Zyrtec - капки

  • 88 111
  • 348
  •   1
Отговори
# 210
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зиртек няма никакво място при лечението на бронхиална астма, астматични бронхити. И не се дава там!
Дъщерята е с кашлица на пристъпи и според педиатъркта ни всеки момент може да получи астматичен пристъп (тя смята, че е провокирана от мухъл по стените). Ринит (разбирам секреция от носа) няма. В случая Зиртек има ли място в лечението и?
Благодаря на Birdie за отговорите.

# 211
  • Мнения: 8 585
Зиртек няма никакво място при лечението на бронхиална астма, астматични бронхити. И не се дава там!
Дъщерята е с кашлица на пристъпи и според педиатъркта ни всеки момент може да получи астматичен пристъп (тя смята, че е провокирана от мухъл по стените). Ринит (разбирам секреция от носа) няма. В случая Зиртек има ли място в лечението и?
Не, няма никаква роля! Добре проведено инхалаторно лечение (Фликсотайд или Квар или Будезонид или Форадил) с щателно проследяване за най-работещата доза е най-важното.

Пристъпна кашлица при видимо добро състояние+липса на нощна кашлица+липса на кашлица при усилие+детска градина( посещаване)+възраст 4-5 и нагоре=вероятна микоплазмена инфекция...

Не бива да се изключва възможността и пристъпната кашлица да е вследствие Гастро-езофагеален рефлукс също.

# 212
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зиртек няма никакво място при лечението на бронхиална астма, астматични бронхити. И не се дава там!
Дъщерята е с кашлица на пристъпи и според педиатъркта ни всеки момент може да получи астматичен пристъп (тя смята, че е провокирана от мухъл по стените). Ринит (разбирам секреция от носа) няма. В случая Зиртек има ли място в лечението и?
Не, няма никаква роля! Добре проведено инхалаторно лечение (Фликсотайд или Квар или Будезонид или Форадил) с щателно проследяване за най-работещата доза е най-важното.
Това добре, но мога ли сама да сменя лечението? На другата ми дъщеря Зиртек го изписаха от "Детска клиника по пулмология" (или нещо подобно беше името)... Къде да ги заведа за да им сменят лечението?

# 213
  • Мнения: 8 585
Това добре, но мога ли сама да сменя лечението? На другата ми дъщеря Зиртек го изписаха от "Детска клиника по пулмология" (или нещо подобно беше името)... Къде да ги заведа за да им сменят лечението?
Обменяме мнения. Разбирам, че е неприятно някой да твърди противоположни неща, но те са истина, за съжаление. И можете да го препроверите... никъде например ако търсите за зиртек няма да прочетете, че има индикации при БА или астматични бронхити. Защо го дават тогава? Ами не знам...мислят че се дава при тези състояния. Въпреки, че виждат че не работи. Кой да им го каже?
От друга страна, факта че проблемът Ви не намира разрешение, говори, че подхода не е правилен. И че не работи... Мога да помагам само с мнения, за съжаление...отдалеч.

# 214
  • София
  • Мнения: 166
Давала съм на Коки на два - три пъти - за момента действаше, след спирането - няколко дни добре, после пак - обривите. Малкият е с АБКМ и в един момент реших да спра да го друсам с лекарства, които само му потискат нервната система, а на алергията не влияят, така че минах на алтернативно лечение.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 724
Давала съм на Коки на два - три пъти - за момента действаше, след спирането - няколко дни добре, после пак - обривите. Малкият е с АБКМ и в един момент реших да спра да го друсам с лекарства, които само му потискат нервната система, а на алергията не влияят, така че минах на алтернативно лечение.

Какво алтернативно лечение и досега има ли резултат?

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравей Birdie! Благодаря ти отново за бързите отговори по темата. Сега искам да те питам нещо друго. Както съм ти писала преди, дъщеря ми 3 месеца беше с кашлица, която лекарите не можаха да ми кажат точно от какво се поражда и решиха, че е на алергична основа. Пихме какво ли не, като накрая ни изписаха Зиртек за 3 месеца, който аз обаче не й дадох. В началото на месеца дъщеря ми имаше хрема и кашлица от някаква настинка. Давах й само сироп Хустажил и капки Вибросил (и двете лекарства съм й ги давала и преди). От тогава (да чукна на дърво) вече почти 1 месец спря да кашля. Според теб на какво се дължи това и може ли в този случай да се говори, че е имала алергична кашлица, алергичен ринит и т. н.? Само да уточня, че от както й се появи кашлицата я спрях от ясли, а преди да тръгне на ясли не е имала проблеми с алергии. Благодаря предварително.

# 217
  • Мнения: 8 585
Давах й само сироп Хустажил и капки Вибросил (и двете лекарства съм й ги давала и преди). От тогава (да чукна на дърво) вече почти 1 месец спря да кашля. Според теб на какво се дължи това и може ли в този случай да се говори, че е имала алергична кашлица, алергичен ринит и т. н.?
Значи, че кашлицата вероятно е провокирана от течащ носен секрет.
Виброцил е много добър препарат. Също добро отхрачващо->>добър ефект. Като се добави и добрият контрол на един ринит, кашлицата спира. Така става в болшинството от децата.
АЦЦ е също много добро отхрачващо. А иначе бъдещето ще покаже... . Засега никакво безпокойство-обикновена зимна настинка...

# 218
  • Мнения: 510
Здрасти,Birdie  Simple Smile

Нашето момиченце вече е на 6г.На навършени 5г.  направиха тестуване за алергии към 6-7 алергена,подкожно прилагаха алергените,при отчитането алергологът измери 7мм към домашен прах,акари;но контролата  с водата беше доста по изпъкнала,а реагиралото мястото само  с лекичко петънце.Симптомите на щерката почти винаги са били свързани с ринит и дори имаше съмнение за синузит(на ултразвукова диагностика-казаха-максиларен),да ама доц.Тодоров от ИСУЛ ни увери,че според него е алергия и така направихме горното изследване.
Обаче...при направена физиотерапия-профилактика през октомври преди година, детето се повлиява и запушеният нос и секретът към гърлото намалява,във ваната и     сипваме морска сол и също дава ефект,при суха кашлица я овладяваме с овлажняване на въздуха.Дали е алергия newsm78
Проблемът е ,че аз на няколко пъти съм проявявала алергични реакции-непоносимост към аналгин,аспирин,а при раждането и към но-шпа или окситоцин,не се разбра,но ме съвзеха при кръвно 70/60  и обрив,таткото също има прояви на алергичен ринит,не е доказан(като чуят това,лекарите почти винаги и преди тестуването,декларират "детето е алергично"),двамата с таткото сме против даването на лекарства с месеци,както и ти,та затова миналата година спрях Зиртека на 20 ден по свое усмотрение Embarassed,защото разбира се прочетох листовката....
И така с 45 дена на ски за миналия сезон,макар и да посещаваще чат-пат градината,щерката се справи временно с ринита Peace(ние така си я лекуваме-с висока планина от 9 месечната й възраст).

Обаче,тази есен от рано започна да подшмърква и покашля,направихме си и тримата изследване на гърлен секрет,защото от време на време  ни наболяваха гърлата и..."златист стафилокок -масово",чувствителен на Бисептол.Пихме си чинно Бисептола(под друго лек.име) и повторното изследване-масово от същите бактерии,хлапето естествено не ходи на градина 2 месеца-ноември и декември,второто лечение вече беше антибиотик-Аугментин(уж пак трябваше да подейства, но не).Третият път по моя инициатива,която д-рът подкрепи, бяхме на Стафилококцинум(хомеопатично) за 20 дни и вече нямаше следи от стафилококи,но междувременно детето посети градината за 4 дни и вдигна Т с  хрема и ухобол,тоя път откриха Стрептококи от група нито А,нитоБ-"умерено",тук нашият семеен лекар се newsm78 и каза,че не бил чувал за такива(нетипични   стрептококи),а в градината си имаше скарлатина из различните групи-3 месеца-до Нова година,та и досега...
Планина,ски,разходки,дори планински лагер,на който бяхме със здравите деца от градината ,всичко си беше тип-топ януари,да ама след 2 седмици на детска към 20 януари-без хрема ,със силна кашлица и отхрачване,пак трябваше да си остане вкъщи,пак 2-3 дена чайчета,сироппчета и пак се изстреляхме на планина,кашлицата вече отшумява,но при тичане -вероятно от праха вкъщи(имаме 2 матрака+ 2 диванчета и другото е настилка паркет,  чистя я всеки ден #Cussing out),си се проявява.
Дали е алергия+инфекция сегашната януарска проява?[Какво да правя с тая градина ,в която не всички са така отговорни и си водят болните деца,тая седмица 6-10 хлапето е на ски тренировки,а и на кънки ходи ,но после Cry Cry Cry Вечер й пускам от 1 метър разстояние домашна инфрачервена лампа за 5-10 мин и помага,сякаш ,за да не е така носов гласът й,но след7-10 дни,може ли да я пека до края на зимата,както каза д-рът ни?И да правя ли пак гърлен секрет преди 13.02,когато май ще й се наложи да тръгне на детска ooooh!А тамне ги извеждат и в 15 тичам,за да ий направя разходката,щото,ако има наистина алергия към прахта,то сред старите пердета и дюшечета и играчки,сигурно й е като в  пустинна буря Sad

Дай препоръки,моля Wink

# 219
  • Мнения: 8 585
@March
От написаното не виждам нищо необичайно или тревожно. Класически зимни инфекции, грип, настинки. Защо всичко това трябва да е алергично по етиология? Е, все пак в условията на една зима детето ще се разболее няколко пъти и това си е в реда на нещата. Посещаването на детска градина за деца е "мероприятие" с голям риск. Или боледуват малко, или непрекъснато са болни. И ринит до месец Април, каквото и да се дава (за някои деца, разбира се).
Стерптококи nonA, nonB са или стрептококи от другите групи (C,D,G) или нетипизируеми щамове, които се типизират със специални техники. По-вероятно е да е първото. Не знам по какви методи типизират Стрептокок в БГ...

"Дали е алергия+инфекция сегашната януарска проява?"-вероятно обикновена вирусна инфекция, щом като си отшумява така нормално.
Единствено е разумно да погледнем за "трета сливица" и ушите за вероятен отит. Ако няма нищо от двете, детето ще се оправи. Кашлицата при тези случаи след тичане, усилие, смях НЕ Е алергична. Това са остатъчни кашлици след вирусни или бактериални инфекции. В повечето случаи си отзвучава сама (и имайки пред вид прочетеното за детето).

Каква е тази мания непрекъснато да се правят секрети за изследване? Много малко помага при този начин на употреба. Например някой щамове Стафилококи са си нормална фарингеална флора. И не е нужно да ги лекувате изобщо...Ако ги унищожите, тази анатомична област става извънредно чувствителна на колонизация с високо патогенни щамове, които иначе не биха били там поради микробен антагонизъм. Това важи например за група А-Стрептококи, които произвеждат убийствени за други опасни микроби вещества. Изтребвайки тези А Стрептококи (считайки ги за погрешно за патологични) си нанасяте голяма вреда...

# 220
  • Мнения: 510
Birdie,мерси за съветите и успокоението,което внесе:hug:
Секретите първия път ги искахме,защото много често,като попаднем на дежурен в груповата практика и ни предписва антибиотик,без детето  да има температура над 37,а и заради градината,бяхме ги уведомили за първия и се наложи да представим чист резултат после...
Предучилищната е задължителна, затова детето ходи,иначе ако можех аз да решавам,до пролетта щеше да е само на планина Sunglasses

 

# 221
  • Мнения: 50
Здравей Birdie, синът ми е с диагноза астма. Досегашното му лечение включваше флексотид - по шест месеца нон стоп, а след това няколко месеца почивка. Сега лекарят му намали флексотида и предписа singulair. Лекарството е новост тук, за първи път тази година здравната каса го осигурява безплатно за деца/ иначе цената на 1месечен курс е 90 лв/. Въпросът ми е, имаш ли лични наблюдения за действието на това лекарство, доколко е безвредно, помага ли за разреждане на пристъпите, нужно ли е да се съчетава с флексотид. На мен ми се струва, че в момента лекарите тук го предписват смело, защото е ново, защото ги водят на презентации и рекламата като на всяко скъпо нещо е голяма. Ще се радвам, ако получа съвет.
Поздрави!

