След "1001 нощи" - Приказката прелива в една "Безкрайна песен" - 154 (13)

  • 27 593
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25

 

Историята на нашата тема започва така

 

 
 
А това накратко е  съдържанието на тази съвременна приказка  :

 

                                                       
Мъж, не вярващ на жените       Майка, сама в живота и дете с  левкемия     Спешна нужда от 200 000 $        Цинично предложение    
 

 

                                     
        Черна нощ            Страдание и Разкаяние                   Страст и Недоверие           Любов  и Взаимност    
 

 
 
 
 
                                                           
 
   Интриги и Прошка                      Големият ден                  и отново Раздяла и Страдание                    дълго чакания финал
  
 
 

Къде може да гледате  или изтеглите филма  


 
Архивите с всички 141 теми до тук


 
 
 

                                                   А ние продължаваме напред ............. А ние продължаваме напред .............А ние продължаваме напред .............А ние продължаваме напред .............
 


 
 
Bitmeyen Şarkı
 
Безкрайна песен







Главни действащи лица и изпълнители  


                                                                                                     

                   Ферайе                     Яман                     Топрак                   Захиде                   Сервет                      Кевсер                      Неджип              
               Бергюзар Корел       Бюлент Инал        Алпай Шейхан       Нуршим Демир    Тунджер Салман    Бетюл Чобаноолу      Джелил Налчакан        
 


                                                                                                           

       Дилара              Месут                         Хасан                      Селма                       Мелек                    Кадир                           Гюлбин                   Зехра          
Бейза Шеркеджи    Серхат Теоман    Рахми Диллигил      Мерве Алтънкая   Дерия Артемел       Юджел Ертен           Йовюл Авкъран       Емел Гьоксу    
 
 
 

 

 Как се превеждат имената на героите ( с помощтта на Mydream)

                                             TOPRAK  Yer kabuğunun yüzey bölümü - Почва
                                             FERAYE  Ay ışığı - лунна светлина
                                             YAMAN  Güç etki ve beceriklilik sahibi – незаменим, находчивост
                                             MESUT  Mutlu, bahtiyar - щастлив
                                             NECİP   Soyu temiz, cömert –чист, щедър
                                             BEYZA  Çok beyaz, lekesiz – много бяла, с много бели петна
                                             MELEK  Allah ile insanlar arasında aracılık yapan manevi yaratık – ангел, посредник между хората и боговете
                                             ZAHİDE  Dinin yasak ettiği şeylerden sakınan - Избягва нещата от религията
                                             DİLARA  Gönül alan ,gönül okşayan – галеща сърцето
                                             SELMA  Doğru ve iyi yolda, selamette olma - праволинейна
                                             SERVET   Para mal mülk – притежаващ капитал
                                             SIRMA   Altın yaldızlı, ya da yaldızsız ince gümüş tel – позлатена, среброжична
                                             KEVSER  Cennette bir akarsuyun adı – име на поток от Рая
                                             KADİR  Değer, onur, incelik – човек на честта, учтив
                                             PERİHAN  Peri padişahı, perilerin başı – фея на феите
                                             HASAN  Güzellik, iyi davranma, iyilik - благополучие
                                             HİLMİ Yumuşak huylu, sabırl - мек добродушен, търпелив
                                             ZAFER  Savaş ve uğraşla elde edilen başarı, sonuç – победител в битка



 






 Клипове, вдъхновени от сериала



 

 
 
Сайтове , където качват сериите :


http://www.ddizi.com/diziler/735/Bitmeyen-Sarki
( има и други сериали ,може да ги разгледате )
 http://bitmeyensarkiizle.blogspot.com/  

http://www.youtube.com/watch?v=52m6i5LSpSc

http://www.youtube.com/watch?v=ezh-0VJ-xk0
 


http://bolumizle.com/kategori/yerli-diziler/bitmeyen-sarki-izle.html


Преведените клипове на "Безкрайна песен"
са в страницата на " Група Bitmeyen sarki"

http://www.vbox7.com/groups/afba5447

 или направо     http://www.vbox7.com/byuser:sevi_nil

Има ги и в You Tube  -  в профила на АНИ  !
http://www.youtube.com/user/sslavova
  или направо   http://www.youtube.com/view_play_list?p=0D08DAD9E4BB3B00

