Подсъзнанието може всичко 32 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 375
  • 730
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен!Започнах да чета Законът за привличане и искам да попитам нещо ,което не ми стана много ясно.Ще ме изините ,ако въпросът ми е глупав,но съм съвсем начинаеща.Там пише че ако моето желание и желанието на вътрешното ми аз не съвпадат,аз ще усещам отрицателни емоции и вибрации.Много искам да ходя на йога,преди няколко месеца посещавах няколко пъти занятия,но спрях,защото след последното посещение ми стана много лошо.Желанието ми обаче да ходя остана и вчера навих две приятелки /страхувам се да излизам сама/ и посетихме друг курс за начинаещи.Всичко беше хубаво,но след това получих много силно сърцебиене и около 2 часа се чувствах много некомфортно.Значи ли това че въпреки силното ми желание да ходя на йога вътрешният ми глас казва че не трябва?Или другата причина за състоянието ми е моята обездвиженост.
Предварително ви благодаря
Отърви се от вътрешните си страхове и всичко, което ти се иска  да бъде реалност. Flutter

# 136
  • Мнения: 10 687
Значи ли това че въпреки силното ми желание да ходя на йога вътрешният ми глас казва че не трябва?

Не, според мен не значи това  Wink Напротив! Силното ти желание да ходиш на йога е израз на вътрешния ти глас  Peace
Причините да не се чувстваш комфортно след йога биха могли (и най-вероятно са!) чисто физиологични, организмът ти просто още не е свикнал  Simple Smile
Моят съвет е да направиш следното  Wink Опитай се 21 дни да ходиш на йога, в смисъл не всеки един ден от тези 21 дни, а когато са заниманията - 2 или 3 пъти седмично. И виж как ще се чувстваш след това  Grinning
Паралелно с това ти препоръчвам да погледнеш на 1-ва стр. Петте тибетски ритуала - излкючително елементарни упражнения, носещи невероятна полза от всякакво естество!  Grinning Почни и тях да ги правиш 21 дни, за предпочитане сутрин,  и сама ще откриеш разликата в начина, по който се чувстваш  Hug
Докато свикнеш не е нужно да изпълняваш максималната бройка (21), прави колкото ти е комфортно  Peace

А защо точно 21 дни?  Wink Установено е, че точно толкова дни са необходими за закрепване на нов навик.
Така че нищо не губиш - 21 дни не са никак дълъг период през който трябва да си наложиш постоянство. После всичко си идва естествено  Hug

# 137
  • Мнения: 440
Тибетските ритуали ги правя - всяка сутрин от понеделник до петък,но по 3  - решила съм постепенно да увеличавам бройката Peace

# 138
# 139
  • Мнения: 73
Здравейте, любими феи Heart Eyes Много мои желания савече реалност и съответно съм много заета Grinning Ще си наваксам с четенето и после ще разказвам.

Нещо хубаво от Шри Чинмой -

Твоята визия- светлина няма да притежава
реалност- блаженство,
докато твоят живот не стане
постоянен поток
на всеотдайността - река.


