяха минали точно 2 г. след секциото. 
....няколко напъна се роди моят син - 4 кг, 54 см.

Дикс6,
много ти благодаря и на теб, всеки едни такъв разказ ми е от голяма полза!  Hug

# 653
  • Мнения: 1 262
elenia, ясно !А при мен в буквалния смисъл си беше супер безболезнено!Дали пък не помогна това , че приемах Арника преди това!Нямах болка и при раздвижването, станах сама, половинката и докторите много се изненадаха, как направо скокнах от леглото без ничия помощ, аз дори и доктор не изчаках, да ми даде зелена светлина за ставане.

Иначе това за изтънялата матка от първата операция наистина си е класика, при мен и на феталните не пропускаха да го отбележат, ей така да ми дадат малко "кураж" за нормално раждане.

# 654
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Еленка  Hug
Все пак удържа фронта докрай!  Mr. Green То както го описваш съм сигурна, че си била с почти пълно разкритие.  Whistling Гордея се с теб!   bouquet

Аз все още си чакам. Цял ден нямам кьорава контракция. Но очаквам след час-два ново включване. Simple Smile
Минаха 13 часа откакто ми изтекоха водите. Имам още цели 59 часа на разположение да се моткам.  Sunglasses Mr. Green Пък след това... ще видим.

# 655
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Стелт, благодаря, определено и аз си мислех , че можеше да се изчака, ама на... При първото раждане ми сложиха системата 6 часа след като ми бяха изтекли водите и то пака за какво ли, ама пусти доктори как да се разправя човек с тях. Сега просто докато не ми почнат контракциите няма да отида в болницата и това е. Да не се заричам ама.....


Нощни очи, браво на тебе, не им се оставяй на лекарите, дотук и сама се справяш страхотно!

# 656
  • Мнения: 415
Нощни очи, с тебе сме мила  Hug през нощта сигурно ще се засилят контракциите, така ми се струва. Има ли кой да те подкрепя? Стискам ти палци  Praynig Споделяй си тука ако ти се пише. Може и да ми звънкаш.

# 657
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да, през нощта имам контракции. Сега ми се появих пак болезнени от време на време.
Има кой да дойде, ако се наложи. Мъж ми и той е с мен.

# 658
  • Мнения: 18
Да, през нощта имам контракции. Сега ми се появих пак болезнени от време на време.
Има кой да дойде, ако се наложи. Мъж ми и той е с мен.
Hug Praynig Hug
Успех!!! Peace

# 659
  • Мнения: 415
Браво, мъжът е много важен  Peace Моят поне си поспа докато раждах  Mr. Green
Всичко е наред значи, давай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт