Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 33 847
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 176
Не, че нещо, но блок-схемите са направени леко аматьорски Simple Smile

Ахам. Подобни ни искаха в гимназията, когато се учехме да правим програмки на бейсик (на Правец-8 Simple Smile).
А поста на Крис ми напомня, че и аз съм срещала тази блок-схема някъде, във варианта за доказване на хипотеза.

Ама вие пък много се забавлавяте.., а аз така и не отворих другите линкове..   Rolling Eyes
Дали не пропускам нещо съществено от тоя инфантилен купон..  newsm78

# 346
  • Мнения: 109
Не мога да пропусна да споделя с вас това.
Доста време може да отнеме прочитането му, но все пак там има доста информация, която е трудна за оборване!

# 347
  • Мнения: 2 176
На мен нещо концепцията на ваксиниране при вече "заразен" индивиди ми куца по принцип. Обяснение има ли някой?
Първо дефинирай понятието "заразен". И от коя гледна точка?

От юридическа си има нормативи, които застъпват тезата  "обществената сигурност, за предотвратяване на престъпления, за защита на здравето или правата и свободите на другите".
Оказва се, че има случаи, в които е оправдано да се нарушат правата на отделни хора, за сметка на хипотетични ползи за обществото. Пише го и в Конституцията, макар че е доста трудно доказуемо кой и по какъв начин може здравословно да застраши други хора, освен ако не са освободили пациентите от лудницата в някой град, или... не живееш в Бг.  Mr. Green


Тази тема е доста обемиста впрочем.. Simple Smile
Но медицинската концепция наистина звучи абсурдно.

# 348
  • Мнения: 4 753
Докато още сме на тема наука, ще цитирам така обичания от мен Ст. Лец:
„Да бъдем хора поне дотогава, докато науката не открие, че сме нещо друго!"   Mr. Green

Науката мили деца се развива, не защото нещата в природата и Космоса се променят, а защото хората още не са открили истината... Типичен пример е плоската Земя от време оно...
"Науката лети с крилата на въображението" мисля, че го е казал Фарадей... Човек си изфантазира нещо и решава да го докаже... Какво се случва обаче, когато въображението не ни достига, за да си изфантазираме истините!? Как ще се стремим да ги докажем?

Да кажем, че ГНМ са "болните" фантазии на един човек, който търси начин да ги докаже... Плоска ли е Земята? Който смята, че е плоска, първи да хвърли камък... След години може и да му се смеят на невежеството - та замеря ли се истината с камъни!?

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 12:48 от stelt77

# 349
  • Мнения: 2 376
Аз не съм наясно с ГНМ, но няколкото пъти, в които е спомената, намирам прилики с действителни лица и събития... Например - как получих аз алергия към риба.
Друг приме МС-а на майка ми. Диагностицирана е с МС, но всъщност никой не знае какво и е.

# 350
  • Мнения: 936

Направихме няколко варианта на Декларация за отказ от ваксини. Който иска, може да ползва една от тях или да си направи своя.

1. Декларация за отказ от ваксини

2. Декларация за отказ от ваксини

3. Декларация за отказ от ваксина

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 19:22 от nenaatoa

# 351
  • Мнения: 380
nenaatoa, благодаря!   bouquet

Няма да е лошо да ги сложите и на 1-ва страница.

# 352
  • Мнения: 4 370
nenaatoa , благодаря и аз! Принтирах си и трите. Но си мисля че щом има име на детето няма как да се ползва за новородено.

# 353
  • Мнения: 936
За новородено сме правили друга - има я на 1 страница.

# 354
  • Добрич
  • Мнения: 757
Декларациите са много добре оформени     bouquet 
Аз няма да мога да ги ползвам за беба, тъй като още на първата консултация се разписах в някакъв журнал на ЛЛ, че отказвам ваксини  Embarassed
Между другото темата не е затова, но ЛЛ имат ли право да взимат пари за домашно посещение  newsm78

# 355
  • Мнения: 37
Браво и благодаря за декларациите!

# 356
  • София
  • Мнения: 679
Между другото темата не е затова, но ЛЛ имат ли право да взимат пари за домашно посещение  newsm78

Само за посещенията преди да подадете заявление, че го избирате за личен лекар (т.к. няма как да си вземе парите от ЗК) - обяснението е от нашия педиатър.

# 357
  • Мнения: 4 753
Между другото темата не е затова, но ЛЛ имат ли право да взимат пари за домашно посещение  newsm78

Питай в РЗОК... Вероятно има опция за домашно посещение, особено за деца и възрастни хора и би трябвало да им се плаща повече за усилието да отидат на място...

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 19:21 от stelt77

# 358
  • Мнения: 1 178
Между другото темата не е затова, но ЛЛ имат ли право да взимат пари за домашно посещение  newsm78

Само за посещенията преди да подадете заявление, че го избирате за личен лекар (т.к. няма как да си вземе парите от ЗК) - обяснението е от нашия педиатър.

Не, нямат право!  

http://www.nhif.bg/c/ext/publications/get_file?p_l_id=58538& … name=PBFE-108.pdf

# 359
  • Добрич
  • Мнения: 757
Благодаря момичета, ще питам в РЗОК
Зи, нямат право, но го правят, толкова са нагли, че нямам думи вече  #2gunfire
Днес разбрах за такъв случай на една майка, децата ми са при същата лекарка и искам да съм подготвена, ако ми се наложи и на нас домашно посещение

Общи условия

Активация на акаунт