Фалшиво злато с фалшив диамант от Витошка

  • 7 742
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!

Искам да разкажа за своя злополучен опит с бижутерско ателие "Астра - Перла" ЕООД на бул. Витоша 75 в София. Преди малко повече от година приятелят ми ми подари годежен пръстен, изработен от това ателие. Още тогава се усъмнихме в камъка, тъй като не блестеше както тези по магазините. Но се успокоихме, че е така, защото самият пръстен не беше от най-скъпите - струваше 1100лв. Златото не беше маркирано. Влязохме в няколко магазина, където обаче тестерите им за диаманти не го отчитаха като диамант. Ние обаче имахме доверие на собственичката на ателието Валентина Николова, защото бяхме купували и други бижута от нея - пръстен, гривна и перли. По златото се появиха петна - беше като излющен, но тя каза, че е от крема за ръце и го почисти. След няколко месеца случайно попаднахме на изложение за камъни в Музея "Земята и хората", където показахме пръстена и ни казаха, че камъкът е доста съмнителен. Оказа се, че е фалшив и че човекът, който уж беше издал сертификата, не е издавал сертификат за диамант от няколко години. Отидохме при Валентина Николова, тя се разплака, че са я измамили, стана ясно, че този сертификат си го е написала сама, без да носи камъка за проверка. Обеща, че ще го подмени възможно най-скоро. След повече от 2 седмици ни го върна. Ходихме да проверим камъка, този път беше наистина диамант. Но пък го даде без сертификат. След няколко месеца отново се появиха петната. Занесох го да ми го почистят в друго ателие, но ми отказаха, защото според златарката това не е злато. Занесох го на още две места, където след като пред мен направиха пробите, се оказа, че наистина не е злато.
Отидохме при Валентина, тя каза, че за нея е злато, но че щяла да направи каквото пожелаем. Ние й казахме, че вече ни е писнало и че си искаме парите. Тя се съгласи, но ни каза да изчакаме няколко дни, за да вземела бележките от счетоводителката си. На другия ден й звъннахме, тя обаче заяви, че няма да ни върне нищо, защото пръстенът бил златен. Предложихме й да идем до лаборатория заедно, но тя отказа. Мъжът й каза повече никога да не им се обаждаме. Отидохме до магазина им, нея я нямаше, а мъжът й изблъска приятелят ми с юмруци навън.

Подадохме жалби, надяваме се да си получат заслуженото и най-вече да не мамят повече хора, продавайки фалшиви диаманти и фалшиво злато без маркировка.  Лошото е, че ние вместо да се радваме на този пръстен, скъсахме толкова нерви и изгубихме толкова време и пари, че не знам как тази жена спи спокойно вечер.

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
 Shocked И това на Витошка.
Дано си вземеш парите Tired

# 2
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Ами в защита на потребителите звъняхте ли?

# 3
  • Мнения: 0
Благодаря, Деси!
Надявам се да не успее да измами още хора и никой да не бъде вече толкова доверчив като нас!

Подадохме жалба в комисията за защита на потребителите, дано помогнат!

# 4
  • София
  • Мнения: 44 113
жалбата не трябва ли да е в полицията в случая?

# 5
# 6
  • по света
  • Мнения: 1 587
Изобщо не ме учудва.На мен в магазин на Витошка ми продадоха комплект перли на Алтънбаш,като се оказа че обиците са детски модел.Магазина затвори,няма как да ги рекламирам и златари отказват да ми ги преработят Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 3 797
КАк така детски модел?Ако ти си си ги харесала и избрала, те какво общо имат?

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
КАк така детски модел?Ако ти си си ги харесала и избрала, те какво общо имат?
Аз ги харесах,но не съм ги мерила защото не е минало през ум че може да има някакъв проблем.Оказа се че извивката на самата обица е малка,златари ми казаха после че са детски модел.
Просто трябва да се купува само от фирмен магазин,а не от случайни търговци.

# 9
  • Мнения: 1 457
дръннете едно телефонче на Господари на ефира, да видим като отиде ТВ екип какво ще кажат тия мошенници, не само ще ви върнат парите, ами и никой няма да отиде да купува там ако им се направи такава "реклама"  #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 164
О това е толкова гадно. Искрено съжалявам за случилото ви се. Сблъсквах се вече с комисията за защита и освен тъпи отговори и погледи друго не срещнах...
Идеята за Господари на ефира е добра Peace
В полицията също би трябвало да може да се подаде жалба, но едва ли ще обърнат внимание.
А по празниците колко ли народ ще се опари.

# 11
  • Мнения: 0
Идеята за Господари на ефира наистина  е яка. Подадохме жалба в полицията - да видим какво ще стане.
Явно наистина трябва да се внимава много, защото в България има страшно много измамници!

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте!

Благодаря Ви за подкрепата досега!

Предлагам да превърнем темата в черен списък на бижутерите, така ще си помогнем много.
Затова нека всеки, който е измамен, пише тук и ни предупреди!

# 13
  • Мнения: 4 401
Идава празника на влюбените.Внимавайте!

Общи условия

Активация на акаунт