Обичам ви и, Лени, благодаря за новата тема Hug

# 140
  • София
  • Мнения: 2 840
Мила, не става въпрос за "осъждане" на богатите, даже напротив. Просто, като се замисля, тези, които ни "учат" как да станем богато, в повечето случаи правят пари именно като "учители". Един учител обаче преподава материя, която е изучил. В техния случай, те преподават собствен опит, а опитът им се базира само и единствено на това да бъдат учители. Кой от тях е станал крупен строителен магнат, да речем??? Или е конструирал някаква машина, направил иновация в нещо??? Техният бизнес е в семинари, лекции, книги и т.п. по темата. Нима никого от тях не го е озарило някакво друго желание??? Нима не е открил някакви други способности у себе си???
В този смисъл, мисля, че споделеното от други хора, такива, които имат много успешен бизнес и/или кариера в някаква област, може да бъде далеч по-полезен. Хора, които са изградили успешни, хармонични семейства, направили са нещо, което изглежда нереално, такива хора ме вълнуват. Те със сигурност знаят "тайната". Някои даже вероятно не си дават сметка за това, но работят с методи, които не им и хрумва, че са някакви супер техники.
Точно затова съм тук, защото виждам смислени хора, които очаквам да споделят някакво свое ноу-хау. Защото да си богат и успешен е нещо много относително. Зависи откъде си тръгнал и докъде искаш да стигнеш. Има хора, които се стремят просто да са щастливи и за тях това означава да намерят подходящия партньор, да имат свободата да работят нещо, което ги радва, да обиколят света... Ако си роден в малко провинциално градче, в провинциална България, а родителите ти са обикновени хора, без връзки, без средства да ти подсигурят супер летящ старт, а на 30 години вече си обиколил половин Европа, имаш къща, семейство, което те радва и работиш в сфера, която те привлича и вълнува, то ти владееш тайната. Вероятно много повече от някой съвременен гуру, който има повече пари, но всичко, което му ги носи, е да обяснява как да си ги направим сами. Със съмнителна възможност за успех, но пък привеждайки себе си за пример.
В тази връзка, за мен е почти сигурно, че тайната не една, а са много и за всеки пътят е различен. Затова да се следва определена доктрина, облягайки се на дадени техники, следвайки инструкции буквално, може да ни донесе някакъв успех в едно или друго начинание, но не и да ни подсигури пълен успех на житейската мисия. До своята истина всеки достига сам и е най-добре да търси собствения си начин, а за целта трябва да знае, че има такъв и той сам е негов творец. Останалото са само помощни средства, докато открием своето. Така си мисля аз. Не ангажирам никого с това свое мнение.

# 141
  • София
  • Мнения: 6 798
КЛОНКА , Peace !

# 142
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Клонке   bouquet

# 143
  • Мнения: 13
Минавам да споделя с вас нещо което много ми хареса с пожелание за хубав ден. Извинявам се предварително ако е било публикувано и преди Hug
Ръдиърд Киплинг
“Ако“
Ако можеш да запазиш равновесието си ,
когато всички губят своето
и тебе обвиняват за това,
ако продължиш да вярваш в себе си
когато всички се съмняват в теб
и все пак отчиташ тяхното съмнение,
ако можеш да чакаш и да не се умориш от чакане,
или ако те лъжат - да не си служиш с лъжи,
или ако те мразят да не излъчваш омраза,
и все пак да не бъдеш твърде добър, нито да се правиш на съвършен мъдрец,
ако можеш да мечтаеш
и да не правиш мечтите си господар,
ако можеш да мислиш
и да не превръщаш мислите си в единствена цел,
ако можеш да посрещнеш триумфа и падението като двама еднакви измамника,
ако можеш да понесеш да чуеш как истината, изречена от теб се изопачава от подлеци
и се превръща в подпора на глупци,
или да видиш как се руши онуй,
което цял живот си творил
но да не се прекършиш и пак да почнеш да твориш,
дори с похабени инструменти,
ако можеш да загубиш и да почнеш отначало
и никога да не продумаш за загубата си,
ако можеш да насилиш сърцето, нервите и мускулите си
да ти служат още дълго, макар съвсем и отмалели,
и тъй да издържиш, когато няма вече нищо в теб,
освен Волята, която ти шепти „дерзай!“,
ако можеш да разговаряш с тълпите,
но да запазиш благородство
или да се движиш с царе,
без да губиш допира с обикновеното,
ако нито враг, нито любящ приятел могат да те наранят,
ако всички хора са ти драги, но никой твърде мил,
ако можеш да запълниш бягащата минута със шейсет достойни секунди…..
твоя ще е Земята и всичко, което е в нея.
И което е по-важно-
ти ще бъдеш Човек , сине мой!
Моля! Ивинете! Обичам ви! Благодаря!

# 144
  • Мнения: 1 346
Момичета, минавам само да ви поздравя. И аз като Koral съм с повечко ангажименти, в следствие на сбъднати желания Grinning

Само да ви кажа, че започна да ми се реализира желанието, което написах на листчета и започнах да горя. Има, няма два три дни и вече виждам раздвижване в желаната посока.  Това ми отваря допълнително работа и отговорности, но аз това и целях.
 
Що се отнася до ритуалите, мисля, че всяка една от нас е достатъчно интелигентна, за да прецени, кое е безобидно и кое залита в крайности, вътрешната интиуция също не бива да се подценява в такива случаи.

