Приучване към гърне

  • 100 752
  • 2 131
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 12
мерси Deni-meni  Simple Smile ще питам дано имаме успех!

# 1 351
  • София
  • Мнения: 3 249
Laurel, аз пък мога да заявя, че благодарение на психолог преодоляхме нощното напикаване при Големия ми син. Wink

Браво, много се радвам за вашия успех!
И все пак сигурни ли сте, че се дължи на работата с психолога, или просто го е израстнал тоя период?

(Не се заяждам, а събирам опит - синът ми е на 3 и още му слагам памперс през нощта - макар почти винаги да остава сух.  bouquet)
Ами за израстване не знам (баща му е имал проблема и до по-голяма възраст) Тя ми каза как да го стимулирам и почнахме с облачета, слънца при сух и мокър памперс. Награда, ако е сух и така.От 3-4 месеца е без нощен памперс и не е имал изпускания.

# 1 352
  • Мнения: 98
Здравейте, да разкажа и нашата история с гърнето.Миналото лято синът ми беше 1,8 м. когато почнахме да се учим да пишкаме на гърне-изчетох всичко в интернет по темата,пробвах всякакви варианти-2 месеца -нищо(пишкаше навсякъде и констатираше само какво е направил).Реших,че щом неможе да се стиска ,го оставих зимата с памперс.Този месец (2,5 год.) махнахме памперса- 2-3 дена му бяха необходими да се научи да пишка в гърнето.(казва си навсякъде-навън,когато е на друго място и т.н),НО проблем имаме с акането.Стиска се по два дни и ака на третия по неволя.Казва ми ,че ще ака,кляка,да си заеме позата(категорично отказва на гърнето, неиска  памперс,неиска на тоал.чиния)и след като свърши,не иска да го пробуя-казва ,че го е страх от акото.Обяснявам му...,заедно го хвърляхме,следващия път пак същото.. надявам се скоро да превъзмогнем проблема.

# 1 353
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 396
vesper - много добре те разбирам, и ние сме имали проблем с акането на 2г. и 2-4 месеца, стискаше по 3-4 дена. Аз понеже съм го обяснявала назад моя опит, ще поровя да видя на коя стр. и ще го постна пак. Не казвам, че така точно трябва да се процедира, но не е зле да се опитат повече неща и да се види кое ще подейства на детето Peace

Слагам ти го спойлер, иначе съм разказвала подробно на 78страница на темата
Скрит текст:
Aza - бързам да ти отговоря, но не знам дали ще съм полезна Peace
Ние имахме същия проблем, даже тук съм споделяла. Беше на около 2,2 до 2,5. Това бяха кошмарните 3 месеца, в които се стискаше за ако по 3-4 дена, и само със слабително и страшни ревове и писъци акаше. Разбирам те прекрасно, мъчат се милите.
Аз разбирах съвсем ясно, че това не може да продължава и като тебе сме обяснявали, обещавали на клоуни се обърнахме. Rolling EyesПроблема беше чисто психологически/не знам, дали не беше от яслата нещо/ Беше края на лятото и си играеха на вън с другите деца, едното момиченце/те са си приятелчета/ каза на майка си, че й се ака. Така изака се тя и нашия каза, че и той искал - и си свърши работата навън докато я гледаше нея. Тогава му обясних как тя ака и това е много хубаво, всички деца го правят и тн.т. Повечето деца по мои наблюдения се индентифицират с другите по един или друг начин, те искат подсъзнателно или не да си приличат. Това е нашия опит, нищо не пречи да опитате и вие, може със животни, ако харесва, да му обясниш как и те го правят...
От тогава започна пак, както преди да си ака всеки ден.
Пожелавам ти търпение и много късмет, дано скоро се похвалиш Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 18:37 от RadoLin4eto_Mac!

