Отговори
# 540
  • Мнения: 4 753
...на моя приятелка се появяват брадавички около входа на влагалището (забравих как се казват), най-вече когато и падне имунитета....

За херпес симплекс ли става въпрос? Ако е той, виж в първия пост има линкове...

# 541
  • Мнения: 705
ginger, добре дошла!

Мишленце,  секциото НЕ предпазва напълно от заразяване с ЧПВ. Т.е. и след секцио бебето може да е заразено като вероятността не е никак малка - около 16 %. Не е като да го намалява до 1%.
Общо взето това пише:

http://www.womenshealth.gov/faq/human-papillomavirus.cfm#r

How does HPV affect a pregnancy?
Most women who had genital warts, but no longer have them, do not have problems during pregnancy or birth. For women who have genital warts during pregnancy, the warts may grow or become larger and bleed. In rare cases, a pregnant woman can pass HPV to her baby during vaginal delivery. Rarely, a baby who is exposed to HPV gets warts in the throat or voice box.

If the warts block the birth canal, a woman may need to have a cesarean section (C section) delivery. But HPV infection or genital warts are not sole reasons for a C section.
 
На Мая ѝ бяха направили секциото заради ЧПВ и когато за второто е отишла на преглед са казали, че за такова нещо секцио не правили и сигурно тя е настоявала за операцията.  #2gunfire

Нека смени лекаря или да се допита до някой от консултантите в болниците.

# 542
  • Мнения: 18
Деси, страхотен е разказа ти! Със сигурност изборът ти е правилен щом всичко е завършило добре за двама ви! Какво по-хубаво от това да се наслаждаваш на естественото си раждане без задушаващата болка. Абе който може си го може (говоря за лекарите), не като тука само секцио да пеят. Просто имаш късмет, че не раждаш в БГ за съжаление!  Hug
Мунка, направо ме втрещи за 11те секции  Shocked Shocked Shocked
Еления, стискаме палци! Peace

# 543
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
pochti_bezobidna, честит рожден ден на детенцето ти!  Hug  bouquet Да ти е живо и здраво и много да ви радва!

Турция обявява война на цезаровото сечение: http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14752710,00.html?maca=bul-s … _feed-bul-619-xml

# 544
  • Мнения: 180
 HugБлагодаря за куража момичета!Ще ми е нужен.
....добре се нахъсах все пак в тази тема Mr. Green
Дано да успея. Praynig

# 545
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!  Hug
Преди време питах в темета дали мога да излъжа докторите, че са минали повече от 2 години от предишното секцио за да се съгласят на VBAC. В крайна сметка, видях, че в направлението за раждане от ЖК-то на 4 места пише кога ми е било секциото  Whistling Добре, че не излъгах. Щеше да е голям резил  Joy
 Намерих си доктор, който се съгласи на нормално - др. Дачева от Окръжна болница в София. Тя самата ми обясни, че по никакъв начин не трябва да насилваме раждането - без окситоцин, без натискане по ребрата, никакво форсиране и без епидурална упойка за да не се забави раждането.
 До тук - добре! Ама, кой да предположи, че раждането ще почне през нощта на 31 дек. срещу 1ви януари  Crazy и разбира се, докторката беше в провинцията  hahaha  
 Изтекоха ми водите в 4 сутринта. Изкъпах се, направих си кафе, повъртях се малко на топката за фитнес и тръгнахме към Окръжна б-ца. Там се разбра, че имам 5 см. разкритие, 80 % изгладена шийка и , че екипа няма да дойде. След като докторката ми говори с дежурния екип, те се съгласиха на естествено раждане.  bowuu  Grinning  След 5 часа контракции и 8 см. разкритие, екипа реши, че раждането много се бави и ме включиха на окситоцин на бавна капка. Е тука вече, болките станаха зверски. След около 40 мин. ме качиха на магарето с 9 см. разкритие и без естествени напъни. Доктора явно помогна с ръка за 10 те сантиметра и няколко напъна се роди моят син - 4 кг, 54 см. За болката при зашиването и самото раждане, няма да разказвам  Simple Smile АА, позволиха и на таткото да присъства на раждането- от началото до края. Всичко мина както си го бях пожелала  Grinning С благодарности на др Дачева, др Стоев и др Лазарова от окръжна б-ца.

Успешно раждане на всички, на които им предстои   bouquet и най - вече здрави бебета и майки!!  Grinning  Hug
 Благодарности и на всички в тази тема, бяхте ми голяма подкрепа!

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 17:41 от vbac

# 546
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
vbac, честито!!!   bouquet Hug

Много се радвам за вас!

# 547
  • Мнения: 1 265
vbac , поздравления и да ти е живо и здраво детенцето!Хайде започна дъжда от вагинални раждания! Hug

# 548
  • Мнения: 705
vbac, страшно много се радвам за теб! Да сте живи, здрави и щастливи.  Hug Hug Hug

# 549
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
vbacnewsm44
Страхотно, честито ти съкровище!!!
 Hug Hug Hug Hug Hug

За вас ли е ставало дума в онази статия?

# 550
  • Мнения: 2
vbac, двойни поздравления - и за вагиналното раждане, и за голямото момченце.  Hug Да ти е жив и здрав юнакът, много да те радва и да те слуша!  Heart Eyes
Следващият път и аз искам такова раждане, а не някаква изнасилена работа като моето преживяване. Не съжалявам за нищо, струваше си, но си го представях по-естествено, без толкова много интервенции и медикаменти.
Между другото, акушерките бяха страхотни, както и лекарката, и наистина направиха всичко, за да отърва секциото. Просто виждаха, че аз полагам големи усилия, и непрекъснато ме окуражаваха и съветваха какво да правя. След раждането даже лекарката си призна, че сутринта в 8 ч. (аз родих в 15:30 следобед) е смятала, че шансовете за вагинално раждане са 50/50, и много се радваше на крайния резултат.
Не мога да ви опиша разликата във възстановяването със секциото - уж моето 'пост-секцио' беше бързо и леко, но това да станеш два часа след раждането и да си пълноценен човек, да не те боли почти нищо и да нямаш нужда от болкоуспокояващи си е съвсем друг филм. Даже ми се струва, че лохиите са по-слаби от предния път, а матката въобще не ме боля толкова при свиването първите дни, колкото преди. Мдааа...
Хайде, сега стискаме палци и чакаме хубави новини от Нощни очи и Еления   Hug

# 551
# 552
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
...

Хайде, сега стискаме палци и чакаме хубави новини от Нощни очи и Еления   Hug
Оле, колко малко време е останало  Mr. Green
Стискам, стискам.... Peace

# 553
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета  Hug  bouquet

# 554
  • Мнения: 177
Момичета,  Hug   bouquet Деси, vbac СТРАХОТНО СТЕ СЕ СПРАВИЛИ!
Вашите раждания са най-доброто начало на тази година. Толкова е вълнуващо и окуражаващо. Успех на всички, на които предстои.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт