С топло слънце и цветя да посрещнем пролетта

  • 67 352
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 799
Поздравления за новото заглавие  Hug Сега ми се пише повече  Laughing

mmmshushy80, на ирисите сега не им е много комфортно на топло. Рискуваш да изкарат само тучни листа без цвят. Ако още не са никнали връхчетата, по-добре ги изнеси.
Аз вчера метнах на балкона цъфналото игличе, което свеки ми подари на 8-ми март. За няколко дни в стаята доби ужасен вид и го изнесох в опит за спасение. Нищо му няма навън. Тази сутрин беше свежо като репичка  Laughing
 
ku4o, ще стискаме палци и после ще чакаме резници в замяна Mr. Green

тити, нормално е да цъфне бебето мушкато. Трябва да се подновяват всяка година. Старите цъфтят много по-оскъдно.

И като чета за разсади, чак ме хваща яд, че тази година за сефте не засях нито едно семенце  Embarassed

Аз сега се суетя основно около новите орхидеи и отскачам в съседната тема за съвети, че да не се излагам със скоростно уморяване  Embarassed

# 391
  • Мнения: 1 111
здравейте
Кучо,много хубава китайска роза...не съм виждала с такива цветове....Стискам палци на розата
Прави ми впечатление,че заглавието  е променено, но кат осе отвори темата и се четат мненията,над всяко мнение си излиза старото заглавие Rolling Eyes

# 392
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Така е, променено е само заглавието в първия пост и на постовете, писани след това ще излиза новото, старите няма как да се променят, те излизат със старото.
Ку4о,
ти си майстор, ще отгледаш китайката Hug

# 393
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Я аз да разкажа вчера как ми мина сутринта - много съм доволна /не и мъж ми, който като видя в какво съм превърнала трапезарията лошо му стана  Mr. Green /
Разфасовах си една торба с лукове и коренища - насадих 3 хипеаструма, 1 саксия с агапантуси /още 2 чакат/, 1 грудкова бегония, една глоксиния. Проверих си коренищата за загниване /че ги получих в понеделник и ги бях оставила увити в найлоновите торби, а си бяха доста влажни/. За жалост имаше загнило, но само по агапантусите, които си загубиха повечето коренчета. Овъргалях ги хубаво в топсин, оставих малко на слънчице и вечерта засадих само белия, който почти не беше пострадал. 
Сега ме чакат алстромериите, които мисля да посадя на първо време в саксии, а април да местя на двора; няколко хемерокалиса, лиатрис, вероники, лилиуми, далии -ама тях мисля направо навън да садя. Взех си луковици на ирис германика  /не че нямам  Mr. Green / и се чудя сега ли да ги садя, есента ли  newsm78
И още нещо - грудковите бегонии къде вървят по-добре - на слънце или на сянка. Искам да сложа едни висящи саксии с каскадни цветя на шатрата и се чудя - бегонии или петунии  newsm78
Заръчала съм си едни сакъзи и мушката и съм решила от сакъзите да правя "стълб". Преди време бях показвала един цветарник /саксия с дървен кол захванат с бетон и висящи саксии на него/, та мисля да направя един такъв със сакъзите /те нали обичаха слънце  newsm78 /

# 394
  • Мнения: 1 692
Здравейте, вие сега да не вземете да се развихрите и да се наложи още една тема докато мине пролетта.  Hug  Laughing
Аргун, има и великденче.
Ку4о, страхотна розичка. А сукуленти и аз обичам. Този който ми прати е под добрите грижи на мама и расте с пълна пара.  Hug  Heart Eyes
Та да в ипочерпя заради нея. Днес има рожден ден.
http://www.rezeptanleitung.de/torte.jpg
Титит, каква е тази температура при вас.  ooooh!
Ку4о, доста си се погрижила за градинките си.  Hug
Моите бегонии са на полу сянка. Нека кажат и другите.
Ето кой разцъфна при мен.

Лек ден на всички.