Приятен ден на всички! Hug Hug Hug

# 145
  • София
  • Мнения: 0
Вашият личен магически квадрат





Цифрите, вписани в квадрат по специален начин, може да привличат богатство, любов,здраве, успех и т.н.Големият лекар Парацелз, например е съставил своя квадрат –„талисман за здраве”.Ако правилно построите магическия квадрат, вие можете да пуснете в живота си енергийните потоци, които са ви необходими в дадения момент.
В енергийния квадрат са три цифри по три реда – т.е. девет цифри.
Ето тези девет цифри ви предстои да изчислите, за да съставите вашият нумерологичен код.

В първия ред поставяме три цифри :
Първа цифра – цифрата на вашия рожден ден
Втора цифра – цифрата на месеца,в който сте роден
Трета цифра – цифрата на годината,в която сте роден


1.Например, вие сте роден на 25 май 1971 година, тогава числото ще бъде 7 (25 – сложно число,съкращаваме до просто  2 + 5 = 7 )


2.Число на месеца е 5 ( май,но ако сте родени декември 12 месец, то трябва да го съкратите до просто число 1 + 2 = 3)

3.Три  - число на годината.Тук вече съкращавате до просто число всички.
     И така 1971 година – смятаме 1+ 9+7+ 1= 18, и съкращаваме до просто число 1+8 = 9


Вписваме в първия ред цифрите : 7, 5, 9

Във втория ред поставяме цифрите на вашето
име, презиме, фамилия.
Ръководейки се от таблицата с буквено- цифрови съответствия, вие събирате цифровите стойности на всяка буква от името си, като привеждате сумата до просто число.Така правите и с бащиното и фамилното име.


Сега имате цифрите за втория ред на енергийния квадрат.

Четвърта цифра  – цифрата на името
Пета цифра             -  цифрата на бащиното име
Шеста цифра          -   цифрата  на фамилното име


За да запълните третия ред е необходимо да намерите седма, осма и девета цифра, за което трябва да се обърнете към астрологията.

Седма цифра – е номера на вашия зодиакален знак.
Тук всичко е просто: Овен е първи знак ( цифра 1), Риби – 12 знак(цифра 12).Внимание в дадения случай не съкращаваме до просто число, числата 10, 11 и 12 имат собствено значение.

Осма цифра – е номера  на вашия знак по източния календар.Намерете го по таблицата.Ако сте роден през 1972 година, номера на вашия знак е 1(Плъх),а ако сте роден през 1982 година, номера на вашия знак е 11( Куче).



Девета цифра – е нумерологичния  код на вашето желание.
Например, вие избирате енергията за здраве.Значи, ключовата дума е „здраве”
Събираме буквите по таблицата с буквено- цифрови съответствия,получава се 33, съкращаваме до просто число ( 3 + 3 = 6), числата 10, 11 и 12 не се съкращават.


Ако не разполагате с достатъчно пари,то може да изчислите значението на думите – „богатство”, „пари”, „ долар”, „евро”.





Ако името Ви се изписва на латиница, ползвайте тази таблица

Тук http://sanownik.sdobreff.com/numerology.php
можете да изчислявате автоматично името, презимето и фамилията, както и желанието си  /пари, здраве и т.н...../ - просто го напишете като първо име  



Магическия квадрат с цифри можете да напишете на купюра( ако искате да получите богатство, пари),
Може да го нарисувате красиво, оформите в рамка и го поставите в дома или офиса.Може да го приберете в папка, ако вътрешния ви глас подсказва, че този метод е точно за вас.
Но това не е всичко, трябва да научите цифрите на своя личен квадрат, т.е. всички числа, включени в квадрата в такава последователност, както те стоят в клетките и да медитирате.
Повтаряйте мислено своя нумерологичен код,седнете на удобен стол или легнете на дивана.Отпуснете се.Ръцете дръжте с дланите нагоре, както приемате енергия.След известно време може да усетите хлад,пищене в ушите или вибрация на пръстите на ръцете – енергията е отишла, медитацията може да продължи до тогава, докато вие самите не поискате да я прекратите или задремете.Ако никога не сте практикували, може първия път да не се получи, това няма значение – видимо това не е вашия час.
Изчакайте малко.Вашият час ще дойде!!!

