Искам да знам кой ме е създал!?

  • 6 850
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 863
Ох...незнам Дидка,но както напоследък само за това се говори....кой как си намерил родителите...как се радвали един на друг и т.н. #CrazyВсеки се засилил да търси под вола теле...Аз също си мисля че един ден и мойте ще искат да го направят поради неизвестни за мен причини...,но ние неможем да ги разберем защото не сме го преживели.Неможем и  да ги спрем,но аз лично не бих взела някаква инициатива в това начинание Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 625
  Наистина не мисля,че напоследък е модерно да тъсиш биологичните си родители,просто по-рано не се е говорило за това явно.От както съм разбрала,че съм осиновена съм се вълнувала от истината!Това е нещо,което те човърка и в крайна сметка решаваш,че е по-добре да преминеш през това newsm78 !
    Разбирам болката и страха на осиновителите,но поне при мен истината за моя произход не би могъл да промени обичта ми към майка ми и баща ми.
   Опитвам се да ви обесня,че едното няма нищо с другото,макар да ми е ясно,че едва ли ще ми повярвате.Дори ако намеря БМ,сигурна съм,че никога не бих я приела за майка,просто за ИСТИНА.
    Искам да я открия възможно по-дискретно,точно защото не искам да нараня никого.
    Мисля,че прекалявате със този страх и насаждате неволно комплекси в осиновените си деца-дори мога   да отворя нова тема по това  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 002
 
    Искам да я открия възможно по-дискретно,точно защото не искам да нараня никого.
    Мисля,че прекалявате със този страх и насаждате неволно комплекси в осиновените си деца-дори мога   да отворя нова тема по това  Thinking
като гледам ,ти не се интересуваш толкова  да намериш майка си , колкото от това да отваряш нови теми за разсъждения  ...

# 18
  • Мнения: 31
да и аз мисля че се превръща в мода, навсякъде по телевизии по радио в предавания само за това се говори:mrgreen:Че и във форумите....все едно и също...е нали и журналистите трябва да се издържат от нещо!След като повечето от хората тук във форума, пък и по принцип ,не дават гласност на тези неща значи не е особено открита тема Марияя7.Това, че те човърка нещо,както ти казваш мисля че не е основателна причина да се взимат крайни решения.
А що се отнася до осиновителите,смятам че едва ли се насаждат комплекси у децата им,защото те го правят с ясното създание че все някой ден ще разберат истината и може да има непредвидими последствия и за ДВЕТЕ страниnewsm78
И защо ли до сега поне аз, не съм чула дете израстнало в дом за сираци да иска да се види с биологичните си роднини!! ThinkingБолшинството са деца които все пак са имали късмета да бъдат осиновени и са почувствали любовта и грижата на семейството

# 19
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Мисля,че е някак по - нормално ,ако рожденната майка,на която някога са отнели принудително детенцето,реши да го издири!Но ,когато порасналите осиновени  деца започват издирвания-първият въпрос,който ми идва в ума е -"Защо?Нали ТЯ те е оставила някога и те  е обрекла на безрадостно и самотно бъдеще за да не и пречиш в живота?"Особено като знам как порастват децата по домовете,а и като знам какво е преживяла моята дъщеря заради биологичната си майка просто би ми се приискало да я  #2gunfire #2gunfire.Това,че някои имат късмета да растат нормално,защото са осиновени....те не го осъзнават!Затова водя редовно дъщеря си в дома от който я взех още от тогава,преди 9 години,носим по нещо за децата,но ходим без предупреждение за да ги види така както са в ежедневието-нетолкова чистички и спретнато облечени,както когато ги приготвят за гости!Всяка осиновителка трябва да води децата си в такива домове,всяка година поне по един път-така децата растат с мисълта и спомена за онези другите деца,дето протягат ръчичики и питат "за мен ли идваш",и като дадеш шоколад неуспяваш да видиш кога е натъпкан в устата и преглътнат #Cussing outПораснало и знаещо за другият свят в домовете ,осиновеното дете май няма да гори от толкова голямо желание и любопитство да намери тая ,която го е родила ...и зачеркнала от живота си с един подпис!....Вярно ,че е хубаво да се знаят наследствените болести и други такива родови информации,но и без това се живее  33uu
....нямам страх и ненасаждам комплески у дъщеря си,бих я подкрепила ,ако реши да дири и тя някого,но не бих се запознала с евентуално откритата жена!Защото комплексите,които ги има момичето ми и ще си ги влачи цял живот са благодарение на тази ,която я е родила!
.....не упреквам никого от тук пишещите,не влизам и в спор с никого-просто така мисля аз по тия въпроси