# 222
  • Мнения: 8 585
Birdie,мерси за съветите и успокоението,което внесе:hug:
Секретите първия път ги искахме,защото много често,като попаднем на дежурен в груповата практика и ни предписва антибиотик,без детето  да има температура над 37,а и заради градината,бяхме ги уведомили за първия и се наложи да представим чист резултат после...
Секретите не решават нищо в общата практика. Използваме ги само при особени случаи. Предписването на антибиотик ИЛИ НЕ е въз основа на цялостната клинична картина, с която се "представя" детето (+ ИЗСЛЕДВАНЕ НА УШИ!), въз основа на предишните му заболявания и обстановката, в която се намира (градина, в къщи). Ако имаме съмнения за обикновени заболявания без нищо тревожно, най-добре е да се изчаква и да се търсят благоприятни или неблагоприятни белези в развитието на състоянието с дните. И се действа съответно. И се преглежда повторно при нужда.
Ако обаче детето има отит от началото, и ние сме го пропуснали, защото не гледаме ушите на ВСИЧКИ деца в рамките на педиатричният преглед, никой не ни е виновен, че температурата не се нормализира...

# 223
  • Мнения: 8 585
"... Сега лекарят му намали флексотида и предписа singulair. Лекарството е новост тук..."
Точно обратното се прави-стремим се да контролираме детето само с инхалаторни медикаменти и ЧАК ако това не е възможно, може да се помисли за друго. Правили ли сте спирограми? Те са единствен критерии за деца над 3.5-4 колко резултатно е лечението.
Сингулер има много ограничено приложение в дестката възраст и се предписва в случаи на атопична астма с повишени IgE. Но дори и тогава по мои лични наблюдения успеха е много индивидуален и ограничен.
Аз лично бих изчерпал всичко възможно преди да дам Сингулер. Вкл и КС за орално приложение в кратък курс.
Няма ригидни практики в даването на Фликсотайд-стремим се да даваме минимално възможната доза, минимално кратко. Фликсотайд няма профилактична роля в истинският смисъл на това понятие.

Крайъгълен камък на доброто лечебно поведение при детската астма е:

*да сме сигурни, че се касае за Астма->>грешки в диагнозата=неовладяеми симптоми.
*правилно разпределени инхалаторни медикаменти в нужната доза. В повечето случаи две инхалации от 50мкг са абсолютно недостатъчни. Стремежът е да се покриват децата колкото е възможно по-често. Тоест 2*50 два пъти дневно работи много по-лошо  отколкото 50-2*50-50 (сутрин-обед-вечер).
*правилна поддръжка от други медикаменти-Вентолин, Серевент, Форадил (все още ограничено прилаган при децата), когато е необходимо. Използването на Недокромил (инхалаторно) през лятото за профилактика или опит за използване на други инхалаторни КС като Будезонид, Квар показва гъвкавост и може да е много успешно.
*чести спирограми и търсене на обективни критерии за добър контрол. Ролята на спирометрията при деца е много спорна тема (особено ролята на ФЕВ). Но засега по-добро няма.
*контрол на алергичните фактори в обкръжението без да се прекалява.
*борба с белодробните инфекции и търсене на проблемни и нелекувани алергични ринити, аденоидни вегетации, кариеси, хронични синузити.

# 224
  • Мнения: 462
Моите синове са с едни вечни хреми. Говорих със специалист уши, нос, гърло и той ми обесни че това не е нормално явление и каза че най-често такава хрема се дължи на алергична основа наред с всичко друго. Препоръча ни Зиртек. Давам го от време на време и има ефект...сякаш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт