Германска нова медицина - 6 тема

  • 51 114
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6
Lolita, не е от храненето, тя го получи на 3 месеца, изключително кърмено бебе до към 8-9 месеца, аз въпреки, че не вярвах, че е от храна, пробвах с диети всякакви и нищо.

nenaatoa, да, напълно съм съгласна и наясно, че АД не се причинява от паразити. Питах за тях, защото искам да разбера каква е причината човек да се "зарази" с такива животинки според ГНМ.
От текста, който ни даде лекарката след изследването не става ясно какви са точно, цитирам: "...паразити от домашни животни и трихомонасни много високи нива...". Аз си направих същото изследване с идеята, че още кърмя и да не и предавам нещо, и при мен нямаше и помен от паразит. Та, как става така, че аз не ги прихващам, а бебо е до уши пълен? И ако можеш да споделиш, какви са начините и техниките за справяне с тях, аз давах Зентел от аптеката, въпросната лекарка каза, че при толкова високи нива нямало как да се разминем с подобен препарат.

Mamagemelar, вече съм убедена, че раздяла е причината, още не съм хванала кога и какво се е случило, но много се надявам с ваша помощ и подкрепа това скоро да стане...Не съм много наясно как се терапевтира дете на 2 години? Твоите деца на колко бяха като ги подхвана с ГНМ-то?

# 736
  • Мнения: 4 150
Каничка,

Конфликтите не се намират лесно по принцип,особено при дете.


Цитат
Та, как става така, че аз не ги прихващам, а бебо е до уши пълен?
За какво изследване става дума при детето и при теб?
Кьде е най изразена кожата при детето и наблюдавала ли си кога намаляват обривите или се подобряват и кога се усилват?

# 737
  • Португалия
  • Мнения: 4 250
  и моите на толкова бяха
терапевта знае как ,кое,защо
но и ти трябва да си осторожна-кога се появяват,кога затихват,колко и какви се появяват,на какво реагират,от какво сърбят повече,...
при нас всичко бях  записала-цикличност,влияние от храни,емоционално състояние....
и точно при малко дете се намират лесно конфликтите,защото по  най-голяма вероятност ,те са и на майката конфликти  Peace

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Хубаво, ама де го в бг такъв терапевт?!

# 739
  • Мнения: 6
Christian, ето резултатите от теста:

ТПМ тест хематологично изследване
Експресна микроскопска методика

Находка

pH сл.~6.0
гъстота плазма /формени елементи 3 ст. /от 10/
монетизация- къси монетни стълбове
/без 2ра проба/

Er -анемичност 1ва ст
-ехиноцити ^ ^ ^ ^ /кристали пикочна киселина/
-пойкилоцити ^ ^ /клетки увредени от електромагнитни полета/
Tr-малки агрегати
Leuco, Tly- затворени., умерено понижена фагоцитарна активност
Eo- 7

кристали пикочна киселина ^ ^ ^
кристали ортофосфорна киселина ^ ^ ^
кристали холестерин ^ ^
кристали захари ^

паразитарни форми, личинки и половозрели ^ ^ ^ ^ ^++
гъби, многообразие вкл.Candida alb. ^ ^ ^ ^ ^+
трихомонасни колонии, полиморфизъм ^ ^ ^ ^ ^++
стафилококи ^ ^ ^ ^ ^
хелминтно яйце

*по работна скала до ^ ^ ^ ^ ^++

На клетъчно, биохимично ниво-
pH умерено подкиселена вътрешна среда, умерена хронична дехидратация, умерен калциев
дефицит., леко понижен оксидационен коефициент., неусвоени метаболитни излишъци-
кристали пикочна киселина/ белтъчна и холестеринови/ мастна обмяна., чернодробни
токсини високи нива., клетки увредени от електромагнитни полета умерено., паразити от
домашни животни и трихомонасни много високи нива , гъби и бактерии високи нива., на
фона на релативно несъответстващ имунен статус


За обривите ще разкажа сега накратко.
Появи се по лявата буза когато беше на 2,5 месеца, малко преди началото на ноември. После мина към челото, другата буза, външната страна на ръцете, долната част на краката...Така малко по малко, цялото тяло. По лицето в един момент стана много зле, една голяма рана, от която тече лимфа и засъхва на едни кори, като маска ставаше, и като се опита да се усмихне и се пука. Така я карахме цяла зима, като започна да се стопля и започна да се оправя, и в края на септември (бяхме по това в време в Лондон на гости) се беше изчистила. Три дена преди да си отлетим към София тръгнаха по лицето пак, и началото на ноември рязко се обрина по цялото тяло, повече от преди. Само стъпалата и бяха чисти. Обрива не е еднакъв навсякъде, на места е като надигната портокалова кожа, другаде е само сухо и се лющи, по лицето са едни ситни пъпки, които се пукат и яко тече лимфа. Портокаловата кожа седи по няколко седмици, после затихне за 1-2 и после пак. Лицето на няколко дена се обрива, макс до седмица да мине преди пак да излезат.
Малко се притеснявам, че мога да изпиша малка книжка по въпроса, и май не е мястото тук за такава дейност, най-добре е някой специалист да намеря, ако трябва и в чужбината щом тук още няма ... Дали има опция дистанционно да се лекуваме при някой?

# 740
  • Мнения: 2 176
каничка, кога е била последната имунизация на детето (преди появата на дерматита) и коя?

# 741
  • Мнения: 6
multimodal, не сме слагали никакви ваксини. Пила е само хомеопатия, напоследък ползвам Нурофен като много я сърби нощем да може да поспи, че понякога с часове не можем да я успокоим.

# 742
  • Мнения: 2 176
Една приятелка имаше подобен проблем с дъщеричката си, но при тях се отключи от ваксина. Много е упорит такъв дерматит, при тях ставаше дори на рани. Оправи го хомеопатичката, която впоследствие и аз избрах за моето семесйтво, но тя за съжаление по-късно замина да работи в чужбина (иначе бих ти дала координати). С хомеопатия също не се оправи изведнъж детенцето на приятелката ми, но доста бързо спряха най-тежките обривания, много намаляха засегнатите площи и вече не беше мокрещ обрива. Постепенно спря да се изрива, макар понякога да се появяват мънички петна, но само по пръстите на ръцете - сухи и се лющят. А в началото беше точно като твоето дете - с пукане на мехурите, изтичане на лимфа и буквално разраняване на кожата на големи площи.

На твое място, докато разсъждавам и търся причината за проблема, не бих се отказала от хомеопатията. Аз не бих разчитала на хомеопат, който работи с налучквания..

# 743
  • Мнения: 1 849
Каничка, а опитвали ли сте да спрете млякото и млечните - ти докато кърмих, а детето по принцип и сега? Напомня ми на алергия към млякото  Thinking
Изчистването става за около 1 месец.

# 744
  • Мнения: 1 947
   Каничка, това което описваш изглежда доста мъчително за детенцето и за вас, сигурно.
В по-малки мащаби се случи същото и на моето кърмено и неваксинирано бебе (поне факторите
изкуствена храна и ваксини са изключени) - само по бузите, ръчичките (мишницата) и крачетата
(бедрата). Но пак бяха разранени до кръв, жълт секрет... кошмар... Не съм наясно с тези паразити.
Ако причината е някаква раздяла, тя може и да не е в живота на бебето на белия свят, а когато е
било вътре, на топло в мама, нали така? Ако е трудно да я откриете, единствено може да давате
цялата си любов и присъствие, което сигурно парвите и да чакате. Бавно мина и при моето
момченце, като конкретната причина така и не разбрах; само забелязах, че се засилваше при студ
и намаляваше при Слънчево време. Не се влияше от нищо - мажех само против сърбежа. И на  
безмлечна диета бях - нямаше никаква промяна. Сега е голям - на 16 м. - и няма никакви алергии.
   И аз чакам отговор за паразитите.
п.п."..., и в края на септември (бяхме по това в време в Лондон на гости) се беше изчистила. "
- Ето това може да е някакъв ключ - били сте винаги заедно, сигурно цялото семейство?!...