  

 
за гледане  на АТV –онлайн  :






  


Предишните темички  от  „ новото темоброене”  :




Обща информация  за публикуване на снимки  :

 
Sign Exclamation Sign Exclamation Sign ExclamationМаксимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 600 пиксела
височина - до 600 пиксела

 за повече информация тук
Лесен начин за намаляване на снимки в мнение:  [img]http://се замества с : [img height=300 (или 200, 100, 150...)] и снимката се намаля, до желаната височина.
По същия начин се намаля и на ширина , като този път се пише :[img width=300 (или 200, 100, 150...)]
.
 

 

Проверка на пикселите :
 
1.Кликвате върху снимката , за да я маркирате .
2.Натискате  десен клавиш на мишката  и се появява падащото меню.
На последния ред пише : Properties
/в българско меню пише :свойства /
3.Като кликнете  върху Properties
 и излиза пълна информация  за картинката .Там има и ред със заглавие : Dimensions , в който са указани пикселите .


Последна редакция: нд, 12 дек 2010, 09:34 от galka05

# 1
  • Мнения: 25
Заповядайте в Новата Тема Hug  bouquet Hug

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета, превода на 13 епизод може да се позабави, Севито от известно време не се чувства добре.
Аз ще помагам с каквото мога събота вечер, за да се разбира поредната серия, като си посъвземе Севи ще преведе сериите.

# 3
  • Мнения: 25
Благодаря за новата тема!
Очаквам да се качи серията от ютуб.
Много ми беше лош сигнала.
Не чух разговора на Фери и Мелек!

# 4
  • Мнения: 11 116
Благодаря на галка05! От сърце!   Hug Hug Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 723
Момичета,за превода-БЛАГОДАРЯ!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 11 116
Мишел, предай на Севи да оздравява и да си гледа спокойствието преди всичко! За превода да не се притеснява! Има хиляда по-важни неща от него!  Hug
Благодаря ти за превода тази вечер!     bouquet  bouquet  bouquet

Пренасям си мисълта от предната тема.

Яман видимо се ядоса и започна да крещи, то и няма как да е друга реакцията. Цяло чудо ще е да прости на Ферайе. Това, че се мести в Истанбул цялото му семейство, не означава, че ще тръгнат заедно с Ферайе. Може след разговора  за Топрак, Ферайе да тръгне сама. Наистина не мога да предположа как е замислено. Аз изобщо не мога да проумея как всички ще го послушат и ще зарежат живота си, дома си, работата си и ще се преместят заради Яман и Ферайе. Това първо.
Второ.
Видя се и някакъв пожар, както и мъж с качулка. Може домът на Яман да го подпалят /Сервет и Кадир след като бащата научи кой е убиецът, ще се съюзят и ще направят план да прогонят Яман от града/. Един вид без да подозира кой стои зад цялата работа, Яман ще получи заплаха, да не  търси убиеца и така да принудят Яман да напусне Истанбул, като подпалят къщата на семейството му. Това ме кара да си мисля, че след като Кадир научи, той няма да се спре пред нищо, няма да допусне Яман да унищожи сина му, а преди това дъщеря му. Ще поръча подпалването и така...това са моите предположения.
  И един слънчев ден всичко ще излезе наяве въпреки всичко и тогава не се знае - в кюпа ще бъде не само Сервет, но и Кадир, и да видим кое семействое е морално и кое не е.
 
