Приучване към гърне

  • 100 864
  • 2 131
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Пловдив
  • Мнения: 3 591
Gianna, такива гащи виждам за първи път и много ме заинтригува. Ще потърся в Пловдив.
Успоредно с това още от утре започваме с разговори, дано само да не му дойде в повече.

antonia памперса вече не е за всеки случай, в повечето пъти е мокър след като стане от сън, но той най-вероятно пишка след като се събуди, докато се излежава и разсънва.

В интерес на истината той за отрицателно време свикна с гърнето и започна да си казва - буквално за два почивни дни, когато съм си вкъщи по цял ден. Нямаше драми и куп напикани дрехи. Затова сега се мая и чудя от къде да я подхвана. Отделно че понякога когато е с други хора - баба си, дядо си или леля си не казва, стиска, премълчава или оставя за последния момент, и в крайна сметка е подмокрен или съвсем мокър.

Силно се надявам и с това начинание да имаме успех скоро, да не говорим, че сега разбира много повече от преди 6 месеца.

# 1 366
  • Мнения: 931
Да ви питам и аз нещо
(извинявам се, че не мога да взема отношение по горните въпроси - ние сме още много назад от тези етапи) -
Сега като е топло гледам да го държа без памперс вкъщи. Само че вече няколко дена докато сме вкъщи сутрин като му махна памперса и нито пишка, нито ака. Понякога това са по 3-4 часа. После обикновено трябва да излезем и му го слагам и не мога да проследя кога е пишкал. Струва ми се, че се усеща вече, че не е редно да пишка където му падне и се стиска, но не мога да го накарам да седне на гърнето и това си е. Притеснявам се да не стане по-зле, ако пък се стиска.... Така всъщност с това стоене без памперс нищо не правим, защото той като не направи нищо и аз няма как да му покажа.

# 1 367
  • Мнения: X
Да се запиша и аз в тази тема, че вече и на нас ни е време да махаме памперса.
От няколко месеца подготвям почвата, слагам го на гърнето да свиква, сега намерих начин, който работи: едни много красиви лепенки с калинки са наградата. Вече няколко пъти проработи метода Praynig

# 1 368
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
И аз тук, преди 3 дни свалих дневния памперс на сина ми - на 2 г и 8 месеца е, но категорично отказва да сяда на гърне, доста време се опитах да го слагам на определени интервали.Не помагат никакви поощрения,награди и т.н.Чудесно знае каква е целта на заниманието, защото си носи мечето , слага го на гърнето и констатира "Мечо чурка", но дотам.Единственото, което научи е да ми казва като има зор, но не умее да стиска още и докато му сваля гащичките вече я е свършил .

# 1 369
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
...на 2 г и 8 месеца е, но категорично отказва да сяда на гърне, ...

 Thinking а опитахте ли направо на тоалетната чиния?

нашето мишле отказваше да седне на гърнето, но на тоалетната чиния тичаше сам  Hug
купихме стъпалце, качва се и се изпишква

взехме подобно на това от лидъл или пени, пълен болкук, хлъзга се и се разчекна за по-малко от месец


второто е от ибей, подобно на това, но правоъгълно

# 1 370
  • Мнения: 8 358
Хайде и ние в кюпа Simple Smile
Дълго отлагах махането на памперс, може би защото е по-лесно за всички.
Е моя син сам пожела в петък да бъде с гащи. В петък изкара с едни гащи цял ден. На всеки час му предлагах да пишка. Той пишка прав в тоалетната стъпил на степенка и прав навън. На гърне сяда сутрин след сън и след обедният сън.
В събота и неделя обаче имаше по 2-3 мокри гащи. Предлага му да пишка , той отказва и след 10 минути се е напикал. Това не му прави впечатление , продължава да си тича с мокри гащи...и всеки път като го питам има ли пиш ми казва че няма...Чудя се това напикаване до кога продължава и дали действам по правилният начин....

