Германска нова медицина - 6 тема

  • 51 082
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 2 840
От сметката за парното е. Особено при едногодишното ти бебе, то, предполагам е силно разтревожено как да я погаси.

# 391
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
КЛОНКА,сарказмът ти е неуместен
лично мен няма какво да ме разубеди,че ГНМ действа,защото имам малко познания,когато не ми достигат чета или питам тук,а и вече 2 сериозни състояния лекувам с ГНМ-терапевт/да,имам такъв! Grinning/
въпросите ти  elica2009  са много премерени и на място-лично за себе си ,мога да кажа,че всичко може да е конфликт/от това как ми е отговорил мъжа ми на определен въпрос ,в определена ситуация  Laughing ,до рутинно годтуване на свекърва ми  Mr. Green/
за традиционната медицина не ми се говори-аз не й вярвам,ама хич! може би ,само при травми,счупвания... я оправдавам newsm78

по въпросите ти-
 всякакъв териториален конфликт-например майка ми дойде на гости,кашля и храчи поне десет дни,защото не очакваше да е такова положението/подробностите са лични/
за типовете кашлица не съм компетентна да разгранича конфликтите-може би други ще се включат  Praynig
за това какво е конфликт казах-мисля,че е строго индивидуално-при някой   типигьоз няма да е същото ,както при емоционално-чувствителен тип
за историята със сополи и без сополити аз искам да знам повече  Mr. Green

# 392
  • Мнения: 1 466
с ГНМ-терапевт/да,имам такъв! Grinning/


Шегуваш ли се? Аз наистина бих се възползвала от услугите му ... НАИСТИНА
Ако можеш - дай координати

# 393
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
с удоволствие,но е тук-в Португалия  Simple Smile

# 394
  • Мнения: 1 466
По нета не става ли? По тел.
А всъщност в България няма ли такива хора? Аз понеже съм отскоро при вас и не зная, но общото ми впечатление е, ч няма. А защо ли?
Искам да кажа - има толкова много хомеопати,а ГНМ-терапевти - няма (ако няма де)

# 395
  • Мнения: 936
В България за съжаление няма терапевти. Единственият източник на информация беше тази тема в Бг мама. Няма хора, които да са толкова впечатлени, че да инвестират в обучение в чужбина. (Всъщност аз много бих искала да го направя, но нямам нито финансовата възможност, нито познанията ми по английски са толкова добри.)

# 396
  • Мнения: 0
(Всъщност аз много бих искала да го направя, но нямам нито финансовата възможност, нито познанията ми по английски са толкова добри.)



Ако все пак успееш да го направиш аз ще съм първия ти пациент, можеш да ме запишеш от сега за всеки случай - доколкото те познавам от публикациите ти и отношението ти във форума изобщо, ти наистина ми изглеждаш много подходяща.

# 397
  • Мнения: 936
Значи - традиционната медицина и разните фармацевтични компании се надпреварват да ни образоват как се заразяваме, как ни се задръстват дробовете с жилави секрети и какви точно препарати да вземем, за да ги втечним тези секрети и да ги изкашляме - и пак сме здрави. Ура.
Живи сме благодарение на невероятните възможности за самовъзстановяване, с които сме родени!!!

Цитат
Да, ама аз като не знам накъде да търся конфликта, не мога да се предпазя да не ме хване пак кашлица или сополи.
Не е нужно винаги да си търсиш конфликта. По симптомите разбираш, че си в лечебна фаза и чакаш да премине. Ако са по-тежки или неприятни може да използваш различни лекарства, за да ги тушираш - това е твой избор.
Като знаеш какъв тип конфликт предизвиква кашлица или сополи, може да се стараеш да реагираш по-спокойно на тези проблеми или поне да ги решаваш по-бързо, за да могат и лечебните симптоми да бъдат по-леки и по-кратки.

Цитат
1. Какъв конфликт може да предизвика кашляне с отделяне на храчки? (към това състояние, което трае вече 3 седмици, нямам висока температура)
2. Какъв конфликт може да предизвика суха кашлица - без храчки? (и без висока температура)
Кашлицата е лечебна фаза на териториален конфликт най-общо казано. Може да са засегнати бронхите - страх в територията, може да са засегнати алвеолите - страх от смърта.
Когато има възпаление на бронхите, това е бронхиолит или бронхит. Когато има възпаление на алвеолите или дълъг конфликт обикновено има пневмония.

Когато има разграждане на допълнителни клетки в дробовете (като мъничък тумор например) остатъците от това разграждане се изхвърлят чрез кашляне. Може да има остатъци за изхвърляне, може и да няма.

Температурата не е задължителна непременно и не е задължително да е висока. Най-висока Т има при лечението на ектодермалните тъкани и органи. В случая белите дробове са ендодерма, но бронхите са ектодерма и при бронхит може да има и висока Т.
Колкото по-висока температура, толкова по-интензивно и бързо се решава конфликтът и толкова по-силен е бил той. При ниска температура, обикновено има малък конфликт (но има и изключения). Много от конфликтите се решават без никаква температура. Много от заболяванията нямат температура.

Цитат
3. Какво точно беше конфликт - нещо неочаквано като информация ли или просто ядове и разправии също се приемат за конфликти?
Прочети Първият биологичен закон, там е обяснено.

Цитат
4. Какъв конфликт може да предизвика запушване на носа без отделяне на сополи? Това каква фаза е и ще има ли после задължително и сополи?
5. Какъв конфликт може да предизвика течащ нос и има ли разлика течащия нос като бистра вода и онова, което излиза при синузит?
За носната лигавица има два конфликта - конфликт на помирисване (надушвам нещо лошо, нещо подозрително)  и "вонящ" конфликт (ситуацията мирише, омръзна ми, дойде ми до гуша, тук „вони” на ...).
По време на активната фаза няма никакви симптоми. Лигавицата се разязва, но това не се усеща. В лечебната фаза липсващата тъкан започва да се възстановява, лигавицата се подува и носът се запушва. Има сополи, защото лечение винаги се осъществява в течна среда.

По принцип тежестта и вариациите на симптомите зависи от продължителността и интензитета на конфликта - дали ще има малко сополи, гъсти сополи или гноен секрет.

Цитат
И още един съвсем конкретен пример - имахме задължение към топлофикация. Януари погасихме една голяма сума и ни останаха още 100 лв. Обаче в края на януари получихме нова сметка от 250 лв. и отново набъбна задължението ни, което за мен си беше голяма и неприятна изненада. Мога да кажа, че това ме тормозеше като мисли доста дълго. Може ли това да е причина за кашлица или сополи?
В случая Клонка е права... Да, сметката би могла да бъде причина за сополите - вонящ конфликт.
За кашлица - не знам. Зависи от асоциацията.

# 398
  • Мнения: 3 506
Nena, и аз се заглеждам от време на време из обявите за семинари тук-там, поне за лична / на близки употреба да се ограмотя, макар че и аз така - възможности, време, чуденки за нивото (не толкова на английския, колкото че все пак предполагам там повечето хора са лекари и/или друг вид терапевти). Е, ако е писано, някой ден ще стане. Кой знае, може пък след време да си спретнем обучение в Б-я  Simple Smile

# 399
  • Мнения: 936
Е, ако е писано, някой ден ще стане. Кой знае, може пък след време да си спретнем обучение в Б-я  Simple Smile
Дай Боже!!!!

Гледала ли си семинарите на Марколин от нейния сайт?!? Тя поне говори бавно, ясно и всичко ѝ се разбира.
Оттам преведох Вирус Манията, а сега работя по Лечение на изоставянето и отхвърлянето...