# 1 354
  • Мнения: 2 216
Моето дете има някакъв напредък. На 1 1/2г вече започна да сяда на гърнето. Не я насилвам и не настоявам, но ми се иска лятото да се учим...Взела съм протектор за кошарката и, купих и гащички за отказване от памперси...Днес след като поседя малко на гърнето /нищо още не прави в него/ не искаше да слагаме памперс и я оставих с тези гащички /напишка ги/
Прави ми впечатление, че по няколко часа издържа без да е пишнала в памперса. Явно вече може да задържа урината.
Сега се надявам скоро да започне да пишка в гърнето, да разбере за какво се ползва

# 1 355
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Преди две седмици махнах дневния памперс. Първите няколко дни пишкаше навсякъде и почти бях на път да се откажа. В един момент обаче за моя огромна изненада започна да си казва пиш и да си иска гърнето. След като се изпишка в гърнето, става и заявява много сериозно, че няма пиш в гащите, а само в гърнето. От около седмица не е имало фалове  Praynig Навън е с памперс, но винаги остава сух, чака да се приберем и да се изпишка в гърнето.

# 1 356
  • София
  • Мнения: 1 178
Пиша в темата понеже моето момченце вече е на 4г 1м, а всяка нощ се напишкава (тази даже два пъти). Той е с бъбречна операция и може би това има връзка с нещата. Дали е малък за психолог?
Не слагам памперс през нощта (вече 3 месеца), но той дори не усеща, че е мокър. Някакви съвети?

# 1 357
  • София
  • Мнения: 3 249
Пиша в темата понеже моето момченце вече е на 4г 1м, а всяка нощ се напишкава (тази даже два пъти). Той е с бъбречна операция и може би това има връзка с нещата. Дали е малък за психолог?
Не слагам памперс през нощта (вече 3 месеца), но той дори не усеща, че е мокър. Някакви съвети?
Въобще не е малък, но при психолога ще идеш първо сама. Той ще ти даде насоки как да действаш, след като обясниш проблема. Детето евентуално при нужда. Защото при нас реално с детето не работи. Аз отидох на консултация и така Simple Smile

# 1 358
  • Мнения: 2 216
Моят племенник е на същата възраст и също спи с памперс. Според лекарите, при които е воден това е нормално.
Ако при вас проблемът е в бъбреците не сте за психолог, според мен

# 1 359
  • София
  • Мнения: 1 178
Мерси за съветите  bouquet Все пак си се притеснявам  Sad

# 1 360
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Момичета, ние бяхме махнали памперса по време на обедния сън, но по едно време пак започна да се изпуска и така след 2-3 поредни дни майка ми пак му го въведе.
Според вас да пробваме ли пак да го махнем, защото в някои от случаите той пишка в него след като се събуди.
Случвало се е дори да се изпусне и да почне да ми обяснява, че баба му не му е сложила гащи.
Сега хем е научен хем зорлян го държим на по-ниско ниво.
А като тръгне на градина предпочитам да знам че трайно е научен да спи без памперс.

# 1 361
  • Мнения: 2 216
Защо не пробвате с гащичките за отказване от памперс?
Така хем ще е с гащички/разбрах, че така иска/, хем е една стъпка по- близо до пълното отказване от памперсите
П.С.
Ако на аватара сте си вие - много сте чаровна Heart Eyes

# 1 362
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Много отдавна ползваме памперс гащи, вместо памперси, защото се обуват по същият начин като обикновеното бельо. Но той е голям и прави разлика!

П.С.
Ако на аватара сте си вие - много сте чаровна Heart Eyes

Аз съм, благодаря!

# 1 363
  • Мнения: 2 216
Нямах предвид памперс гащичките, а тези http://bg.bambinomio.com/bg/our-products/potty-training

# 1 364
  • Варна
  • Мнения: 2 088
Мира, аз бих махнала дневния памперс при сън щом е само за всеки случай. Дори с риск да се напишка детето. Щом прави разлика между памперс и гащи вече е свикнал с гърнето, бързо ще се научи преди да легне и веднага като стане от сън да се изпишква в гърнето.

Общи условия

Активация на акаунт