# 1 371
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
st. Dobri,

да,опитах  Tired Купих му стъпалце и аз от ибей, детска дъска за толалетната чиния.Баща му му показва множество пъти, но той само се смее и това е.

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 12:17 от Горгона

# 1 372
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
st. Dobri,

да,опитах  Tired Купих му стъпалце и аз от ибей, детска дъска за толалетната чиния.Баща му му показва множество пъти, но той само се смее и това е.

не на дъска Wink прав "като мъж"  Hug

преди степенките купихме това



пищеше и бягаше. и до сега го е страх от високо  Blush

# 1 373
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
Да, точно прав като мъж, просто купих и двете неща с надежда поне едното да проработи..

# 1 374
  • Пловдив
  • Мнения: 273
И аз се записвам при вас, вече е време за махане за памперса ,но не ми се получава , казва след като напрви всичко на гащите , а като го питам има ли пишу , ако той винаги казва НЕ . Седи на гърне като стане от сън през другото време е много трудно...и вече незнам какво да измисля. А и сега сме повече време навън как да процедирам, да го оставям ли навън по гащи и да нося за смяна няколко чифта дрехи  newsm78 .

# 1 375
  • Мнения: 931
При нас има минимален прогрес - да споделя Simple Smile Стои си вкъщи без памперс и така го издебнах един-два пъти като почне да пишка и му слагам гърнето  пред него, така че да го уцели Simple Smile После отиваме в банята, изхвърля го, пуска чешмата и го измива и после пуска и водата. Много се кефи. Даже после иска пак да пишка, но веднага не му се получава Simple Smile За пръв път реагира на подканяме - попитах го дали иска да "цели дупката" и като по чудо дойде и се изпишка. Обаче прав, като мъж, "цели дупката. Ще споделям как вървим занапред, но съм много доволна, че най-накрая намерих начин да му покажа за какво аджеба служи това гърне.

# 1 376
  • Мнения: 67
Хайде и аз да се запиша Grinning
от както е станал на 8 месеца съм му сложила гърнето на земята за да се "запознят".От едно известно време сутрин след хранене му махам памперса и го слагам на гърнето,но нашият човек предпочита да си клекне до гърнето и да се изака на пода  Mr. Green.Мисля,че ще е временно но.......................

# 1 377
  • Мнения: 98
Здравейте, и аз да се запиша до къде сме го докарали.(2,6 год. е синчето).Вече 2 месеца сме без дневен памперс и засега без никакви гафове с пишкането.(дори и като ходихме на почивка си казваше).От няколко дни му махам и нощния ,защото досега винаги е бил сух,а и в тия жеги да не го спарва.Но с акото имаме много слаб напредък-преодоляхме проблема със страха и стискането,но все още не иска да ака в гърнето.Не се крие,казва ми,но иска в гащите.Говорихме,показахме му къде и как трябва да се прави-няма ефект.Мисля да поканя негов приятел вкъщи,да види къде той върши работата(той доста подражава,а и  назад в темата прочетох,че при някой е дало резултат).Смятате ли,че е правилен подход?

# 1 378
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
Споделям, че има прогрес - пиша прав на плочките в банята  Mr. Green Водя го на около час, след сън и храна.

# 1 379
  • Мнения: 265
Дъщеря ми е на 2,2г...и от два месеца е без памперс. Научи се за 3 седмици(за толкова се научи и сина ми), да ходи в тоалетната на дъска...гърне не сме ползвали. Основното правило(което знам от кумата ми)...  е махаш памперса и повече не го слагаш...независимо дали сте на разходка, вкъщи или пътувате. Иначе децата се объркват и процеса доста се забавя. Взимах солидно количество дрехи, за аварийни случаи и постилах където е нужно от постелките за лежащо болни.
Да споделя че степенки има в Джъмбо...там са най-евтини...около 8лв....но не са боклуци...ползваме я повече от 1г и 6м...голям зор видя, но още е здрава. Peace

Общи условия

Активация на акаунт