травма на глезена? моля за помощ

  • 622
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте, пиша за да разбера дали някой е бил в моето положение и дали може да ми дадете някаква информация или съвет! Преди месец и половина си контузих глезена; отидох на лекар и понеже не беше много подут и бях в седма седмица бременна, не ми направиха рентген, казаха че след 1 седмица ще се оправи. Като взех да ходя след една седмица, много се влоших, една седмица не стъпвах, после отидох пак на лекар, каза, че може да е счупено и ми сложи шина, която държах още три седмици. После отидох пак на преглед каза ми че трябва да е минало, ако е имало счупено и да се опитвам да вървя, но болките са ужасни и ми е невъзможно! При всяко опитване да ходя по-малко, се влошавам ужасно много и сега пак не ходя от една седмица. Предполагам, че в крайна сметка ще трябва да направя някаква снимка, но въпросът ми е дали има травма на крака, която е възможно след толкова почивка още да не можеш да стъпиш? Направо съм отчаяна.  Sad

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. Миналата година точно по това време синът ни си навехна глезена. Отидохме в Пирогов и след снимка казаха, че навяхването е толкова жестоко, че направо си е почти пред счупване/това са техни думи/. Съответно го сложиха в гипс до коляното. Така стоя мисля, че около 21 дни. След което махнаха гипса и започна раздвижване. След като толкова време е било обездвижено - няма начин да не боли и все пак би трябвало да можеш да стъпваш. Зная, че избягват снимката заради бременноста, но какво се прави в такива случаи като твоят? Дано да се включи някой по-компетентен от мен. Не зная какво да те посъветвам...

Общи условия

Активация на акаунт