Кървене по време на бременност - тема 3

  • 360 526
  • 1 786
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 129
Коконааа, ама честитоооо!!! Да ти е живичка и здравичка принцесата и дано донесеш късмет и на всички нас. Нека има повече радости и щастливи развръски!!!  Hug Hug Hug

Маму, много съжалявам, мила. Стискам палци скоро пак да се похвалиш с бременност, но да не в тази тема!!!  Hug Hug Hug

# 976
  • Мнения: 1 298
Мами13, наистина много мъчно ми стана, дано се възстнановиш по-скоро и ти пожелавам пак да забременееш и този път да е безпроблемно  Hug Hug  bouquet
Кокона, честито бебче да ти е живо и здраво, радвам се, че имаме и хубави развръзки, за да имаме и надежда, че и при нас ще се получи така  Hug  bouquet

# 977
  • Мнения: 1 298
 Малко съм притеснена, през нощта станах до тоалетна и на бикините ми имале малко петно от тъмна кръв, веднага се уплаших, но на хартията нямаше нищо. Като станах пак нищо, нещо инцидентно е било изглежда, за всеки случай през нощта пиш но-шпа и днес ще си увелича пак магнерота, не мисля, че съм за лекар, защото реално вече няма нищо и то е било какпа-две, ама все пак ми е гадно и притеснено. Просто исках да споделя, знам че нищо не може да ми помогнете  , дано не се повтори, че тогава няма да ми се размине прегледа. Страх ме е да не почне пак кървенето, направо откачам  Sad

# 978
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
Просто отиваш на лекар. Това, че е било еднократно нека не те спира.

# 979
  • Мнения: 129
Малко съм притеснена, през нощта станах до тоалетна и на бикините ми имале малко петно от тъмна кръв, веднага се уплаших, но на хартията нямаше нищо. Като станах пак нищо, нещо инцидентно е било изглежда, за всеки случай през нощта пиш но-шпа и днес ще си увелича пак магнерота, не мисля, че съм за лекар, защото реално вече няма нищо и то е било какпа-две, ама все пак ми е гадно и притеснено. Просто исках да споделя, знам че нищо не може да ми помогнете  , дано не се повтори, че тогава няма да ми се размине прегледа. Страх ме е да не почне пак кървенето, направо откачам  Sad


Натоварвала ли си се през деня?!?! Аз един път бях походила малко повече и през нощта имах една капчица тъмно кафява кръв. На сутринта бях до спешното ама бебчо си беше добре. Така че полегни си  и почивай. Всичко ще е наред.  Hug Аз съм голяма паника и много ме е страх като видя кръв и веднага бягам при доки.

# 980
  • Мнения: 1 298
Звънях му, но не вдига, следобед пак ще пробвам, часът ми е чак за след 10 дни  Sad. Вчера не съм се натоварвала, но напоследък се чувствах мн добре и той каза вече да не лежа и доста се движих и правих разни резки движения, може и от това да е, а през нощта майка ми вика не е кръв, ама сега ми гледа гащите от пералнята и вика, че е, не е много по-малко от една стотинка и повече няма. Май проблемът ми е паниката в момента. Вчера вечерта имах една доста гадна контракция, дали може да е от нея. Ако има още ще ходя в болницата, ако той не вдигне, но стискайте палци да няма, иначе знам какво да пия в къщи.

# 981
  • Sofiq
  • Мнения: 58
Здравейте, искам и аз да се включа в тази тема. Аз съм бременна в началото на 13 г.с. и имах кървене от 5 до края на 8 г.с. седмица кървене. Първата седмица ми беше по обилно след това само ми зацапва. В 6 г.с. отидох за първи преглед АГ-то ми останови, че имам леко отлепване на сакчето, но побърза да ме успокои , че има сърдечен тон. После ми назначи като терапия Дуфастон 2 по 1 , Но-шпа 3 по 1 независимо ,  че нямах болки и естествено Фолиева киселина, която си я пиех и преди. В момента да чукаме на дърво от няколко сед. нямам кървене. Миналата сед. спрях Дуфастона а за Но-шпа докторката ми каза даго намаля по 1 табледка дневно и след това да го спра, но честно да ви кажа си ме е страх. Все си мисля, че като спра но-шпато ще получа някаква болка.
П.П. Докато имах кървенето ми бяха забранили ставането от леглото до второ нареждане, а сега не ми позволяват да вдигам нищо по тежко от чантата ми и да си почивам повече. Регистрираха ме в 10 г.с. и ме водят "Наблюдение върху бременността пре жена подложена на друг висок риск. 