Цифрите съдържат в себе си особена магическа сила.И този талисман се явява предмет на сила и за начинаещ вълшебник и за професионален.

Превод от коментарите към магически квадрат:

1.Целият магически квадрат се умножава по 20.
Умножавайки го по 20,целият процес получава желаната скорост.
Проверено и работи.
Пише се така, например:


                                                        6 8 6
                                                        6 2 3 *20
                                                        9 7 4


Още интересно от тези коментари:

1. Ако искате да ускорите даден процес, повторете на себе си възможно най-често„двадесет”(2 – умножава вашите усилия, а 0- ще премахне силата на противодействие)

2. Ако искате да забавите даден процес,повтаряйте на себе си:
     „четири”( 4 е квадрат на най- стабилната фигура)

3. Ако ви е необходимо да добавите нещо,(напр.пари в портмонето), представете си това и повтаряйте „седем плюс един”( 7 – число на мистериозното действие,1- число на цели и енергии), а 8 ( 7+1) – число на безкрайност.

4.Ако искате да намалите нещо ( напр.своето тегло):
Представете себе си стройна и повтаряйте: „Десет минус едно”.Но в този случай бъдете готови за промяна: 10 – 1= 9, а 9 е числото на промяна.

5. Ако искате да изградите или възстановите нещо( нов дом, отношения със шеф или любим човек), представете си това нещо и повтаряйте: „четиридесет, четиридесет”.Ако повтаряте „четиридесет, четиридесет”и това до което ще доведе е изобилие завинаги.

6. Ако не може да уловите щастието, успеха, повтаряйте: „двадесет и един”.


http://www.magicwish.ru/publ/magicheskij_kvadrat_ili_primanka_dl … hnergii/5-1-0-205

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 20:16 от nvesela

# 146
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мила, не става въпрос за "осъждане" на богатите, даже напротив. Просто, като се замисля, тези, които ни "учат" как да станем богато, в повечето случаи правят пари именно като "учители". Един учител обаче преподава материя, която е изучил. В техния случай, те преподават собствен опит, а опитът им се базира само и единствено на това да бъдат учители. Кой от тях е станал крупен строителен магнат, да речем??? Или е конструирал някаква машина, направил иновация в нещо??? Техният бизнес е в семинари, лекции, книги и т.п. по темата. Нима никого от тях не го е озарило някакво друго желание??? Нима не е открил някакви други способности у себе си???
В този смисъл, мисля, че споделеното от други хора, такива, които имат много успешен бизнес и/или кариера в някаква област, може да бъде далеч по-полезен. Хора, които са изградили успешни, хармонични семейства, направили са нещо, което изглежда нереално, такива хора ме вълнуват. Те със сигурност знаят "тайната". Някои даже вероятно не си дават сметка за това, но работят с методи, които не им и хрумва, че са някакви супер техники.
Точно затова съм тук, защото виждам смислени хора, които очаквам да споделят някакво свое ноу-хау. Защото да си богат и успешен е нещо много относително. Зависи откъде си тръгнал и докъде искаш да стигнеш. Има хора, които се стремят просто да са щастливи и за тях това означава да намерят подходящия партньор, да имат свободата да работят нещо, което ги радва, да обиколят света... Ако си роден в малко провинциално градче, в провинциална България, а родителите ти са обикновени хора, без връзки, без средства да ти подсигурят супер летящ старт, а на 30 години вече си обиколил половин Европа, имаш къща, семейство, което те радва и работиш в сфера, която те привлича и вълнува, то ти владееш тайната. Вероятно много повече от някой съвременен гуру, който има повече пари, но всичко, което му ги носи, е да обяснява как да си ги направим сами. Със съмнителна възможност за успех, но пък привеждайки себе си за пример.
В тази връзка, за мен е почти сигурно, че тайната не една, а са много и за всеки пътят е различен. Затова да се следва определена доктрина, облягайки се на дадени техники, следвайки инструкции буквално, може да ни донесе някакъв успех в едно или друго начинание, но не и да ни подсигури пълен успех на житейската мисия. До своята истина всеки достига сам и е най-добре да търси собствения си начин, а за целта трябва да знае, че има такъв и той сам е негов творец. Останалото са само помощни средства, докато открием своето. Така си мисля аз. Не ангажирам никого с това свое мнение.
Клонка, абсолютно съм съгласна с това, което казваш. В този смисъл дори дадох примера с Кийосаки по-горе, който, според някои специалисти, няма личен опит в бизнеса, освен със своята книга, а си позволявал да дава точно бизнес-съвети, наред със съветите за успех.