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 08:40 от Хексилина

# 395
  • Мнения: 2 799
Хриси, наистина е много пролетен поздравът ти  Hug Разкошни са  Heart Eyes

# 396
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Хекси, прекрасна е кливията  Heart Eyes , минзухарчетата са приказни, толкова са пролетни
Да е живо и здраво майчето ти   bouquet

пс - сукулента, който ти пратих е гастерия. Цъфти така

# 397
  • Мнения: 4 916
Здравейте, вие сега да не вземете да се развихрите и да се наложи още една тема докато мине пролетта.  Hug  Laughing
Аргун, има и великденче.
...

Да, но моето е 2 в 1 - цъфти от преди Коледа до Великден, а може и по-нататък, ще видим.
Друга година ми се е случвало да даде цвят два пъти - и на Коледа, и на Великден, но такъв непрекъснат цъфтеж дава за първа година.

# 398
  • Мнения: 1 692
Ку4о, дано цъфне да му се порадвам  и на цветът.
Има и едно червено минзухарче между другите. Нещо се е пообъркало.  Joy  hahaha
Кливията наистина е страхотна.
Аргун, идея си нямам може пък да му е понесъл климътът и да е решило да те радва целогодишно.
Утре ако не ме домързи ще сваля снимките и ще ви покажа малко грудки и прословутата синя орхидея.
Моето картофче също не е покарало. Майка ми каза, че вчера го е гледала и поливала.
Аз знам, че се садят края на март, така че си мисля че им е рано още за подвизи.  Grinning
Моите китки минават първо през нейните ръце.  Laughing

# 399
  • Мнения: 2 799
Да, но моето е 2 в 1 - цъфти от преди Коледа до Великден, а може и по-нататък, ще видим.
Друга година ми се е случвало да даде цвят два пъти - и на Коледа, и на Великден, но такъв непрекъснат цъфтеж дава за първа година.

Значи условията, които си му осигурила, му допадат и можеш само да се гордееш с това  Simple Smile Тя и Коледната звезда се казва Коледна, но ако и е добре цъфти до Великден  Wink

# 400
  • Мнения: 4 916
 bowuu Сега ще се изпъча от толкова похвали.
  bouquet

Да използвам повода да попитам - какво правите с форсираните луковици след като прецъфтят? Имам лалета, зюмбюли, мускари, нарциси, прецъфтяха, а не ми се изхвърлят (предишни години ги изхвърлях, де  Blush). Знам, че след година на форсация, трябва да бъдат засадени в почва, но няма къде. Вие какво ги правите?

# 401
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
        Хриси, искам да поздравя майка ти! Писах, писах, после изтрих всичко...


    http://img1.nnm.ru/imagez/gallery/c/6/3/f/9/c63f956f85da2249742109cd37a726fc.jpg

    Нека да е здрава дълги години и да я слушаш от разстояние.

    Утре ще пиша повече. Сега написаното се изстри, но не ми се пише отново.


                                 ГУШ !!!

# 402
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Май май с бегониите няма да стане - ще садя каскадни петунии и така. Сега обаче се чудя - не ми се ще да овеся някоя пластмаса, та съм се спряла на това. Но този найлон няма ли да запарва цветята и да задържа много влага /страх ме е да не започне гниене ако е по-хладно или да не се сварят в жегите/.
Мисля, че кошниците с кокосови вложки са без найлон, ама са и по-грозновати  Embarassed
Някой с опит да сподели?

# 403
  • Мнения: 1 692
Нели, благодаря и на теб.  Hug
Ку4о, поне моето което имам е в такава външна саксия (кашпа), но си има отделна саксия вътре. Т.е. само се придава вид на китчето, но не е дирекно поставено. Моите такива са вътре.

# 404
  • Мнения: 505
ku4o аз имам две такива на терасата и вътре в тях слагам саксиите. Това е доста удобно за човек, който не знае какво иска, като мен, защото точно три вида китки смених в тези висящи кошници, докато остана краяния вариант. Ето ги http://hapia.snimka.bg/flowers/cvetya-na-terasata-2010.482981.18534949.

На една от гредите имам кошничка за стена. За нея нямах подходяща саксия и за това директно върху найлона посадих 2 петунийки. Никакъв проблем не съм имала, ето http://hapia.snimka.bg/flowers/cvetya-na-terasata-2010.482981.18038581 и тук като по-големи http://hapia.snimka.bg/flowers/cvetya-na-terasata-2010.482981.18905734

Общи условия

Активация на акаунт