 

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 22:28 от Mydream

# 7
  • София
  • Мнения: 1 017
МОМИЧЕТА,МИСЛЯ,ЧЕ ЗАХИДЕ БИ НАПУСНАЛА ДОМА СИ САМО АКО КЕВСАР И СЕ ОПЛАЧЕ,ЧЕ СЕРВЕТ СЕ ДЪРЖИ ЛОШО С НЕЯ И Е САМА В ИСТАМБУЛ,НЯМА НА КОГО ДА РАЗЧИТА, ИЛИ ОТ СТРАХ,ЧЕ КАДИР И СЪРМА МОГАТ ДА РАЗБЕРАТ,ЧЕ И ТЯ ЗНАЕ ЗА ИСИНОВЯВАНЕТО НА ТОПРАК ooooh!
ВСЕ ОЩЕ СИ МИСЛЯ,ЧЕ ИМА НЕЩО В МИНАЛОТО И СВЪРЗАНО С КАРА,ЗА КОЕТО И КАДИР ЗНАЕ,НЕ ГО ХАРЕСВА НО ГО Е УВАЖАВАЛ КАТО ЧОВЕК ooooh! ooooh! ooooh! newsm78

# 8
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 6
varna, mishel, danaya, благодаря ви за превода!



Ох, как ще дочакаме следващата седмица. Тогава наистина ще настават големите промени.........

# 9
  • Мнения: 23 355
Момичета, превода на 13 епизод може да се позабави, Севито от известно време не се чувства добре.
Аз ще помагам с каквото мога събота вечер, за да се разбира поредната серия, като си посъвземе Севи ще преведе сериите.

Севи да не се притеснява. Най-важно е да се чувства добре. Пожелавам й бързо да се възстанови. Heart Eyes Справихме се в общи линии тази вечер. Мисля, че всичко най-важно беше преведено.

Мишел, Данайче, благодаря ви и аз!   bouquet

# 10
  • Мнения: 25
Кагота Яман се обади на фери ,че кара е блъснат и тя съобщи на Захиде ,Месут пожела да я закара .
Фери: Езвини ме ,че в този час ти създадох проблем
Месут: Аз не тръгнах само заради тебе. Щях и сам да отида.Обичах Кара.
фери : И все пак изивинявай.
Месут: не ме разбирай погрешно .Аз не те приемам за съпруга на брат ми.


Неджиб се върна и пикта за новини:
захиде : иди питай кадирови!
Мелек : добре дошъл!
Неджиб7 Аз питам жена си.
Мелек: Кара го е блъснала кола и шофъора избягал.Яман се обади.
Месут и Фери отидоха в болницата. Неджиб: колко бързо Месут мина във пражиския лагер
Захиде : Ти си този който отиде на вратата на враговете  ни

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 23:16 от Danaya33

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 078
      ДАНАЯ, ВАРНА, МИШЕЛ      newsm51 БЛАГОДАРИМ ВИ!

     МИШЕЛ, Предай на Севи "Гечмиш олсун" от нас!

      Естествено е Яман да се ядоса. Че и  го няма Кара да го успокои и да му даде мъдър съвет!
      Може би това, че се разкрива тайната за осиновяването на Топрак, по някакъв начин
      ще принуди семействата да се преместят в Истанбул!    newsm78

# 12
# 13
  • Мнения: 25
Момичета, превода на 13 епизод може да се позабави, Севито от известно време не се чувства добре.
Аз ще помагам с каквото мога събота вечер, за да се разбира поредната серия, като си посъвземе Севи ще преведе сериите.

Севи да не се притеснява. Най-важно е да се чувства добре. Пожелавам й бързо да се възстанови. Heart Eyes Справихме се в общи линии тази вечер. Мисля, че всичко най-важно беше преведено.

Мишел, Данайче, благодаря ви и аз!   bouquet


Варна ,Мишел много ми е приятно триото ни .Благодаря ви !
Севи сени беклийоруз.Буюк гечмиш олсун!

# 14
  • Мнения: 23 355

Само не можах да разбера в трейлъра, когато Фери призна, че знае за Топрак от деня на сватбата им, после каза на Яман: "Сега прави каквото щещ, но..... ей тук ми липсват думите й. Може би тя ясно му дава да разбере, че ще последва Топрак в Истанбул, дори и с цената на раздяла.

Общи условия

Активация на акаунт