# 982
  • Мнения: 1 298
Елена  Hug дано всичко е наред от  тук нататък и едно сладко бебче накрая   bouquet
Аз забравих да пиша, че съм добре, лекарят ми каза да си пия хапчетата, че няма нищо притеснително, почивам си и пак лежа за всеки случай иначе няма повече зацапване  Simple Smile

# 983
  • Мнения: 25
Здавейте Simple Smile
И аз се включвам към темата с моята история. Последния цикъл ми бе на 19 юни. На 10 август прокървих за 3 дни- след носене на сина ми, който е на почти 3 години. След 3 дни спря зацапването. След това на 17 август реших,че цикъла ми е дошъл, защото имах леко зацапване и леки болки в корема, а и беше датата на, която си очаквах цикъла. Да ама пак беше много слабо и почти спря на 3 ден. Направих си тест защото имах вътрешно предчувствие и се оказа положителен с много бледа втора черта. Отидох на преглед и доктора ми каза, че било твърде рано да се установи има ли бременност и имало признаци на започваща такава, ама да си чакам една седмица цикъла и пак да отида на преглед. През това време не спрях да имам слабо кървене, но не и цикъл. Направих втори тест- беше с по ясна втора черта. Та вчера бях на втори преглед, при който след 3 часа чакане пред кабинета, доктора ме прегледа за 1 минута с вагинален ехограф и ме попита: тест правила ли си? Отговорих му, да вече от 1 седмица имам положителни тестове(не си спомняше нищо от предната ни среща), и той помисли и каза: Направи си кръвен тест, че той е по-точен и ако е положителен, с това кървене, ще ти направим безкръвна операция и ще решим проблема. Изпаднах в шок и депресия.. Вътрешното ми усещане беше, че доктора е просто безскрупулен и алчен и иска да ми вземе парите за операцията, понеже е спец в тези операции. Като излезна резултата беше 165mlu/ml. Говорих със свекърва си, която също е гинеколог и се оказа, че такива прогнози за операции и извънматочни бременности са абсурдни в такава начална бременност... Поуспокоих се малко. Тя говорила с доктора и той отрекъл разбира се, че е видял извънматочна бременност и се оправдал с това, че не е знаел "коя" съм. Останах потресена! Значи, ако си нормален човек, ще те засили към операция без да му мигне окото, без да ти обясни нищо. Ако си близък на лекар диагнозата е различна. Думи нямам. Та днес пак съм на преглед - този път при свекърва ми въпреки, че не ми бе неудобно при нея, но вече ме е страх да отида на случаен лекар. А този бе главен на гинекологично отделение - правете си сметката за какви хора става въпрос. Извинете, ако съм ви оттегчила с дългия разказ, но имам нужда да споделя тези безумия с хората, за да бъдат и те по-предпазливи в доверието си към лекарите. Стискам палци на всички тук!

# 984
  • London
  • Мнения: 73
bexkrainohappy предполагам, че имаш впредвид 19 юли последен цикъл? Хубаво е, че отиваш за второ мнение. Правила ли си втори тест? Аз имах извънматочна точно преди една година, и ЧХГто ми не нарастваше по таблиците (трябва да се удвоява на два-три дена), това е единственото следене, което може да се направи засега, тък като не може да се види точица под 1000 mlu/ml. Надявам се при теб да не е това, все пак това е рядкост и миски позитивно, но важно е да се следиш в момента и до една седмица би трябвало да се изясни всичко.   bouquet

# 985
  • Мнения: 1 298
Наитина съм потресена от този лекар, но какво се учудвам и аз съм попадала на един професор, много прехвален, който искаше за пари да ме подложи на две лапароскопии, вместо една, както в последствие направих при друг. Пожелавам ти всичко да е наред и да има добър край  Hug Hug

# 986
  • Мнения: 25
Минах поредния преглед:) не е ясно пак дали съм бременна на 100% но поне изключиха възможността за извънматочна такава,което ме успокои. Нямам цикъл,имам кървене,уголемена матка и тест със по бледа втора черта (от днес)Ще чакам седмица и пак на преглед. Последния цикъл бе юли да,объркала съм на предния пост:) Поне ме успокоиха,че яйчниците и тръбите са здрави,другото каквото дойде...да сме живи и здрави!

# 987
  • Мнения: 1 298
Успех и да пишеш като разбереш нещо друго  Hug

# 988
  • Мнения: 129
Момичетааааа, за пореден път съм във филмаааа...ще полудея вече!!! Тъкмо мине малко време, кажат ми, че всичко е наред и айде пак кръв от нищотоооо.  Confused Сутринта в 6:00 отидох до тоалетна и какво да видя на хартията - капка кръв! До сега ходих 200 пъти до тоалетна и няма нищо...течението ми си е напълно прозрачно. Лекарят ми е в отпуска, но му се обадих и ми каза какво да пия, да лежа и ако нещо ме притеснява да отивам в болницата. Ако се появи и най-минималната капка заминавамммм. Много ме е страх. Тъкмо се бях успокоила, че всичко е наред....ама друг път!!! Някоя от вас  имала ли е зацапване през 5-ти месец?!?! Много ме е страх!  Sad

# 989
  • Мнения: 1 298
Цветно, много гадно, но не се тревожи толкова, щом лекарят ти е казал почивай и пий, каквото трябва. Аз преди 10 дни бях по същия начин станах и на бикините ми капка кръв, звънях и ми каза общо взето същото, вчера на прегледа всичко беше наред и каза, че е било нещо моментно и не е сериозно, щом няма болка всичко било наред, аз бях в 6 месец тогава и то към края.

Общи условия

Активация на акаунт