# 20
Скъпа Марияя7,
В България има много осиновени деца, които имат желание да открият корените си. Сред нас обаче има и такива, които нямат такива стремежи.
Според нас, ако имаш желание да открниеш своя произход и това те притеснява, тогава не се страхувай да го търсиш.
Най-често издирването на собствения произход е продиктувано от няколко причини:
1. Желанието да си отговориш на въпроса "ЗАЩО?"-Защо съм изоставен?
2. Желанието да разбереш своята история, историята на създаването си.Такава история има всеки човек, но осиновените деца са лишени от възможността да я знаят. Това отваря пространство от неизвестни, които го карат да се чувства като кораб без посока.
3. Желанието да се отговориш на един житейски въпрос- до къде се простират гените ти, къде е социалната среда в която си израстнал и къде си ти като изградила се личност. Когато откриеш своят произход ще си дадеш сметка за това до колко гените или социалната среда са взели превес във формирането ти като личност и къде си се изградила сама.
Относно това дали и как е редно да търсиш своят произход, ние сме на мнение, че незаконният начин за издирване не е за предпочитане. Така можеш да станеш жертва на хора, които ще се възползват от желанията ти и риска да попаднеш на човек, които не те е създал е много голям.
Съгласни сме, че е редно да обсъждаш всяка стъпка и всички идеи за издирване с родителите си. Това са хората, които най-добре те познават и биха ти дали най-добър съвет и подкрепа.
Издирването на собственият произход е не само разкриване на собствената история, той често е път кам себе си. По този път ще преоткриваш обичта си към родителите си, както и приятелството което сте изграждали през годините.
Пътя не е лесен, но е много по добре ако го изминеш с хората които те обичат и които са ти дарили сърцето си- твоите родители.
Не на последно място, трябва да се подготвиш за това, че можеш отново да бъдеш отхвърлена от жената, която те е създала.
причината за изоставянето най-вероятно е невъзможност й да
те отгледа и да ти осигури добро бъдеще, но е възможно и да си зачената с много болка и страдание. Възможно е жената, която те е създала да те свързва с моменти в живота си, които не желае да си спомня и ти появявайки се след толкова години да и върнеш спомените.
Тогава за нея ти няма да си личността, която си, а болката от миналото.
За жалост не всички сме деца на богати и объркани на времето жени, които тръпнат от желание да ни открият.
Проучване предоставено ни от организация за правото на познаване на произхода в Скандинавските страни на психопатологията на осиновени деца, от осиновяването до юношеска възраст показва, че децата които се развиват добре и имат добра връзка с родителите-осиновители са тези деца, които от самото начало са информирани и са получили уважение от страна на осиновителите към биологичните родители и цялото си минало до момента на осиновяването.
Ето защо е важно осиновените деца да разбират за осиновяването си от своите родители, от хората които най-много ги обичат.
Желаем ти УСПЕХ!
 

# 21
  • Мнения: 400
Какво значи "МОДЕРНО" е да търсиш родителите си???

Модерно е да си ГЕЙ.
Модерно е да слушаш тъпа чалга.
Модерно е да пееш мръсни песни и да псуваш....

Да търсиш родителите си е човешко!

Много ми е болна тази тема.
Не съм осиновена. Нямам осиновени деца. Но много ми е болно и мъчно.

АКО бях аз осиновена,.... ооооо... щях да ги намеря, нямаше да спра да ги проклинам, ей! Стига с това милосърдие вече към изметите!  Naughty Много яд ме хваща! Много! Значи тя/той ще си има други деца да си ги гледа по живо по здраво, а?  smile3515 НЕ МИСЛЯ, че е честно! И въобще не ме интересува, че живота не бил честен!

Дидка , направо се потрисам от такива неща като случая с това мило дете  #2gunfire Дидка, страхотно правиш с детето като го водиш по домове - възхищавам ти се!   bouquet

baoo, много хубав постинг, ти да не си някоя организация?

марияя7, дано ги намериш и да бъдеш в мир със себе си! Много успех!

Баси, тва "ЗАЩО"-то най-боли!

