D H L

  • 57 379
  • 738
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 296
Нека в тази тема обсъждаме всичко, свързано с DHL  и получаването на пратки чрез тях!

Може да проверявате пратките чрез сайта на DHL - http://track.dhl-usa.com/TrackByRef.asp?nav=TrackByRef

Пробвайте по един от двата начина:
- в полето Reference въведете Colis№ без последните две цифри
или
- в полето Reference въведете Colis№ без първите 4 цифри

Colis№ може да го видите в детайлите на поръчката си.

Може в полето Destination Postal Code да въведете и пощенския си код с 0 отпред, т.е. ако пощенският ви код е 1505, в полето попълвате 01505.

Ако до два-три дни след пристигането не сте получили пратката или при проследяване на пратката в полето за информация изпише "Address information needed; contact DHL Customer Service.", тогава се обадете в DHL и потърсете пратката си по име на получателя.



Междувременно попълнете целия си адрес без точки, запетаи, тирета и други препинателни знаци само в първото поле за адрес в сайта на LaRedout, а в полето за фиксиран телефон попълнете мобилния си телефон без интервали.


Ето синтезирана информация относно получаването на поръчките от Ларедут  -  http://www.momentofpeace.net/2010/dostavka-laredut-dhl

Начин за проследяване  в българския сайт на DHL от този линк - Проследяване по референция на Изпращача


Както е показано на снимката:

Въвеждате Colis№ от Suivre mes Commandes  в полето Референтен номер на изпращача.
От падащото меню От дата избирате датата на поръчката, Направление на пратката - България и след това натискате Проследяване .
По този начин излизат повече поръчки, не само Вашата...


Национален телефон на  DHL - 0700 17 700

Звънете на него за повече информация относно Вашите  поръчки.
Операторите търсят поръчките Ви по имената,  които сте дали в акаунта си!

Сайтът на DHL-USA, където се въвежда Colis № от поръчката Ви - http://track.dhl-usa.com/TrackByRef.asp?nav=TrackByRef
Сайтът на DHL-BG - http://www.dhl.bg/bg.html , в който се проследява поръчката по номер на товарителницата.



Това ще е като за начало, ще допълваме в движение...с ваша помощ.  Laughing

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 23:12 от Mamma

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Да се запиша в новата тема. Все още очаквам поръчката си от 03,12 , която я няма в сайта на ДЧЛ.
И са ме затворили сега да чакам поръчката си от 05.12 за която пише че в 08,00 часа днес е предадена на куриер, и която престоя ужасително много време в Унгария (от петък до понеделник) Laughing Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 356
В офиса на DHL във Велико Търново има пакети от Ла Редут за Пламен, Радосвета и Весела от Велико Търново, Милена от Сухиндол и Велислав от Павликени. С непълни адреси са и куриерите не могат да ги разнесат.
За информация - тел. 062/62 38 46 или в офиса им на бул. "България". 

# 3
  • BG
  • Мнения: 88
 И аз да се запиша в новата тема. Все още очаквам поръчката си от 03.12 , която я няма в сайта на ДЧЛ.

# 4
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
И АЗ СЪМ С ПОРЪЧКИ ДВЕ ОТ 3.12 и няма данна.Сигурно сме за поща.

# 5
  • Мнения: 0
 newsm78 оф и моята паръчка е от 2 декември и я нямя в D H L. Незнам къде да я търся мислех че съм единствена, дано поне пристигне преди коледа.

# 6
  • Мнения: 11 607
Да се запиша в новата тема. Все още очаквам поръчката си от 03,12 , която я няма в сайта на ДЧЛ.
И са ме затворили сега да чакам поръчката си от 05.12 за която пише че в 08,00 часа днес е предадена на куриер, и която престоя ужасително много време в Унгария (от петък до понеделник) Laughing Crossing Arms

1:1 с мен........Чакам от 3-ти и едната поръчка се задържа 3-4 дни в Унгария.....Явно многа се поръчва покрай празниците, много пратки и не смогват.....Български пощи дали ще ни зарадват с пратки от 3-ти?

# 7
  • Мнения: 277
И аз искам да се запиша с поръчка от 3.12 която не мога да я проследя.И да ви попитам за колко време идват по пощите,ако е тръгнала на 7.12 долу горе кога ще дойде.

# 8
  • Мнения: 6 323
Днес са пристигнали в София доста поръчки (моята беше от 6-ти), но почти всички са без пълни адреси и без телефони.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Днес са пристигнали в София доста поръчки (моята беше от 6-ти), но почти всички са без пълни адреси и без телефони.
Благодаря, Мамма, аз снощи прочетох поста ти за проблемите в DHL в ларедутската тема.
Явно наистина е важно да се пише целия адрес в първия ред в регистрационната форма...
Сега ще го напиша да е видно в първия пост.

# 10
  • Мнения: 32
Целия адрес ми е написан на първия ред в рег форма и пак идва непълен ... явно ларедутци яко са се насмели.
Пратките от 8ми все още са в Унгария ... Доста ги затруднява явно времето Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 843
Днес ми доставиха пратка за която  ми твърдяха, че е с непълен адрес  /поредната/- е ням такова нещо- всичко си е наред. Или работят с непълни данни или някой накъде не си е свърши работата като хората. Факт е, че те навиждат пълния адрес и ако не се обадиш явно  няма кой да ги проверява една по една дали са с пълни адреси. Всичко излиза върху фактурата . Единственото което не се вижда на стикерите е  целия номер на телефона - липсва му последната цифра / франсетата са прекалили с нулите отпред/.

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Днес получих поръчки направени на 05.12., които следях през сайта. Също така по референция следях и поръчка от 04.12., която преди малко ми излезна, че е получена в офиса на DHL от Иванова.  #2gunfire #Cussing out

# 13
  • Мнения: 0
Някой знаели какво става с пратката ни ако адреса е непълен. Къде да си я търсим

# 14
  • Мнения: 6 323
Обаждате се в DHL и търсите пратката си по име на получател.

Общи условия

Активация на акаунт