# 745
  • Мнения: 1 947
   Какво може да предизвика присъствие на Е.coli в бъбреците?

# 746
  • Мнения: 2 176
  Какво може да предизвика присъствие на Е.coli в бъбреците?

Промяна в условията на средата, която по принцип не е подходяща за развитие и размножаване на тази бактерия, в благоприятна за тази цел. Simple Smile

# 747
  • Мнения: 1 947
   Благодаря! Crazy Ваксина?

# 748
  • Мнения: 6
multimodal, не сме спирали с хомеопатията, но нещо резултат за сега няма... А колкото до това с налучкванията на лекарствата, то това го правят всички, то няма друг начин просто, то не е точна наука... Имала съм гадже хомеопат и ги знам как "реперторизират" - всичко е въпрос на личната преценка и субективното виждане на хомеопата. Тези при които аз ходя, и те имат много случаи на АД на които са помогнали, но защо на нас не могат отговор нямам.

M_Nik, пробвах с безмлечна диета аз, докато тя беше само на кърма, почти 3 месеца издържах и нищо, продължаваха да избиват.

Ярка птица, мъчително е много, да, на моменти направо е кошмар Sad Ако имаше начин да успокоим сърбежа някак щеше да е значително по-лесно чакането да и мине от самосебе си. Но за момента не сме намерили нищо, което да и помага. Кво ли не измазахме отгоре и. Само кортикостероиди още се въздържам. При вас какво помагаше за сърбежа?
А това за изчистването в Лондон, и ние така решихме че е станало, че сме си тримата нон стоп заедно, и мама и тати са щастливи да се откъснат малко и имат цялото си внимание за беба... Но не мога да си обясня защо 3 дена преди полета пак се обрина... мислех си, че ме е усетила как почвам да се сдухвам, че ваканцията свършва, ама пък чак толкова да реагира само на моите настроения... Вече със сигурност сме хванали, че моето присъствие/липса много влияе на състоянието, и правя всичко по силите си да съм винаги около нея, но то не може на 100%, трябва и да се къпя понякога  Simple Smile
Преди месец се преместихме от София и апартамента на нашите в една суперска къща около Габрово, само тримата. Тя доста бавно свиква с новостите, но мисля че тук и е много добре, по двора, с кучето, съседски деца, само с мама и тати нон стоп... и пак продължават да избиват, подобрение по кожата от промяната в местожителството още не виждам. Раните по лицето ги овладяхме да не текат още в София (благодарение на една възрастна дерматоложка, която май единствена не предписва кортико препарати). Спря да яде от както сме тук, и едва се удържам да не почна да се притеснявам и за това. На година и 9 месеца я кара само на кърма, малко овесена каша сутрин и тиквени семки. Преди си ядеше стабилно манджички. И е позаслабнала бая, тя си върви дребна от раждането, ама пък чак толкова малко ми е притеснително.

Като заговорих за килограми, четох из предните теми за наднорменото тегло и възможни причини според ГНМ, а за поднорменото има ли такива? И мъж ми е един супер супер слаб, а не е да не яде... дали не е нещо с усвояването на храната? Или паразити, ха.

# 749
  • Мнения: 4 150
Е.Коли в бьбреците е решен ексистенциален конфликт.


Каничка,
Когато намаляват или изчезват обривите тогава конфликтьт се активира.Когато е зле кожата е решена фаза.
Не може да се изчисти за няколко дни.Колкото е дьльг конфликта,толкова и ще трае обривьт.
Но явно детето постоянно си активира конфликта и се вьрти в омагьосан крьг.
Трябва на едно място да сте дьлго време щастливи и заедно.Никакви раздяли.Така ще се види кога избива и кога намалява.
Детето може да отслабва защото не поема нужните калории или е в активен конфликт.
Спи ли добре?

Общи условия

Активация на акаунт