В мнението си по-горе не оспорвах нищо казано от друг в тази тема, просто споделих мисли, по-скоро по повод на типа мислене "Не може да станеш богат с честен труд". Не казвам, че някой е показал такъв тип мислене в тази тема, просто някакси ми дойде наум.

Иначе във всичко си абсолютно права. Дефиницията на "успешен" човек е много различна за различните хора. Не е необходимо да се измерва с нулите на цифрите в банковата сметка, нито с висотата на поста, който се заема. За всеки човек това е много различно нещо. Има хора, които ги правят щастливи нещата, които описваш, други - други неща - затова и не може да има обща рецепта. Аз също смятам себе си за един от успелите хора, макар че съм сигурна, че някои хора изобщо няма да ме видят по този начин.  Heart Eyes И точно поради тази причина - ако мечтата на един съвременен гуру е била точно такава - да печели големи пари, обяснявайки Тайната - неговата Тайна, защото смята, че повече хора трябва да я знаят - ами добре. Смятам, че такъв човек също служава достойно възнаграждение за това, което прави.

Работата е там, че успелите хора от другите сфери рядко имат желание и възможност да отделят време, за да напишат книга, да обикалят света и да правят семинари, в които да отговарят на конкретни въпроси на хора, интересуващи се от успеха. Затова съм склонна да отдам значимото и на тези, които го правят, като изучават и техния опит - въпреки че печелят пари. Ако наистина са успешни и хората с радост дават пари, за да купят техни книги, да посетят семинари и т.н., за мен те също знаят тяхната част от "тайната".

# 147
  • София
  • Мнения: 2 840
O, да, лошо няма, книгите са хубава работа, но обемът им стана твърде голям, не може човек да ги обхване, пък и те са съответен пример в определена посока.
А от друга гледна точка, зад парите на тези хора се крие и много труд. Защото не става дума само за писане на книги. Повечето от тях не могат да "произведат" повече от 2-3 книги, без да почнат да се повтарят. Ето това вече си е проблем. Не само повтарят себе си, но повтарят и всички останали.Освен това, някои откровено почват да си измислят глупости и това си личи. Затова откриват школи, пътуват много, търсят начини да са популярни, работят с пиари, дават консултации, правят центрове, в които впрягат труда на други хора. Изобщо, хич не е лесно. Докато една Джоан Роулинг няма нужда от това. Ето тя, според мен, е материализирала висшата си мечта. Тя е богата и известна посредством нещо, което е правила с любов. И вече не й е нужно да прави нищо повече. Освен това, не само тя е щастлива, колко хлапета зарадва, колко възрастни....
НЕ зная каква е била нейната "врътка", нейният "златен номер", но аз съм във възторг.

# 148
  • Universe
  • Мнения: 1 556

   bouquet Благодаря за старанието и труда, nvesela,  Hug Но, тъй като, това, все пак, е руската азбука, ето го българското съответствие  Peace



Ако името Ви се изписва на латиница, ползвайте тази таблица-


Тук можете да изчислявата автоматично името, презимето и фамилията, както и желанието си  /пари, здраве и т.н...../ - просто го напишете като първо име  Laughing

Ако ти е възможно, моля, редактирай поста си Heart Eyes


КЛОНКА Hug   bouquet

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 18:15 от lenny_pld

# 149
  • Costa Rica
  • Мнения: 551

И на мен ми харесват  Grinning
 готиното е че сам можеш да си сътрориш "иероглиф" с желание , намерение  Hug
много са ми интересни и забавни начините за изтрелването на сигилите  Laughing
.....ххаха сещам се за един  изтрелване с помоща на  сеХсуалната  енергия   Joy
Мъхъм. Работи Embarassed

Благодаря на всички за споделения опит  bouquet Обичам ви! txtloves

Общи условия

Активация на акаунт