# 22
Да, БАОО е организация. Ние сме сдружение на родители, които са осиновили деца и осиновени хора. Събрахме се чрез един чат Simple Smile
В началото започнахме да се подкрепяме взаимно чрез e-mail, после започнаха срещите ни и един ден си казахме, че би било много хубаво ако за нещата които си говорим и пътя който извървяваме заедно може да бъдем полезни и на други хора. Така си поставихме за цел да се опитаме да обединим, информираме и подпомагаме всички осиновени хора и български семейства - осиновители, при правилното разкриване на тайната на осиновяване и познаване на собствения произход.
Тези теми, както Maraia каза,  присъстват в редица предавания на всички медии, което направи обаче възможно създаването на пространство за дебатиране по темата.
Нашите анализи от писма на родители и осиновени хора, както и чрез направените ни анкети, показват, че в България все още липсва толерантно, хуманно и цивилизовано отношение в гражданското общество към осиновените и родителите осиновители.Грубо се разкрива „тайната на осиновяване” пред осиновените деца и много често в неподходящ момент от неподходящи хора, което предизвиква преживяването на стрес и оставя трайни следи на психично страдание у тях.Липсва подкрепящо звено от специалисти, които  да подпомагат родителите осиновители в справянето с трудности, специфични за осиновителни семейства, както и да ги насочи към навременно и подходящо за детето разкриване на неговия произход.
Така започнахме да се учим един от друг. Вслушвахме се в съветите на специалистите. Поддържаме връзка с подобни организации в чужбина.
Ето това ние сме приели за наша мисия Simple Smile

# 23
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Какво зна4ение има какви са ти корените?осиновиутелите са ти дали цялата любов която имат а ти тръгваш да търсиш кой те родил? Не мислите ли 4е обиждате хората по този на4ин?Не съм осиновена нито децата.Ноако бях никога нямаше да търса жената която ме е родила.от уважение към тази която ме е отгледала. Hug

# 24
  • Мнения: 625
  Всяко нещо си има причина!При всеки спор търся другата гледна точка,за да намеря някъде там истината.Не съм очаквала,че няма да ме нападате,знам колко са крайни мненията по тази тема,но знам и че има причини за това.
   Аз съм на 31г,имала съм достатъчно време да обмисля всичко,да си изградя мнение.Вие няма как да ми го промените,защото всичките ви доводи съм ги чувала и,както казах,съм ги осмислила.
  Та,обърнах се към вас не за да търся мнения "за" или "против", а за попитам "как" да ги намеря.
  Преживяла съм доста ситуации заради всичко това,много болка ,гняв,отчаяние,безпомощност и най-вече неразбиране.Мога да ви пиша много за всичко това,но си мисля,че по-скоро ще ви отекча.
   Най-лесно е да обвиниш някой,по-трудно е да го разбереш.

# 25
  • Мнения: 978
Най-естественото нещо за едно осиновено дете да иска да си потърси родителите. така, че Мария напълно те разбирам. За съжаление манталитета е такъв, да се крие от децата, като това е допълнително подкрепено и от закона доколкото съм запозната.
Пожелавам ти успех. Убедена съм че има начин да разбереш.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
baoo - винаги ли има начин да се открие истината...т.е, кой те е родил?
Или имате случаи и на ненамиране...?  Rolling Eyes

Има ли значение, че са минали примерно 30г. от осиновяването...това би ли попречило да се намери БМ?
Благодаря Ви   bouquet

# 27
Шани,
ние разглеждаме всеки случай сам за себе си.Много е важно с каква първоначална информация стартира издирването.Важни са и най-малките подробности, както и информацията с която разполагат родителите-осиновители..Често те имат някакви данни за произхода на детето им. Макар и бегли, те са добро начало.
Както сме писали и друг път тук, издирването на собственият произход е не само разкриване на собствената история, той често е и път към себе си. По този път ще преоткриваш обичта към родителите си, както и приятелството което сте изграждали през годините.
Пътя не е лесен, но е много по- добре ако го изминеш с хората които те обичат и които са ти дарили сърцето си- твоите родители.
За съжаление в практиката си имаме случаи в които при започване на издирването родителите-осиновители са починали. Невъзможността на осиновения да обсъди емоциите, желанията и страховете си с най-близките се преодолява много трудно. Ето защо съветваме всички, които имат тази възможност да разговарят първо с родителите си.
Относно шанса да бъде открит произхода, не винаги изминалите 30 или повече години са тези, които се явявят като трудност при издирването.Възможно е в процеса на издирване да възникнат други трудности, които да направят откриването на биологичната майка почти невъзможно.
Дали да се започне издирване на произхода- прочетете това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57575.msg1135372#msg1135372
В Групата за взаимопомощ в гр.София има осиновени хора, които са открили и такива които все още търсят произхода си.
Ако срещите с тях биха ви били от полза - Заповядайте Simple Smile на нашите сбирки.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  bouquet Благодаря ти baoo Grinning

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 19:35 от Шани

# 29

Общи условия

Активация на акаунт