# 400
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Приемете още една сополанка,че и кашляща при това/вече месец и половина/. Hug

# 401
  • Мнения: 3 506
Не бях видяла, че има опция да се гледат он-лайн, благодаря ти Nena, ще ги изгледам при първа възможност bouquet

Да питам нещо, ако си срещала, ако не, дано Крис се включи. При сравнително стандартни ситуации, като честите детски болести, кога може да се очаква епилептоидната криза да е опасна? Менингити, енцефалити, разни там други мозъчни състояния? Аз и друг път съм питала, но ако е имало отговор, съм го забравила. В момента обаче въпросът ми е провокиран от конкретно състояние на дъщеря ми вчера - след 20 часа висока температура (39.5-39.7), леко подкашляне и лека хрема, изпадна за около 15 минути в нещо като полубуден сън, все едно беше някъде другаде, но и се опитваше да е при мен, много странно беше. Имаше някакви неволни потрепвания / свивания на мускулите на ръцете и краката. И много се смя - на висок глас, не знам на какво. Като я повикам, спира за малко да се смее, поглежда ме и пак започва. Питах я "Как си", а тя ми вика "Не знам" и пак се смее. Абе с две думи доста ме поизплаши, взех да се чудя дали не съм стъпила накриво този път. Доста се колебах дали по-активно да се опитам да я събудя, в крайна сметка я гушнах и постоях с нея, докато се унесе и заспа дълбоко. Като се събуди, вече беше с доста по-ниска Т., а днес вече няма Т и изглежда сравнително ОК. Оплаква се, че я боли езика и устата, но може и да се е обезводнила вчера, ще се разбере.

# 402
  • София
  • Мнения: 2 840
С тази температура и болки в езика, защо не я опипаш дали няма подути лимфни възли? Не е много вероятно, но мононуклеозата не е безобидно заболяване.

Иначе, синът ми така с висока температура и леко покашляне, за 24 часа, докато си го чаках да му мине, взе, че направи псевдокруп и едва не ми умря в ръцете. Наскоро беше. Не е по темата, тук никой не вярва, че вируси има, но тези усложнения се оказаха доста тази година, за разлика от други.
Казвам ти го като майка, преживяла този ужас.
НЕ се заяждам в темата ви.

# 403
  • Мнения: 3 506
Клонка, защото вече няма температура, нито болки в езика (мисля, че и се беше разранила/пресъхнала устната лигавица просто) - от няколко часа е напълно добре, свежа, бодра и весела, т.е. в обичайното си състояние, надявам се трайно. Преди малко даже яде портокал, без да хленчи, че я боли.

Никога не съм приемала споделения личен опит за заяждане, напротив. Просто аз съм имала и обратните случаи, в които без никакво чакане, с активната намеса на лекари и лекарства, нещата са се усложнявали до положение самите лекари да не знаят какво да предприемат по-нататък. Имала съм също така случай, в който дни наред си разнасях детето по доктори, обяснявайки, че е зле, само за да ме убеждават, че нищо му няма. И така докато накрая все пак решиха и пуснаха една кръвна картина, съответно се паникьосаха и обявиха, че сме за болница, пък детето тъкмо беше започнало да подобрява.

Както неведнъж съм казвала, не от добро съм тръгнала да се образовам и да се ровя по здравословните въпроси (макар че единствено мога да съжалявам, че не съм го направила по-рано). Точно преди няколко месеца обяснявах на зъболекаря ми, че се надявам поне по 'зъбните' въпроси да не ми се налага да се информирам.

Надявам се ти също да приемеш горното за споделяне, а не за заяждане  Peace

# 404
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз също съм скептична по отношение качествата и способностите на родните лекари и също се образовам, че и самолекувам, но това е друга тема. При последния случай сгреших. Ако го бях завела на лекар, нямаше да се стигне до тази остра реакция, предполагам. Но...имало да става. Лесно вземам решения за себе си, масово игнорирам лекарски препоръки, но за детето винаги се съмнявам дали съм постъпила правилно. Досега адекватна диагноза по единствения му проблем, който, слава богу, вече премина, аз не съм получила. Нито адекватно лечение. Но за острите състояния, просто няма как да се избегне медицинска намеса. Рискът е огромен. Последният смъртен случай на детенце, починало от бронхоспазъм е достатъчно красноречив. Аз затова споделих, де, нещо тази година много усложнения се получиха от върлуващия вирус. За тези, които вярват, че има вируси, разбира се. Тук май такива няма, ама аз да си кажа.

Общи условия

Активация на акаунт